trebam pomoc hitno!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#1 trebam pomoc hitno!

Post by anći »

Moja macka,koja nije kucna..znaci hoda i oko kuce sama, odjednom ne moze stati na noge...ono krene hodati i samo je izdaju..pa legne..a glavicu drzi onako uspravno...nije da je kolnula skroz..Zna li iko sta bi mogao biti uzrok???
Zahvalna sam na svakom odgovoru.Pozz
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#2 Re: trebam pomoc hitno!

Post by luna09 »

anći wrote:Moja macka,koja nije kucna..znaci hoda i oko kuce sama, odjednom ne moze stati na noge...ono krene hodati i samo je izdaju..pa legne..a glavicu drzi onako uspravno...nije da je kolnula skroz..Zna li iko sta bi mogao biti uzrok???
Zahvalna sam na svakom odgovoru.Pozz
Veterinar hitno, može biti povreda najprije ili ko zna.....da je cuke nisu negdje zaganjale pa je za kičmu uhvatile
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#3 Re: trebam pomoc hitno!

Post by anći »

luna09 wrote:
anći wrote:Moja macka,koja nije kucna..znaci hoda i oko kuce sama, odjednom ne moze stati na noge...ono krene hodati i samo je izdaju..pa legne..a glavicu drzi onako uspravno...nije da je kolnula skroz..Zna li iko sta bi mogao biti uzrok???
Zahvalna sam na svakom odgovoru.Pozz
Veterinar hitno, može biti povreda najprije ili ko zna.....da je cuke nisu negdje zaganjale pa je za kičmu uhvatile
Ma ne djeluje da se borila...jedino sumnjam da je ko nije udario..il otrovao..a cula sam da bi mogli biti i bubrezi..a s veterinarom imam jako lose iskustvo..nekako ovi nasi ne znaju sta rade...samo daju vitaminsku inekciju i to je to...mada zvala sam ga al jos cekam da dodje...trenutno je na terenu..Da mi je znati da je jos neko imao takvo iskustvo..bas me interesuje sta bi mogao tacno biti uzrok.. :roll:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#4 Re: trebam pomoc hitno!

Post by pakica_ »

anći wrote:
luna09 wrote:
anći wrote:Moja macka,koja nije kucna..znaci hoda i oko kuce sama, odjednom ne moze stati na noge...ono krene hodati i samo je izdaju..pa legne..a glavicu drzi onako uspravno...nije da je kolnula skroz..Zna li iko sta bi mogao biti uzrok???
Zahvalna sam na svakom odgovoru.Pozz
Veterinar hitno, može biti povreda najprije ili ko zna.....da je cuke nisu negdje zaganjale pa je za kičmu uhvatile
Ma ne djeluje da se borila...jedino sumnjam da je ko nije udario..il otrovao..a cula sam da bi mogli biti i bubrezi..a s veterinarom imam jako lose iskustvo..nekako ovi nasi ne znaju sta rade...samo daju vitaminsku inekciju i to je to...mada zvala sam ga al jos cekam da dodje...trenutno je na terenu..Da mi je znati da je jos neko imao takvo iskustvo..bas me interesuje sta bi mogao tacno biti uzrok.. :roll:
ima kamara veterinara, nije bas da nijedan ne zna sta je.. nadji nekog drugog i njemu vodi macu, s tim s nije zahebavat'
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#5 Re: trebam pomoc hitno!

Post by anći »

veterinar je dolazio al nazalost ni on nije siguran sta joj je...dao je neke vitamine al maca je isto...nije joj nimalo bolje...tako mi je tesko gledati je ovaku...jednostavno nema snage da stane na prednje nozice...odmah legne...al slomljene nisu..a tako je zivahna bila... :( :( A ja ne znam kako da joj pomognem..trudim se..malo je iznesem i vani da vidi kako je...da nije stalno kuci...malo je masiram...pravim joj caj..supice..ko' pravom malom insanu kaze vet da ne moze skodit..nadam se da ce ozdravit aBd
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6 Re: trebam pomoc hitno!

Post by mirzet87sa »

a da je odvedes negdje da se uradi snimak, sta ja znam kako to vec kod zivotinja ide ?
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#7 Re: trebam pomoc hitno!

Post by anći »

Ma kod nas ti ovdje jedva i veterinar dodje...a i kad dodje bolje da nije..mada sad sam zvala i drugog pa cekam da dodje...da cujem i njegovo misljenje..a upitat cu ga za to snimanje dal ima igdje za zivotinje..macica je fino vecerala i lezi..kad je zovnes digne glavicu al kad je stavis da stoji ne moze..a ne mjauce puno tako da mislim da je ne boli nista...sumnjam da je neko udario :(
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8 Re: trebam pomoc hitno!

Post by mirzet87sa »

anći wrote:Ma kod nas ti ovdje jedva i veterinar dodje...a i kad dodje bolje da nije..mada sad sam zvala i drugog pa cekam da dodje...da cujem i njegovo misljenje..a upitat cu ga za to snimanje dal ima igdje za zivotinje..macica je fino vecerala i lezi..kad je zovnes digne glavicu al kad je stavis da stoji ne moze..a ne mjauce puno tako da mislim da je ne boli nista...sumnjam da je neko udario :(
odakle si
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#9 Re: trebam pomoc hitno!

Post by Nabucco »

Ima li sta novo oko macke ? :(
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#10 Re: trebam pomoc hitno!

Post by anći »

Iz Travnika sam...a zasad stanje isto..sreca da jos nije klonula duhom...jos glavicom mrda na sve zvukove...samo nogicama slabo...nema snage da ih pomjeri puno..cekam na misljenje ovog drugog veterinara..kazu da je on dobar pa et valjda ce znati sta joj je..samo se nadam da ima lijeka aBd
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#11 Re: trebam pomoc hitno!

Post by pakica_ »

anći wrote:Iz Travnika sam...a zasad stanje isto..sreca da jos nije klonula duhom...jos glavicom mrda na sve zvukove...samo nogicama slabo...nema snage da ih pomjeri puno..cekam na misljenje ovog drugog veterinara..kazu da je on dobar pa et valjda ce znati sta joj je..samo se nadam da ima lijeka aBd
evo pitala sam kod sebe na facebooku neku raju sto znaju oko maca, ovo su njihovi odgovori
Image
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#12 Re: trebam pomoc hitno!

Post by anći »

Hvala ti puno na trudu..a moguce je sve od ovog..kako se ovo desilo primjetila sam da nije nikako kakila...samo piski...tako da bi moglo biti i to..a i paraziti nisu iskljuceni...a o raku kicme necu ni da mislim..Nego danas sam je iznijela vani i fino je sjedila..oslonila se i na prednje nogice medjutim kad je komsija naisao...kojeg jako voli ono sva se uzvrtila al ne moze krenuti...vidi se da zeli..onda je ko' legla pa se onako malo mrdala..a imam osjecaj da su joj malo nogice ojacale..
Sad koliko je ovo sa deterdzentom sigurno...ne bi da je ja jos otrujem :-)
A ne vjerujem da je trovanje jer veterinar je rekao da bi vjerovatno krvarila..a i jede poprilicno dobro..samo ja malo pazim sta joj dajem..a poprilicno je mlada..ima tek 1.5god.
Jos jednom hvala svima na pomoci!
nerm1n
Posts: 4
Joined: 23/12/2011 06:30

#13 Re: trebam pomoc hitno!

Post by nerm1n »

Zao mi je zbog mace. Naumpade mi jedan slican problem koji sam ja imao.
Da li maca vidi isto na oba oka?
Pokusaj prstom kao da je bocnes u oba oka i vidi trepne li i kakav je reflex i da li je dezorjentisana na lijevu ili desnu stra

P.S. ukoliko joj je slabiji reflex na jedno oko ili ga uopste nema pa je samim tim i dezorjentisana na tu stranu vjerovatno je maca imala mozdani udar i trebat ce joj pomoc veterinara i neke 2 sedmice da se oporavi.

Pozdrav,
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#14 Re: trebam pomoc hitno!

Post by anći »

Samo da javim da sam pregledala oci i reflekse...meni djeluje da je sve ok,normalno..tako da mozdani nadam se nije,a dali smo joj i ovo za protjerivanje...necel napokon kakit al nazalost jos nista..najgore je sto sva drhtim nad njom a jos su i kod nas veterinari slabi uzas..moj brat ima farmu i svaki put kad mu se razboli zivotinja zovne vet..oni dodju dadnu neke tri inekcije...reknu bice to ok i poslije ugine..tako da smo izgubili povjerenje u njih skroz.. :roll:
verdi
Posts: 54
Joined: 16/01/2010 23:21

#15 Re: trebam pomoc hitno!

Post by verdi »

zao mi je sto ovo moram reci, ali mislim da su mogucnosti foruma ovim iscrpljene. sutra fino sjedite u kola i u zenicu da neko pogleda macku. mozemo mi sad nagadjati koliko god, ali bojim se da samo gubis vrijeme.
anći
Posts: 65
Joined: 02/09/2013 14:12

#16 Re: trebam pomoc hitno!

Post by anći »

Samo da se zahvalim svima jos jednom i da kazem da maca ide nabolje...napravila je svoje prve korake..veterinar je rekao da su je napali paraziti..nije jos skroz prohodala al nadam se da ce uskoro :sretan:
Post Reply