Treneri svijeta - ko je bolji?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Od navedenih trenera najbolji je:

Magahth
6
6%
Mourinho
28
26%
Tabarez
4
4%
Klopp
7
6%
Hitzfeld
11
10%
Ferguson
35
32%
Guardiola
13
12%
Mancini
0
No votes
Wenger
5
5%
Ancelotti
0
No votes
 
Total votes: 109

User avatar
Obuca9
Posts: 9632
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#26 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Obuca9 »

Mourinho, Ferguson i Guardiola.

Trenutno top 3 u svijetu, sasvim sigurno.
User avatar
cyprus
Posts: 39277
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by cyprus »

Ma Mourinho, nema dileme...

Al kad vidim Mancinija i Ancelottija kao opcije :x :x
User avatar
nemam_ideje
Posts: 875
Joined: 29/03/2011 20:04

#28 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by nemam_ideje »

Vrlo, vrlo loše postavljena anketa. Klop, Manćini, Venger su opcije a nisu Kapelo, Van Gal, Hidink, Del Boske :-)

To nije mali zajeb. To je veliki zajeb. Realno. Klop ima titulu sa Dortmundom i izborenu Europu sa Mainzom :skoljka: Manćini je "harao sa Interom" u nikad lošijoj talijanskoj ligi. U Sitiju je katastrofalan. Igra sa tri defanzivna vezna igrača :-) Inovativno, nema šta. Venger je više manager i stručnjak za prepoznavanje talenata. Da je Arsenal nastavio da igra i uzima trofeje kao kada su tu bili Anri, Ljundberg, Pires, Viera, bla, bla onda bi imalo smisla da je u anketi.

Ovako, zanemariti Kapela koji je bio šampion sa Milanom, Realom, Romom :-) Juventusom.

Total šampionskih titula : 9
LŠ : 1

Del Boskea koji ima dvije lige šampiona, par titula u Španiji + SP 2010 godine

Van Gala koji ima LŠ sa Ajaxom te još tri titule šampionata, titulu sa AZ Alkmarom :-) Treba još dodati dvije titule sa Barselonom i jednu sa Bayernom.

Ostaje nam Gus Hidink, čovjek koji je izgubio 5 polufinala vodeći autsajdere, uglavnom.

98 je sa Holandijom izgubio u 1/2 SP-a od Brazila na penale pri čemu je Holandija bila "autsajder". Treba napomenuti sa je Holandija u startnih 11 imala čak sedam igrača iz holandske lige.

Nakon toga je došao do 1/2 SP-a 2002 godine sa J. Korejom :-) Sudije jesu šiljile za Koreju na mečevima protiv Portugala, Italije i Španije al opet. Onda, prije deset godina, J. Koreja je bila smiješna. Isto kao da Katar dođe do 1/2 SP-a u današnje vrijeme. Džaba im sva sudijska pomoć svijeta kad su klocevi :D

Nakon toga ovaj ispada sa PSV-om u 1/2 LŠ 04/05 od nafakaškog Milana :skoljka: PSV ih ubije nogama u Milanu i izgubi 2:0 pri čemu prime gol u 90 minuti utakmice. U revanšu ih još više umlate, povedu sa 2:0 . U sudijskoj nadoknadi Milan zabija gol. Na kraju završi 3:1 i PSV ispadne. Jedna od većih nepravdi koje sam gledao. PSV sa Parkom, Lijem, Cocuom, Alexom, Boumom, Van Bomelom, Farfanom, Ojerom. Strašan fudbal su igrali, autsajderi naravno.

Nakon toga ispada sa Rusijom u 1/2 EP-a od Španije. Mrtve Rusije koja prije njegovog dolaska nije mogla meda sa kašike. Naravno, to je bio, a vjerujem i ostaće, najveći uspjeh Rusa od disolucije SSSR-a

Šlag na tortu je utakmica Čelzija i Barselone. Prvi šut u okvir gola u Londonu, igrač manje i golčina Inieste uz kardinalne greške onog idiota od sudije.

Na sve to treba dodati da se uspio plasirati sa Australijom na SP 2006 što je bilo malo čudo. U baražu su izbacli Urugvaj na penale.

Osim neuspjeha čovjek je osvojio LŠ sa PSV-om uz 6 titula šampiona.

Ove ljude "zaboraviti" a nevesti Klopa :-) Wengera koji ima "svega četiri titule šampina" u karijeri(iako je činjenica da je podigao Arsenal na mnogo veći nivo on je više manager i skaut mladih igrača nego odličan trener) i Mančinija koji ima tri titule u nikad slabijoj talijanskoj ligi je realno neozbiljno. Barem po meni.

Isto tako je "diskutabilno" navesti Magatha kao ober trenera. Magath ima dvije titule sa Bayernom i jednu sa Wolfsburgom. Al eto, naš je čovjek, pa može :D

Tabarez recimo da ima mjesta u cijeloj priči. Copa Libertadores sa Penjarolom, Aperturu sa Bocom i Copa Americu sa reprezentacijom Urugvaja. Taman. Svega pomalo.

Ako već moram, Ferguson i Murinjo.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#29 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by psydelija »

nellington wrote:Wo ist Trapattoni? Was erlauben Strunz?

Ich habe fertig!

(glasao za profesora matematike i tjelesnog odgoja, Generala Ottmara)
:lol: :lol: :lol: suze mi na oci idu... gde nadje kralja?!


safete susicu, ako gledas, prostudiraj sta ovaj covek govori, valjalo bi ti...

g.t. ajn trener iz niht ajn idiot., aj trener caj sehe vas pasire im plac. :D ovo bi trebalo u uvodnom postu naglasiti.
g.t. es gibt kaj dojce manchaft spil ofenzif o dinam ofenzif vi bayer (misli na bayern :D ).

0. trap je neponovljiv :D ... osvojio je vise titula nego li svi treneri i igraci koji su trenutno u seriiji a aktivni.
1. morinjo - sta reci, specijal uan!
2. hicfeld - definitivno jedan od najvecih stratega, steta sto se nije oprobao u it, sp ili eng.
3. ilija petkovic ha :lol: ha
:? :lol:

ps. iskreno, jako je tesko reci ko je najbolji. koji su kriteriji za najboljeg, trofeji, taktika, karizma, slabiji ili jaci klub koji je vodio/vodi, finansije kluba....?!
lista sa kandidatima je svakako nepotpuna...
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#30 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Romanista 101% »

Mancini na listi :lol:


Ferguson bez diskusije...poslije njega Baka "(rezultat is open)" Sliskovic :D ostali su daleko.. :)
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#31 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by psydelija »

translater wrote:i definitivno ovoj listi nedostaje gospodin Lippi
pristrasna lista... :roll:

minimum ko bi jos morao biti: lipi, kapelo, del boske, van gal, krojf, jup hajkens... itd.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#32 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by KPNCTNJAH »

Varesanovic ............. Mourinho
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11082
Joined: 15/01/2010 18:31

#33 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Jack Be Nimble »

A Kapelo???

Najbolji Ferdzi, ko god ja na drugom mjestu ne moze se vidjeti ni dvogledom jer niko ne stize Ferdzija.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#34 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by ReD aka Socijalista »

Sta jebilo da nije nekima vokri ha? Pa stavio sam upravo zbog toga da vidimo kako ljudi misle o NAVEDENIM TRENERIMA, znam i ja da sam mogao staviti i Ciru i Prosineckog i Lipija, ali sam HTIO OVAKO. Sta bi vi rekli Manciniju, ha? :D
User avatar
vaučer
Posts: 9280
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#35 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by vaučer »

Sir Bob Paisley?
Ili su samo aktivni treneri?

Mislim da je Ferguson najuspješniji aktivni manager - ne vidim uopće neku konkurenciju po titulama.
Sad kako staviti na vagu uspjehe s jednim i s različitim timovima, u jednoj, dvije, tri lige?
Teško je to procjeniti a ima i pitanje stila nogometa, koliko je tko potrošio da bi stigao do uspjeha, sve to nosi određenu težinu.
Ne znam stvarno, mislim da je on najuspješniji trenutno. Možda nije najmoderniji, možda ovo, ono a i osobno mi ide na ku'a jer je kisel gubitnik ali svejedno je na vrhu danas.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55765
Joined: 15/12/2008 16:53

#36 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by ultima_palabra »

Brian Clough? :-D Ne znam, trebalo je naglasiti da li trenutno ili u istoriji.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#37 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by pirmin »



Ehh da je imao imalo ludosti u sebi danas bi ubjedljivo vodio.

Ipak, za moj pojam je sigurno u vrhu kad se samo sjetim sta je svojevremeno napravio od jednog
prosjecnog austrijskog kluba.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25860
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#38 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by BHF_Manijak »

ReD aka Socijalista wrote:Sta jebilo da nije nekima vokri ha? Pa stavio sam upravo zbog toga da vidimo kako ljudi misle o NAVEDENIM TRENERIMA, znam i ja da sam mogao staviti i Ciru i Prosineckog i Lipija, ali sam HTIO OVAKO. Sta bi vi rekli Manciniju, ha? :D
Da je rinaka, realno! Covjek bez autoriteta, covjek bez taktickog znanje, igra mu je qrac, ima strasan tim koji veze nema kako da poslozi, katastrofalna politika dovodjenja igraca(citaj "gomilanja"), treba li jos sta?!
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9239
Joined: 31/03/2007 00:07

#39 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Bosanski_kralj »

Koji trener nas odvede na EP/SP, za mene će on biti najbolji trener na svijetu. :D Pošto se takvo što još nije dogodilo, konkurs ostaje otvoren. :oops:
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#40 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by bandini »

Bosanski_kralj wrote:Koji trener nas odvede na EP/SP, za mene će on biti najbolji trener na svijetu. :D Pošto se takvo što još nije dogodilo, konkurs ostaje otvoren. :oops:

pored ovih nasih klosara od igraca na prvenstvno nas ne bi odveli murinjo, ferguson i guardiola zajedno
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9918
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#41 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by bordo gandalf »

Bez dileme.......special one
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55765
Joined: 15/12/2008 16:53

#42 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by ultima_palabra »

pirmin wrote:

Ehh da je imao imalo ludosti u sebi danas bi ubjedljivo vodio.

Ipak, za moj pojam je sigurno u vrhu kad se samo sjetim sta je svojevremeno napravio od jednog
prosjecnog austrijskog kluba.
Ma Švabo je više lik za filozofiju i metafiziku :) Veliki trener i znalac igre, ali sudbina mu je nekako odredila da nesretno izgubi dvije najvažnije tekme u životu, pa potom i državu kojoj je bio selektor. Onda se i on nekako pomirio sa tim i držao low profile.
User avatar
Obuca9
Posts: 9632
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#43 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Obuca9 »

Ako bi govorili o trenerima s ovih prostora, onda je sasvim sigurno Švabo jedini koji se može svrstati uz legendarnog Tomislava Ivića.

Svi ostali pored ove dvojice, realno, nisu vrijedni spomena.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#44 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by bandini »

hz__semir wrote:Ako bi govorili o trenerima s ovih prostora, onda je sasvim sigurno Švabo jedini koji se može svrstati uz legendarnog Tomislava Ivića.

Svi ostali pored ove dvojice, realno, nisu vrijedni spomena.

ipak je sjor ivo prvi i najbolji da budemo realni
i osim je veliki strucnjak al ivic je ivic, ogromni rezultati su iza njega
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#45 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Lakat Jebić »

imao je i antic solidnih rezultata
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#46 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by ganjeta »

Fergi je neponovljiv :thumbup:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#47 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by respo »

ako ste presli na ove prostore
onda se ne moze zaboraviti ni bora milutinovic
jedan od dvojice u istoriji koje je vodio 5 razlicitih drzava na svjetsko prvenstvo i to nisu bile velesile tipa brazil italija ... nego meksiko, kosta rika, amerika, nigerija i kina
User avatar
fanatic11
Posts: 68
Joined: 05/06/2011 17:41

#48 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by fanatic11 »

Alija Hadžiosmanović BRACO, NK Vrbanjuša :D :-D
lelan
Posts: 186
Joined: 13/10/2008 00:24

#49 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by lelan »

ferguson br. 1
User avatar
Logovan
Posts: 94532
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#50 Re: Treneri svijeta - ko je bolji?

Post by Logovan »

Najbolji je Ferguson i mislim da su veoma male šanse, gotovo nikakve da ga neko prestigne i bude uspješniji od njega.
Post Reply