Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by insomnia78 »

:lol:
:lol:
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#2 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by akaunt »

...a jezik Crnski, Gorski .....
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by cyprus »

A Istočno Sarajevo? :mrgreen: Vala doslovniji ubod od tog nisu mogli :mrgreen:
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#4 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by Better Man »

Kad si već otvorio temu, onda je red bio da spomeneš i ostale članove nadrealista, prije svega pokojnog Dražena Ričla, pa onda Elvisa, Šibera i druge.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#5 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by decembar2017 »

Isma wrote: -O ovome se nema šta pričat, čist pogodak kako je Evropa uletila u to sa Amerikom i razvalila Jugoslaviju.
:-)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by Tito_i_Partija »

Isma wrote:7. Hamo i Gile i Evropski posmatrači
-O ovome se nema šta pričat, čist pogodak kako je Evropa uletila u to sa Amerikom i razvalila Jugoslaviju.
Image

Jel' to opet neko dos'o sa "Ko nas bre zavadi?" :roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by insomnia78 »

Tito_i_Partija wrote:
Isma wrote:7. Hamo i Gile i Evropski posmatrači
-O ovome se nema šta pričat, čist pogodak kako je Evropa uletila u to sa Amerikom i razvalila Jugoslaviju.
Image

Jel' to opet neko dos'o sa "Ko nas bre zavadi?" :roll:
:lol:
“Bambus meksikanac. Znanja punoglavac.
Kao vanzemaljac. S Marsa padobranac.”
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58370
Joined: 03/08/2010 19:04

#8 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tito_i_Partija wrote:
Isma wrote:7. Hamo i Gile i Evropski posmatrači
-O ovome se nema šta pričat, čist pogodak kako je Evropa uletila u to sa Amerikom i razvalila Jugoslaviju.
Image

Jel' to opet neko dos'o sa "Ko nas bre zavadi?" :roll:
:thumbup:
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by mousstapha »

Stranka Dabogda ti majka umrla od raka ako ne glasas za nas - DEMOKRATSKIH PROMJENA :lol:
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#10 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by Anestezija »

privatna radna akcija...danas je to u vecini gradilista :-D
Proposition Joe
Posts: 285
Joined: 10/03/2012 09:26

#11 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by Proposition Joe »

Ima li zivota na dnu : "dok se oni gore ne dogovore mi cemo da sisamo motku" ...
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#12 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by zomri »

"Profesore aaaa"

Dočekali smo da je novinarima glavni cilj da isprovociraju sagovornika da ovaj nešto opsuje
Svjež primjer http://source {tačka} ba/clanak/Alen/457585/Pogledajte-zasto-se-Emir-Hadzihafizbegovic-naljutio-i-prekinuo-snimanje-intervjua
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#13 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by Max Bunker »

Isma wrote:
zomri wrote:"Profesore aaaa"

Dočekali smo da je novinarima glavni cilj da isprovociraju sagovornika da ovaj nešto opsuje
Svjež primjer http://source {tačka} ba/clanak/Alen/457585/Pogledajte-zasto-se-Emir-Hadzihafizbegovic-naljutio-i-prekinuo-snimanje-intervjua
Pa to je ima nekoliko godina trend, da novinari provociraju svoje goste, vade im živce samo zato što je neki seljak napisao istom voditelju seljaku
olovkom pitanja koja nijedan normalan gost ne bi odgovorio. Pa šta se desilo sa N1 Intervjuom Neleta Karajlića, Nele kao Nele je im'o dosta nekih
četničkih stvari to je poznato, ali da je došao ne znam se ko u taj šou red je da se poštuje gost uvijek. Baš sam odgledao cijeli intervju, on je njega milion puta prekinuo, pecnuo, nije mu bukvalno dao da progovori više je onaj neobrazovani kremenko pričao nego sami gost. :oops: :oops:
Fazon je u tome što kod nas novinari kontaju ako budu provokativni i budu prekidali gosta su odmah i pametni.
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#14 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by mayab »

mousstapha wrote:Stranka Dabogda ti majka umrla od raka ako ne glasas za nas - DEMOKRATSKIH PROMJENA :lol:
:lol: :lol:
ovo sam ja ćilim donio od kuće
User avatar
mayab
Posts: 26962
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#15 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by mayab »

'vaki nama trebaju.....



hajde uvedi naše .... ha ha ha ha
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15401
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#16 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by problemnatravunu »

djeca nam se smiju moj Reufe
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by Edin H. »

Better Man wrote:Kad si već otvorio temu, onda je red bio da spomeneš i ostale članove nadrealista, prije svega pokojnog Dražena Ričla, pa onda Elvisa, Šibera i druge.
I Harisa Memiju u ratu. :oops:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by dječak sa šibicama »

nisu oni nista pogodili niti bili proroci, vec mi zivimo u nadrealnom tragikomicnom drustvu

taj vid humora, sarkasticni sa elementima cinizma je opcenito ukraden od strane TLN a originalno je monti pajtonovski... i radi se o sprdanju svih pora drustva, sa tim sto su montijevci to radili malo kompleksnije, oni su uspjevali raditi skec od skeca
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#19 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by dječak sa šibicama »

mayab wrote:'vaki nama trebaju.....



hajde uvedi naše .... ha ha ha ha
i na kraju svi lincovase one sto ne mijenjaju i ne dovode nase

slika i prilika ljudskog drustva
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#20 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by Heller »

Upravp gledam Monthy Pythona i onaj fazon s profesorom kad Edward Goss ima.intervju a Clesse ga zove dušo, srce, anđele pa popizsi
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#21 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by akaunt »

Ih,ih čuj ugledali se na Pajtonovce. Zajednicko im je da se zajebavaju sa drzavom i propratnim pojavama. Toga i takvoga postoji u svim drzavama i svim drustvima. Ovdje se radi o ljudima koji su napisali istoriju prije nego sto se desila.
Znam da je tesko priznat , meni prvom, ali nam je u Nadrelistima prije skoro trijes godina napisano uputstvo za rukovanje ovom BiH. Sto smo mi to shvatali ko SF zajebanciju , do nas je .
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#22 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by drag_gost »

akaunt wrote:Ih,ih čuj ugledali se na Pajtonovce. Zajednicko im je da se zajebavaju sa drzavom i propratnim pojavama. Toga i takvoga postoji u svim drzavama i svim drustvima. Ovdje se radi o ljudima koji su napisali istoriju prije nego sto se desila.
Znam da je tesko priznat , meni prvom, ali nam je u Nadrelistima prije skoro trijes godina napisano uputstvo za rukovanje ovom BiH. Sto smo mi to shvatali ko SF zajebanciju , do nas je .

Jeste, Nele je vidio buducnost, samo je njega trebalo slusati. Ljudi pogodili 5 stvari od 5000 sto su snimili, i eto napisali "upustvo za rukovanje ovom BiH"?
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#23 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by akaunt »

drag_gost wrote:
akaunt wrote:Ih,ih čuj ugledali se na Pajtonovce. Zajednicko im je da se zajebavaju sa drzavom i propratnim pojavama. Toga i takvoga postoji u svim drzavama i svim drustvima. Ovdje se radi o ljudima koji su napisali istoriju prije nego sto se desila.
Znam da je tesko priznat , meni prvom, ali nam je u Nadrelistima prije skoro trijes godina napisano uputstvo za rukovanje ovom BiH. Sto smo mi to shvatali ko SF zajebanciju , do nas je .

Jeste, Nele je vidio buducnost, samo je njega trebalo slusati. Ljudi pogodili 5 stvari od 5000 sto su snimili, i eto napisali "upustvo za rukovanje ovom BiH"?

...vidim i tebe su dojmile njegove rijecij. Jarane i mene su. Moram ti priznati da sam dugo razmisljo o onom njegovom interviju. Sigurno necemo imati isto misljenje (sudeci po tvom napadackom gardu) ali ima ondje stvari za razmisljat.
Kazes pogodili 5 stvari a ovdje vec nabrojase duplo vise, mada , evo ni ja ni ti ne pogodismo ni jednu.
Mislim da nije zamisao teme politicka dosadna prepucavanja nego jednostavno nesto sto je jedan neobican ugao gledanja na pocetak nase zajednicke patnje......
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#24 Re: Top Lista Nadrealista - Živimo epizode

Post by drag_gost »

akaunt wrote:
drag_gost wrote:
akaunt wrote:Ih,ih čuj ugledali se na Pajtonovce. Zajednicko im je da se zajebavaju sa drzavom i propratnim pojavama. Toga i takvoga postoji u svim drzavama i svim drustvima. Ovdje se radi o ljudima koji su napisali istoriju prije nego sto se desila.
Znam da je tesko priznat , meni prvom, ali nam je u Nadrelistima prije skoro trijes godina napisano uputstvo za rukovanje ovom BiH. Sto smo mi to shvatali ko SF zajebanciju , do nas je .

Jeste, Nele je vidio buducnost, samo je njega trebalo slusati. Ljudi pogodili 5 stvari od 5000 sto su snimili, i eto napisali "upustvo za rukovanje ovom BiH"?

...vidim i tebe su dojmile njegove rijecij. Jarane i mene su. Moram ti priznati da sam dugo razmisljo o onom njegovom interviju. Sigurno necemo imati isto misljenje (sudeci po tvom napadackom gardu) ali ima ondje stvari za razmisljat.
Kazes pogodili 5 stvari a ovdje vec nabrojase duplo vise, mada , evo ni ja ni ti ne pogodismo ni jednu.
Mislim da nije zamisao teme politicka dosadna prepucavanja nego jednostavno nesto sto je jedan neobican ugao gledanja na pocetak nase zajednicke patnje......

Lose "vidis", tako mi nemoj inputirati nesto, molim te. Nisu me se dojmile njegove rijeci, vec sam zapamtio tu gomilu gluposti koju je izrekao. Nije mi gard napadacki, vec ironican, a sloziti se ne moram, slozit' ces se :)

Banalizirao sam sa tim `5 od 5000`, bas kao sto su oni banalizirali, ali je poenta i da `corava koka nesto ubode`. Oni jesu donijeli tu jednu vrstu inteligencije gledanja stvari iz nekog petog ugla, jesu razmisljali slobodno i/ili se borili za slobodan duh i razmisljanje, ali im davati vecu paznju od zabavnog karaktera - e sa tim se sloziti ne mogu. To ne znaci da TLN ili New Primitives ne volim, bas naprotiv, naci ces rijetko ko a da je pogledao vise puta njihove skeceve, sto objavljene, sto neobjavljene, i drzim da su uboli sa onim sto je bio cilj - ismijati stvarnost i pozvati na razmisljanje, a uz to sve i jako se dobro zabaviti. Ali, da su `vidjeli` buducnost - to su gluposti.
Post Reply