True detective

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1451 Re: True detective

Post by dale cooper »

http://www.popmatters.com/feature/19641 ... rue-detec/

Dobar članak u odbranu druge sezone, koji ujedno i priznaje sve njene propuste i mane.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#1452 Re: True detective

Post by Rockefeller »

Kritičari :lol:

Zadovoljan sam sezonom.

:thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55632
Joined: 15/12/2008 16:53

#1453 Re: True detective

Post by ultima_palabra »

Veliko razočarenje... likovi klišeizirani i isprazni, dijalozi neuvjerljivi, priča ne drži vodu... na kraju ti bude svejedno šta će se desiti s glavnim likovima jer se nisi povezao sa njima.

Bilo je i pluseva... generalna atmosfera serije, šesta epizoda, pucačina na kraju četvrte (mada nikakve konekcije nije imala sa ostatkom serije), Lera Lynn... glumci su bili ok, ali scenarista ih je realno zavalio. Ovo je trebalo vratiti Farrella u vrh Hollywooda, Vaughnu i Rachel napraviti preobrazbu u ozbiljne glumce kakvu je doživio McConaughey, Kitscha gurnuti na A-listu... nisam siguran da se uspjelo u tome.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#1454 Re: True detective

Post by Altsa »

zadnje dvije epizode izvadise drugu sezonu iz bezdana :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1455 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

Hebo majku ljudi ovdje pricaju ko da ih neko tjera da gledaju :D

Moj generalni utisak je da je sezona solidna. Dakle nisam pao na dupe od divljenja, ali nisam ni razocaran. Ispocetka jeste islo malo sporije, ali bice da je moja prednost sto sam sacekao da izadju sve epizode, pa onda gledao :per:

Prvo zapazanje-Kelly Riley je superMILF. Bas me mamila sve vrijeme :evil:

Drugo zapazanje-Kolin Farel je puno bolji glumac nego sto sam mislio. Isto Vazi i za Vincea Vaughna, mada je u pojedinim trenucima djelovao neuvjerljivo, ali je rolu iznio sasvim dobro.

Trece zapazanje-zivimo u jako usranom svijetu i to je ova serija uspjela da dokaze (ponovo). Svidja mi se neo noir atmosfera.

Cetvrto zapazanje-serija nas je navela da navijamo za one koji su u svakodnevnom zivotu negativci (optuzenici za ubistvo, bjegunci od policije i mislim da nisam jedini kome je Vince bio drag bez obzira sto je krimos)

Zamjerka-serija pati od jedne boljke koju narocito mrzim, a to je milion imena kojih je tesko pohvatati. Da nema googla, tacno u pojedinim trenucima ne bih znao o cemu pricaju.

Sve u svemu, solidna 7/10 od mene.

Sad slijede Slucajevi x, haman cu morati torrent skidati, ne radi druga sezona nigdje :run:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1456 Re: True detective

Post by nema me tamo »

Ma prva je bolja nema tu šta..
Meni se đasvi i ova.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1457 Re: True detective

Post by vicious »

_BataZiv_0809 wrote:Hebo majku ljudi ovdje pricaju ko da ih neko tjera da gledaju :D

Moj generalni utisak je da je sezona solidna. Dakle nisam pao na dupe od divljenja, ali nisam ni razocaran. Ispocetka jeste islo malo sporije, ali bice da je moja prednost sto sam sacekao da izadju sve epizode, pa onda gledao :per:

Prvo zapazanje-Kelly Riley je superMILF. Bas me mamila sve vrijeme :evil:

Drugo zapazanje-Kolin Farel je puno bolji glumac nego sto sam mislio. Isto Vazi i za Vincea Vaughna, mada je u pojedinim trenucima djelovao neuvjerljivo, ali je rolu iznio sasvim dobro.

Trece zapazanje-zivimo u jako usranom svijetu i to je ova serija uspjela da dokaze (ponovo). Svidja mi se neo noir atmosfera.

Cetvrto zapazanje-serija nas je navela da navijamo za one koji su u svakodnevnom zivotu negativci (optuzenici za ubistvo, bjegunci od policije i mislim da nisam jedini kome je Vince bio drag bez obzira sto je krimos)

Zamjerka-serija pati od jedne boljke koju narocito mrzim, a to je milion imena kojih je tesko pohvatati. Da nema googla, tacno u pojedinim trenucima ne bih znao o cemu pricaju.

Sve u svemu, solidna 7/10 od mene.
Lijepo rečeno, sva ova zapažanja su na mjestu. Serija se poslije mrljavog početka digla u zadnjih par epizoda, pa iako možda nije opravdala (pre)velika očekivanja, može se reći da je zadovoljila. Ja bih joj čak dao i 7.5/10 :D

Naročito ovo 4.: Vince nam je bio drag zato što ga stalno jebu, izrađuju, ponižavaju, a on je u svemu tome ipak koliko-toliko "ispravan", drži se nekakvog nepisanog gangsterskog kodeksa. Naravno uvijek prati svoj interes, ali ne ide prvi protiv partnera i poštuje dogovore. Tako ispada nekakav "half-good guy" :)
Osim toga kroz cijelu seriju pratimo i njegov privatni, intimni bračni život, tako da je postignut sličan efekat kao kod Soprana, kad se u neko doba brinemo i kako će Tonyjeva djeca proći u školi :D

Eh, i onih hiljadu imena je i mene jebavalo konstantno :-x
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1458 Re: True detective

Post by ExNihilo »

Maksimalno 3/10.

Vaughnovi proljev monolozi spadaju među najpatetičnije scene koje sam imao nesreću gledati ikada, igdje.
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#1459 Re: True detective

Post by vicious »

Dobro ba, shvatili smo. Napisao si to svoje mišljenje nekoliko puta, ne moraš se više ponavljati.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1460 Re: True detective

Post by ExNihilo »

Ne moram, ali mogu. I hoću.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1461 Re: True detective

Post by nema me tamo »

Smaraš decko.

Dobro pokusaces opet i mene spustit, al' smaraš!
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1462 Re: True detective

Post by ExNihilo »

nema me tamo wrote:Smaraš decko.

Dobro pokusaces opet i mene spustit, al' smaraš!
Može biti, ali ni približno kao druga sezona True Detectiva.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1463 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

Ali si ipak pogledao sezonu do kraja, usprkos svim proljevima :wink:

Meni kad se ne svidi film ili serija, prekidam gledanje :evil:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1464 Re: True detective

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:Ali si ipak pogledao sezonu do kraja, usprkos svim proljevima :wink:

Meni kad se ne svidi film ili serija, prekidam gledanje :evil:
Ja ne prekidam. Šta sad, nismo svi isti. To što sam pogledao do kraja ni po čemu ne implicira da kurcu valja. Volim završiti sve što počnem.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1465 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:
Ja ne prekidam. Šta sad, nismo svi isti. To što sam pogledao do kraja ni po čemu ne implicira da kurcu valja. Volim završiti sve što počnem.
Ne implicira da valja, ali isto tako ne znaci da imas alibi da na svakoj stranici teme ponavljas da je ovo najvece sranje koje si gledao. Ipak je ovo forum, drug, a ne tvoj privatni dnevnik. Dozvoli da ima nas kojima se vise svidjelo nego tebi.

Iskreno ti zavidim ako je druga sezona TD najvece sranje koje si pogledao, uzgred budi receno.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1466 Re: True detective

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:
ExNihilo wrote:
Ja ne prekidam. Šta sad, nismo svi isti. To što sam pogledao do kraja ni po čemu ne implicira da kurcu valja. Volim završiti sve što počnem.
Ne implicira da valja, ali isto tako ne znaci da imas alibi da na svakoj stranici teme ponavljas da je ovo najvece sranje koje si gledao. Ipak je ovo forum, drug, a ne tvoj privatni dnevnik. Dozvoli da ima nas kojima se vise svidjelo nego tebi.

Iskreno ti zavidim ako je druga sezona TD najvece sranje koje si pogledao, uzgred budi receno.
Sve ok, ali meni ne treba tvoja dozvola da pišem šta hoću, gdje hoću i koliko hoću. Jbg, ne ograničavam ni ja tebi postove na ljubav & sex, a realno svaki drugi je tvoj. Valjda svi drobimo o temama koje nas frustriraju. :)

Ne osporavam tvoje pravo da ti se smeće sviđa, ali nećeš ni ti meni osporiti da kažem kako je u pitanju smeće. Koliko god puta hoću.

Haj', u zdravlje.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1467 Re: True detective

Post by Drinski »

ExNihilo wrote:Jbg, ne ograničavam ni ja tebi postove na ljubav & sex, a realno svaki drugi je tvoj. Valjda svi drobimo o temama koje nas frustriraju.
Batu frustrira sex, pa je cesto na toj temi a tebe filmovi pa si ti opet ovdje. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1468 Re: True detective

Post by dale cooper »

Momci, postali ste ko' žene. Frkčete jedan na drugoga. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1469 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: Sve ok, ali meni ne treba tvoja dozvola da pišem šta hoću, gdje hoću i koliko hoću. Jbg, ne ograničavam ni ja tebi postove na ljubav & sex, a realno svaki drugi je tvoj. Valjda svi drobimo o temama koje nas frustriraju. :)

Ne osporavam tvoje pravo da ti se smeće sviđa, ali nećeš ni ti meni osporiti da kažem kako je u pitanju smeće. Koliko god puta hoću.

Haj', u zdravlje.
Vidi drug nema potrebe da budes bezobrazan. Nit ti odredjujes sta je smece, niti smo duzni slagati se sa tvojim ocjenana. Zar ne?

Imas pravo pisati sta i koliko god hoces, kao sto i ja i ostali imamo pravo da kazemo da nam je dosadno citati tvoja naricanja. Toliko.

Sto se tice mog opusa na ljubav i seks, makar se trudim da ne pisem stalno isto :P
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1470 Re: True detective

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:
ExNihilo wrote: Sve ok, ali meni ne treba tvoja dozvola da pišem šta hoću, gdje hoću i koliko hoću. Jbg, ne ograničavam ni ja tebi postove na ljubav & sex, a realno svaki drugi je tvoj. Valjda svi drobimo o temama koje nas frustriraju. :)

Ne osporavam tvoje pravo da ti se smeće sviđa, ali nećeš ni ti meni osporiti da kažem kako je u pitanju smeće. Koliko god puta hoću.

Haj', u zdravlje.
Vidi drug nema potrebe da budes bezobrazan. Nit ti odredjujes sta je smece, niti smo duzni slagati se sa tvojim ocjenana. Zar ne?

Imas pravo pisati sta i koliko god hoces, kao sto i ja i ostali imamo pravo da kazemo da nam je dosadno citati tvoja naricanja. Toliko.

Sto se tice mog opusa na ljubav i seks, makar se trudim da ne pisem stalno isto :P
Prijatelju, ja uopće nisam tvrdio da si dužan slagati se s mojim mišljenjem. Ti ili bilo ko drugi. Štaviše, da li će anonimusi na internetu lupati mi thumb up ili neće, prosto me zaboli. Nisam tu radi virtualnog fellatia.

Samo iznosim svoje mišljenje, a tebe ono iz nekog razloga tangira. Što će reći, ti imaš problem, ne ja. Nećeš me vidjeti da te kvotam po ljubav & sex i opominjem da smaraš ličnim ispovijestima, koje (da ironija bude potpuna) izgledaju kao prepisane iz, kako ti ono reče, "privatnog dnevnika".

Zaboli me, piši šta hoćeš. Ako me budeš smarao, ima opcija divna opcija foe. Umjesto što drugima određuješ "alibi" na pisanje, preporučujem da je i sam počneš koristiti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66050
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1471 Re: True detective

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:
Prijatelju, ja uopće nisam tvrdio da si dužan slagati se s mojim mišljenjem. Ti ili bilo ko drugi. Štaviše, da li će anonimusi na internetu lupati mi thumb up ili neće, prosto me zaboli. Nisam tu radi virtualnog fellatia.

Samo iznosim svoje mišljenje, a tebe ono iz nekog razloga tangira. Što će reći, ti imaš problem, ne ja. Nećeš me vidjeti da te kvotam po ljubav & sex i opominjem da smaraš ličnim ispovijestima, koje (da ironija bude potpuna) izgledaju kao prepisane iz, kako ti ono reče, "privatnog dnevnika".

Zaboli me, piši šta hoćeš. Ako me budeš smarao, ima opcija divna opcija foe. Umjesto što drugima određuješ "alibi" na pisanje, preporučujem da je i sam počneš koristiti.
Jaro, nemoj se praviti blesav, znam da nisi.

Sva rasprava je pocela oko toga sto ti na svakoj stranici pises da ti je druga sezona smece. Ako cemo o tangiranju, onda je to vrlo zanimljiv podatak.

Na sto sam ja konstatovao da je mozda sretnije rjesenje ne gledati nesto za sta si i prije kraja odlucio da je smece, i ne smarati ljude. Da bih na to dobio od tebe poruku da sam seksualno isfrustriran i da mi je ukus smece.

Imas pravo da te zaboli, da pises sta god hoces i u krajnoj liniji da blokiras koga god hoces. Nisam ti osporavao, ne znam sto toliko potenciras to. Ali tvoja rijec pustena u javni diskurs je podlozna tudjoj kritici i sasvim je neumjesno i bezobrazno reagovati na istu, na nacin na koji ti radis.

U zdravlje :sax:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1472 Re: True detective

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:
Jaro, nemoj se praviti blesav, znam da nisi.

Sva rasprava je pocela oko toga sto ti na svakoj stranici pises da ti je druga sezona smece. Ako cemo o tangiranju, onda je to vrlo zanimljiv podatak.

Na sto sam ja konstatovao da je mozda sretnije rjesenje ne gledati nesto za sta si i prije kraja odlucio da je smece, i ne smarati ljude. Da bih na to dobio od tebe poruku da sam seksualno isfrustriran i da mi je ukus smece.

Imas pravo da te zaboli, da pises sta god hoces i u krajnoj liniji da blokiras koga god hoces. Nisam ti osporavao, ne znam sto toliko potenciras to. Ali tvoja rijec pustena u javni diskurs je podlozna tudjoj kritici i sasvim je neumjesno i bezobrazno reagovati na istu, na nacin na koji ti radis.

U zdravlje :sax:
Nisi kritikovao "moju riječ puštenu u javni diskurs", već mene.

Ja sam, kao što sam kažeš, napisao xy postova u kojima izražavam mišljenje da je serija smeće i zašto je smeće. Kao što sam za prvu sezonu napisao xy postova da je odlična i zašto je odlična. Konstruktivna kritika bi bila ne složiti se s mojim mišljenjem i dati kontraargumente. Otprilike onako kako smo ja i @dale cooper raspravljati na temu prve sezone i potom se drugarski razišli zadržavši razlike u mišljenju.

Konstruktivna kritika, pak, nije kvotati me riječima "smaraš" , ispucati niz kvalifikacija na ličnoj osnovi, a potom se zgražati što ti je uzvraćeno jednakom mjerom. To je papanluk.
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#1473 Re: True detective

Post by Saian »

ExNihilo wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Jaro, nemoj se praviti blesav, znam da nisi.

Sva rasprava je pocela oko toga sto ti na svakoj stranici pises da ti je druga sezona smece. Ako cemo o tangiranju, onda je to vrlo zanimljiv podatak.

Na sto sam ja konstatovao da je mozda sretnije rjesenje ne gledati nesto za sta si i prije kraja odlucio da je smece, i ne smarati ljude. Da bih na to dobio od tebe poruku da sam seksualno isfrustriran i da mi je ukus smece.

Imas pravo da te zaboli, da pises sta god hoces i u krajnoj liniji da blokiras koga god hoces. Nisam ti osporavao, ne znam sto toliko potenciras to. Ali tvoja rijec pustena u javni diskurs je podlozna tudjoj kritici i sasvim je neumjesno i bezobrazno reagovati na istu, na nacin na koji ti radis.

U zdravlje :sax:
Konstruktivna kritika, pak, nije kvotati me riječima "smaraš" , ispucati niz kvalifikacija na ličnoj osnovi, a potom se zgražati što ti je uzvraćeno jednakom mjerom. To je papanluk.

pa nije ti Batica reko da smaras :D "nema me tamo" jeste, ja se ne mogu otet dojmu da te ponio animoziet prema Baticinom sveprisustvu na Lj&S (jer si za moj ukus to jako rano spomenuo) i sta god jos ide uz to pa si mu uslijed prevelike emocionalne involviranosti napakovo i sta je zajebo i sta nije :D, nista ne tvrdim samo se pitam ovako posmatrajuci, halal'te :D



OT: Season 2 saks danki bolZ 2/10 :D (prestao gledat poslije 5te ili seste u kojoj god da je onaj izvidjachki izlet od orgija da prostis)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1474 Re: True detective

Post by ExNihilo »

Šta ima animozitet. Ljubav & sex sam pomenuo jer je smiješno da mi, od svih forumaša, Bata spočitava da pretvaram teme u "privatni dnevnik". Lik koji je podforum pretvorio u privatni dnevnik.
Last edited by ExNihilo on 19/08/2015 20:08, edited 1 time in total.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#1475 Re: True detective

Post by sha_ba »

javite kad se uzmete :mrgreen:
Post Reply