Tornjak

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#126 Re: Tornjak

Post by Admir_1984 »

Zhìxin wrote:
Admir_1984 wrote:ovaj naš neki dan mamu ujeo :roll: cuko se cešao po nozi, mama ga kao i obicno milkila po glavi i zareža i malo ujede za ruku :evil: zbog cega ga takvi prenosi pucaju, jel to greška u odgoju ili :roll:
Sumnjam da je greška u odgoju, ako se prvi put desilo. To je ozbiljna stvar i tome se treba jako ozbiljno pristupiti. Tako stvari se ne smiju ni u šali dešavati.
šta mu raditi :?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#127 Re: Tornjak

Post by Cholina_Lokica »

Da nema upalu usiju a ne znate, pa ga po uhu dirnula? Kamaru puta sam tako zaplatila a vlasnici nisu ni znali, i njih ujedali tako... provjerite to, ako nije, morate poceti raditi ozbiljno, tornjaci nisu takvi prema vlasnicima
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#128 Re: Tornjak

Post by KatarinaKosaca »

Ja ne misim da je ozbiljno ili nekakav prijenos. Jednostavno, mislim da ga je jako bolilo u tom moemntu i da mu nije bilo da ga se dira.. NIsu tornjaci uopće nelabilni ako su primali ljubav i normalan odgoj.
s15ale
Posts: 1
Joined: 29/03/2014 21:34

#129 Re: Tornjak

Post by s15ale »

hopi wrote:pa imaš dosta informacija na internetu o tornjacima, pa tako o veličini i kilaži, moj sa godinu dana ima 43kg.
moj sa 5mjeseci ima 30 kila drugovi moji
flamehaze
Posts: 2
Joined: 08/05/2014 20:44

#130 Re: Tornjak

Post by flamehaze »

Drug bojim se da ti ovo nije cistokrvni tornjak , jer su mu flake oko vrata pre-duge za tornjaka.. Prije nekih mjeses-dva sam isto tako pokupio nekog psa , fol " tornjak "sve 5 , kad odvedem jednom covjeku sto zna oko njih , kaze on " ovo ti sine nije tornjak " , identican je bio kao i tvoj ovaj ! Moze on bit bas dobra mjesavina tornjaka , moze bas povuci gene , moze cak biti i veci od " klasicnih tornjaka " , jer ko zna sa kim mu je mama " spavala " :D !
To je moje misljenje ! A jel narasto , kakav je sad ?
LP
flamehaze
Posts: 2
Joined: 08/05/2014 20:44

#131 Re: Tornjak

Post by flamehaze »

Drug bojim se da ti ovo nije cistokrvni tornjak , jer su mu flake oko vrata pre-duge za tornjaka.. Prije nekih mjeses-dva sam isto tako pokupio nekog psa , fol " tornjak "sve 5 , kad odvedem jednom covjeku sto zna oko njih , kaze on " ovo ti sine nije tornjak " , identican je bio kao i tvoj ovaj ! Moze on bit bas dobra mjesavina tornjaka , moze bas povuci gene , moze cak biti i veci od " klasicnih tornjaka " , jer ko zna sa kim mu je mama " spavala " :D !
To je moje misljenje ! A jel narasto , kakav je sad ?
LP
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#132 Re: Tornjak

Post by KatarinaKosaca »

flamehaze wrote:Drug bojim se da ti ovo nije cistokrvni tornjak , jer su mu flake oko vrata pre-duge za tornjaka.. Prije nekih mjeses-dva sam isto tako pokupio nekog psa , fol " tornjak "sve 5 , kad odvedem jednom covjeku sto zna oko njih , kaze on " ovo ti sine nije tornjak " , identican je bio kao i tvoj ovaj ! Moze on bit bas dobra mjesavina tornjaka , moze bas povuci gene , moze cak biti i veci od " klasicnih tornjaka " , jer ko zna sa kim mu je mama " spavala " :D !
To je moje misljenje ! A jel narasto , kakav je sad ?
LP
:shock: :run:

http://www.bhtornjak.com/standard.htm
Last edited by KatarinaKosaca on 24/08/2016 15:12, edited 1 time in total.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#133 Bosanskohercegovački pastirski pas Tornjak

Post by zunazu »

Travničani Alen Salkić i Mile Filipović, u saradnji sa poznatim umjetnikom Rusmirom Agačevićem - Rusom, uspjeli su pronaći sredstva za izgradnju spomenika Tornjaku u gradu Travniku, te mu napisali i snimili himnu.

Tornjak je kao autohtona bh. pasmina registrovan 9. maja 1981. godine pod imenom "Bosanskohercegovački pastirski pas - tornjak". Standard je urađen i finaliziran 1990. godine u Travniku. Godine 2007. pas je preimenovan u "Bosanskohercegovački-hrvatski pastirski pas - tornjak". U narodu je poznat uglavnom kao "tornjak" ili "bosanski tornjak".

Himnu Tornjaku možete poslušati ovdje.
Post Reply