Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#201 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by Drinski »

laly wrote:Dobili smo sa suda Rjesenje o izvrsenju zbog neplacenih racuna za odvoz smeca. Ukupno je 7 neplacenih racuna iz 2012 g. u iznosu 55,30 KM. U rjesenju pise da smo duzni platiti taj iznos zajedno sa zateznom kamatama u roku od 8 dana, ali nigdje nisu naveli koliki je iznos tih zateznih kamata. Nemam pojma koliko da platim?
Zatezne kamate teku od dana dospijeća do dana plaćanja.
zato ne moze niti stojati tacan iznos jer se ne zna kada će biti plaćeno.
ako te zanima tacan iznos, moze otići ili kod povjerioca ili u banku ili kod vještaka da ti obračuna.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#202 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by walk_M-A-N »

Imam pitanje ako neko ima kakav savjet. Unaprijed hvala na odgovoru.
Tužilo me što nisam platio uključenje struje. Naime, plaćam je redovno i unaprijed, ali jednom mi se omaklo da ne vidim račun ni opomenu i isključe me. Kako ne bi propalo sve u frižideru i kako ne bih sjedio 2 dana u mraku, ja uključim sam sebi, oni nisu ni došli ali su tarifirali. I sada vidim papir sa suda, pitam šta je, rješenje o izvršenju, mogu tek sutra otići da preuzmem.
Da li je Elektroprivreda prvo trebala poslati opomenu pred tužbu? Koje su mi opcije? Osim toga da pređem sa Elektrodistribucije na prvog ponuđača za domaćinstva koji će me upozoriti mejlom ili telefonom da će isključiti, to svakako čim mogne.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#203 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by hladan.preminger »

walk_M-A-N wrote:Imam pitanje ako neko ima kakav savjet. Unaprijed hvala na odgovoru.
Tužilo me što nisam platio uključenje struje. Naime, plaćam je redovno i unaprijed, ali jednom mi se omaklo da ne vidim račun ni opomenu i isključe me. Kako ne bi propalo sve u frižideru i kako ne bih sjedio 2 dana u mraku, ja uključim sam sebi, oni nisu ni došli ali su tarifirali. I sada vidim papir sa suda, pitam šta je, rješenje o izvršenju, mogu tek sutra otići da preuzmem.
Da li je Elektroprivreda prvo trebala poslati opomenu pred tužbu? Koje su mi opcije? Osim toga da pređem sa Elektrodistribucije na prvog ponuđača za domaćinstva koji će me upozoriti mejlom ili telefonom da će isključiti, to svakako čim mogne.
Cuj sam sebi prikljucio struju. Sretno na sudu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#204 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by Chmoljo »

jesi ti siguran da te EP tužila?

ja koliko znam, policija je ta koja se bavi nelegalnim priključcima struje... što kaže Preminger, kriv si 100%...
gidra
Posts: 3523
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#205 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by gidra »

Pa ukljucio si nelegalno sam sebi struju, ne znam sta ocekujes? Ponovno ukljucenje nakon iskljucenja se placa 20-30 KM. Ne preostaje ti nista nego platiti dug plus sudske troskove.
Elektrodistribucija ne salje opomene, ako nisi platio prethodni racun iduci ti se smatra opomenom.

Opcija drugih nemas osim da ugradis sam sebi solarne panele i koristis struju samo za sebe bez mogucnosti prikljucenja na elektroenergetsku mrezu. Distribucija je jedna i vazda ce biti monopolista. Dok ces snabdjevaca moci uskoro promjeniti.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#206 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by Zviz »

Ja drzave i p.m. to sa iskljucivanjem struje nema ni u p.m. vukojebini samo jos u BiH. Cuj jos treba unaprijed placati ...
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#207 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by hladan.preminger »

Zviz wrote:Ja drzave i p.m. to sa iskljucivanjem struje nema ni u p.m. vukojebini samo jos u BiH. Cuj jos treba unaprijed placati ...
U Danskoj je struja dzabe sigurno. :-)
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#208 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by Zviz »

hladan.preminger wrote:
Zviz wrote:Ja drzave i p.m. to sa iskljucivanjem struje nema ni u p.m. vukojebini samo jos u BiH. Cuj jos treba unaprijed placati ...
U Danskoj je struja dzabe sigurno. :-)
nije al skoro za 40% jeftinija nego u njemackoj :wink:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#209 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by jao_situacije »

šta ka'eš zvizu jeftinije jel...
da viđamo šta veli eurostat :o
ispade imate najskuplju struju u dk :-?

Image
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#210 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by channel10 »

walk_M-A-N wrote:Imam pitanje ako neko ima kakav savjet. Unaprijed hvala na odgovoru.
Tužilo me što nisam platio uključenje struje. Naime, plaćam je redovno i unaprijed, ali jednom mi se omaklo da ne vidim račun ni opomenu i isključe me. Kako ne bi propalo sve u frižideru i kako ne bih sjedio 2 dana u mraku, ja uključim sam sebi, oni nisu ni došli ali su tarifirali. I sada vidim papir sa suda, pitam šta je, rješenje o izvršenju, mogu tek sutra otići da preuzmem.
Da li je Elektroprivreda prvo trebala poslati opomenu pred tužbu? Koje su mi opcije? Osim toga da pređem sa Elektrodistribucije na prvog ponuđača za domaćinstva koji će me upozoriti mejlom ili telefonom da će isključiti, to svakako čim mogne.
Jesi li saznao sta je u pitanju? Sumnjam da su te tuzili zbog neplacanja ukljucenja jer ti ne bi ukljucili da nisi platio. Nesto drugo je u pitanju.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#211 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by Zviz »

jao_situacije wrote:šta ka'eš zvizu jeftinije jel...
da viđamo šta veli eurostat :o
ispade imate najskuplju struju u dk :-?

Image

Eurostat laze kao i uvjek! Ja godisnje placam 377€ struje! Malo jace od 100m2
Jedino sto drzi za dk da u gradovima je za 1/3 struja jeftinija nego kucama van grada tj. Njivama.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#212 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by walk_M-A-N »

channel10 wrote:Jesi li saznao sta je u pitanju? Sumnjam da su te tuzili zbog neplacanja ukljucenja jer ti ne bi ukljucili da nisi platio. Nesto drugo je u pitanju.
Tačno, radi se o tužbi za neplaćen račun koji je dostavljen nekoliko dana nakon iseljenja, tako da ga nisam ni vidio nikada. Onda je bila tužba koja je opet dostavljena na staru adresu, koju naravno nisam ni vidio, neko je očito potpisao dok u presudi zbog propuštanja piše da je uredno dostavljena. Zatim presuda zbog propuštanja i izvršenje.
Pošteno govoreći, ja jesam napravio taj račun. Ali, kada sam iselio on nije bio tu, a ni pomislio nisam da se vraćam i pitam za račune, sve što je do tada bilo je plaćeno. I sada mislim da je bilo logično da ga plati onaj ko je preuzeo stan i ko je plaćao sve daljnje račune.
Wolf Angel wrote: Gospođo, savjetujem Vam da u svakom slučaju podnesete odgovor na tužbu u kojoj ćete se pozvati na na opći rok zastare po članu 371. Zakona o obligacionim odnosima koji iznosi 5 godina računajući od dana dospjeća duga i 378 .ZOO, koji iznosi jednu godinu od učinjene usluge troškova održavanja.
Da li se ovih 5 godina opće zastare računa od nastanka, ili tužbe, ili presude, ili izvršenja... ili kako već? Šta uopće znači zastara i kako nastaje ako u međuvremenu traju svi ovi procesi? I da li sud presuđuje po tome?
Wolf Angel
Posts: 219
Joined: 27/03/2014 23:54

#213 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by Wolf Angel »

walk_M-A-N wrote:
channel10 wrote:Jesi li saznao sta je u pitanju? Sumnjam da su te tuzili zbog neplacanja ukljucenja jer ti ne bi ukljucili da nisi platio. Nesto drugo je u pitanju.
Tačno, radi se o tužbi za neplaćen račun koji je dostavljen nekoliko dana nakon iseljenja, tako da ga nisam ni vidio nikada. Onda je bila tužba koja je opet dostavljena na staru adresu, koju naravno nisam ni vidio, neko je očito potpisao dok u presudi zbog propuštanja piše da je uredno dostavljena. Zatim presuda zbog propuštanja i izvršenje.
Pošteno govoreći, ja jesam napravio taj račun. Ali, kada sam iselio on nije bio tu, a ni pomislio nisam da se vraćam i pitam za račune, sve što je do tada bilo je plaćeno. I sada mislim da je bilo logično da ga plati onaj ko je preuzeo stan i ko je plaćao sve daljnje račune.
Wolf Angel wrote: Gospođo, savjetujem Vam da u svakom slučaju podnesete odgovor na tužbu u kojoj ćete se pozvati na na opći rok zastare po članu 371. Zakona o obligacionim odnosima koji iznosi 5 godina računajući od dana dospjeća duga i 378 .ZOO, koji iznosi jednu godinu od učinjene usluge troškova održavanja.
Da li se ovih 5 godina opće zastare računa od nastanka, ili tužbe, ili presude, ili izvršenja... ili kako već? Šta uopće znači zastara i kako nastaje ako u međuvremenu traju svi ovi procesi? I da li sud presuđuje po tome?
Zastara zapravo znači gubitak prava na sudsku zaštitu tj podnošenje tužbe kada protekne zakonom određeno vrijeme.
Na primjer; ti posudiš od mene 500 KM i obavežeš se da ćeš mi vratiti do 1.juna ove godine. Ti ne vratiš 1.juna. Od tog dana teče zastara, dakle ja imam pravo da pokrenem tužbu protiv tebe da mi vratiš novac u narednih 5 godina. Ako prođe tih 5 godina a ja nisam pokrenuo tužbu-pazi sad ovo vrlo je bitno, sud će uvažiti moj zahtjev ali ako ti u odgovoru na tužbu kažeš da je prošlo 7 godina i istakneš da je nastupila zastara, moja će se tužba zbog zastare odbaciti. Sud na zastaru ne pazi, samo ako je tuženi istakne.
Ima se o tome raspredati, e sada šta tebe konkretno zanima je već drugo.
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#216 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by bumerangss »

Molim vas, doslo mi je sa suda za neplacene racune za 10-ti i 11-ti mjesec 2014.gog za odvoz smeca KJKP RAD po 6,55KM mjesecno tj. ukupno 13,10KM plus 20KM sudske troskove a posto ja placam smece kvartalno svaka tri kalendarska mjeseca na njihovom salteru da ne bih svaki mjesec isao u Paromljicku, tako sam i te racune za okt nov i dec 2014.god platio 17.01.2015.god ali mi je sad u junu doslo to sa suda i ja sam otisao u RAD i ona šalteruša provjeri na kompu i kaze. " ok, racuni su placeni, ovo vam je prvo utuzenje, samo sad platite sudske troskove i sve je ok" I platio sam! Da li sam ja bio duzan platiti tih 20KM sudskih troskova, vjerovatno jesam a da li sam mogao da to ne platim i sta bi bili da nisam platio? :D

Nisam toliki škrtac ali mi je krivo jer 15 godina nikad nisam dobio nikakvu opomenu za bilo kakav racun jer sam "redovan" platisa svega osim sto eto ne trcim svaki mjesec da plati smece, nego sam to radio jednom za svaka tri predhodna mjeseca a od sad cu ocito morati placati za tri naredna mjeseca da bih izbjegao tuzbu :-)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#217 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by hladan.preminger »

bumerangss wrote:Molim vas, doslo mi je sa suda za neplacene racune za 10-ti i 11-ti mjesec 2014.gog za odvoz smeca KJKP RAD po 6,55KM mjesecno tj. ukupno 13,10KM plus 20KM sudske troskove a posto ja placam smece kvartalno svaka tri kalendarska mjeseca na njihovom salteru da ne bih svaki mjesec isao u Paromljicku, tako sam i te racune za okt nov i dec 2014.god platio 17.01.2015.god ali mi je sad u junu doslo to sa suda i ja sam otisao u RAD i ona šalteruša provjeri na kompu i kaze. " ok, racuni su placeni, ovo vam je prvo utuzenje, samo sad platite sudske troskove i sve je ok" I platio sam! Da li sam ja bio duzan platiti tih 20KM sudskih troskova, vjerovatno jesam a da li sam mogao da to ne platim i sta bi bili da nisam platio? :D

Nisam toliki škrtac ali mi je krivo jer 15 godina nikad nisam dobio nikakvu opomenu za bilo kakav racun jer sam "redovan" platisa svega osim sto eto ne trcim svaki mjesec da plati smece, nego sam to radio jednom za svaka tri predhodna mjeseca a od sad cu ocito morati placati za tri naredna mjeseca da bih izbjegao tuzbu :-)

Ne znam kakvi su to pravnici u RADu-u ali se tužbe rade pred kraj roka od godinu dana koliko traje zastara za tu vrstu dugovanja.
Za 10 mjesec 2014. godine red je da te tuze u toku 9 mjeseca 2015. godine. Sigurno su naprimali višak pravnika pa da sjede dzaba onda bezveze tuživaju ljude.

Iznos troškova koji si ti duzan platiti je 5% (neka me isprave kolege ako je u Sarajevu drugi iznos) od iznosa glavnice što iznosi 0,7KM. To oni nalijepe neke administrativne svoje troškove, ali oni na to nemaju pravo.

Da li uopće duzan platiti taksu mozes provjeriti tako što ćes uporediti datum kad si platio račune i datum predaje tuzže na sud. Ako si ti platio prije podnošenja tužbe sud nisi duzna platiti ništa do troškova. Ako si platio dug nakon podnošenja tuzbe sudu trebas platiti 0,7 KM troškova.
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#218 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by FrozenCastle »

Imate li mi preporučiti advokata u Sarajevu da je imao uspjeha sa otpisom dugova komunalija?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#219 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by kakavdanakneiskustvu »

treba mi savjet,kupio sam stan u zenici,u kojem je odjavljeno gradsko centralno grijanje,nisam ga prijavljivao,grijem se konvektorima,na zadnjem sam spratu zgrade,u zenici se onima koji su odjavili grijanje salju racuni na kojima je iznos racuna 10 % od iznosa koji bi bio da grijanje nije odjavljeno,sto se mene tice,nidje veze,radijatori ne griju,samo cijevi,ja nemam ni radijatore,cijevi ne griju,sta raditi,mislio sam ih nazvati i probati dogovoriti da ne placam nista jer ni nemam grijanja ali sam svjestan da to vjerovatno ne pije vode,sto se mene tice ni ne trebaju mi te cijevi
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#220 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by bumerangss »

Suti, dobro si prosao jer u Sa se placa 40% cijene kao da se grijes kad ti je grijanje ismljuceno!
Mislim da je to ok jer cijevi ipak griju koliko-toliko i ne mogu se izrezati i izbaciti iz stana...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#221 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by kakavdanakneiskustvu »

bumerangss wrote:Suti, dobro si prosao jer u Sa se placa 40% cijene kao da se grijes kad ti je grijanje ismljuceno!
Mislim da je to ok jer cijevi ipak griju koliko-toliko i ne mogu se izrezati i izbaciti iz stana...


kod mene cijevi ne griju nikako,ni tamo gdje griju ne mogu zagrijati 10 % od onoga da grijanje nije iskljuceno
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#222 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by vješalica »

bumerangss wrote:Molim vas, doslo mi je sa suda za neplacene racune za 10-ti i 11-ti mjesec 2014.gog za odvoz smeca KJKP RAD po 6,55KM mjesecno tj. ukupno 13,10KM plus 20KM sudske troskove a posto ja placam smece kvartalno svaka tri kalendarska mjeseca na njihovom salteru da ne bih svaki mjesec isao u Paromljicku, tako sam i te racune za okt nov i dec 2014.god platio 17.01.2015.god ali mi je sad u junu doslo to sa suda i ja sam otisao u RAD i ona šalteruša provjeri na kompu i kaze. " ok, racuni su placeni, ovo vam je prvo utuzenje, samo sad platite sudske troskove i sve je ok" I platio sam! Da li sam ja bio duzan platiti tih 20KM sudskih troskova, vjerovatno jesam a da li sam mogao da to ne platim i sta bi bili da nisam platio? :D

Nisam toliki škrtac ali mi je krivo jer 15 godina nikad nisam dobio nikakvu opomenu za bilo kakav racun jer sam "redovan" platisa svega osim sto eto ne trcim svaki mjesec da plati smece, nego sam to radio jednom za svaka tri predhodna mjeseca a od sad cu ocito morati placati za tri naredna mjeseca da bih izbjegao tuzbu :-)
Ja sam tako platila smeće unaprijed 6 mjeseci i došao mi izvršitelj na vrata.
Naravno dala sam listing da je to plaćeno unaprijed i otjerala ga,ali idiotara na šalteru je rekla da trebam platiti sudske troškove,pa sam joj rekla da oni to plate jer su me tužili zbog toga što ne rade svoj posao.I normalno da nisam platila.Stoka.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#223 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by walk_M-A-N »

Wolf Angel wrote:
walk_M-A-N wrote:
channel10 wrote:Jesi li saznao sta je u pitanju? Sumnjam da su te tuzili zbog neplacanja ukljucenja jer ti ne bi ukljucili da nisi platio. Nesto drugo je u pitanju.
Tačno, radi se o tužbi za neplaćen račun koji je dostavljen nekoliko dana nakon iseljenja, tako da ga nisam ni vidio nikada. Onda je bila tužba koja je opet dostavljena na staru adresu, koju naravno nisam ni vidio, neko je očito potpisao dok u presudi zbog propuštanja piše da je uredno dostavljena. Zatim presuda zbog propuštanja i izvršenje.
Pošteno govoreći, ja jesam napravio taj račun. Ali, kada sam iselio on nije bio tu, a ni pomislio nisam da se vraćam i pitam za račune, sve što je do tada bilo je plaćeno. I sada mislim da je bilo logično da ga plati onaj ko je preuzeo stan i ko je plaćao sve daljnje račune.
Wolf Angel wrote: Gospođo, savjetujem Vam da u svakom slučaju podnesete odgovor na tužbu u kojoj ćete se pozvati na na opći rok zastare po članu 371. Zakona o obligacionim odnosima koji iznosi 5 godina računajući od dana dospjeća duga i 378 .ZOO, koji iznosi jednu godinu od učinjene usluge troškova održavanja.
Da li se ovih 5 godina opće zastare računa od nastanka, ili tužbe, ili presude, ili izvršenja... ili kako već? Šta uopće znači zastara i kako nastaje ako u međuvremenu traju svi ovi procesi? I da li sud presuđuje po tome?
Zastara zapravo znači gubitak prava na sudsku zaštitu tj podnošenje tužbe kada protekne zakonom određeno vrijeme.
Na primjer; ti posudiš od mene 500 KM i obavežeš se da ćeš mi vratiti do 1.juna ove godine. Ti ne vratiš 1.juna. Od tog dana teče zastara, dakle ja imam pravo da pokrenem tužbu protiv tebe da mi vratiš novac u narednih 5 godina. Ako prođe tih 5 godina a ja nisam pokrenuo tužbu-pazi sad ovo vrlo je bitno, sud će uvažiti moj zahtjev ali ako ti u odgovoru na tužbu kažeš da je prošlo 7 godina i istakneš da je nastupila zastara, moja će se tužba zbog zastare odbaciti. Sud na zastaru ne pazi, samo ako je tuženi istakne.
Ima se o tome raspredati, e sada šta tebe konkretno zanima je već drugo.
Zamolio bih za pomoć, ovo je mali iznos da bih tražio advokata.
Naime, na moj prigovor za povrat jer nikada nisam vidio presudu ( izbacili nas is stana a nastavili slati na istu adresu) i na zastaru (jer je tužba prema Rješenju o izvršenju podnešena više od godinu nakon dostave tog računa koji nisam ni vidio), sud sada rješenjem odbacuje jer je kažu spis uništen (prošlo više od 5 godina).
E sad, meni se čini da sam oštećen. To što je spis uništen bi trebao biti njihov problem, kako mogu uništiti a kasnije pokrenuto izvršenje. Smiješno, općinski sud kaže da spisa nema a u kantonalni donosi Rješenje o izvršenju, znači da mora imati Presudu.
Uglavnom, ima li ko da mi pomogne na što da se žalim. Recimo, da li je Općinski morao tražiti spis od Kantonalnog, ako ga već nema, ili odmah zaključiti da je zastara. Ili, kako da dokažem očigledno, da nisam mogao preuzeti pozive i presude na adresi na kojoj ne stanujem.
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#224 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by sahara1428 »

Dobio sam tužbu zbog neplaćanja računa od strane bivšeg upravitelja, tuzba je podnesena 2010 godine, onaj list o dostavi tužbe glasi na juni 2015 godine, a ja sam primio te papire februar 2016 godine.

Tužba je između ostalog i za račune iz 2004 godine, mogu li se pozvati na zastaru?

kod potpisivanja ugovora sa upraviteljem ja nisam bio etažni vlasnik , već druga osoba mogu li se pozvati na to u prigovoru iako sam većinu računa koji su dostavljeni na moje ime plaćao?

Molim za savjet i unaprijed zahvaljujem na svakom
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#225 Re: Treba mi pravni savjet - tužba za neplaćanje komunalija

Post by Drinski »

sahara1428 wrote:Dobio sam tužbu zbog neplaćanja računa od strane bivšeg upravitelja, tuzba je podnesena 2010 godine, onaj list o dostavi tužbe glasi na juni 2015 godine, a ja sam primio te papire februar 2016 godine.

Tužba je između ostalog i za račune iz 2004 godine, mogu li se pozvati na zastaru?

kod potpisivanja ugovora sa upraviteljem ja nisam bio etažni vlasnik , već druga osoba mogu li se pozvati na to u prigovoru iako sam većinu računa koji su dostavljeni na moje ime plaćao?

Molim za savjet i unaprijed zahvaljujem na svakom
zastara i prigovor da ti nisi dužnik.
Post Reply