Trcanje...

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Trchite li?!

Da - obozavam da se muchim :)
206
62%
NE - jesi li normalna?
128
38%
 
Total votes: 334

Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1351 Re: Trcanje...

Post by Rosso »

Pa ako si trcao 6km za pola sata to je jako dobro. :D Nemoj na pocetku jako da ne "pregoriš". Prvi ti je put nema potrebe za pretjeranim forsiranjem i ganjanjem nekih vremena...
Tacno je to skroz da si na utrci brži nego na treningu. Povuce te valjda taj adrenalin neki, sama pomisao da se utrkuješ, publika itd.
Evo dacu ti svjež svoj primjer, 7 dana pred Banjalucki polumaraton išao sam da odradim jedan probni trening dužine i 18.5km trcao 01:43 (5.28 min/km otprilike), na poprilicno idealnim uslovima (10-ak stepeni temperatura možda) i pogino, dok sam 7 dana kasnije polumaraton (21.1 km) istrco za 01:47 (oko 5.02 min/km) u stvarno zeznutim uslovima, sunce ubijalo i 25+ stepeni bilo i opet se nisam ubio kao na tom treningu, moglo je to cak i malo bolje.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#1352 Re: Trcanje...

Post by Dosadno mii »

Kakve su sanse da se od sutra spremim za polumaraton u septembru?
(Kondicija prije tu i tamo)
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1353 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

Odlicne. Cak bi rekao savrsene. Mozes i maraton spremiti. Ali nemoj to, sta ce ti.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#1354 Re: Trcanje...

Post by Dosadno mii »

Nadzorna_ploca wrote:Odlicne. Cak bi rekao savrsene. Mozes i maraton spremiti. Ali nemoj to, sta ce ti.
:zjev:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1355 Re: Trcanje...

Post by sizifinho »

moram se pohvalit, uspio sam za sat i 5 minuta!!!
al sam mrtav!!!
User avatar
Sore
Posts: 7
Joined: 09/09/2016 11:48

#1356 Re: Trcanje...

Post by Sore »

sizifinho wrote:moram se pohvalit, uspio sam za sat i 5 minuta!!!
al sam mrtav!!!
Svaka cast Sad malo rekreativno trci da odrzis kondiciju, recimo 2-3 puta sedmicno i bices spreman za Sarajevski polumaraton
User avatar
Sore
Posts: 7
Joined: 09/09/2016 11:48

#1357 Re: Trcanje...

Post by Sore »

Dosadno mii wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Odlicne. Cak bi rekao savrsene. Mozes i maraton spremiti. Ali nemoj to, sta ce ti.
:zjev:
Ma kad istrcis polumaraton, skontaces da ti maraton nije potreban :)
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1358 Re: Trcanje...

Post by Rosso »

Pa ne znam baš, meni se vec nakon drugog istrcanog polumaratona (istrcao ukupno tri) pojavila velika želja za maratonom. :D Svjestan sam da je to puno puno žešca zajebancija, kažu mi neki da ne žurim, pa da mi to i ne treba u životu :D ali ja zelju i volju da se spremim i probam vec u Oktobru imam, pa vidjecemo...
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#1359 Re: Trcanje...

Post by cevapcinica »

Zoya wrote:Neutreniranost sigurno nije a ni patike. Bavila sam se folklorom par godina pa i kad trčim ja se oslanjam na prednji dio stopala. Baš nešto sumnjam na željezo :roll:
Mislis na magnezijum?
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#1360 Re: Trcanje...

Post by cevapcinica »

sizifinho wrote:kakve su sanse istrcati 10 k za nekog ko nikad nije istrcao tu duzinu

najvise sto sam istrcao je 6 k, za nekih pola sata i tu sam dusu ostavio a danas trcim ovu ngo nocnu trku i nemam pojma kako cu xD
posto mi je prva utrka jaran mi dize moral time da nije isto trcat sam i sa drugim ljudima, da se opustim i zabavim i eto ko doci ce to na svoje haha
Zdrava osoba normalne kondicije treba da moze da istrci 10 km bez problema ako ne forsira i nema postavljen cilj sto se tice vremena.
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#1361 Re: Trcanje...

Post by Spear »

Staza na Safet Zajki se plaća sada. 1km - 1 sat.

Nije da ne vrijedi tih para, ali ko stalno ide, svaki dan, nakupi se. Ja se iznervirao jer sam krenuo bez para samo mobitel i na kraju poljubio kapiju :sad:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#1362 Re: Trcanje...

Post by ovo_mi_je_nick »

Ko se hvali patikama od 4 stoje neka i plati markicu
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1363 Re: Trcanje...

Post by Nadzorna_ploca »

Ko se hvali?
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#1364 Re: Trcanje...

Post by ciza_bliza »

Ne isplati se više dolaziti na stazu ako će naplaćivati...
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1365 Re: Trcanje...

Post by Rosso »

Pa dobro simbolicno je, nek odete i 20 puta mjesecno trcati dole, cvaja, nije previše, vrijedi vala, a vjerujem da ce i neke mjesecne uvest od 10KM recimo. Ovi na Koševu hoce 2 marke za trcanje na onoj zemlji, cista pljacka, a u Zajki vidjeh cak da i fiskalni racun izdaju.
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#1366 Re: Trcanje...

Post by Spear »

Rosso wrote:Pa dobro simbolicno je, nek odete i 20 puta mjesecno trcati dole, cvaja, nije previše, vrijedi vala, a vjerujem da ce i neke mjesecne uvest od 10KM recimo. Ovi na Koševu hoce 2 marke za trcanje na onoj zemlji, cista pljacka, a u Zajki vidjeh cak da i fiskalni racun izdaju.
neka članska bi definitivno bila super, puno bolje nego ovo nosanje kovanica sa sobom po džepovima. a malo mi je glupo to marka sat pa realno nije bilijar ili nešto, malo ko uopšte trči više od sata osim neki long run, logičnije bi bilo marka korištenje staza i eto. Nisam primjetio da je bilo nekih problema da ljudi prave sjedaljke i derneke po stazi da se tako vremenski limitira.

Ja opet ponavljam, ne mislim da ne vrijedi tih para, samo nekako se čovjek glupo osjeća "dajem pare da trčim". mislim znam normalna je to stvar ako zelis da trčis po finoj stazi, ambijentu i slično plati ako ne, jebi se od semafora do semafora.. samo treba malo vremena dok se mi bosanci naviknemo na ovo :-D

a da, daju i fiskalni račun.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1367 Re: Trcanje...

Post by strong69 »

Onu travu oko zemljane staze na Kosevu kose 15 dana. Kao da je 50 ha u pitanju. Prosle sedmice sam krpelja pokupio, srecom skontao sam ga odmah jer mi se isto desilo i prosle godine pa sada pregledam noge poslije trcanja. Obratite paznju...
User avatar
Sore
Posts: 7
Joined: 09/09/2016 11:48

#1368 Re: Trcanje...

Post by Sore »

Cuo sam da je na stadionu Kosevo omoguceno besplatno koristenje staze za one iz opstine Centar. Tartan je poprilicno unisten al ipak bolje je od asfalta. E sad neznam jel ovo tacno i kome se obratiti za info. Ko upravlja ovim sportskim terenima Kosevo
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1369 Re: Trcanje...

Post by dobar osjecaj »

Spear wrote: Ja opet ponavljam, ne mislim da ne vrijedi tih para, samo nekako se čovjek glupo osjeća "dajem pare da trčim". mislim znam normalna je to stvar ako zelis da trčis po finoj stazi, ambijentu i slično plati ako ne, jebi se od semafora do semafora.. samo treba malo vremena dok se mi bosanci naviknemo na ovo :-D
Nisi u pravu. Meni nije problem platiti nikakvu uslugu koju koristim i trebam ali plaćanje koristenja atletske staze i nije nešto što smatram normalnim. U jednoj maloj Sloveniji mnoge seoske škole imaju manje ili veće atletske staze u savršenom stanju, otvorene i dostupne besplatno 24 sata. Gdjegod sam putovala po Evropi osim trčanja po stazicama uz rijeke i kroz parkove slobodno sam ulazila na atletske staze u svako doba dana. Nikad mi niko nigdje nije pokušao naplatiti ulaz.
Dakle, niti je normalno što se kompleks zaključava noću i što mu se legalno ne može pristupiti prije 8 ujutro, niti je normalno da se korištenje javne atletske staze naplaćuje. I vjeruj mi, nema nikakvog mjesta ideja da se Bosanci trebaju navikavati na nešto tako neprimjereno kao primjer neke dobre prakse.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#1370 Re: Trcanje...

Post by Dosadno mii »

Ma da se ne zakljucava bilo bi odavno sve razdrndano
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1371 Re: Trcanje...

Post by Rosso »

Sore wrote:Cuo sam da je na stadionu Kosevo omoguceno besplatno koristenje staze za one iz opstine Centar. Tartan je poprilicno unisten al ipak bolje je od asfalta. E sad neznam jel ovo tacno i kome se obratiti za info. Ko upravlja ovim sportskim terenima Kosevo
Pa gore su jesenas postavili novi tartan i nakon toga je receno da rekreativci nece moci korisititi stazu, samo ce moci atletski klubovi. Moram se raspitati.
User avatar
Sore
Posts: 7
Joined: 09/09/2016 11:48

#1372 Re: Trcanje...

Post by Sore »

Rosso wrote:
Sore wrote:Cuo sam da je na stadionu Kosevo omoguceno besplatno koristenje staze za one iz opstine Centar. Tartan je poprilicno unisten al ipak bolje je od asfalta. E sad neznam jel ovo tacno i kome se obratiti za info. Ko upravlja ovim sportskim terenima Kosevo
Pa gore su jesenas postavili novi tartan i nakon toga je receno da rekreativci nece moci korisititi stazu, samo ce moci atletski klubovi. Moram se raspitati.
Mislio sam na onu stazu u stadionu Ti si otisao na onu od Atletskog kluba Ona je zabranjena rekreativcima i za gledanje :)
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#1373 Re: Trcanje...

Post by The BEN10 »

Koji sat za trčanje kupiti?
Na ovom linku sam vidio da ima dosta toga: Sigma, Polar, TomTom, Garmin. Dao bih negdje do maksimalno 200 KM.
https://www.idealo.de/preisvergleich/Pr ... y=minPrice
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1374 Re: Trcanje...

Post by Rosso »

Garmin, Polar, TomTom, Fitbit, Suunto...koju god marku da izabareš ok je...E sad malo ti je ogranicen buđet, možda da probaš sa Polar M400, ja ga imam, odlican je, ja sam ga platio nešto preko 300KM u Hrvatskoj, možda se može polovan naci za 2 stoje.
Od Garmina vidi Forerunner 15, 25, 220.
TomTomova ima finih dosta a ne preskupih, ovi Spark i Runner.
Fitbit surge recimo vidim ima neki na piku 250, to može i za 200 možda, vidi i po piku malo opcenito.

@Sore da da, nesporazum. :D :thumbup: Treba vidjeti, iako jest staza fakat loša, onaj krug jedan na Sarajevskom polumaratonu baš sam morao paziti gdje stajem.
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#1375 Re: Trcanje...

Post by The BEN10 »

Rosso wrote:Garmin, Polar, TomTom, Fitbit, Suunto...koju god marku da izabareš ok je...E sad malo ti je ogranicen buđet, možda da probaš sa Polar M400, ja ga imam, odlican je, ja sam ga platio nešto preko 300KM u Hrvatskoj, možda se može polovan naci za 2 stoje.
Od Garmina vidi Forerunner 15, 25, 220.
TomTomova ima finih dosta a ne preskupih, ovi Spark i Runner.
Fitbit surge recimo vidim ima neki na piku 250, to može i za 200 možda, vidi i po piku malo opcenito.

@Sore da da, nesporazum. :D :thumbup: Treba vidjeti, iako jest staza fakat loša, onaj krug jedan na Sarajevskom polumaratonu baš sam morao paziti gdje stajem.
Još jedno pitanje: htio bih imati GPS i HR ali po mogućnosti ugrađen u sat, da ne nosim onu traku. M400 to nema koliko vidim? Za sada, M200 mi je favorit...
https://www.polar.com/en/products/compa ... uct3=87772
Post Reply