Treći svjetski rat

Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#51 Re: Treći svjetski rat

Post by Seyfo »

Budala i krivih drva nikad neće nestat
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#55 Re: Treći svjetski rat

Post by Quaresma »

pazi naslova jebote ko da dzingis kan dolazi
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#56 Re: Treći svjetski rat

Post by pici »

Image
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#58 Re: Treći svjetski rat

Post by anex »

Mašala :D
toska
Posts: 2990
Joined: 26/09/2016 14:08

#59 Re: Treći svjetski rat

Post by toska »

pici wrote: 29/01/2024 18:44 Image
i prigodna muzička numera za sve ljubitelje:

User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#60 Re: Treći svjetski rat

Post by JoseMujica »

već se nazire čvrsta totalitarna koalicija Rusija-Iran-Sjeverna Koreja + Kina vs. demokratski Zapad (USA-UK-EU-Južna Koreja i Japan)

temelji su već postavljeni da se dobro i ozbiljno zakuha
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#61 Re: Treći svjetski rat

Post by swanfilter »

Kina se o sebi zabavila i najmanje sta joj treba, jeste rizikovati gubitak Zapada kao najveceg donosioca deviza, a zbog Rusije i njihove konfrontacije sa Zapadom.

Dok imaju dotok nafte iz Irana i Rusije povoljno, njima nis ne smeta. I igranka oko Tajvana je samo ispitivanje pulsa Zapada, jesu li spremni uskociti. I za sada vrlo dobro znaju da od te avanture nista dobro nece proizici. Vidjeli su kako Ukrajinci docekase svoju maticu. Ako im taj slucaj nije upozorenje u vezi Tajvana, onda su bas budale. Nakon Hong Konga nema sanse da Tajvanci zele imati bilo sta sa Kinom.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#62 Re: Treći svjetski rat

Post by JoseMujica »

sve to stoji, ali je Kina prije potencijalni član ove nazadne koalicije nego ove napredne...naravno, postoji i opcija da Kina ostane po strani i bracki trguje sa svima
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#63 Re: Treći svjetski rat

Post by swanfilter »

JoseMujica wrote: 04/03/2024 16:38 sve to stoji, ali je Kina prije potencijalni član ove nazadne koalicije nego ove napredne...naravno, postoji i opcija da Kina ostane po strani i bracki trguje sa svima
Sve dok je ekonomija glavna tema, Kina ce gledati na biznis. Digli su se iz blata i najmanje sto im treba je blato. Treba onu masu drzati zadovoljnom. I, ma kakav aparat vladao, malo fali da se sve urusi.

U pravu si. Oni ce gledati kako da muzu jedne i druge. U sukob ih moze uvuci samo direktna provokacija. Al ne znam kome bi to bilo u interesu.

Svijet ponovo ide ka blokovskoj podjeli i zahlađenju odnosa. Al mislim da smo od nekog rata jos uvijek daleko. Mada nikada ne znas.

Kome trebaju 10ine milijona opranih S. Korejaca. Najmanje J. Koreji. Niko ne zna sta ocekivati u slucaju da ih se oslobodi one debele budale.

Da li Zapad od Irana zeli napraviti slucaj Irak u nekoliko puta vecem obimu. To samo teska budala zeli.

I ova totalitarna alijansa mora imati u mislima da su Zapadne drzave i njihovi saveznici tehnoloski jos uvijek daleko, daleko ispred.

E, sada, ovim drugim zivot svog naroda je mnogo, mnogo manje vrijedan. Sto Rusija prva u Ukr dokazuje i ne planira stati ...
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#64 Re: Treći svjetski rat

Post by MehmedPasaMoric »

Naprijed istok, naprijed nasi
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#65 Re: Treći svjetski rat

Post by JoseMujica »

swanfilter wrote: 04/03/2024 17:01
JoseMujica wrote: 04/03/2024 16:38 sve to stoji, ali je Kina prije potencijalni član ove nazadne koalicije nego ove napredne...naravno, postoji i opcija da Kina ostane po strani i bracki trguje sa svima
Sve dok je ekonomija glavna tema, Kina ce gledati na biznis. Digli su se iz blata i najmanje sto im treba je blato. Treba onu masu drzati zadovoljnom. I, ma kakav aparat vladao, malo fali da se sve urusi.

U pravu si. Oni ce gledati kako da muzu jedne i druge. U sukob ih moze uvuci samo direktna provokacija. Al ne znam kome bi to bilo u interesu.

Svijet ponovo ide ka blokovskoj podjeli i zahlađenju odnosa. Al mislim da smo od nekog rata jos uvijek daleko. Mada nikada ne znas.

Kome trebaju 10ine milijona opranih S. Korejaca. Najmanje J. Koreji. Niko ne zna sta ocekivati u slucaju da ih se oslobodi one debele budale.

Da li Zapad od Irana zeli napraviti slucaj Irak u nekoliko puta vecem obimu. To samo teska budala zeli.

I ova totalitarna alijansa mora imati u mislima da su Zapadne drzave i njihovi saveznici tehnoloski jos uvijek daleko, daleko ispred.

E, sada, ovim drugim zivot svog naroda je mnogo, mnogo manje vrijedan. Sto Rusija prva u Ukr dokazuje i ne planira stati ...
problem je tu da dok poraste standard, rastu i apetiti i zahtjevi stanovništva...nemreš ih više tako lako u šišu ućerat, pa vlast lakše gubi kontrolu

druga stvar je, kao što vidimo na Rusiji, kada instant multimilijarderima lova udari u glavu krene i kurčenje, pa isti hoće da se pitaju, iako realno nemaju intelektualnih kapaciteta da ponude kreativne odgovore, pa krajnji rezultat bude neko zatucano sranje na kvadrat.

Kina je po te dvije stavke najsličnija Rusiji i ne treba potcjenjivati njene destruktivne kapacitete, bez obzira što njen današnji uzlet u potpunosti zavisi od Zapada....khurchenje je iracionalno u svojoj srži.

bitna razlika je što je Rusija oduvijek imala imperijalne ambicije, dok Kina nije ili barem ja ne znam za njih...slobodno me nadopunite ako griješim
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#66 Re: Treći svjetski rat

Post by Bitvin »

parangal_ wrote: 10/11/2014 13:27 Treba da počne a potanje nije ako već kad. Da li je pametno da BiH želi da uđe u NATO baš u ovom trenutku? Ne postoji javna debata o ovom vrlo važnom pitanju već se samo protpostavlja da je to dobro.
Počeo je i vodi se manje oružjem a više drugim sredstvima, ali vremenom se taj omjer mijenja.

Bude li velikog rata nije puno važno za šta ćemo mi biti jer ćemo svakako biti poligon za prevrtanje zemlje sa svih strana. Postoje određena mjesta po svijetu gdje se istresa čelik da ne bi po guzicama "prečih od nas" i mi smo jedno takvo mjesto. Između istoka i zapada, između dvije crkve, između islama i kršćanstva, između raznih bezumlja.

Novi veliki rat bio bi konačan kraj ove države, a i okolnih, jer ne bi više imali za šta da se uhvatimo da zadržimo svoj suverenitet. Jugoslavija je bila posljednja šansa za velike stvari.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2896
Joined: 24/08/2003 00:00

#67 Re: Treći svjetski rat

Post by Novi_Nick »

Ovo je vec pravo opasno, Jedna hidrogenska bomba koja je 450 puta jaca od jedne atomske bombe.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Hidrogenska_bomba

Image
HelaS
Posts: 5673
Joined: 22/09/2018 13:21

#68 Re: Treći svjetski rat

Post by HelaS »

Image

Aleksandar Vučić je još prošle godine, u vrijeme početka agresije Rusije nad Ukrajinom, javno govorio o 3. svjetskom ratu. Čak je za svoju državu nakupovao ogromne količine hrane, itd. Vučić nije osoba koja će nešto izjaviti, a da je ta izjava "bez pokrića". Obzirom na veze i kontakte sa Rusijom i Kinom, vjerujem da je dobio neke informacije koje drugi nisu.
S druge strane, Donald Trump je, i očito je, psihički neuravnotežena osoba. Svi se sjećamo Kaptola i one reaktivne grupe njegovih ljudi, kad su namjeravali državni udar. Putin podržava Trumpa, to je svima jasno, i interes Kremlja, i Putinove međunarodne politike, je nestabilna USA, ili USA pod Putinovom kontrolom, jednako kao i nestabilna EU, koju drma djelovanjem Orbana, Dodika i Vučića, evo sada i pokušajima instaliranja Milanovića na premijersku poziciju u Hrvatskoj.
Image

Svijet mora zaustaviti Trumpa u njegovoj kandidaturi za Predsjednika USA, Svijet i mi svi na Balkanu, moramo zaustaviti Milanovića u njegovoj kandidaturi, i Svijet mora još jače za jaja stisnuti Orbana, ne bi li sačuvao svjetski mir. Istovremeno, rat u Ukrajini mora prestati, milom ili silom, jer je izvor zla, jer je trenutno strateški interes Rusije da pobjedi, i u toj pobjedi ne bira sredstva ni način, pa i svjetskim ratom, jer iza sebe imaju ogromnu teritoriju u koju se mogu skloniti od rata.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#69 Re: Treći svjetski rat

Post by Bullet Tooth Tony »

HelaS wrote: 17/03/2024 09:57 Vučić nije osoba koja će nešto izjaviti, a da je ta izjava "bez pokrića".
Hajde sve ali ovo ... :lol: :lol: :lol:
HelaS
Posts: 5673
Joined: 22/09/2018 13:21

#70 Re: Treći svjetski rat

Post by HelaS »

Bullet Tooth Tony wrote: 17/03/2024 13:52
HelaS wrote: 17/03/2024 09:57 Vučić nije osoba koja će nešto izjaviti, a da je ta izjava "bez pokrića".
Hajde sve ali ovo ... :lol: :lol: :lol:
Da, šta je smiješno :?
User avatar
Janjicar
Posts: 5459
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#71 Re: Treći svjetski rat

Post by Janjicar »

HelaS wrote: 17/03/2024 20:37
Bullet Tooth Tony wrote: 17/03/2024 13:52
HelaS wrote: 17/03/2024 09:57 Vučić nije osoba koja će nešto izjaviti, a da je ta izjava "bez pokrića".
Hajde sve ali ovo ... :lol: :lol: :lol:
Da, šta je smiješno :?
:lol: :lol:
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#72 Re: Treći svjetski rat

Post by swanfilter »

I Majkicka je upozoravala muslimane da paze jer dolazi do promjena i mjesanja karata ...
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#73 Re: Treći svjetski rat

Post by Athlon64 »

swanfilter wrote: 17/03/2024 23:13 I Majkicka je upozoravala muslimane da paze jer dolazi do promjena i mjesanja karata ...
Pa budimo realni, SR i HR političari uvijek govore istinu (barem namjere), drugi je problem što mi mislimo da oni to rade "u predizborne svrhe".
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#74 Re: Treći svjetski rat

Post by swanfilter »

Athlon64 wrote: 17/03/2024 23:33
swanfilter wrote: 17/03/2024 23:13 I Majkicka je upozoravala muslimane da paze jer dolazi do promjena i mjesanja karata ...
Pa budimo realni, SR i HR političari uvijek govore istinu (barem namjere), drugi je problem što mi mislimo da oni to rade "u predizborne svrhe".
U vezi Majkicke, pa i Vucica, znali su oni sta Rusija sprema. Posebno ovi nasi se uzdigli malo prije invazije. To je meni licilo na otvorene prijetnje. Samo vi sa Amerima, nece oni jos dugo. I pitanje je kako bi se stvari odvijale da je Kijev pao za tri dana. Koliko je samo u to vrijeme ruski ambasador bio prisutan u javnom prostoru. Eto, nisam cuo za njega ne pamtim ..
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#75 Re: Treći svjetski rat

Post by Athlon64 »

swanfilter wrote: 17/03/2024 23:53
Athlon64 wrote: 17/03/2024 23:33
swanfilter wrote: 17/03/2024 23:13 I Majkicka je upozoravala muslimane da paze jer dolazi do promjena i mjesanja karata ...
Pa budimo realni, SR i HR političari uvijek govore istinu (barem namjere), drugi je problem što mi mislimo da oni to rade "u predizborne svrhe".
U vezi Majkicke, pa i Vucica, znali su oni sta Rusija sprema. Posebno ovi nasi se uzdigli malo prije invazije. To je meni licilo na otvorene prijetnje. Samo vi sa Amerima, nece oni jos dugo. I pitanje je kako bi se stvari odvijale da je Kijev pao za tri dana. Koliko je samo u to vrijeme ruski ambasador bio prisutan u javnom prostoru. Eto, nisam cuo za njega ne pamtim ..
Naravno, to svi znamo. CIljevi su i dalje ostali isti, samo se čeka ponovo pogodan momenat, i to znamo.
Post Reply