Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGRADA!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#276 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by Altsa »

Dr Baltazar wrote:
ado-šampion wrote:Cisto sumnjam da je toliko ali hajde. Za X5icu novu iz salona je 7 k.

A i da jeste ne vidim u cemu je problem, covjek kaze da auto vrijedi minimalno 50 hiljada, ja placam 1400 za auto koje vrijedi vise nego duplo manje. Pa vrata lakirana u ovlastenom su 5 k za duplo jeftinije auto od CLSa. A haj ih nadji na otpadu.

Pitam se kakav lik voza CLSa kad mu je puno 250 KM mjesecno za kasko. Ovog covjeka kontam jer je prestao nakon 4 godine, jbg kad dajes svake godine a ne vidis hajr lako se prevariti. A inace, kasko je obavezan za takvo auto.
Ako imaš garažu i živiš u kući sa nadzorom onda ti ni za S klasu ne treba kasko. Ionako se Mercedesi jako teško kradu.
Pa kasko nije samo za kradu vec i za stete nastale na auto.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#277 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by ado-šampion »

Dr Baltazar wrote:
ado-šampion wrote:Cisto sumnjam da je toliko ali hajde. Za X5icu novu iz salona je 7 k.

A i da jeste ne vidim u cemu je problem, covjek kaze da auto vrijedi minimalno 50 hiljada, ja placam 1400 za auto koje vrijedi vise nego duplo manje. Pa vrata lakirana u ovlastenom su 5 k za duplo jeftinije auto od CLSa. A haj ih nadji na otpadu.

Pitam se kakav lik voza CLSa kad mu je puno 250 KM mjesecno za kasko. Ovog covjeka kontam jer je prestao nakon 4 godine, jbg kad dajes svake godine a ne vidis hajr lako se prevariti. A inace, kasko je obavezan za takvo auto.
Ako imaš garažu i živiš u kući sa nadzorom onda ti ni za S klasu ne treba kasko. Ionako se Mercedesi jako teško kradu.
I ja garaziram i imam hudini, pa opet imam kasko. Sta ako te ovako lupi lola i pobjegne? Zamisli da ga je lupio u vrata, ili u B stub. Opet kazem, puno neosiguranih auta, puno s divljim osiguranjima s kojim se mozes ganjati godinama da naplatis (po principu samo nek je jeftinije), auta koje skoro da i nemaju kocnica, ovdje se bez kaska takvo auto ne vozi, po meni se ne vozi ni duplo jeftinije. Ali hajde, prihvatam da neko misli drukcije za svoje pare, ima na to pravo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#278 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by madner »

Bumo vidili sta ce ado reci za par godina ako ne iskoristi kasko. :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#279 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by ado-šampion »

Pa ja kazem lako se prevariti, evo mene vec hoce da prevari. :D Ali to ne znaci da trebam okolo pricati da kasko ne treba i da je 250 KM mjesecno za kasko puno za auto koje polovno kosta 50-60 hiljada, zar ne.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#280 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by Bakir1 »

full kasko za fobiju 600 KM
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#281 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by madner »

250 KM mjesecno ti gotovo duplira troskove auta.
Nista nije puno samo za sebe, nije puno ni imati parking za 100 KM, nije puno kasko, nije puno gorivo, nije puno servis a na kraju ti plata spadne za 25%. :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#282 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by VladaFBiH »

madner wrote:250 KM mjesecno ti gotovo duplira troskove auta.
Nista nije puno samo za sebe, nije puno ni imati parking za 100 KM, nije puno kasko, nije puno gorivo, nije puno servis a na kraju ti plata spadne za 25%. :D
neko ko vozi auto koje polovno vrijedi 50-60k sigurno ne gleda u 250KM kao neki trošak - jednan manji udarac i isplatio je kasko za godinu ili dvije
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#283 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by ado-šampion »

VladaFBiH wrote:
madner wrote:250 KM mjesecno ti gotovo duplira troskove auta.
Nista nije puno samo za sebe, nije puno ni imati parking za 100 KM, nije puno kasko, nije puno gorivo, nije puno servis a na kraju ti plata spadne za 25%. :D
neko ko vozi auto koje polovno vrijedi 50-60k sigurno ne gleda u 250KM kao neki trošak - jednan manji udarac i isplatio je kasko za godinu ili dvije
Upravo to govorim. Pa evo covjek na temi, nazalost, bezvezni udarac 14 k, znaci ako je 3 k kasko a ne vjerujem da je to je skoro 5 godina kaska, da ne govorim o padu vrijednosti auta jer je udarano. Zamisli ozbiljniji udarac.

To je realan trosak koji treba gledati isto kao i trosak za gorivo, servis, garazu, itd. Niko ne ocekuje da se sve to za CLS plati a da troskovi ostanu u okvirima BiH uslova (ili ocekuje, sve je moguce :-) ), ali brate ako nemas uslove ima auta kojim je sve to povoljnije, prostri se koliko ti je jorgan dug. Meni je za nepovjerovat da je nekom ko se istegne 50-60 k za polovno auto problematican trosak 200-250 KM mjescno za kasko.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#284 Re: Trazim vozaca koji je sinoc 03.07 sa GOLF 4 na ILIDZI uzrokovao saobracajnu nesrecu i pobjegao! SLIJEDI NOVCANA NAGR

Post by Dr Baltazar »

madner wrote:Bumo vidili sta ce ado reci za par godina ako ne iskoristi kasko. :D
O tome se radi. Ako radiš čist posao, zarađuješ halal pare, neće ti niko tek tako npr dići auto u zrak.

Ljudi koji kupe auto od 50-60k i skuplje čisto, vjeruj mi ado da nisu razmišljali na taj način "ma hajd 250 ovdje, pa 250 ovdje nije to puno". Kasko se nekom isplati, ali je to puno manji broj slučajeva.
Post Reply