TOTAL TV

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
garry69
Posts: 16
Joined: 11/01/2013 21:02

#26 Re: TOTAL TV

Post by garry69 »

Trenutno testiraju 6 HD kanala :-D
Minimum 10 novih kanala od oktobra, 6 HD i 4 u standardnoj rezoluciji, mozda ce ih biti i vise.
garry69
Posts: 16
Joined: 11/01/2013 21:02

#27 Re: TOTAL TV

Post by garry69 »

SBB i Prva imaju odgovor na Pink kanale 8)

http://www.prva.rs/sr/vesti/showbiz/sto ... +šemu.html

Osim kvalitetnog programa Prve televizije, gledaoci će od 14. oktobra imati mogućnost da gledaju kablovski kanal Prva plus. Ovo je samo jedan od tematskih kablovskih kanala koje će za početak moći da se prati preko SBB kablovskog operatera.
photo&video
Posts: 832
Joined: 04/12/2007 17:26

#28 Re: TOTAL TV

Post by photo&video »

Ima li kakvih novih info o novim kanalima na total tv :D
User avatar
fortaleza
Posts: 5561
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#29 Re: TOTAL TV

Post by fortaleza »

Neslužbeno, za par dana najavljuje se 6 novih HD kanala na novom transponderu na koji će prebaciti i Sportklub HD kanale pa će ostati mjesta na starom transponderu za dodavanje i SD kanala, a i poboljšanje kvalitete slike. Vjerojatno se radi o kanalima koji se emitiraju na SBB/Telemach kabelskoj platformi, a nisu dosad ubačeni na Total. :)
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#30 Re: TOTAL TV

Post by Point. »

Ovako...Nesto mi je Face TV na totalu i koliko sam skonto treba se resetati i skinuti neki software da bi proradio. Mora se iskljuciti pa ukljuciti pritisniti neki back dugme i ukucati broj 2485 sta ja znam. Kako god uradim nista se ne desava. Zna li iko tacnu proceduru?
SMD
Posts: 1
Joined: 23/12/2013 06:53

#31 Re: TOTAL TV

Post by SMD »

Da li iko ista zna o Total-ovom internetu, hoce li i ako hoce, kad ce biti dostupan za koristenje.... Sve ove najave od prije su ziva laz :D Ako neko ima neku informaciju molio bih da odgovori. Hvala unaprijed!!!
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#32 Re: TOTAL TV

Post by kaw_liga »

Neznam zasto ga u Bosni nema u Hrv i Srb funkionira podavno telefon+internet+tv
User avatar
fortaleza
Posts: 5561
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#33 Re: TOTAL TV

Post by fortaleza »

Nije odavno, u hrvatskoj je trio paket totala uveden pred koji mjesec, do sad je samo bila usluga televizije, možda slično uvedu i u bih.
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#34 Re: TOTAL TV

Post by kaw_liga »

jel po vama isplatnije kupiti antenu pa onda zvati total ili unamjiti od njih sve u kompletu
User avatar
fortaleza
Posts: 5561
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#35 Re: TOTAL TV

Post by fortaleza »

Čini mi se da ne plaćaš najam opreme kod totala, pogotovo kad su u pitanju same antene. Dalje, monter naplaćuje 60 KM za instalaciju samo receivera ako već imaš svoju ostalu opremu, a 80 KM zajedno sa svime pa je logično da oni postave to da se ne sekaš.

Možeš kupiti i svoju opremu, ali ćeš dati dosta više nego što iznosi ta razlika od 20 KM (ali je oprema tvoja), a pogotovo se ne isplati ako ćeš samo pratiti totalove satelite (opremu treba netko i postaviti ako ne znaš sam). Druga je stvar ako misliš nabavljati antenu od 120cm za praćenje britanskih kanala, ili još dodatno ulagati u cs pa uzeti i drugu antenu uz iznajmljenu totalovu mada ne mislim da si to zamislio.

I jedna važna stvar ako uzimao total, traži da dobiješ TRIPLE LNB, nedavno su to uveli pa možeš pratiti bonus kanale s dva satelita (Astra, Hotbird) uz onaj s kojeg idu njihovi kanali (Eutelsat). Do sad si morao birati ili Astru ili Hotbird uz Eutelsat, znači dva satelita. Nemoj da ti slučajno uvale onaj stari dual što im je ostao u skladištu. :D



Šta bi s Eronetom, koliko je tablet na trio start paketu na dvije godine? :D Ili telefon?
kaw_liga
Posts: 124
Joined: 29/09/2013 23:15

#36 Re: TOTAL TV

Post by kaw_liga »

Znaci 80tak km trebam dati odmah na ruke i poslje svaki mjesec po 14 ili koji vec paket uzmem..a kad istekne ugovor i od cirka 2god i ne zelim vise produziti onda se vraca tanjur i res ? Da li je LNB vec ukljucen ako bi uzeo triple lnb ili moram zasebno kupiti druga dva (mada nije ni to problem)



A iz Eroneta nikako dobiti jasan odgovor svi odgovaraju da odem na prodajno mjesto da tamo pitam,vec vidim kako ih ganjam godinama zbog toga a nedami se :-D napravicu tv od totala a iz eroneta sprovesti internet i kupiti tablet o svom trosku 8-)
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#37 Re: TOTAL TV

Post by Revolucionar ★ »

Pogodjena antena od Totaltv loptom, i od tad resiver od izbacuje gresku da ne prima signal. Provjeravao antenu, ucvrscena maksimalno, nema sanse da se pomakla, a i onaj kabal na vrhu antene kod onog prijemnika ili sta je vec izgleda cvrsto. Sta moze bit, jel moguce da je stvar riknula od udara lopte ?
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#38 Re: TOTAL TV

Post by area51 »

Revolucionar ★ wrote:Pogodjena antena od Totaltv loptom, i od tad resiver od izbacuje gresku da ne prima signal. Provjeravao antenu, ucvrscena maksimalno, nema sanse da se pomakla, a i onaj kabal na vrhu antene kod onog prijemnika ili sta je vec izgleda cvrsto. Sta moze bit, jel moguce da je stvar riknula od udara lopte ?
Pogledaj lnb a i provjeri da ti se tanjir nije izvitoperio
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#39 Re: TOTAL TV

Post by cenecimoveocino »

bas sad u maju mi istice dvogodisnji ugovor,mogu li potpisati novi na dvije godine,cisto da dobijem HD resiver?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#40 Re: TOTAL TV

Post by area51 »

cenecimoveocino wrote:bas sad u maju mi istice dvogodisnji ugovor,mogu li potpisati novi na dvije godine,cisto da dobijem HD resiver?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Možeš(i mislim da ne moraš na dvije godine,idi mjesec za mjesec),samo što ti na paket koji izabereš ide još 5 km za HD kanale
Uzmi,nećeš se zaj..ati
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#41 Re: TOTAL TV

Post by StupskaBitanga »

a što ovo čudo ne integrišu u Telemach
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#42 Re: TOTAL TV

Post by Revolucionar ★ »

area51 wrote:
Revolucionar ★ wrote:Pogodjena antena od Totaltv loptom, i od tad resiver od izbacuje gresku da ne prima signal. Provjeravao antenu, ucvrscena maksimalno, nema sanse da se pomakla, a i onaj kabal na vrhu antene kod onog prijemnika ili sta je vec izgleda cvrsto. Sta moze bit, jel moguce da je stvar riknula od udara lopte ?
Pogledaj lnb a i provjeri da ti se tanjir nije izvitoperio

kako mislis izvitoperio, mislis da se nije uvio ?
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#43 Re: TOTAL TV

Post by area51 »

Revolucionar ★ wrote:
area51 wrote:
Revolucionar ★ wrote:Pogodjena antena od Totaltv loptom, i od tad resiver od izbacuje gresku da ne prima signal. Provjeravao antenu, ucvrscena maksimalno, nema sanse da se pomakla, a i onaj kabal na vrhu antene kod onog prijemnika ili sta je vec izgleda cvrsto. Sta moze bit, jel moguce da je stvar riknula od udara lopte ?
Pogledaj lnb a i provjeri da ti se tanjir nije izvitoperio

kako mislis izvitoperio, mislis da se nije uvio ?
Da,dovoljno da je negdje malo iskrivljen i nema signala
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#44 Re: TOTAL TV

Post by cenecimoveocino »

Istekao mi ugovor na 2. god. a u meduvremenu stavili su HD resiver kao osnovni pa me zanima isplati li se ponovo potpisat na 2. god. samo zbog HD resivera?Kakve su mu prednosti u odnosu na SD(znam za kvalitet slike)jel imaju neke nove mogucnosti I sl.?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
fortaleza
Posts: 5561
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#45 Re: TOTAL TV

Post by fortaleza »

Imaš snimalicu gdje možeš snimati jedan kanal uz priključen hard disk ili usb i snimljeni sadržaj gledati samo preko receivera. Ako ne misliš prelaziti na drugog tv operatera potpiši ugovor, moći ćeš naravno gledati i ostale FTA (free to air) HD kanale ako posjeduješ noviji tip televizora. Ako nemaš, onda ti ne igra neku ulogu osim te snimalice koja nije nešto barem meni.

I mislim da uvijek ima neka akcija uz potpis ugovora od 24 mjeseca tipa 3 mjeseca svi paketi kanala otključani.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#46 Re: TOTAL TV

Post by cenecimoveocino »

fortaleza wrote:Imaš snimalicu gdje možeš snimati jedan kanal uz priključen hard disk ili usb i snimljeni sadržaj gledati samo preko receivera. Ako ne misliš prelaziti na drugog tv operatera potpiši ugovor, moći ćeš naravno gledati i ostale FTA (free to air) HD kanale ako posjeduješ noviji tip televizora. Ako nemaš, onda ti ne igra neku ulogu osim te snimalice koja nije nešto barem meni.

I mislim da uvijek ima neka akcija uz potpis ugovora od 24 mjeseca tipa 3 mjeseca svi paketi kanala otključani.
Ima li trenutno BHT HD u ponudi,ako ima odmah da ih zovem da mijenjaju resiver.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#47 Re: TOTAL TV

Post by daky585 »

Ima.
Dr.Indigo
Posts: 21
Joined: 04/03/2012 22:51

#48 Re: TOTAL TV

Post by Dr.Indigo »

Žalosna slika preko totala na SD Reciveru.
Onaj ugovor mogu li kako raskinuti da pređem na HD reciver? U 10 mjesecu mi ističe 2 godina.
User avatar
erotica
Posts: 848
Joined: 08/09/2011 17:56

#49 Re: TOTAL TV

Post by erotica »

Zamjena za HD resiver je 120 KM a ako raskines ugovor i potpises novi na 2 godine placas samo 60 KM za montazu i dobijas HD resiver. Najbolje ti je nazovi centralu i pitaj mozes li raskinuti ugovor da bi potpisao novi na 2 godine ili vidi sa monterom da sta iskombinujete..meni je ugovor istekao ali nema sanse da potpisujem novi na 2 godine zbog hd resivera..a imas cijelo prvenstvo fta na zdf i das erste extra slika

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
User avatar
fortaleza
Posts: 5561
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#50 Re: TOTAL TV

Post by fortaleza »

120 maraka. :cry: pa nisu oni normalni, da dadneš te novce, a za još toliko možeš kupiti solidan receiver za card sharing, a i postane tvoje vlasništvo, za razliku od totala. A u Hrvatskoj mjenjaju bez nadoknade uz novi ugovor, šta ti je konkurencija, pogotovo što se tiče satelitskih platformi, ja bih ih bojkotirao samo zbog ovoga.

Pa bolje je uzeti HD paket Sportklub, valjda bi onda zamjenili receiver džabe, eee. :D
Post Reply