Travnički ćevap

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#51 Re: Travnički ćevap

Post by channel10 »

strong69 wrote:Tenic je pored Harija. Bajra je prije ulaska u Travnik sa lijeve strane.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Znam gdje je Bajra, ali pitam sto ga niko ne spominje pogotovo kad se zna da recimo na Plavoj vodi kod Lutve prave njegove cevape.

Hvala za lokaciju Tenica :thumbup: .

Ne znam samo koji je fazon kod svih nasih cevabdzinica da ti donesu polupecene cevape. Ili ono, donese ti cevape i nema luka ili jos gore, pita te hocete li luka :-) .

Zato pri svakoj narudzbi ide ono reš peceni sa vise luka :)
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#52 Re: Travnički ćevap

Post by Edin H. »

Pa zbog zgaravice valjda :razz:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#53 Re: Travnički ćevap

Post by JThomas »

reš pečen ćevap? ja neću moći zaspati sad kad sam ovo pročitao... :| :sad:

a kod bajre su teleći ražnjići najbolji u federaciji, dobar je i ćevap, al' ražnjići su perverzija.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55475
Joined: 15/12/2008 16:53

#54 Re: Travnički ćevap

Post by ultima_palabra »

Na Plavoj vodi su jedni od lošijih u Travniku, kod Bajre kako kad... Hari i Tenić su najbolji.

A nepečeni ćevapi su zbog masovne produkcije... kad ih baci 150-200 na roštilj odjednom.
ketronsd1
Posts: 1393
Joined: 13/06/2006 15:29

#55 Re: Travnički ćevap

Post by ketronsd1 »

Eeeee ,kas se sjetim birvaktile Mujinog cevapa u BL.
Inace Beslic i Rasim u Ze. :thumbup: :thumbup:
Bili bi jos bolji da ima bijelog luka. :D :D :D
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#56 Re: Travnički ćevap

Post by Stjui »

ultima_palabra wrote:Na Plavoj vodi su jedni od lošijih u Travniku, kod Bajre kako kad... Hari i Tenić su najbolji.
hari je zakon.ćevape pojedem na plavoj vodi samo radi ugođaja...
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#57 Re: Travnički ćevap

Post by s@mson »

Kod Harija najbolji...
A cevape po razlicitim recepturama pravi Bajra i za Harija i Plavu vodu...
Kod Bajre su odron, ne smiju da kopiraju recept a koriste isto meso..
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#58 Re: Travnički ćevap

Post by Eborg »

Ima li razlike u sastavu?

Sarajevski imaju valjda krusnih mrvica i sode (pretpostavljam da je to vise zbog ustede nego zbog okusa) dok travnicki su samo meso i zacini. To rece jedan mesar doduse, ne znam je li suplju bacao. :)
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#59 Re: Travnički ćevap

Post by Pirija »

Eborg wrote:Ima li razlike u sastavu?

Sarajevski imaju valjda krusnih mrvica i sode (pretpostavljam da je to vise zbog ustede nego zbog okusa) dok travnicki su samo meso i zacini. To rece jedan mesar doduse, ne znam je li suplju bacao. :)

nisi ti jeo u Petici cevape ?
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#60 Re: Travnički ćevap

Post by Skream »

nas je ekipa vodila kod nekog rušana
ne znam jel neko već spominj'o?
mal ćevap al' tonbe :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#61 Re: Travnički ćevap

Post by Eborg »

Pirija wrote:
Eborg wrote:Ima li razlike u sastavu?

Sarajevski imaju valjda krusnih mrvica i sode (pretpostavljam da je to vise zbog ustede nego zbog okusa) dok travnicki su samo meso i zacini. To rece jedan mesar doduse, ne znam je li suplju bacao. :)

nisi ti jeo u Petici cevape ?
Naravno da jesam. Govorim generalno, u svakoj grupi ima i pozitivnih i negativnih primjera.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#62 Re: Travnički ćevap

Post by Pirija »

Skream wrote:nas je ekipa vodila kod nekog rušana
ne znam jel neko već spominj'o?
mal ćevap al' tonbe :D

mali ali slatki, oni veliki su puni hljeba ;)
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#63 Re: Travnički ćevap

Post by sokkia »

TENIĆ :thumbup:
TENIĆ :thumbup:
TENIĆ :thumbup:
svaka čast svima ali niti bolje usluge niti boljih ćevapa niti povoljnije cijene od TENIĆA nećete naći :-)
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#64 Re: Travnički ćevap

Post by celeron »

NIšta naročito u bilo kojoj. Ne znam kakvu bi to tajnu trebalo objelodanit za ćevap koji se nakon skidanja s roštilja u roku minute pretvori u armaturu. Bajra pogotovo. Ako niste, posjetite ćevabdžinicu kod Seje u Zenici....
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#65 Re: Travnički ćevap

Post by Kralj Tvrtko I. »

Interesuje me vezano za travnicki cevap, cuo sam ali nisam siguran, da ima ovcetine u sastavu?
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#66 Re: Travnički ćevap

Post by Klitemnestraaa »

Kralj Tvrtko I. wrote:Interesuje me vezano za travnicki cevap, cuo sam ali nisam siguran, da ima ovcetine u sastavu?
Ja sam isto čula i to za Bajrine, ali ne znam.
el gancho
Posts: 479
Joined: 29/09/2015 14:05

#67 Re: Travnički ćevap

Post by el gancho »

''Kod Rušana'' su mi najbolji ćevapi ubjedljivo koje sam probao u životu... ne znam da li još uvijek postoji onaj njegov objekat Bosna... Hari i ostalo je šminka za turiste... pitajte nekog travničana i svaki će vam reči isto...
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#68 Re: Travnički ćevap

Post by Kralj Tvrtko I. »

Klitemnestraaa wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Interesuje me vezano za travnicki cevap, cuo sam ali nisam siguran, da ima ovcetine u sastavu?
Ja sam isto čula i to za Bajrine, ali ne znam.
Da,da baš za Bajrine sam i ja čuo. I da su to baš "pravi" travnički čevapi...a kad sam pokušavao jesti ćevape nisam mogao od mirisa i ukusa... Imaju jak miris i ukus je meni loš, pa su mi rekli da je to od ovčetine, al mnogi negiraju da u travničkim ćevapima ima tog mesa.
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#69 Re: Travnički ćevap

Post by Truba »

uh
mogo bih sad jedne :cry: :cry: :cry:
onomad sam pojeo kao ostatak firme kad smo isli na teren
ja 20 njih 3 20 :mrgreen:

sto se ovce tice njih ne volim :( :( :(
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#70 Re: Travnički ćevap

Post by Klitemnestraaa »

Kralj Tvrtko I. wrote:
Klitemnestraaa wrote:
Kralj Tvrtko I. wrote:Interesuje me vezano za travnicki cevap, cuo sam ali nisam siguran, da ima ovcetine u sastavu?
Ja sam isto čula i to za Bajrine, ali ne znam.
Da,da baš za Bajrine sam i ja čuo. I da su to baš "pravi" travnički čevapi...a kad sam pokušavao jesti ćevape nisam mogao od mirisa i ukusa... Imaju jak miris i ukus je meni loš, pa su mi rekli da je to od ovčetine, al mnogi negiraju da u travničkim ćevapima ima tog mesa.
To su najnasminkaniji, ja sam iz Tr i kad idemo na cevape, ne idemo na Bajrine u Hari kojeg svi znaju, vec ove manje tipa Karalic ili Bosna na pijaci npr jer nemaju guzve i vise se potrude, u Hariju uvijek kazem dobro poljevene, a dobijem res. I ukus je malo prejak, slazem se.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#71 Re: Travnički ćevap

Post by Klitemnestraaa »

el gancho wrote:''Kod Rušana'' su mi najbolji ćevapi ubjedljivo koje sam probao u životu... ne znam da li još uvijek postoji onaj njegov objekat Bosna... Hari i ostalo je šminka za turiste... pitajte nekog travničana i svaki će vam reči isto...
Ako je Bosna ona na zelenoj pijaci, slazem se. I Karalic je isto OK. U Hariju samo turisti jedu, ja sam travnicanka i jednom smo u zivotu otisli tamo i nikad vise. Fazon je sto prave svima iste, a vecina turisti pa im svejedno. Ja rekla dobro poljevene ja res uvijek iste donesu.
el gancho
Posts: 479
Joined: 29/09/2015 14:05

#72 Re: Travnički ćevap

Post by el gancho »

Klitemnestraaa wrote:
el gancho wrote:''Kod Rušana'' su mi najbolji ćevapi ubjedljivo koje sam probao u životu... ne znam da li još uvijek postoji onaj njegov objekat Bosna... Hari i ostalo je šminka za turiste... pitajte nekog travničana i svaki će vam reči isto...
Ako je Bosna ona na zelenoj pijaci, slazem se. I Karalic je isto OK. U Hariju samo turisti jedu, ja sam travnicanka i jednom smo u zivotu otisli tamo i nikad vise. Fazon je sto prave svima iste, a vecina turisti pa im svejedno. Ja rekla dobro poljevene ja res uvijek iste donesu.
Da to je ta Bosna. Rušan je zakon. Pozdrav iz Zenice
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#73 Re: Travnički ćevap

Post by Ja_Ja »

Cevabdzinica Bosna na ulazu u zelenu pijacu je fenomenalna. Godinama smo onako familijarno iz Zenice dolazili onako maksuz vikendom na cevape kod njih. I dan danas kad god se ukaze prilika zaputim se u Travnik na cevape. Meni daleko najbolji koje sam ikada jeo.
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#74 Re: Travnički ćevap

Post by tr_ba »

Rusan i Alma.
Rusan na ulazu na pijacu sa glavne dzade,a Alma na drugoj strani,tj. ulaz na pijacu sa mag. puta.
Ostalo je samo komercijalizacija.

I za nostalgicare,Cevapdzinica Sport,kod "majstora" rahmet mu dusi.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#75 Re: Travnički ćevap

Post by greatful_and_dead »

[quote="tr_ba"]Rusan i Alma.
Rusan na ulazu na pijacu sa glavne dzade,a Alma na drugoj strani,tj. ulaz na pijacu sa mag. puta.
Ostalo je samo komercijalizacija.

I za nostalgicare,Cevapdzinica Sport,kod "majstora" rahmet mu dusi.[/
quote]

Majstor Ramiz, neka puno bolja vremena.
Post Reply