Trebam savjet, please!!!

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
Smjeskica
Posts: 16
Joined: 22/04/2005 20:57

#1 Trebam savjet, please!!!

Post by Smjeskica »

Naime, treba da dodjem nekako do informacija vezanih za uslove osnivanja jednog instituta i njegovu zakonsku regulativu. Radi se o Hercegovacko Neretvanskom Kantonu, ukoliko je to na kantonalnom nivou. Cak mi je jedan ministar rekao kako nema sanse da se osnuje neki institut jer nema zakona o visokom obrazovanju. Radi se o odlicnom projektu i bilo bi mi zao da ne uspije, - u pitanju je institut turizma. Molim sve ljude koji imaju imalo pojma o ovome da mi posalju komentar. Hvala unaprijed!
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#2

Post by anais_nin »

uh.,....sretno! :roll: posebno u HNKantonu....naletices na brdo brdo problema, kao sto mi se cini vec jesi...

da li bi to bio privatni institut??? u smislu obrazovne ustanove? gdje bi fizicki bio lociran? (u kojem od opstina u HNKantonu??? da ti mogu proslijediti dalje kontakt informacije)....

da li je organizacija (ako je u pitanju organizacija) koja pokrece ovaj projekat vec registrovana kod nas?

ako ti je nezgoda javno otkrivati detalje projekta, javi mi se na PP pa cu ti pomoci koliko mogu, barem za podrucije Mostara znam kako dosta tih stvari hoda....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#3

Post by Prenj »

Moze institut kako da ne, sitnica jedna.
Moras ispuniti samo dva uslova: Pola zaposlenih mora biti iz SDA, druga polovina iz HDZ, sa svim pripadajucim 'ekspertima' novosadskog Univerziteta.
Smjeskica
Posts: 16
Joined: 22/04/2005 20:57

#4

Post by Smjeskica »

Heehhe, da cula sam za Novosadski Univerzitet i eksperte cuvene,.... sega skroz,.... tuga da te uhvati. Nazalost, toliko potencijala ima u HNK i toliko se organizacija bave tom tematikom da ispadne da su vise zainteresovane medjunarodne organizacije da pomognu nego nasi koji su odgovorni za to. Radi se dakle o Mostaru i organizacija koja trazi partnera je registrovana kod nas vec dugo vremena. Ukoliko neko ima neke informacije ko je odgovoran za ovu tematiku, bila bih zahvalna beskrajno. Hvala u svakom slucaju sto se ipak neko odazvao mom pozivu u pomoc.
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#5

Post by klif »

http://wus-austria.org/

Probaj konsultirati gosp. Kovacevica iz WUS-a.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#6

Post by mostarac »

jaoooooo pa ti si zaista odlucila da krenes da ostvaris nemoguce. Meni je za registraciju udruzenja gradjana u Ministarstvu pravde HNK trebalo 4 mjeseca. Institu ces registrovati jedno 40 godina, taman dok donesu zakon o visokom obrazovanju u HNK :D

Ako si i ti trebala imati koristi od toga onda mi te je iskreno zao. probaj s drugim kantonom
Smjeskica
Posts: 16
Joined: 22/04/2005 20:57

#7

Post by Smjeskica »

Klif,

Gospodin Kovacevic je bio zaista od pomoci. Nadam se da ce sve na kraju realizovati kako je i planirano. Hvala ti na savjetu. Veliki pozdrav svima.
P.S. Nista nije nemoguce :)
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#8

Post by klif »

:thumbup: Drago mi je!
Last edited by klif on 14/02/2006 14:09, edited 1 time in total.
perfektan
Posts: 16
Joined: 07/03/2005 09:28

#9

Post by perfektan »

Pozdrav svima

Da li neko zna za neku stranicu gdje se mogu informisati o zaposlenju u iraku ili avganistanu?
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#10

Post by Svemirski_Jebach »

http://www.posao.ir

http://www.posao.af

ozbiljno, nemam pojma. pitaj raju koja radi ili je radila u SFORu
Post Reply