Trcanje...

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Trchite li?!

Da - obozavam da se muchim :)
205
62%
NE - jesi li normalna?
127
38%
 
Total votes: 332

Ivanche
Posts: 349
Joined: 01/10/2007 11:29

#1 Trcanje...

Post by Ivanche »

...sad sam se vratila sa "trchanja"...45 minuta...kad mi nije zivot na nos izash'o...crkla! Ali izdrzala sam...nisam se predavala do zadnje :)
Ja sam uvjek govorila: "Ne trchi ako te niko ne ganja!!"...ali eto neki djavo me natjera na "jogging"...

Za treniranja nemam toliko ni vremena, jer su treninzi ili ponedeljkom i srjedom, ili utorkom i cetvrtkom - a to ne mogu, jer malo malo pa sam na nekom putu...sta drugo da radim, jer fakat mrzim trchati!! Trenirate li ista i sta?! Trchite li?
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#2

Post by black »

pa ako ti je mrsko trchati..uzmi konopac i preskachi..sad u ove hladnije dane je i bolje i lakshe..i naravno daleko je zabavnije..posebno je dobar za one koji zele da smrsaju..za 15 minuta preskakanja potrosi se, cini mi se, oko 320kcal ..preskakanjem konopca se ucvrscuju misici ruku, ramena a samim tim i ucvrscivanje biste :D..dobro je i za noge..:D..mozes na vise razliciti nacina preskakati tako da nije dosadno..itd itd..samo uvijek prije konopca se moras dobro zagrijati..i poslije njega mozes raditi npr one obicne vjezbice..gibanje..sklekovi..trbusnjaci itd...
Ivanche
Posts: 349
Joined: 01/10/2007 11:29

#3

Post by Ivanche »

ma sto je najgore ne moram ni da smrsham...imam ok liniju..vec me neka luda uhvatila - ono zdrav zivot i ostalo...:)
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#4

Post by SaraLe »

Trcim stalno godinama 8)
Ali sam uvijek izbjegavala trcanje po betonu, nadjes sebi neku sumsku "stazicu" i trci do mile volje :)
Prije par mjeseci sam uspjela istrcati na smetove od crkvickog groblja do spomenika (nekima ce ovo biti poznato 8-) )
Ako si tek pocela trcati sto @blacki kaze, zagrijavanje obavezno, jer sljedece jutro neces moci stati na noge :D
Kad dodjes u kondiciju, probaj trcanje po dubokom snijegu, ako bas zelis da se izmoris a i zabavno je :D
Preskakanje konopca kuci, obavezno, jes da vise nisam draga komsinici ispod mene :D 8-)
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#5

Post by RIZVA »

puno volim da trcim prvenstveno zbog kondicije i zdravlja, pa eto ako ima ko zainteresovan da trcimo nek javi 8-)
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#6

Post by SaraLe »

Hvala, nisam zainteresovana :D
Ivanche
Posts: 349
Joined: 01/10/2007 11:29

#7

Post by Ivanche »

ma sutra kad mi se upale mishici KUKU meni...bit ce meni zdrav zivot ...
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#8

Post by SaraLe »

Ivanche wrote:ma sutra kad mi se upale mishici KUKU meni...bit ce meni zdrav zivot ...
Ma samo nastavi, poslije par dana nema upale 8-)
I obavezno izbjegavaj trcanje po betonu :)
Aorta
Posts: 389
Joined: 08/04/2003 00:00
Location: Right Here.

#9

Post by Aorta »

Trcim. Ne ubijam se, ali otprilike laganini 4-5 km svako drugi dan. Ovog mjeseca to je vise svako treci dan, ali uglavnom, it's a constant in my life. : ) A u bolnici svaki dan nekih 10 km hodam! : ) Ay caramba!
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#10

Post by van Basten »

ja sam u svojedobno mogao 100 metara pretrčati za 13,5-14 sekundi. Sada ne znam bih li uopšte mogao pretrčati istu dionicu u jednom komadu :P
I svaku jesen "čvrsto odlučim" kako ću se na proljeće aktivirati, onako čisto rekreativno, ali do proljeća se ta odlučnost negdje zagubi :D
musicology
Posts: 49
Joined: 24/09/2007 17:18
Location: Sarajevo

#11

Post by musicology »

daaaa. skoro svaki dan, ili svaki drugi dan. nema to veze sa odrzavanjem linije, ja sam poprilicno mrsav al' opet trcim zato sto...

...kad trcite, organisam oslobadja taj neki 'feel good' faktor zahvaljujuci kojem mozak bolje, brze i efikasnije razmislja, srce zdravije kuca i jednostavnos e covjek bolje fizicki i psihicki osjeca. navodno taj 'feel good' faktor djeluje kao droga na organizam pa postoje ljudi koji su se totalno navukli na trcanje i svaki put kad se lose osjecaju (emocionalno), ili kad imaju viska energije, odu trcati...to vam dodje kao neka self-help psycho therapy...i fakat djeluje....zato, svi na trcanje i bolje ce mo se osjecati i ponasati jedni prema drugima....
vozdrica
User avatar
madalen
Posts: 277
Joined: 31/12/2006 09:45
Location: daleko od Bosne

#12

Post by madalen »

Zaljubljena sam u trcanje ,to mi je jedini partner sto me ispunjava zadovoljstvom :D

Trcim tri puta semicno ,ako sam bez povreda ...
volim jos skijasko trcanje ....

Svake godine ucestvujem u tri trke jedna je 5km, druge dvije su 10 km...
Prosle godine sam pokusala da pretrcim Stockholmsmarathon ,ali sam odustala nakon 21. kilometara(bilo je nenormalno vruce ,preko 30stepeni)
na godinu ako bog da...
Sad sam se prijavila na Vasaloppet ( 90 km. skijasko trcanje )
treniram ,ali me koljeno zeza ,nadam se da ce proci do 2 marta...

Fizioterapet kaze samo ti treniraj nije to nista ,a mene boli... :?

Sta vi radite u takvim situacijama ,da li da odmarate ili da nastavite sa treningom (normalno blazeg intenziteta)???
Jasko-Cazin
Posts: 64
Joined: 01/04/2009 14:22

#13 Re: Trcanje...

Post by Jasko-Cazin »

Ja sam najbrzi:Dheheh :D :lol: :P
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#14 Re: Trcanje...

Post by Rauber »

.
Last edited by Rauber on 27/11/2012 22:27, edited 1 time in total.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#15 Re: Trcanje...

Post by Admir_1984 »

Prije sam trcao (Aleja prema Vrelu Bosne), a u posljednje vrijeme kak imam 2 termina sedmicno+ nekad tenis, stvarno nemam vremena :( . Cesto sam prije koristio i stopericu, pa svaki put bi uporedjivao rezultate trcanja, sto mi je nekako bilo vrlo zanimljivo ;-)

Trcanje je :thumbup: :thumbup:
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#16 Re: Trcanje...

Post by zemo_online »

-gdje u Sa ima dobra staza za trcanje ali da nije betonska/asfalt jer to nije dobro za koljena/kicmu?
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#17 Re: Trcanje...

Post by tarikBA »

aleja :thumbup:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#18 Re: Trcanje...

Post by burek_in_space »

Umni Zuko Džumhur je davnih dana rekao: „Svakom od nas je u životu dat određen broj koraka i ne razumijem zbog čega se neki trude da ih trčanjem što prije iskoriste?!” :D
missko
Posts: 11428
Joined: 22/02/2008 13:22

#19 Re: Trcanje...

Post by missko »

Sad je trcanje postalo nauka, kao ono znas ili ne znas. :D
Ja mislio trcat s jaranom a kad mi on zada sto pitanja.
Imam li tene posebne za trcanje po razlicitim podlogama, pa neki index tezine i visine da izracunam kojim tempom i koliko dugo treba da trcim da bi to bilo optimalno jer ni prebrzo ni presporo niti prekratko ili predugo ne daje rezultat a da bi sve to na kraju s tim indexom furalo , moras kupiti puls sat kao kompjuter koji ima i gps uredjaj i jos neke zajebancije koje mjere srcane frekvencije i tu sam vec u startu odustao :D
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#20 Re: Trcanje...

Post by thea »

trcanja zahtijeva kontinuitet nemoj stati, ali polahko da ti pumpa ne rikne

ja se sportom bavim od svoje 11 godine, i nikad nisam stala, a mogu vam reci da se vidi, moja linija sa 32 godine i tonus koze se uopce ne mijenja cak nemam nikako bora na licu naravno poredim osobe moje generacije.

naravno nikad nisam konzumirala cigarete alkohol opujume, osim vina uz dobru klopu :D

a bolje si produktivan i na poslu jer si u kondiciji

sport nr. 1 u mom zivotu, i preporucujem ga svakom
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#21 Re: Trcanje...

Post by Fauja Singh »

burek_in_space wrote:Umni Zuko Džumhur je davnih dana rekao: „Svakom od nas je u životu dat određen broj koraka i ne razumijem zbog čega se neki trude da ih trčanjem što prije iskoriste?!” :D
Ma ja treba samo sjediti i lezati i zivjet ce se 150 godina :-)

"Ako želiš da budeš pametan - TRČI! Ako želiš da budeš lijep - TRČI! Ako želiš da budeš zdrav - TRČI!"
Hipokrat
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#22 Re: Trcanje...

Post by burek_in_space »

stroga normala wrote: Ma ja treba samo sjediti i lezati i zivjet ce se 150 godina :-)

"Ako želiš da budeš pametan - TRČI! Ako želiš da budeš lijep - TRČI! Ako želiš da budeš zdrav - TRČI!"
Hipokrat
Pa shto nije zhiv taj Hipokrat, ako je do trchanja sve? :oops: :mrgreen:
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#23 Re: Trcanje...

Post by Fauja Singh »

Sta hoces, dozivio je 9 banki :D , Zuko "samo" 7 :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#24 Re: Trcanje...

Post by burek_in_space »

stroga normala wrote:Sta hoces, dozivio je 9 banki :D , Zuko "samo" 7 :D
Ali vjerujem da bi se Hipko mijenjao za Zukinih 7 banki, da je znao kakav je ovaj bio bekrija. :D
User avatar
bansky
Posts: 20
Joined: 28/11/2012 22:10

#25 Re: Trcanje...

Post by bansky »

2.Adria Advent Maraton

kome nije mrsko. prijave do subote.
Post Reply