True detective

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#1476 Re: True detective

Post by Saian »

ExNihilo wrote:Šta ima animozitet. Ljubav & sex sam pomenuo jer je smiješno da mi, od svih forumaša, Bata spočitava da pretvaram teme u "privatni dnevnik". Lik koji je podforum pretvorio u privatni dnevnik.
neces naici na neko veliko neslaganje oko ovoga :D, no to nije isto kao kad ti "nema me tamo" kaze da smaras, mislim da nije, al dobro, helem, bezze izgleda ovo zapisavanje forumskog teritorija :D ja sam za to da se sto prije dogovorite ko je u pravu :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1477 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:
Nisi kritikovao "moju riječ puštenu u javni diskurs", već mene.

Ja sam, kao što sam kažeš, napisao xy postova u kojima izražavam mišljenje da je serija smeće i zašto je smeće. Kao što sam za prvu sezonu napisao xy postova da je odlična i zašto je odlična. Konstruktivna kritika bi bila ne složiti se s mojim mišljenjem i dati kontraargumente. Otprilike onako kako smo ja i @dale cooper raspravljati na temu prve sezone i potom se drugarski razišli zadržavši razlike u mišljenju.

Konstruktivna kritika, pak, nije kvotati me riječima "smaraš" , ispucati niz kvalifikacija na ličnoj osnovi, a potom se zgražati što ti je uzvraćeno jednakom mjerom. To je papanluk.
Uz duzno postovanje (nije kurtoazija, smatram te dobrim forumasem) ja se na ovu temu nisam javio da tebi repliciram, nego da iznesem sud o pregledanoj sezoni.

Sad sto si ti nasao za shodno da nakon mog posta, ponovo napises svoj stav i sto su ti neki, a ne ja, rekli da smaras, to je druga stvar. A to sto si ti krenuo sa replikama na licnoj osnovi i stavom da ti je svejedno sta se misli o tebi, je treca.

Sto se tice mog opusa na ljubav i seks, te teme su neuporedive sa filmskim i smisao im je razmjena iskustava. Ako ti se ne svidja-primijeni svoju logiku koju si nam ovdje iznio: imam pravo pisati kad i koliko hocu, bez tvoje dozvole. Ako te smaram imas foe.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1478 Re: True detective

Post by dale cooper »

Nemojte ljudi više, zar baš moram da zovem Aziza? :| :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1479 Re: True detective

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:
ExNihilo wrote:
Nisi kritikovao "moju riječ puštenu u javni diskurs", već mene.

Ja sam, kao što sam kažeš, napisao xy postova u kojima izražavam mišljenje da je serija smeće i zašto je smeće. Kao što sam za prvu sezonu napisao xy postova da je odlična i zašto je odlična. Konstruktivna kritika bi bila ne složiti se s mojim mišljenjem i dati kontraargumente. Otprilike onako kako smo ja i @dale cooper raspravljati na temu prve sezone i potom se drugarski razišli zadržavši razlike u mišljenju.

Konstruktivna kritika, pak, nije kvotati me riječima "smaraš" , ispucati niz kvalifikacija na ličnoj osnovi, a potom se zgražati što ti je uzvraćeno jednakom mjerom. To je papanluk.
Uz duzno postovanje (nije kurtoazija, smatram te dobrim forumasem) ja se na ovu temu nisam javio da tebi repliciram, nego da iznesem sud o pregledanoj sezoni.

Sad sto si ti nasao za shodno da nakon mog posta, ponovo napises svoj stav i sto su ti neki, a ne ja, rekli da smaras, to je druga stvar. A to sto si ti krenuo sa replikama na licnoj osnovi i stavom da ti je svejedno sta se misli o tebi, je treca.

Sto se tice mog opusa na ljubav i seks, te teme su neuporedive sa filmskim i smisao im je razmjena iskustava. Ako ti se ne svidja-primijeni svoju logiku koju si nam ovdje iznio: imam pravo pisati kad i koliko hocu, bez tvoje dozvole. Ako te smaram imas foe.
Zapravo, nisam pisao nakon tvog posta, već nakon posta forumaša @vicious. Njemu sam replicirao. Moj "ponovljeni stav" je bio reakcija na njegovu ocjenu sezone, na šta sam osvrnuo svojom ocjenom. Tvog posta se nisam ni dotaknuo. Tako da si ti mene zaskočio i počeo sa prepucavanjem na ličnoj osnovi. Te što si gledao do kraja, te što se ponavljaš na svakoj stranici, te što pretvaraš temu u privatni dnevnik, etc. Ništa konstruktivno, sve u svemu.

Jbg, na lj&s je smisao razmjena iskustva, a ovdje razmjena utisaka. Ne vidim bitnu razliku koja meni osporava da dijelim utiske na svakoj stranici ovdje, a tebi dozvoljava da dijeliš iskustva tamo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1480 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:
Zapravo, nisam pisao nakon tvog posta, već nakon posta forumaša @vicious. Njemu sam replicirao. Moj "ponovljeni stav" je bio reakcija na njegovu ocjenu sezone, na šta sam osvrnuo svojom ocjenom. Tvog posta se nisam ni dotaknuo. Tako da si ti mene zaskočio i počeo sa prepucavanjem na ličnoj osnovi. Te što si gledao do kraja, te što se ponavljaš na svakoj stranici, te što pretvaraš temu u privatni dnevnik, etc. Ništa konstruktivno, sve u svemu.

Jbg, na lj&s je smisao razmjena iskustva, a ovdje razmjena utisaka. Ne vidim bitnu razliku koja meni osporava da dijelim utiske na svakoj stranici ovdje, a tebi dozvoljava da dijeliš iskustva tamo.
Hajde dobro, replicirao si na post u kojem je izneseno slaganje sa mojim.

No da ne tusimo dalje ljude, nismo iz ove rasprave izasli pametniji ni ti, ni ja. Stoga ostaj mi u dobru druze i nadam se da cemo na nekoj srodnoj temi iznositi divljenje spram neke serije.

Pozdrav
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1481 Re: True detective

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:
ExNihilo wrote:
Zapravo, nisam pisao nakon tvog posta, već nakon posta forumaša @vicious. Njemu sam replicirao. Moj "ponovljeni stav" je bio reakcija na njegovu ocjenu sezone, na šta sam osvrnuo svojom ocjenom. Tvog posta se nisam ni dotaknuo. Tako da si ti mene zaskočio i počeo sa prepucavanjem na ličnoj osnovi. Te što si gledao do kraja, te što se ponavljaš na svakoj stranici, te što pretvaraš temu u privatni dnevnik, etc. Ništa konstruktivno, sve u svemu.

Jbg, na lj&s je smisao razmjena iskustva, a ovdje razmjena utisaka. Ne vidim bitnu razliku koja meni osporava da dijelim utiske na svakoj stranici ovdje, a tebi dozvoljava da dijeliš iskustva tamo.
Hajde dobro, replicirao si na post u kojem je izneseno slaganje sa mojim.

No da ne tusimo dalje ljude, nismo iz ove rasprave izasli pametniji ni ti, ni ja. Stoga ostaj mi u dobru druze i nadam se da cemo na nekoj srodnoj temi iznositi divljenje spram neke serije.

Pozdrav
Istina. Pozdrav i tebi, stari druže... :D :D

Publika, jeste zadovoljni?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1482 Re: True detective

Post by karanana »

Raja, kakva vam je druga sexona?
Meni je odron da ne moze biti veci. Nista nischim.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1483 Re: True detective

Post by Snake Eyes »

karanana wrote:Raja, kakva vam je druga sexona?
Meni je odron da ne moze biti veci. Nista nischim.
Premalo seXa u drugoj seXoni :-D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1484 Re: True detective

Post by karanana »

Snake Eyes wrote:
karanana wrote:Raja, kakva vam je druga sexona?
Meni je odron da ne moze biti veci. Nista nischim.
Premalo seXa u drugoj seXoni :-D
A vidi....x i z jedno do drugog a mala tipkovnica na ovom iphonu 6.
Ali stoji i ta kritika....Da su barem kod onih orgija prikazali vise sisa i guzova.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1485 Re: True detective

Post by Snake Eyes »

karanana wrote:
Snake Eyes wrote:
karanana wrote:Raja, kakva vam je druga sexona?
Meni je odron da ne moze biti veci. Nista nischim.
Premalo seXa u drugoj seXoni :-D
A vidi....x i z jedno do drugog a mala tipkovnica na ovom iphonu 6.
Ali stoji i ta kritika....Da su barem kod onih orgija prikazali vise sisa i guzova.
U toj sceni su samo kadrovi trebali duži biti, a guzova i sisa je bilo dovoljno... bjež ba iskvarit ćemo ovu đecu po forumu :-D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#1486 Re: True detective

Post by Rockefeller »

karanana wrote:Raja, kakva vam je druga sexona?
Meni je odron da ne moze biti veci. Nista nischim.
Kakvog smetlja ima, dobra je.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#1487 Re: True detective

Post by Jack Be Nimble »

Orgije su dobro prikazane. To je mozda najbolji dio serije + pocetak trece sezone kada sam cekao da se patuljak pojavi pricajuci unatraske.

Nic ne voli da prikaze nesto "sokantno" tako da su orgije uvijek imale nju u glavnom planu. Gledali smo na njenom licu kako ona to sve vidi i polako saznali zasto ima problema sa vezama i njenu istoriju. Tu je dobro odglumila i natjerala same gledaoce da im se stomak okrece na stvari koje se desavaju oko nje.

I dobar je bio kraj druge epizode. To je bio jedini trenutak kada smo raspravljali o mogucim scenarijama i jedva cekali da prodje sedam dana.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#1488 Re: True detective

Post by kox »

Meni je druga sezona sasvim OK. U zadnje dvije epizode mi je malo 'otanjila', ali prvih 6 su odlične. Druga sezona nije na nivou prve čisto zbog McConaugheya koji je u prvoj odigrao jednu od uloga života.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1489 Re: True detective

Post by dale cooper »

kox wrote:Meni je druga sezona sasvim OK. U zadnje dvije epizode mi je malo 'otanjila', ali prvih 6 su odlične. Druga sezona nije na nivou prve čisto zbog McConaugheya koji je u prvoj odigrao jednu od uloga života.
Mislim da velikoj većini ljudi ovo i jeste najveći problem i zamjerka, jer htjeli priznati ili ne gledaju sve kroz
prizmu prve sezone. I to je ok. Harrelson i Mcconaughey su u prvoj jednostavno predobro odradili svoj posao,
postavivši ljestvicu previsoko. Čak bi rekao da su svojom glumom zasjenili i priču prve sezone, koja ruku na
srce ništa nije originalnija ili bolja od ove iz druge sezone, samo je jednostavnije napisana, dok su u drugoj
zakomplicirali stvari labirintinskim poveznicama politike i organizovanog kriminala. Jebiga, Pizzolatto
je imao pravi instinkt, znao je da prvu sezonu ne bi valjalo niti bi se moglo prekopirati, nego je pokušao nešto drugačije.
Nije u tome potpuno uspjeo, ali je napravio sasvim zabavnu i solidnu drugu sezonu. Siguran sam da je ovo prva
sezona, da bi serija bila sasvim dobro primljena. Ne bi bila instant uspjeh kao prva, ali bila bi dovoljno dobro
primljena da osigura još jednu sezonu.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#1490 Re: True detective

Post by jasko_ba »

Odgledah obe sezone za 5 dana, fantazija od serije!
:thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#1491 Re: True detective

Post by ultima_palabra »

dale cooper wrote:
kox wrote:Meni je druga sezona sasvim OK. U zadnje dvije epizode mi je malo 'otanjila', ali prvih 6 su odlične. Druga sezona nije na nivou prve čisto zbog McConaugheya koji je u prvoj odigrao jednu od uloga života.
Mislim da velikoj većini ljudi ovo i jeste najveći problem i zamjerka, jer htjeli priznati ili ne gledaju sve kroz
prizmu prve sezone. I to je ok. Harrelson i Mcconaughey su u prvoj jednostavno predobro odradili svoj posao,
postavivši ljestvicu previsoko. Čak bi rekao da su svojom glumom zasjenili i priču prve sezone, koja ruku na
srce ništa nije originalnija ili bolja od ove iz druge sezone, samo je jednostavnije napisana, dok su u drugoj
zakomplicirali stvari labirintinskim poveznicama politike i organizovanog kriminala. Jebiga, Pizzolatto
je imao pravi instinkt, znao je da prvu sezonu ne bi valjalo niti bi se moglo prekopirati, nego je pokušao nešto drugačije.
Nije u tome potpuno uspjeo, ali je napravio sasvim zabavnu i solidnu drugu sezonu. Siguran sam da je ovo prva
sezona, da bi serija bila sasvim dobro primljena. Ne bi bila instant uspjeh kao prva, ali bila bi dovoljno dobro
primljena da osigura još jednu sezonu.
Ma kakvi... da je ovo bila prva sezona, druga bi bila otkazana nakon 3-4 epizode. Ljudi su iz poštovanja prema prvoj sezoni i Nicu odgledali do kraja, da vide da se neće nešto preokrenuti... inače bi prekinuli nakon par epizoda.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#1492 Re: True detective

Post by kox »

ultima_palabra wrote:
dale cooper wrote:
kox wrote:Meni je druga sezona sasvim OK. U zadnje dvije epizode mi je malo 'otanjila', ali prvih 6 su odlične. Druga sezona nije na nivou prve čisto zbog McConaugheya koji je u prvoj odigrao jednu od uloga života.
Mislim da velikoj većini ljudi ovo i jeste najveći problem i zamjerka, jer htjeli priznati ili ne gledaju sve kroz
prizmu prve sezone. I to je ok. Harrelson i Mcconaughey su u prvoj jednostavno predobro odradili svoj posao,
postavivši ljestvicu previsoko. Čak bi rekao da su svojom glumom zasjenili i priču prve sezone, koja ruku na
srce ništa nije originalnija ili bolja od ove iz druge sezone, samo je jednostavnije napisana, dok su u drugoj
zakomplicirali stvari labirintinskim poveznicama politike i organizovanog kriminala. Jebiga, Pizzolatto
je imao pravi instinkt, znao je da prvu sezonu ne bi valjalo niti bi se moglo prekopirati, nego je pokušao nešto drugačije.
Nije u tome potpuno uspjeo, ali je napravio sasvim zabavnu i solidnu drugu sezonu. Siguran sam da je ovo prva
sezona, da bi serija bila sasvim dobro primljena. Ne bi bila instant uspjeh kao prva, ali bila bi dovoljno dobro
primljena da osigura još jednu sezonu.
Ma kakvi... da je ovo bila prva sezona, druga bi bila otkazana nakon 3-4 epizode. Ljudi su iz poštovanja prema prvoj sezoni i Nicu odgledali do kraja, da vide da se neće nešto preokrenuti... inače bi prekinuli nakon par epizoda.
Složio bih se sa Dale Cooperom, iako su mnogi oko mene skloniji ultima_palabrinom mišljenju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1493 Re: True detective

Post by dale cooper »

ultima_palabra wrote:
Ma kakvi... da je ovo bila prva sezona, druga bi bila otkazana nakon 3-4 epizode. Ljudi su iz poštovanja prema prvoj sezoni i Nicu odgledali do kraja, da vide da se neće nešto preokrenuti... inače bi prekinuli nakon par epizoda.
Opet kazem, ljudi su pristupili (i ti medu njima) drugoj sezoni imajuci na umu prvu, sto je stvorilo ogromna
ocekivanja. Da nije bilo tog balasta, ova sezona bi bila sasvim solidno primljena. Osim toga mnogo gore
serije u Hollywoodu dozive i drugu (i trecu) sezonu.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1494 Re: True detective

Post by karanana »

slazem se i sa jednim i drugim, mada sam i ja blize ultimi_palabri
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1495 Re: True detective

Post by ExNihilo »

Koliko god je prva sezona objektivno podigla očekivanja za drugu, toliko joj je dala i grejs perioda da nešto napravi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65572
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1496 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

Mekonahej je imao ulogu zivota u Dallas Buyers Clubu :thumbup:

Mislim nije da nije bio briljantan u prvoj sezoni TD, ali brate u Dallasu smo vidjeli abdikaciju i smrt princeze Sofije :sax:

P.S. I ja mislim da druga sezona lose ocjene najvise zasluzuje zbog prethodne, nesto kao Gvardiola u Bajernu :zoka:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#1497 Re: True detective

Post by jasko_ba »

Kad skontam, dugo mi ovako nije bilo krivo zbog sudbine glavnih likova u seriji (druga sezona). Nesto slicno tipa Gerald Butlera u Law Abiding Citizen i zavrsetak tog filma. :sad:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1498 Re: True detective

Post by Daryl Dixon »

Joj kur,ceve zadnje epizode, pa majku vam *ebem ima li iko da je prezivio??!! Nemere se porediti sa prvom sezonom ama baš nikako, dede mi!! :run: :zoka:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#1499 Re: True detective

Post by Dosadno mii »

Pa ako se ne može porediti, prestanite onda više porediti sa prvom.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#1500 Re: True detective

Post by oskarboy »

problem svih nas je sto smo kontali da ce druga sezona bit isto dobra kao prva sezona.to je to kad se nesto unaprijed jedva ceka i onda kad to dodje,bude razocarenje.nesto kao u sportu u bh. prva sezona je visoko podigla letvicu i tesko ju je moglo prec.al eto ni druga sezona kad se sve pogleda nije tako losa.jest da je bila malo usporena al opet moze dobit prolaznu ocjenu da se pogleda.vince me pozitivno iznenadio,mislio sam da ce glumit uzasno kao u komedijama ali nije.svog lika je dobro odglumio.
a i prevelik je bio pritisak na drugu sezonu.svi su nekako ocekivali da nastavi tamo gdje stala prva sezona .to je to kad se nesto unaprijed toliko ceka a onda dodje hladan tus
Post Reply