Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#2376 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Roccohljup »

jazzer wrote:
OD 1. AUGUSTA

Retroaktivno smanjenje cijene centralnog grijanja u Kantonu Sarajevo za 2,54 posto


Vlada Kantona Sarajevo je na današnjoj sjednici usvojila zaključak o smanjenju cijene centralnog grijanja za 2,54 posto za sve korisnike usluga KJKP Toplane – Sarajevo.
Smanjenje cijene centralnog grijanja će se primijeniti retroaktivno, počevši od 1. augusta ove godine.

Promjena cijene centralnog grijanja uzrokovana je smanjenjem veleprodajne cijene gasa za distributivna privredna društva, a zašto je krajem proteklog mjeseca odluku donijela Vlada Federacije Bosne i Hercegovine.

Odmah po saznanju za ovu odluku, Neovisno stručno tijelo Vlade Kantona Sarajevo za validnost kalkulacije i konačan prijedlog visine cijene centralnog grijanja je dalo svoje mišljenje i putem Ministarstva komunalne privrede i infrastrukture preložilo Vladi da donese zaključak o pomenutom smanjenju cijene centralnog grijanja, saopćeno je iz Vlade KS.
A onda povecanje cijene grijanja u septembru za jedno 15% :).
ma jok.....samo cenera :D:D:D
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#2378 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Innovation »

21.06.2017

Vlada Kantona Sarajevo je na današnjoj sjednici stavila van snage Odluku o visini tarifnih stavova, odnosno cijene centralnog grijanja KJKP „Toplane Sarajevo“ od 31.05.2017. godine kojom je propisano uvećanje cijene centralnog grijanja, odnosno visine tarifni stavki od 8,3 posto, sa retroaktivnom primjenom od aprila mjeseca 2017. godine.

Na istoj sjednici Vlada je, nakon što je na njeno traženje Neovisno stručno tijelo analiziralo i ponudilo nove kalkulacije visine ove cijene, donijela novu Odluku o visini tarifnih stavova, tj. visini cijene centralnog grijanja koja će od 01. avgusta 2017. godine biti veća za 12,64 posto i koja će se primjenjivati do 31.12.2017. godine.

Građanima koji su izmirili aprilske i majske fakture za centralno grijanje po osnovu ranijeg povećanja cijene, junske fakture biće umanjene za iznos povećanja te cijene.

Nove cijene centralnog grijanja su proizašle nakon Odluke Vlade FBiH o povećanju cijena prirodnog gasa od aprila ove godine od 13,5 posto. Podsjećamo da je u proteklom periodu, na osnovu odluka Vlade Kantona Sarajevo i formiranja cijene gasa u FBiH, dva puta dolazilo do smanjivanja cijene centralnog grijanja i jednog povećanja te cijene iz gore navedenih razloga.
:roll:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11037
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2379 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Prpa.ba »

Ova voda nije radioaktivna, ona je samo malo radioaktivna.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#2380 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by orinoco »

Da li sarajevke "Toplane" u cijevima u sistemu grijanja, koriste pijaću vodu ili tehničku?

Zna li neko izračunati koliko je ukupno m3 vode u sistemu javnog grijanja Sarajeva?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2381 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by problemnatravunu »

orinoco wrote:Da li sarajevke "Toplane" u cijevima u sistemu grijanja, koriste pijaću vodu ili tehničku?

Zna li neko izračunati koliko je ukupno m3 vode u sistemu javnog grijanja Sarajeva?
Zašto je to bitno, daj nam pojasni, na šta ciljaš ?
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#2382 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by orinoco »

problemnatravunu wrote:
orinoco wrote:Da li sarajevke "Toplane" u cijevima u sistemu grijanja, koriste pijaću vodu ili tehničku?

Zna li neko izračunati koliko je ukupno m3 vode u sistemu javnog grijanja Sarajeva?
Zašto je to bitno, daj nam pojasni, na šta ciljaš ?
Na moguće neplaćanje ogromnih količina vode koju potroše instalacija grijanja u Sarajevu.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#2383 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by jazzer »

@ vjesticanametli, @ dozer

Jeste li dobili ikakav odgovor iz Toplana?

Meni nedavno dodje komsinica, skuplja potpise da se skine sa Toplana.

Pitao bih nju sta je bilo ali nisam bas druzeljubiv sa komsijama :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2385 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

jazzer wrote:@ vjesticanametli, @ dozer

Jeste li dobili ikakav odgovor iz Toplana?

Meni nedavno dodje komsinica, skuplja potpise da se skine sa Toplana.

Pitao bih nju sta je bilo ali nisam bas druzeljubiv sa komsijama :)
koliko znam nakon kompletiranja dokum. Nije doslo nista....komsije nadgledaju postu pa cekamo ....platila sam do pocetka grijne sezone i pismeno i obavijestila da se ne smatram vise korisnikom i da me skinu s grijanja....ugovor nemamo i naravno necu placati vise
Oni neka rade sta hoce....
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2386 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Nisrin »


Opet povećanje!!!! Dokle više, ne shvatam!
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#2387 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by wolfie »

Mogli ste upaliti malo, bagro... ali nije izborna godina pa klinac...
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2388 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Truba »

mi smo upalili peć :D

hlaaadno
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2389 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by un1ted »

Opet ista prica kao prosle godine. Uopste nije hladno odrasloj osobi. Za djecu ne znam, ali odrasla osoba bez problema i dalje moze sjediti u kratkim rukavima u stanu.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2390 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by agent_zero »

un1ted wrote:Uopste nije hladno odrasloj osobi. Za djecu ne znam, ali odrasla osoba bez problema i dalje moze sjediti u kratkim rukavima u stanu.
Ne kaki Boga ti.
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#2391 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by elk »

Brzo ce saopstenje da mora biti 3 dana ispod 12,kako su pogoni jos na remontu, bla...ista prica svake godine,kakva ba izborna.kupite grijalicu,ako vec niste,metnimo status na fb(uz onaj o vodi i dzeki) i to je to.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2392 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Truba »

un1ted wrote:Opet ista prica kao prosle godine. Uopste nije hladno odrasloj osobi. Za djecu ne znam, ali odrasla osoba bez problema i dalje moze sjediti u kratkim rukavima u stanu.
idealno za srčanog

soba sjeverna strana loša izolacija = 17 stepeni

u dnevnom je OK
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2393 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by agent_zero »

Kod mene i dalje hladni radijatori, a vidim da kotlovnica tri zgrade dalje radi.
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2394 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by mayab »

Oko 6 se čulo da je " počelo grijanje " :lol: , nešto su uključili, ali evo sad je 8 34 i radijatori su jednako hladni kao npr. jučer !
Koja banda nesposobna i mutljaroši, onda će pričati kako je grijanje počelo 29.septembra u 6 ujutro !
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2395 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by agent_zero »

Gledam fakat se dimi iz svih kotlovnica koje imam u vidokrugu, ali vertikale i radijatori hladni.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2396 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by holowey »

jbg, nije da ih pravdam ali treba vremena da se voda u kotlu zagrije, a onda i da prokola kroz cijevi do zadnjeg radijatora i nazad...tek kada sva voda bude na trazenoj temperaturi osjetices u stanu grijanje...

u formulu uracunaj losu stolariju ili otvorene prozore kod tebe ili kod komsija pa ces jos duze cekati da pocnu grijati...

jedno vrijeme sam bio peh sa poslom pa sam izlazio iz kuce prije nego se radijator zagrije a vracao po gasenju dok su radijatori jedva mlaki...jbg, penzioner koji ne mrda iz kuce se bar malo ugrijao pa nema rezona da se zalim na grijanje
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2397 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by agent_zero »

Pravdaš ih... zna se koliko treba kotlu da se zagrije, znači trebalo je upaliti na vrijeme. U pola 8 sam izašao iz stana, sve je ledeno bilo, ništa se nije čulo kroz vertikale da prolazi i krklja.

Btw, kod mene stolarija nova, stan renoviran.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2398 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by holowey »

agent_zero wrote:Pravdaš ih... zna se koliko treba kotlu da se zagrije, znači trebalo je upaliti na vrijeme. U pola 8 sam izašao iz stana, sve je ledeno bilo, ništa se nije čulo kroz vertikale da prolazi i krklja.

Btw, kod mene stolarija nova, stan renoviran.
nije grijanje digitalno, cim pritisnu puljku da kod svih jednako dobro radi
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2399 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by agent_zero »

holowey wrote:
agent_zero wrote:Pravdaš ih... zna se koliko treba kotlu da se zagrije, znači trebalo je upaliti na vrijeme. U pola 8 sam izašao iz stana, sve je ledeno bilo, ništa se nije čulo kroz vertikale da prolazi i krklja.

Btw, kod mene stolarija nova, stan renoviran.
nije grijanje digitalno, cim pritisnu puljku da kod svih jednako dobro radi
Uključi se na vrijeme, kad se radi čestito i pošteno.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#2400 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by jazzer »

Ima li ko od forumasa da je u stanu sada, da nam javi ima li grijanja?

Jutros i kod mene hladni radijatori, Dobrinja.
Post Reply