Trojstvo

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#51

Post by ebu_lejs »

Jonatan wrote:Što se tiče Duha Svetoga, ovako kaže najmudriji kralj Izraela:

Pohvala mudrosti

(22) Jer u nje je duh razborit, svet, jedinstven, mnogostran, tanan, okretan, pronicav, neoskvrnjen, jasan, nepristran, dobrohotan, oštar,

(23) nezaprečiv, dobrotvoran, čovjekoljubiv, postojan, pouzdan, bezbrižan, svemoćan, svenadzoran, što prodire kroza sve duše, mudre, čiste i najtanje.

(24) Jer je mudrost gibljivija od svakog gibanja, ona proniče i prožima sve svojom čistoćom.

(25) Jer je ona dah sile Božje i čist odvir slave Svemogućeg; zato je ništa nečisto ne može oskvrnuti.

(26) Ona je odsjev vječne svjetlosti i zrcalo čisto djela Božjeg, i slika dobrote njegove
ako se drzis onoga svoga evandjelja kojeg si mi preporucio sto se ti ce da necuju i nevide i cak nerazume
jeli to vazi i za toga kralja.

a u ostalom mi ovde pokusavamo da vidimo dali je sveti duh jedna osoba ili ne kao sto je otac i isus i dali mi mozemo bibliju bukvalno uzimati
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#52

Post by sojka »

MI smo tu da ti pomognemo i pokushavamo cijelo vrijeme. Sluchaj si razmatranje.

Rekli smo ti da Duh nije osoba vec duh. Znash ono u zdravom tijelu i zdrav duh. Ti se sastojish i od materije i od Duha i Bozhje si djelo o tom se radi.
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#53

Post by sekiracija »

sojka podebljaj mu,vidis da nevidi :shock:
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#54

Post by ebu_lejs »

u ovoj knjigi izlazka ti mene nisi razumio ja sam ovde opisivao ovde da je bog vidjen licem u lice
pa sam ti naveo druga evandjelja de protivrjece da boga nio emoze vidjeti
objasni to sade
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#55

Post by sekiracija »

Boga je moguce vidjeti kroz ruku boziju i ono sto je stvorio,a ne kao lika i idola.

Ako si istinski vijernik doista ti se morao ukazati prizor stvoren rukom Bozijom.
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#56

Post by sojka »

Nasekiracesh se, dok on to shvati.. :-)
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#57

Post by ebu_lejs »

sto se tice da vas isus odbaciva kao krscane i prihvata samo zidove kao prave krscane

Ali ona priđe, pokloni mu se ničice i kaže: "Gospodine, pomozi mi!"

(26) On odgovori: "Ne priliči uzeti kruh djeci i baciti ga psićima."

(27) A ona će: "Da, Gospodine! Ali psići jedu od mrvica što padaju sa stola njihovih gospodara!"

(28 Tada joj Isus reče: "O ženo! Velika je vjera tvoja! Neka ti bude kako želiš." I ozdravi joj kći toga časa.

jeli on poslan da bih ljude odbacivao koji traze pomoc od njega ona ga je morala moljakati i ako nije zidovkinja zar je on zbo toga poslan sta je on nato odgovorio
On odgovori: "Ne priliči uzeti kruh djeci i baciti ga psićima."

on nece da svoju snagu i znanje trosi na nezidove jopet joj to isto kaze
i sta ona kaze na to
Da, Gospodine! Ali psići jedu od mrvica što padaju sa stola njihovih gospodara!"

ona njega mora podsjecavati da joj treba pomoci da i oni koji nisu zidovi ovise o njemu kako to da ona njega sade poucava njegovij vjeri koju on ispovjeda ja sam mislio da je on dosao da objasni
kao sto si naveo u onom evandjelju da smo gluhi i coravi i neznalice pa je on dosao da nas pouci
samo u ovom slucaju je on koji ne zeli pomoci pa se ona mora sanjim sporiti da joj pomogne a doso je sta? da pomogne i da narod u zabludu ne ode sta je sade
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#58

Post by ebu_lejs »

sto se tice ljubi svoga bliznjeg izvini mora da sam odgovor prespavao molim te navedimi post kao dokaz u kojem si to objasnio
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#59

Post by ebu_lejs »

sojka wrote:Ebutane, :roll:
ni Kur`an ne chitash bukvalno..simbolika, poznavanje istorije kao pozadina, zatim retorichka sredstva :metafore, prenesena znachenja... O tom se radi !

Evo primjer nek ti bude onaj moj citat >>Znanje i mudrost uzmite gdje god nadjete, jer je ono vasha izgubljena sreca<<..Kako ovo bukvalno shvatiti: mudrost i znanje gdje se nalaze, mozhesh li ih kupiti na buvljaku...dakle samo steci..o tom se radi.

(Ja ne znam kako drugachije da ti objasni chovjek neke stvari)
zar se nesjecas da sam te pozvao da se ljepo jedni prema drugima ponasamo
taj primjerak iz kurana je laz cista navedimi suru i ajet i zkojeg si procitala ako mozes ili ako istinu pises

Kuran nikada nemoj sporediti sa biblijom jer Kuran je Allahov govor
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#60

Post by sekiracija »

ebu_lejs wrote:sto se tice ljubi svoga bliznjeg izvini mora da sam odgovor prespavao molim te navedimi post kao dokaz u kojem si to objasnio
sine idi u skolu ovo je samo za pos diplomce :lol: :lol: :lol:
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#61

Post by sojka »

:lol:

Iskreno recheno: zato shto nismo na istim talasnim duzhinama..

(Ne razgovaram sa svakim, pogotovo ne, kad osjetim zlo (militantno neznanje), malodushnost, nepismenost, agresiju, naglashenu volju za moc, lazh i mimikriju. Poshtenije je reci. l(ju)udi nesretan sam, mozhete li mi pomoci.)
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#62

Post by ebu_lejs »

sto se tice tvoga posta

Ne shvaćaš. Bibliji treba prići sa svih mogućih strana, jer ona nije obična Knjiga.

I nisi odgovorio, ako Isus nije Bog zašto je Svemogući dopustio evo već 2000.god da se On naziva tako? Zašto to nije uništio?

Zašto to Bog dopušta?

da bibliji trba prici sa svih strana cudime jedno kako to da znate sa koje strane morate joj prici kada je biblija u toku vremena toliko izmjenjena i dodato pa cak i oduzeto njesto iz nje.

ja na primjer kada poredim bibliju (krscanska stvarnost ) zagreb 1944
i kada poredim bibliju (krscanska sdasnjost) zagreb 2001

i dali je to jos uvjek bozija rjec ili ljudska
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#63

Post by sojka »

GOTT IST TOT!!!!
(prevod: BOG JE MRTAV !


Nema Boga ! Nema Allaha!
Kapishi ?

Morash da mislish svojom glavom, a ne da pasesh...
Last edited by sojka on 26/04/2004 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#64

Post by sekiracija »

ja kao samouk ti necu odgovoriti,ali ako bi se Sojka oglasila ja necu biti gluh.
Govorim ti ovo jer onoga koga su guje ujedale i gustera se boji.
Ocean
Posts: 87
Joined: 17/11/2002 00:00
Location: Cairo, Egypt

#65

Post by Ocean »

ebu_lejs :x

Osim sto si nepismen, sve mi se cini da ti pojma ni o islamu nemas! Jesi ti lud?? Cuj Bibliju ili Kur'an citati bukvalno??

De, Allaha ti, suti, ne govori vise!! Prouci prvo islam, kao svoju religiju, malo bolje, pa onda pricaj o drugim religijama!
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#66

Post by ebu_lejs »

sojka wrote::lol:

Iskreno recheno: zato shto nismo na istim talasnim duzhinama..

(Ne razgovaram sa svakim, pogotovo ne, kad osjetim zlo (militantno neznanje), malodushnost, nepismenost, agresiju, naglashenu volju za moc, lazh i mimikriju. Poshtenije je reci. l(ju)udi nesretan sam, mozhete li mi pomoci.)
to scime si ti obuzeta nemoj meni prepisivati ti u-istinu neznas sama sta zelis kazes da ne razgovaras sa vakim kao sto si ti i jopet odgovaras na moj post
zasto sebe sama lazes zar nisi sade dokazala da si neuka i kratke pameti i da se sama olaskivas.
P kade sama sebe lazes kako od tebe iskrenosti ili istinu prema drugome ocekivati.
Procitaj slobodno postove sa kojim si se samnom sporila da i u njima sama neznas sta hoces, pa to je cist dokaz zablude u kojoj sama sade jesi

a mogu misliti da sade neces biti dostojna svoje rjeci i jopet ces mi odgovoriti na ovaj moj post,
hajde dokazi da si neistinu pisala
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#67

Post by sojka »

Napisala ti medjusotalom i jednu sojka istinu/koju ti nikad necesh moci podnijeti, a ni shvatiti.


Vjerovati u Boga ...na taj nachin je zabluda, lazh.
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#68

Post by ebu_lejs »

Ocean wrote:ebu_lejs :x

Osim sto si nepismen, sve mi se cini da ti pojma ni o islamu nemas! Jesi ti lud?? Cuj Bibliju ili Kur'an citati bukvalno??

De, Allaha ti, suti, ne govori vise!! Prouci prvo islam, kao svoju religiju, malo bolje, pa onda pricaj o drugim religijama!
neznam kosi ili koje si vjere ali dobro nam dosao kao sto sam rekao bez svadje ako je moguce,
a ja sam ti jasne dokaze naveo a ovi dokazi su samo za razumom obdarene pa bujrum posluzi se i ti tom znanju
a nemoj se ljutiti ti ni neznas jesam li ja rekao hocemoli to bukvalno il ne gledati
a pisao sam i sto da se biblija nemoze sa casnim Kurano sprediti jer je casni Kuran Allahov govor.
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#69

Post by ebu_lejs »

sojka wrote:Napisala ti medjusotalom i jednu sojka istinu/koju ti nikad necesh moci podnijeti, a ni shvatiti.


Vjerovati u Boga ...na taj nachin je zabluda, lazh.
hahahaha
sta je ja sam mislio ti ces biti dostojna svoje rejci da vise neces ovakvima pisati.
ali ok a de mi dokaz navedi za to sto tvrdis ako istinu pises
ali ces se jopet mozda neistinom sluziti jer nis dostojna svoga govora pa pokusaj
haris303
Posts: 312
Joined: 20/04/2004 09:16

#70

Post by haris303 »

Ebu_lejs , da li bi bio problem, ako te zamolim da ovu temu zatvoris, da mi udovoljis toj zelji?
Ocean
Posts: 87
Joined: 17/11/2002 00:00
Location: Cairo, Egypt

#71

Post by Ocean »

Ti da o vjeri znas dovoljno, znao bi i da je i Biblija Bozija rijec, objavljena nekom drugom poslaniku (Isus=Isa S.A.V.S) a ne Muhamedu S.A.V.S kome je objavljen Kur'an!

I Tora je bozja rijec, bozja knjiga objavljena Mojsiju , ili , Musi S.A.V.S.

To sto se smatra da je danasnja biblija iskrivljena, promijenjena, i sta sve ne...u to necu da ulazim...VAMA VASA VJERA, A MENI MOJA!

Niko ti ne daje za pravo da napadas pripadnike druge vjere, i da se izrugujes njihovim svetim knjigama...Kakvim god ih ti smatrao, njima su svete! A i vjera ti suprotno nalaze!
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#72

Post by ebu_lejs »

dobro ocean polozio si
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#73

Post by ebu_lejs »

haris303 wrote:Ebu_lejs , da li bi bio problem, ako te zamolim da ovu temu zatvoris, da mi udovoljis toj zelji?
neznam brate zasto to zelis i nadam se da ces mi to do znaje dati zasto si to od mene trazio ali ucinicu ti tu uslugu
haris303
Posts: 312
Joined: 20/04/2004 09:16

#74

Post by haris303 »

"...neznam brate zasto to zelis i nadam se da ces mi to do znaje dati zasto si to od mene trazio ali ucinicu ti tu uslugu.."

Pa ebu_lejs, mogu ja to tebi i reci, ako ti zaista nevidis zasto bi to trebalo zatvoriti, samo mi ostavi mail (moj mail je u profilu) , i to zatvaranje nije nikakva usluga meni, to je samo moja zelja (iz odredenih razloga) kojoj ti mozes a i nemoras da udovoljis.
Locked