Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Podforum za motocikliste...
Post Reply
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#1 Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by TouringBiker »

Kako bi trebali izgledati novi BMW modeli - prve dvije slike su varijacije na temu TROcilindričnog V-motora, koji bi BMW trebao prvi imati u velikoserijskoj proizvodnji... Treća novi "low rider".

Image

Image

Image
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by Njanjavi »

Bembara je jedan od rjetkih proizvodjaca kojima motori budu jako jako slicni konceptnim inacicama u serijskoj proizvodnji.
Sjecam se price oko Rnine inacica, i nacrta konceptnih, nisam se ni u najsmjelijim opcijama nadao da ce serijski model bit toliko slican crtezima u konceptnoj fazi.
I eto ih danas na cestama vidjamo maltene identicne kao na crtezima.
Pa samo k1300r kad vidis, sa izvedbom prednje viljuske je strasan bajk i jedan od najboljih nakeda ikad.
Mada mene vise zanima u kojem pravcu ce se kretat supersport divizija, proslogodisnji koncept sa kojim su bili na concorso d eleganza villa d este je dobar pokazatelj sta spremaju u toj klasi.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#3 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by TouringBiker »

Njanjavi wrote:Bembara je jedan od rjetkih proizvodjaca kojima motori budu jako jako slicni konceptnim inacicama u serijskoj proizvodnji.
Sjecam se price oko Rnine inacica, i nacrta konceptnih, nisam se ni u najsmjelijim opcijama nadao da ce serijski model bit toliko slican crtezima u konceptnoj fazi.
I eto ih danas na cestama vidjamo maltene identicne kao na crtezima.
Pa samo k1300r kad vidis, sa izvedbom prednje viljuske je strasan bajk i jedan od najboljih nakeda ikad.
Mada mene vise zanima u kojem pravcu ce se kretat supersport divizija, proslogodisnji koncept sa kojim su bili na concorso d eleganza villa d este je dobar pokazatelj sta spremaju u toj klasi.
Ja znam da su ove godine na concorso d' eleganza predstavili Concept 101 u "bagger" stilu i MOTORRAD kaže da je taj na putu... Dakle na američki, Harley-ev "fazon". Mene bi od njih nov motor zanimao samo da izbace čisti turistički ali smirenih linija - kao R 1100 RT ili K 100 LT (koji sad vozim) nekad. Četvrtasti far, sjedište praktički ravno, da se ne diže uvis na nazad, ne preko 275 kg - svi turistički su sad i preteški i preglomazni, kao ovo čudo:

Image

Image

Image

Image
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#4 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by esso_sa »

Meni ne treba bolje od ovoga :-D
Ako sve bude po planu, ide narudzba na zimu :thumbup:

Image
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#5 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by TouringBiker »

esso_sa wrote:Meni ne treba bolje od ovoga :-D
Ako sve bude po planu, ide narudzba na zimu :thumbup:

Image
Sve je dobro dok na ovim modernim BMW-ima ne ode nešto od elektrike i elektronike. Jer imaju taj novi nesretni sistem "ride by wire" siytem, gdje se između prednjeg i zadnjeg dijela više ne provodi "žbun" žica i kablova, nego su i naprijed i pozadi kompjuteri koji međusobno komuniciraju. To kad ti rikne na cesti, možeš samo pjevati - i čekati šlep službu da te odveze do servisa. Al' ne bilo kojeg - pali samo Tomić, jer niko drugi nema dijagnostiku. Neka, hvala, radije motor koga može popraviti svaki mahalski majstor.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#6 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by esso_sa »

Jebiga, i TV su nekad smatrali sejtanskom napravom :-)
Tehnologija napreduje, treba se lagano privikavati
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#7 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by TouringBiker »

esso_sa wrote:Jebiga, i TV su nekad smatrali sejtanskom napravom :-)
Tehnologija napreduje, treba se lagano privikavati

Privikao bih se ja, nego neće naši majstori. I nije mi džep dovoljno dubok da vozim motor u ovlašteni servis. Il' da se uvaljujem 20.000 € za novog turističkog BMWa. Već polovnjak, 3-4 milje €, nije puno prešao, a fali mu još 3 godine pa će i zvanično biti oldtajmer :D A opet ima sve što dobar dio novijih motora nema - ABS, ajnšpric, dijagnostiku, katalizator
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#8 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by esso_sa »

TouringBiker wrote:
esso_sa wrote:Jebiga, i TV su nekad smatrali sejtanskom napravom :-)
Tehnologija napreduje, treba se lagano privikavati

Privikao bih se ja, nego neće naši majstori. I nije mi džep dovoljno dubok da vozim motor u ovlašteni servis. Il' da se uvaljujem 20.000 € za novog turističkog BMWa. Već polovnjak, 3-4 milje €, nije puno prešao, a fali mu još 3 godine pa će i zvanično biti oldtajmer :D A opet ima sve što dobar dio novijih motora nema - ABS, ajnšpric, dijagnostiku, katalizator
Pa OK, u tvom slucaju.
Ja ne koristim usluge nasih "majstora" (sam odrzavam svoj motor), a i dobar sam sa elektronikom, tako da nemam tih problema :thumbup:
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#9 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by TouringBiker »

esso_sa wrote:
TouringBiker wrote:
esso_sa wrote:Jebiga, i TV su nekad smatrali sejtanskom napravom :-)
Tehnologija napreduje, treba se lagano privikavati

Privikao bih se ja, nego neće naši majstori. I nije mi džep dovoljno dubok da vozim motor u ovlašteni servis. Il' da se uvaljujem 20.000 € za novog turističkog BMWa. Već polovnjak, 3-4 milje €, nije puno prešao, a fali mu još 3 godine pa će i zvanično biti oldtajmer :D A opet ima sve što dobar dio novijih motora nema - ABS, ajnšpric, dijagnostiku, katalizator
Pa OK, u tvom slucaju.
Ja ne koristim usluge nasih "majstora" (sam odrzavam svoj motor), a i dobar sam sa elektronikom, tako da nemam tih problema :thumbup:
Al' sumnjam da imas vlastitu dijagnostiku za BMW, i to košta koju milju? Koliko znam, jedino je pored ovlaštenog servisa u Sarajevu ima Omer
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#10 Re: Tri slike mogućeg izgleda novih BMW modela

Post by esso_sa »

TouringBiker wrote:
Al' sumnjam da imas vlastitu dijagnostiku za BMW, i to košta koju milju? Koliko znam, jedino je pored ovlaštenog servisa u Sarajevu ima Omer
Lijepo ti rekoh da sam dobar sa elektronikom :D
Imam i dijagnostiku, za vise marki motora, ukljucujuci i BMW :thumbup:
Post Reply