Transferwise / Wise u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#76 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by n+1 »

Prodice wrote: 21/11/2023 22:37 Vratio na adresu u HR I radi pa dokle bude moglo...
Možeš li malo pojasniti ovo?

Primio si karticu na hr adresu. Potom, prebacio si account na bh adresu. Tražili su potvrdu adrese?

Onda si prebacio ponovo na hr, i sve OK, ne traže potvrdu? Zar je dovoljno samo prebaciti s jedne adrese na drugu, pa da odustanu?

I zašto se sa bh adresom ne bi mogla dizati sredstva? Misliš preko banke ili?
el_bake007
Posts: 803
Joined: 16/03/2017 15:26

#77 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by el_bake007 »

n+1 wrote: 21/11/2023 23:34
Prodice wrote: 21/11/2023 22:37 Vratio na adresu u HR I radi pa dokle bude moglo...
Možeš li malo pojasniti ovo?

Primio si karticu na hr adresu. Potom, prebacio si account na bh adresu. Tražili su potvrdu adrese?

Onda si prebacio ponovo na hr, i sve OK, ne traže potvrdu? Zar je dovoljno samo prebaciti s jedne adrese na drugu, pa da odustanu?

I zašto se sa bh adresom ne bi mogla dizati sredstva? Misliš preko banke ili?
Ja nisam nikada pokusavao izvaditi karticu niti to cackati, racun na wiseu sam napravio jos dok je BiH bila fully supported nije se moralo uplacivati 20€ nego nakon verifikacije dokumenata inicijalne sam mogao otvarati sve moguce balance , sada ko napravi racun sa adresom iz BiH nema mogucnost otvaranja balancea na stranici i cim se promjeni na EU adresu otvori se mogucnost uplacivanja 20€ za verifikaciju i verifikaciju dokumenata i nakon toga se mogu otvarati svi zivi balancei


Nadam se da ce me izvaditi to sto sam racun otvorio davno kada su regulative bile takve da racun sa BiH prebivalistem ima sve featurese omogucene


Sa deviznim eur racunom otvorenim u BiH (BA 39)se ne moze povlaciti na BiH kada neko vrsi uplatu preko Wisea jer sistem njihov ne radi sa BA39 eur deviznim racunima
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#78 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by n+1 »

Kako nisi nikada izvadio karticu, kad u prethodnom postu kažeš da si izvadio karticu?
el_bake007
Posts: 803
Joined: 16/03/2017 15:26

#79 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by el_bake007 »

n+1 wrote: 22/11/2023 00:25 Kako nisi nikada izvadio karticu, kad u prethodnom postu kažeš da si izvadio karticu?
pomjesao si mene i Prodice-a
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#80 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by n+1 »

el_bake007 wrote: 22/11/2023 00:53
n+1 wrote: 22/11/2023 00:25 Kako nisi nikada izvadio karticu, kad u prethodnom postu kažeš da si izvadio karticu?
pomjesao si mene i Prodice-a
U pravu si, izvini. Kako si mi ti odgovorio, mislio sam da je on.
Prodice
Posts: 61
Joined: 17/06/2021 11:51

#81 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Prodice »

el_bake007 wrote: 21/11/2023 23:03
Prodice wrote: 21/11/2023 22:37 Vratio na adresu u HR I radi pa dokle bude moglo...
Jel ti trazilo potvrde adrese prilikom isplata?
Nisam koristio nikad za isplatu, samo uplate.
Rubik
Posts: 58
Joined: 27/01/2016 20:52

#82 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Rubik »

el_bake007 wrote: 21/11/2023 23:48
Ja nisam nikada pokusavao izvaditi karticu niti to cackati, racun na wiseu sam napravio jos dok je BiH bila fully supported nije se moralo uplacivati 20€ nego nakon verifikacije dokumenata inicijalne sam mogao otvarati sve moguce balance , sada ko napravi racun sa adresom iz BiH nema mogucnost otvaranja balancea na stranici i cim se promjeni na EU adresu otvori se mogucnost uplacivanja 20€ za verifikaciju i verifikaciju dokumenata i nakon toga se mogu otvarati svi zivi balancei


Nadam se da ce me izvaditi to sto sam racun otvorio davno kada su regulative bile takve da racun sa BiH prebivalistem ima sve featurese omogucene


Sa deviznim eur racunom otvorenim u BiH (BA 39)se ne moze povlaciti na BiH kada neko vrsi uplatu preko Wisea jer sistem njihov ne radi sa BA39 eur deviznim racunima
Evo ja napravio racun iz BiH, i nemam nikakve mogucnosti, ne nudi mi ni verifikaciju. Da li se mogu verifikovati sa BiH dokumentima ako stavim adresu nkeog iz EU? Ili postoji neka druga online banka za nas smrtnike iz BiH?
dzenanalic22
Posts: 879
Joined: 28/08/2017 16:30

#83 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by dzenanalic22 »

Rubik wrote: 30/01/2024 11:23
el_bake007 wrote: 21/11/2023 23:48
Ja nisam nikada pokusavao izvaditi karticu niti to cackati, racun na wiseu sam napravio jos dok je BiH bila fully supported nije se moralo uplacivati 20€ nego nakon verifikacije dokumenata inicijalne sam mogao otvarati sve moguce balance , sada ko napravi racun sa adresom iz BiH nema mogucnost otvaranja balancea na stranici i cim se promjeni na EU adresu otvori se mogucnost uplacivanja 20€ za verifikaciju i verifikaciju dokumenata i nakon toga se mogu otvarati svi zivi balancei


Nadam se da ce me izvaditi to sto sam racun otvorio davno kada su regulative bile takve da racun sa BiH prebivalistem ima sve featurese omogucene


Sa deviznim eur racunom otvorenim u BiH (BA 39)se ne moze povlaciti na BiH kada neko vrsi uplatu preko Wisea jer sistem njihov ne radi sa BA39 eur deviznim racunima
Evo ja napravio racun iz BiH, i nemam nikakve mogucnosti, ne nudi mi ni verifikaciju. Da li se mogu verifikovati sa BiH dokumentima ako stavim adresu nkeog iz EU? Ili postoji neka druga online banka za nas smrtnike iz BiH?
Zatvorili su taj "loophole".
Ne možeš se registrirati s BiH dokumentima ako prvo staviš adresu u EU jer će ti onda tražiti i da slikaš vizu/boravišnu dozvolu (upozore te odmah ako izabereš adresu EU, a BiH kao državu koja je izdala dokumente). Prije se moglo registrirati s bh dokumentima pa tek onda promijeniti adresu.
Rubik
Posts: 58
Joined: 27/01/2016 20:52

#84 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Rubik »

dzenanalic22 wrote: 30/01/2024 12:09
Rubik wrote: 30/01/2024 11:23

Evo ja napravio racun iz BiH, i nemam nikakve mogucnosti, ne nudi mi ni verifikaciju. Da li se mogu verifikovati sa BiH dokumentima ako stavim adresu nkeog iz EU? Ili postoji neka druga online banka za nas smrtnike iz BiH?
Zatvorili su taj "loophole".
Ne možeš se registrirati s BiH dokumentima ako prvo staviš adresu u EU jer će ti onda tražiti i da slikaš vizu/boravišnu dozvolu (upozore te odmah ako izabereš adresu EU, a BiH kao državu koja je izdala dokumente). Prije se moglo registrirati s bh dokumentima pa tek onda promijeniti adresu.
Ima li neka druga preporuka, neki drugi servis?
dzenanalic22
Posts: 879
Joined: 28/08/2017 16:30

#85 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by dzenanalic22 »

Rubik wrote: 30/01/2024 12:18
dzenanalic22 wrote: 30/01/2024 12:09
Rubik wrote: 30/01/2024 11:23

Evo ja napravio racun iz BiH, i nemam nikakve mogucnosti, ne nudi mi ni verifikaciju. Da li se mogu verifikovati sa BiH dokumentima ako stavim adresu nkeog iz EU? Ili postoji neka druga online banka za nas smrtnike iz BiH?
Zatvorili su taj "loophole".
Ne možeš se registrirati s BiH dokumentima ako prvo staviš adresu u EU jer će ti onda tražiti i da slikaš vizu/boravišnu dozvolu (upozore te odmah ako izabereš adresu EU, a BiH kao državu koja je izdala dokumente). Prije se moglo registrirati s bh dokumentima pa tek onda promijeniti adresu.
Ima li neka druga preporuka, neki drugi servis?
Curve je radio prošle godine, mogla je verifikacija s bh dokumentima i slanje kartice na EU adresu. Virtualna postaje aktivna odmah kad naručiš fizičku. Pokušaj.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#86 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by n+1 »

Šta je sa ljudima koji su već prošli registraciju preko EU adrese? Da li je moguće novu karticu (nakon isteka stare) opet naručiti na EU adresu, pa vratiti na BiH?
Damian83
Posts: 47
Joined: 23/11/2020 16:26

#87 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Damian83 »

Danas u sopingu probam da platim Wise karticom i odbijena, posle probam na ATM od 2 razlicite banke i isti problem. Takodje ne radi kod online placanja dok digitalna radi ok. Pre par dana je bilo sve ok.

Jel jos neko ima slican problem? Plasim se da im pisem da nebi potpuno ponistili kartice jer sam iz Bosne, pa se nadam da ce problem da se resi sam od sebe. Takodje sam uspeo da nesto platim preko digitalne ali balanse i dalje isti, i transakcija se nije pojavila u history.
el_bake007
Posts: 803
Joined: 16/03/2017 15:26

#88 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by el_bake007 »

Damian83 wrote: 08/05/2024 15:26 Danas u sopingu probam da platim Wise karticom i odbijena, posle probam na ATM od 2 razlicite banke i isti problem. Takodje ne radi kod online placanja dok digitalna radi ok. Pre par dana je bilo sve ok.

Jel jos neko ima slican problem? Plasim se da im pisem da nebi potpuno ponistili kartice jer sam iz Bosne, pa se nadam da ce problem da se resi sam od sebe. Takodje sam uspeo da nesto platim preko digitalne ali balanse i dalje isti, i transakcija se nije pojavila u history.
https://status.wise.com/


nije radilo nikome, ne pisi nista :D
Prodice
Posts: 61
Joined: 17/06/2021 11:51

#89 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Prodice »

Dosao email, podizu fee. I to su ga dobro podigli ako npr zelite uplatit s debitne na wise racun.
User avatar
plucna mahramica
Posts: 580
Joined: 20/07/2011 14:59

#90 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by plucna mahramica »

Gdje to, meni i dalje pise 3%?
Prodice
Posts: 61
Joined: 17/06/2021 11:51

#91 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by Prodice »

plucna mahramica wrote: 15/05/2024 22:15 Gdje to, meni i dalje pise 3%?

https://wise.com/gb/blog/were-updating- ... s-may-2024
User avatar
plucna mahramica
Posts: 580
Joined: 20/07/2011 14:59

#92 Re: Transferwise / Wise u BiH

Post by plucna mahramica »

Dobio sam ja taj mail, ali meni je prije uzimalo 3eur za 100eur uplate, i sada pise identicno pa sam mislio da je to nesto do nasih kartica. Po njihovom kalkulatoru to treba da bude i manje, ali meni je oduvijek 3...
Post Reply