The Wire

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#426 Re: The Wire

Post by Jack Be Nimble »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Tsk tsk tsk samo dva puta? Ja pogledao pet puta od pocetka pa do kraja. Upalio neki dan HD ali nisam mogao. Sjedi McCulty sa crncem na stepenicama i uci ga mali kako svako ima priliku da ostvari svoj americki san ali nisam mogao nastaviti sa gledanjem. Ne jos. Mozda za 6 mjeseci.

prva scena serije?
Da

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#427 Re: The Wire

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jack Be Nimble wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Tsk tsk tsk samo dva puta? Ja pogledao pet puta od pocetka pa do kraja. Upalio neki dan HD ali nisam mogao. Sjedi McCulty sa crncem na stepenicama i uci ga mali kako svako ima priliku da ostvari svoj americki san ali nisam mogao nastaviti sa gledanjem. Ne jos. Mozda za 6 mjeseci.

prva scena serije?
Da


znam,znam,šmrkalj,tako nekako nazivaju crnca koji je nastradao,puno puta sam pocinjao gledati seriju i par minuta pogledam i stanem pa sam ovu scenu zapamtio
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#428 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Poceo sam Wire, sad ce druga epizoda. Uvod mi je fin, mogla bi mi valjati.
Odustao sam od one serije VIkings pa trenutno ne gledam niti jednu drugu seriju, ovo bi trebalo ici brzo. Ako mi bude odgovarala naravno :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#429 Re: The Wire

Post by omar little »

ako ti se prve dvije epizode svidjaju onda ne bi trebao imati problema. kako ide serija sve ce biti bolje i bolje. samo polako i bez srkleta, sabur, i na kraju ce se ulozeni trud isplatiti. :D
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#430 Re: The Wire

Post by zomri »

I am Happy wrote:Poceo sam Wire, sad ce druga epizoda. Uvod mi je fin, mogla bi mi valjati.
Odustao sam od one serije VIkings pa trenutno ne gledam niti jednu drugu seriju, ovo bi trebalo ici brzo. Ako mi bude odgovarala naravno :D
odgledaj što prije i zaboravi :run:

...da možeš nekad ponovo uživati u njoj. :mrgreen: :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#431 Re: The Wire

Post by omar little »

zomri wrote:
I am Happy wrote:Poceo sam Wire, sad ce druga epizoda. Uvod mi je fin, mogla bi mi valjati.
Odustao sam od one serije VIkings pa trenutno ne gledam niti jednu drugu seriju, ovo bi trebalo ici brzo. Ako mi bude odgovarala naravno :D
odgledaj što prije i zaboravi :run:

...da možeš nekad ponovo uživati u njoj. :mrgreen: :mrgreen:

de, sta ti gledas ovih dana, osim the americans? otanjio mi je serijski repertoar, treba mi ideja, krenula sam opetovano gledati starije neke serije iz neimanja. :D the lakes su mi na repertoaru trenutno. aj, pomozi, ne budi lenj. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#432 Re: The Wire

Post by kakavdanakneiskustvu »

omar little wrote:ako ti se prve dvije epizode svidjaju onda ne bi trebao imati problema. kako ide serija sve ce biti bolje i bolje. samo polako i bez srkleta, sabur, i na kraju ce se ulozeni trud isplatiti. :D
:thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#433 Re: The Wire

Post by zomri »

omar little wrote:
zomri wrote:
I am Happy wrote:Poceo sam Wire, sad ce druga epizoda. Uvod mi je fin, mogla bi mi valjati.
Odustao sam od one serije VIkings pa trenutno ne gledam niti jednu drugu seriju, ovo bi trebalo ici brzo. Ako mi bude odgovarala naravno :D
odgledaj što prije i zaboravi :run:

...da možeš nekad ponovo uživati u njoj. :mrgreen: :mrgreen:

de, sta ti gledas ovih dana, osim the americans? otanjio mi je serijski repertoar, treba mi ideja, krenula sam opetovano gledati starije neke serije iz neimanja. :D the lakes su mi na repertoaru trenutno. aj, pomozi, ne budi lenj. :D
americansi su završili za ovu godinu. odlična drama. muke do sljedeće sezone planiram prekratiti sa "deutschland 83" čim se pojavi. isto špijunska serija, isto osamdesete. jako hvaljena, a dolazi na sundance channel ove godine.

trenutno stižem mad men zaostatke, ali to ti pretpostavljam nije interesantno.
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#434 Re: The Wire

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 09/10/2015 15:03, edited 1 time in total.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#435 Re: The Wire

Post by omar little »

zomri wrote:
americansi su završili za ovu godinu. odlična drama. muke do sljedeće sezone planiram prekratiti sa "deutschland 83" čim se pojavi. isto špijunska serija, isto osamdesete. jako hvaljena, a dolazi na sundance channel ove godine.

trenutno stižem mad men zaostatke, ali to ti pretpostavljam nije interesantno.
pratim ja mad men, kako necu, up to date sam tu, ispracam dona & co u povijest. :D

okej, ostajem onda u starim bbc vodama. kad vec spominjes sundance channel, nadjoh ovo neki dan tamo carlos http://www.imdb.com/title/tt1321865/?ref_=fn_al_tt_1, nisam to gledala, mislim da cu i to probati. jel gledao mozda neko?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#436 Re: The Wire

Post by kakavdanakneiskustvu »

Cybernetic wrote:The Wire je ponovo aktuelan zbog trenutasnjih zbivanja u Baltimoreu. :sad:

i meni to danas pade na pamet na poslu slusajuci vijesti
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#437 Re: The Wire

Post by I am Happy »

omar little wrote:ako ti se prve dvije epizode svidjaju onda ne bi trebao imati problema. kako ide serija sve ce biti bolje i bolje. samo polako i bez srkleta, sabur, i na kraju ce se ulozeni trud isplatiti. :D
Ma lagano cu ja to :-D 1-2 epizode dnevno. Cetri epizode sam pregledao i ide dobro :-D
Dodatni plus ovoj seriji su glumci..mnoge sam ih gledao u raznim filmovima i serijama. Samo ne znam je li ih Wire proslavio ili su i prije toga bili nesto :-D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#438 Re: The Wire

Post by omar little »

I am Happy wrote:
omar little wrote:ako ti se prve dvije epizode svidjaju onda ne bi trebao imati problema. kako ide serija sve ce biti bolje i bolje. samo polako i bez srkleta, sabur, i na kraju ce se ulozeni trud isplatiti. :D
Ma lagano cu ja to :-D 1-2 epizode dnevno. Cetri epizode sam pregledao i ide dobro :-D
Dodatni plus ovoj seriji su glumci..mnoge sam ih gledao u raznim filmovima i serijama. Samo ne znam je li ih Wire proslavio ili su i prije toga bili nesto :-D
onda ne brinem za tebe. ljudi se obicno zale da im je dosadno i mrtvo na pocetku pa odustanu, ako tebi nije ti si bombona. :D

nisu bili poznati narocito prije the wire. mozda dominic west samo, ali to je bilo u europi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#439 Re: The Wire

Post by kakavdanakneiskustvu »

omar little wrote:
I am Happy wrote:
omar little wrote:ako ti se prve dvije epizode svidjaju onda ne bi trebao imati problema. kako ide serija sve ce biti bolje i bolje. samo polako i bez srkleta, sabur, i na kraju ce se ulozeni trud isplatiti. :D
Ma lagano cu ja to :-D 1-2 epizode dnevno. Cetri epizode sam pregledao i ide dobro :-D
Dodatni plus ovoj seriji su glumci..mnoge sam ih gledao u raznim filmovima i serijama. Samo ne znam je li ih Wire proslavio ili su i prije toga bili nesto :-D
onda ne brinem za tebe. ljudi se obicno zale da im je dosadno i mrtvo na pocetku pa odustanu, ako tebi nije ti si bombona. :D

nisu bili poznati narocito prije the wire. mozda dominic west samo, ali to je bilo u europi.

ni poslije serije nije neko postao neka zvijezda
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#440 Re: The Wire

Post by Jack Be Nimble »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ni poslije serije nije neko postao neka zvijezda
Idris Elba
Dominic
Wendell Pierce
Seth Gilliam
Michael Kenneth Williams
Aidan Gillen

Dosta ih postali poznati i sve cesce ih vidis u jacim serijama. Pogotovo ako HBO snima.

Ali jedinog kojeg sam ja znao od prije i to samo zbog jednog filma u kojem je takodjer izgovarao shieeeettt

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#441 Re: The Wire

Post by omar little »

bude ih i na network serijama, ne samo kablovskim. nisam nigdje pricala o zvijezdama nego da su ljudi postali prilicno prepoznatljivi i zaposleni, za razliku od prije the wire.

inace, ne znam da postoji logika koja moze objasniti cinjenicu da idris jos nije postao james bond.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58702
Joined: 03/08/2010 19:04

#442 Re: The Wire

Post by kakavdanakneiskustvu »

omar little wrote:bude ih i na network serijama, ne samo kablovskim. nisam nigdje pricala o zvijezdama nego da su ljudi postali prilicno prepoznatljivi i zaposleni, za razliku od prije the wire.

inace, ne znam da postoji logika koja moze objasniti cinjenicu da idris jos nije postao james bond.


crnac mozda?
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#443 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Pa to, pod tim poznati nisam bas mislio na velike zvijezde. Jednostavno sam ih vecinu gledao u raznim filmovima i serijama.

A sto se tice serije, ovo mi je nesto kao Sopranosi. Ono, serija je dobra ali nije tip serije koje bi mogao gledati vise od 2-3 epizode na dan :-D
Mada, pocelo se kuhati lagano :-D

Ovu sam epizodu upravu pregledao http://www.imdb.com/title/tt0749450/?ref_=tt_ep_pr
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#444 Re: The Wire

Post by omar little »

jel to omar don't scare :D epizoda?
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#445 Re: The Wire

Post by I am Happy »

omar little wrote:jel to omar don't scare :D epizoda?
Ma kad mu uhvate "onu" ljubavnicu :D
Mada, ne znam sta ce se desiti, epizoda se zavrsila a nije nista prikazano.Vidjeti cemo kasnije :lol:
User avatar
Saian
Posts: 15341
Joined: 08/04/2004 21:50

#446 Re: The Wire

Post by Saian »

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#447 Re: The Wire

Post by omar little »

I am Happy wrote:
omar little wrote:jel to omar don't scare :D epizoda?
Ma kad mu uhvate "onu" ljubavnicu :D
Mada, ne znam sta ce se desiti, epizoda se zavrsila a nije nista prikazano.Vidjeti cemo kasnije :lol:
uuu sace bit krslusa, vicces. :D nije to ta epizoda, ovo dodje poslije, da ti ne spojlam sad kako i zasto. :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#448 Re: The Wire

Post by I am Happy »

Hvala, cijenim to :-D
Ja ako nesto procitam onda mi se i ne gleda epizoda :skoljka: ne volim kada znam sta ce biti, zato i izbjegavam teme sa serijama :D
Posebno GoT.... ko god je procitao knjigu mora tu u svakom postu naglasiti i obavezno navesti sta su procitali a da nije bilo u seriji :D

Image
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#449 Re: The Wire

Post by I am Happy »

omar little wrote:jel to omar don't scare :D epizoda?
To je bilo u iducoj, sestoj epizodi :D
User avatar
zomri
Posts: 12842
Joined: 03/05/2006 07:31

#450 Re: The Wire

Post by zomri »

Saian wrote:
:thumbup:

kad su pjesme za špicu u pitanju moje srce je kod one za četvrtu sezonu. potpisao bih da ona bude u svih pet.
Post Reply