Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#2351 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Haris.ba »

Dozer wrote:Ne mogu ga otpucati jer su ga protokolisali. Nesto moraju odgovoriti.
Otpucaće ti zahtjev (ili tražiti dopunu) jer nisi dostavio saglasnost. Ućeš u grijnu sezonu, pa će ti reći nema tehničke mogućnosti, pa ode ti u 2018. A svaki račun moraš platiti sve dok te ne skinu sa sistema.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2352 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by DaffyDuck »

Haris.ba wrote:Kaže Kifla ukinuće ovo poskupljenje od 8.3%.

A u septembru ide onda 18.3%.
:D
kaze nam kifla: evo vam ga sad :izet: :izet: :izet: :izet:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2353 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

Dozer wrote:MoRe. Cek dok dodje nesto. :D
Mada, meni je cudno sto mi niko nije ni trazio nikakvu saglasnost stanara.... Ne kontam, al' hajd', vidjecemo :D
daj broj nalete vracam se u sa 2 jula pa odoh zauvijek 20 jula ....da dogovorimo nastup hahahahhah :D :-D
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#2354 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by didgeridoo »

Ne morate se muciti i traziti saglasnost od svakog stana vec samo od onih koji vas okruzuju.
Ja sam skupljao od podruma do krova (naravno nisu svi pristali) da bi na kraju teta rekla samo donesite one koji su oko vas.

Sto je najgore u svemu ovome, nakon sto su majstori iz toplana skinuli radijatore, zadnji momak koji je ostao pri izlasku sapne mi da ga "privatno" pozovem i on ce sa nekim svojim dogovoriti ispustanje vode i da naknadno namontira radijatore... Ne moze nama naprijed nikako...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2355 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

ma nema meni frke za to svi su bez probema potpisali al onaj je ciko sto tamo radi presmjesan kaze ne znam ni hocemol vas iskljucit reko briga me :D :lol: pOra viš neJma
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2356 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

didgeridoo wrote:Ne morate se muciti i traziti saglasnost od svakog stana vec samo od onih koji vas okruzuju.
Ja sam skupljao od podruma do krova (naravno nisu svi pristali) da bi na kraju teta rekla samo donesite one koji su oko vas.

Sto je najgore u svemu ovome, nakon sto su majstori iz toplana skinuli radijatore, zadnji momak koji je ostao pri izlasku sapne mi da ga "privatno" pozovem i on ce sa nekim svojim dogovoriti ispustanje vode i da naknadno namontira radijatore... Ne moze nama naprijed nikako...
to to :thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2357 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Dozer »

didgeridoo wrote:Ne morate se muciti i traziti saglasnost od svakog stana vec samo od onih koji vas okruzuju.
Ja sam skupljao od podruma do krova (naravno nisu svi pristali) da bi na kraju teta rekla samo donesite one koji su oko vas.

Sto je najgore u svemu ovome, nakon sto su majstori iz toplana skinuli radijatore, zadnji momak koji je ostao pri izlasku sapne mi da ga "privatno" pozovem i on ce sa nekim svojim dogovoriti ispustanje vode i da naknadno namontira radijatore... Ne moze nama naprijed nikako...
:lol: :lol: :lol:
S tim sto meni ne mogu skinuti radijatore posto su - moje privarno vlasnistvo koje sam naknadno platio i ugradio. Mogu ih samo otkupiti. :D
User avatar
Pauza
Posts: 674
Joined: 03/06/2016 11:00

#2358 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Pauza »

Ljudi,

Kakva je procedura da se zamjene stari konvektori gusanim radijatorima 600? U pitanju je stan - Toplane Sarajevo. Treba odrezati stare konvektore, napraviti redukciju cijevi, ugraditi kugla ventile, ventile, podventile, ispustiti vodu. Mora li se angažovati Upravitelj i Toplane? Ima li neko preporuku za majstora koji je pošten i uredan? Koje su realne cijene za 40 gusanih rebara(2x20), sve ventile i ruke/montažu za 2 radijatora?
Hvala! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2359 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by mayab »

Kreni od upravitelja, njemu postavi ova sva pitanja, oni su svakako zaduzeni za ispustanje vode iz sistema
User avatar
Pauza
Posts: 674
Joined: 03/06/2016 11:00

#2360 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Pauza »

mayab wrote:Kreni od upravitelja, njemu postavi ova sva pitanja, oni su svakako zaduzeni za ispustanje vode iz sistema
Krenuo, ali od ove "ispostave" upravitelja za našu zgradu. Lik je nemoguć. Svaka buduća komunikacija će rezultirati konfliktom! :evil: :evil:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2361 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by problemnatravunu »

Idi direktno u firmu upravitelja, pusti tog predstavnika stanara (ili kako se to već zove), ja , recimo, znam da to sa npr, Sarajevo stanom, odlično funkcionira
User avatar
oldtajmer
Posts: 4868
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2362 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by oldtajmer »

BH-Gas saopćio je danas da je na prijedlog Uprave Društva Nadzorni odbor BH-Gasa usvojio korekciju cijene za distributivne kompanije i koja bi od 1. avgusta iznosila 495 KM/1.000 Sm 3, u odnosu na važeću od 520 KM.

Ovo smanjenje cijene prirodnog gasa za distributivne kompanije je utvrđeno na bazi smanjenja kursa USD-a i kao takvo će biti upućeno Vladi Federacije BiH na konačno usvajanje.

Pad cijene prirodnog gasa od oko pet posto nije ogromno, ali isto znači manja izdvajanja za kućne budžete građana za predstojeći početak sezone grijanja i nadamo se da će u daljnoj proceduri kantonalna javna preduzeća izvršiti korekcije u odgovarajućim iznosima, saopćeno je iz BH-Gasa.
toplane na aparatima :hitna:
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#2363 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by statixx »

Meni je do sada dolazio račun tako da se vidi saldo/dug, ali na računu za plaćanje, onaj dio koji se otkine, uvijek je bio iznos samo za prethodni mjesec. Sad su mi prvi put poslali račun gdje su sabrali dug sa zadnjim mjesecom i nemam mogućnosti da uplatim račun odvojeno. Jedino da sam popunim virman. Fakat su idioti, a imam samo jedan neplaćen račun.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2364 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Dozer »

Nisu oni idioti, nego namazani ;)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2365 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by seoBIH »

Platis ovaj mjesec dva, naredni ne platis. Isto ti dodje.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2366 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

dozeru imal kakvog odg. od ĐŽukela :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2367 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Dozer »

Jok. Tebi?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2368 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

ima nesto u sanducetu ali kasno dosla sinoc pa nisam imala kljuc da uzmem hahahahahha javim ti kasnije dok doĐŽem kuci :D
deda_jr
Posts: 231
Joined: 10/11/2011 13:32

#2369 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by deda_jr »

Pauza wrote:Ljudi,

Kakva je procedura da se zamjene stari konvektori gusanim radijatorima 600? U pitanju je stan - Toplane Sarajevo. Treba odrezati stare konvektore, napraviti redukciju cijevi, ugraditi kugla ventile, ventile, podventile, ispustiti vodu. Mora li se angažovati Upravitelj i Toplane? Ima li neko preporuku za majstora koji je pošten i uredan? Koje su realne cijene za 40 gusanih rebara(2x20), sve ventile i ruke/montažu za 2 radijatora?
Hvala! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ja sam ovo radio prošle godine. Dobio broj od čovjeka koji radi u Toplanama, on privatno došao i riješio sve. Na ovaj način niti sam morao predavati zahtjev i projekat u Toplane (a inače mora), niti šta drugo. Cijena ako se ne varam je bila 80km po radijatoru, plus 50km da "počasti" kolege da ispuste vodu da može završiti posao... Ako treba još kakva informacija slobodno pitaj..
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2370 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

Dozer wrote:Jok. Tebi?
Poslali odg kao nisu svi stanari potpisali a u 2 stana ljudi nisu tu tj fakat nisam stigla da ih nahvatam pa kao da nazovem neku tetu u toplane ....sutra cu pa da vidim :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2371 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by supercali »

Pa potpisi ti ta 2 stana kap da ce ih pni uhvatiti da provjere potpis
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2372 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

Ma jok nema potrebe ali ljudi rade i ne mogu da ih nahvatam fakat bezze zvacu sutra pa imaju skoro sve potpise ....dopunicu ja njima i nek pjevaju borbene....kakvi idioti
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2373 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by Dozer »

C,c,c.... Ti bar dobi nesto, ja nista.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2374 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by vjesticanametli »

Zvala sam jutros i kazem joj da 2 potpisa nisu na spisku i da ljudi jednostavno nema kuci. Kaze prenijece sefici hahahahha reko molim vas pismeno se obracajte na mail jer tel. gasim uskoro i selim a izmeĐŽu ostalog ljudi koje ste nabrojali da nedostaju na spisku izdaju stan i ja nisam drot i nemam pravo pitati ko su i sta su vec trazim potpis a vi provjeravajte ako smijete ko su i imaju li pravo potpisivati ....mene to nije briga....imate sve i uradite sta hocete kaze onda OK

ponovih joj da sam u dopisu napisala sve sto treba i da nemamo ugovora te da imaju 98% potpisa :-) ma nek rade sta hoce ja ne placam vise :-) sta mi saljes koju *urac pismo imas moj mail pa pisi....rekla sam joj da telefonske razgovore ne smatram validnim i hocu sve napismeno...nema zivkanja samo na mail :twisted:
User avatar
jazzer
Posts: 7151
Joined: 20/12/2004 14:44

#2375 Re: Toplane iskljucuju grijanje neplatisama

Post by jazzer »

OD 1. AUGUSTA

Retroaktivno smanjenje cijene centralnog grijanja u Kantonu Sarajevo za 2,54 posto


Vlada Kantona Sarajevo je na današnjoj sjednici usvojila zaključak o smanjenju cijene centralnog grijanja za 2,54 posto za sve korisnike usluga KJKP Toplane – Sarajevo.
Smanjenje cijene centralnog grijanja će se primijeniti retroaktivno, počevši od 1. augusta ove godine.

Promjena cijene centralnog grijanja uzrokovana je smanjenjem veleprodajne cijene gasa za distributivna privredna društva, a zašto je krajem proteklog mjeseca odluku donijela Vlada Federacije Bosne i Hercegovine.

Odmah po saznanju za ovu odluku, Neovisno stručno tijelo Vlade Kantona Sarajevo za validnost kalkulacije i konačan prijedlog visine cijene centralnog grijanja je dalo svoje mišljenje i putem Ministarstva komunalne privrede i infrastrukture preložilo Vladi da donese zaključak o pomenutom smanjenju cijene centralnog grijanja, saopćeno je iz Vlade KS.
A onda povecanje cijene grijanja u septembru za jedno 15% :).
Post Reply