Travnički ćevap

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1 Travnički ćevap

Post by sumirprimus »

Dobar dan...
Da li ste ga kusali,i kako ga ocjenjujete,u cemu je tajna,ako je ima... :)
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2 Re: Travnički ćevap

Post by sumirprimus »

Men licno i personalno,kod Harija,a ona plava voda i nije nesto... :)
Mada isplati se u povratku s vlasica svratit i kod bajre i kupit cevapa za rostilja... :)
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#3 Re: Travnički ćevap

Post by gurabija78 »

Respect! kod Karalica su mi najbolji, pored sarene dzamije, kupovao i za kuce! nemam pojma u cemu je tajna! iako sam iz SA, kazem da su meni travnicki cevapi ukusniji, pa mi mnogi zamjeraju :D
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#4 Re: Travnički ćevap

Post by amortizer »

sumirprimus wrote:Dobar dan...
Da li ste ga kusali,i kako ga ocjenjujete,u cemu je tajna,ako je ima... :)
Pa nije sir!
Neka nova rasa ili sta li je u pitanju, je li licenciran....?

P.S. Sorry, nema ni travnicki sir, ima samo vlasicki.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#5 Re: Travnički ćevap

Post by sumirprimus »

amortizer wrote:
sumirprimus wrote:Dobar dan...
Da li ste ga kusali,i kako ga ocjenjujete,u cemu je tajna,ako je ima... :)
Pa nije sir!
Neka nova rasa ili sta li je u pitanju, je li licenciran....?

P.S. Sorry, nema ni travnicki sir, ima samo vlasicki.
Odlicno pitanje,da li je igdje cevap licenciran?
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#6 Re: Travnički ćevap

Post by amortizer »

sumirprimus wrote:
amortizer wrote:
sumirprimus wrote:Dobar dan...
Da li ste ga kusali,i kako ga ocjenjujete,u cemu je tajna,ako je ima... :)
Pa nije sir!
Neka nova rasa ili sta li je u pitanju, je li licenciran....?

P.S. Sorry, nema ni travnicki sir, ima samo vlasicki.
Odlicno pitanje,da li je igdje cevap licenciran?
Na svakom Harijevom cevapu ima utisnuto (bolje se treba zagledati) "copyrigHt", a ovo H mu je veliko kao Hari, valjda
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7 Re: Travnički ćevap

Post by sumirprimus »

zezas... :)
*mima*

#8 Re: Travnički ćevap

Post by *mima* »

Sad ce doc toto...pa ga pitaj.
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#9 Re: Travnički ćevap

Post by amortizer »

sumirprimus wrote:zezas... :)
Aaaaaaaa.
E onda postavljac nije probao pravi copyrigHt cevap!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#10 Re: Travnički ćevap

Post by ultima_palabra »

sumirprimus wrote:Men licno i personalno,kod Harija,a ona plava voda i nije nesto... :)
Mada isplati se u povratku s vlasica svratit i kod bajre i kupit cevapa za rostilja... :)
Bajra se pokvario, puno loja u ćevapu, kad ga staviš na roštilj pola ga se istopi :roll: Možeš i kod Harija uzet sirove ;-) Raja voli Karalića, a meni nisu baš nešto... ima i Tenić na pijaci, stari ćevabdžija, isto dobri.
Jedan jaran za koji dan otvara travnički ćevap u SA, al da ne kažu da reklamiram 8-)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#11 Re: Travnički ćevap

Post by Eborg »

Koliko znam ćevap nije licenciran. Ali znam da postoji opasnost od toga jer su Slovenci haman licencirali ajvar ili tako nešto. :-) A i Hrvati prodaju po Njemačkoj ćevape sa slikom Dubrovnika, niđe veze. :-)

Što se tiče travničkih ćevapa, jeo sam samo one kod "Harija", za ostale ne znam. Ali lome u svakom slučaju! :thumbup:
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#12 Re: Travnički ćevap

Post by frngla »

hari :thumbup: jedino onaj somun, tacnije lepina nije mi nesto :roll:
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13 Re: Travnički ćevap

Post by sumirprimus »

Eborg wrote:Koliko znam ćevap nije licenciran. Ali znam da postoji opasnost od toga jer su Slovenci haman licencirali ajvar ili tako nešto. :-) A i Hrvati prodaju po Njemačkoj ćevape sa slikom Dubrovnika, niđe veze. :-)

Što se tiče travničkih ćevapa, jeo sam samo one kod "Harija", za ostale ne znam. Ali lome u svakom slučaju! :thumbup:
Bravo,drug,ubo si sustinu... :)
Svadja ciji je bolji sarajevski,travnicki,banjalucki,kupreski,a lako nam se moze desit da nam ga slovenci u EU licenciraju,pa cemo jest slovenacki :D
A plus citava bosna stane u 3 kvarta u njujorku,logicno je onda dat mu ime Bosanski cevap i ko ljudi ga licencirat i haj zraoooo... :)
A onda idu varijacije,od mjesta do mjesta,...logicno bi bilo... :)
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14 Re: Travnički ćevap

Post by sumirprimus »

ultima_palabra wrote:
sumirprimus wrote:Men licno i personalno,kod Harija,a ona plava voda i nije nesto... :)
Mada isplati se u povratku s vlasica svratit i kod bajre i kupit cevapa za rostilja... :)
Bajra se pokvario, puno loja u ćevapu, kad ga staviš na roštilj pola ga se istopi :roll: Možeš i kod Harija uzet sirove ;-) Raja voli Karalića, a meni nisu baš nešto... ima i Tenić na pijaci, stari ćevabdžija, isto dobri.
Jedan jaran za koji dan otvara travnički ćevap u SA, al da ne kažu da reklamiram 8-)
Ma ti onda ko slucajno provuci,dje bi se mogo pojst dobar cevap :lol: :lol:
Sta ima veze,ljudi smo,poguzije,vecinom :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#15 Re: Travnički ćevap

Post by pustopoljina »

me not like travnicke. ima jagnjetine ili ovcetine-ne znam tacno-znam da imaju onaj miris koji ne podnosim.
me not like ni banjalucke.
me like samo cevape kod ferhatovica :D
u praksi jedem i ove iz lidla,kad nema bolje. :P
mido_Hz
Posts: 94
Joined: 11/08/2009 23:08

#16 Re: Travnički ćevap

Post by mido_Hz »

sad ce se dosta javiti ljubitelja travnickih cevapa i reci "ja cesto iz Sarajeva skoknem do Travnika i pojedem 10-20 i vise cevapa...hahah
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Travnički ćevap

Post by karanana »

ne idem maksuz na cevape u travnik, ali kad god tuda prolazim svratim na cevape. hem sto su jeftiniji, hem sto meni nekako bolje sjedaju od sarajevskih i ne vracaju mi se previse. kao da su kvalitetniji i kao da u njima ima vise mesa za razliku od sarajevskih u kojima ima dosta prezle i sode bikarbone. a i svidja mi se mokra lepinja.
User avatar
bepina
Posts: 190
Joined: 21/06/2010 23:20

#18 Re: Travnički ćevap

Post by bepina »

karanana wrote:ne idem maksuz na cevape u travnik, ali kad god tuda prolazim svratim na cevape. hem sto su jeftiniji, hem sto meni nekako bolje sjedaju od sarajevskih i ne vracaju mi se previse. kao da su kvalitetniji i kao da u njima ima vise mesa za razliku od sarajevskih u kojima ima dosta prezle i sode bikarbone. a i svidja mi se mokra lepinja.
Ja "Kod Nune", negdje 1998., trazim cevape, kad je donio rekoh: "Sto nije pitica (somun po sarajevski) polivena"?
A Nuno, onako kroz zube, :"Mora da ste Travnicani, samo oni polijevaju, ne'sh to ovdje nigdje naci"!
Naravno da smo Travnicani, pa zalijte malo taj "somun"!!!
Inace smo k'o djeca na velikom odmoru kupovali "polivenu"... :-)
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#19 Re: Travnički ćevap

Post by Aurea Mediocritas »

Probao Travničke ćevape i nisu ništa posebno. Nisu po mom ukusu jer imaju izgleda ovčetine u sebi a to mi smrdi.
Bajrini ćevapi su puni loja.
Sviđaju mi se sarajevski ćevapi (oni poznati, Željo, Hodžić,...), osim u ćevabdžinici ''Mrkva'' gdje su ćevapi katastrofa, unutra svega osim mesa.
Meni su najbolji ćevapi u Zenici u ćevabdžinici Bešlić i kad sam u prilici obavezno svratim.

Ali.... o ukusima se ne raspravlja.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#20 Re: Travnički ćevap

Post by jefferson »

Vala nemogu se porediti sa Beslicem u Zenici! Jos ih nisam jeo u BiH da mu mogu pera odbiti, a kad mi je frajer iz Novog Sada rekao da mora svratiti kod Beslica da i to proba, onda sam shvatio da je vrag odnio salu!
A i sir! Postoji samo Vlasicki sir, jer poseban ukus tog sira doprinosi trava koja raste na Vlasicu, a ne u Travniku!
Ali eto, hajde da ne cjepidlacimo :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#21 Re: Travnički ćevap

Post by iceman ze »

Ja sam kod Beslica odrastao na cevapima, ali vec duze vremena jedem samo kod Harija....... :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#22 Re: Travnički ćevap

Post by jefferson »

iceman ze wrote:Ja sam kod Beslica odrastao na cevapima, ali vec duze vremena jedem samo kod Harija....... :D
Pa i ja bi da sam ih toliko pojeo jebote :lol:
User avatar
Distortion
Posts: 2828
Joined: 08/09/2007 19:56

#23 Re: Travnički ćevap

Post by Distortion »

Kod Bajre vise ne jedem kada dodjem u Travnik jer su se pokvarili. Meni su najbolji kod Harija a za ostale u Travniku fakat neznam jer nisam probao. U Zenici Bešlic svakako...uostalom, Hari uzima meso do Bešlića...
User avatar
s_travnik
Posts: 14
Joined: 22/07/2010 18:52

#24 Re: Travnički ćevap

Post by s_travnik »

U Travniku je postojala prije čevabdžinca "Sport" .Vlasnik je bio Ramiz zvani Majstor i on je pravio daleko najbolje čevape koje sam ikad u životu jeo.Danas nema ni čevabdžince niti je Ramiz živ rahmet mu duši. Jedan od radnika kod Ramiza bio je Hari i on danas ima čevabdžinicu na Žitarnici. Sad koliko je Hari od Ramiza naučio taj zanat pravljenja čevapa ostaje nepoznato. Svi fale Harijeve čevape i meni su dobri ali nisu ni blizu Ramizovim čevapima.
User avatar
s_travnik
Posts: 14
Joined: 22/07/2010 18:52

#25 Re: Travnički ćevap

Post by s_travnik »

Imate u buregdžinci "Behar" dobre čevape :D

Image
Post Reply