The Night Of

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55629
Joined: 15/12/2008 16:53

#301 Re: The Night Of

Post by ultima_palabra »

zomri wrote:
ultima_palabra wrote:Manhattan se često prikazuje kao tjeskobno i depresivno mjesto, ali niko to nije uradio u ovolikoj mjeri.
Mr Robot?
Dobro, ali tu se nekako to provlači kroz halucinacije, ovdje je brutalna realnost.

Koliko se mogu sjetiti, odustao sam nakon 3-4 epizode Mr.Robota.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#302 Re: The Night Of

Post by johnnykola »

Isto.
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#303 Re: The Night Of

Post by zomri »

Mr Robot zbog načina kako je snimljen čini sve još depresivnijim, bez obzira bile halucinacije ili ne. Likovi su u uvijek donjoj polovici ekrana i po ćoškovima, nose svu "težinu" frejma na sebi, skoro da osjećaš hladnoću od te plavo-sive fotografije...Uz Leftovers jedna od najdepresivnijih serija uopšte.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#304 Re: The Night Of

Post by omar little »

ja sam tog robota dva puta pokusavala i ne mogu. vizualno mi ne smeta, ja mogu depresije, tezine i hladnoce, ali je prica povrsinska i poprilicno suplja, zivi tropes, sva mi je wannabe. njh. leftovers je druga klasa skroz (nisam jos zavrsila, polako gledam, nisu mi bindz tajp serije :D )
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#305 Re: The Night Of

Post by johnnykola »

omar little wrote:ja sam tog robota dva puta pokusavala i ne mogu. vizualno mi ne smeta, ja mogu depresije, tezine i hladnoce, ali je prica povrsinska i poprilicno suplja, zivi tropes, sva mi je wannabe. njh. leftovers je druga klasa skroz (nisam jos zavrsila, polako gledam, nisu mi bindz tajp serije :D )
Isto, ha mi povuče na Klub boraca - ukinuh je.
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#306 Re: The Night Of

Post by zomri »

omar little wrote:ja sam tog robota dva puta pokusavala i ne mogu. vizualno mi ne smeta, ja mogu depresije, tezine i hladnoce, ali je prica povrsinska i poprilicno suplja, zivi tropes, sva mi je wannabe. njh. leftovers je druga klasa skroz (nisam jos zavrsila, polako gledam, nisu mi bindz tajp serije :D )
sve ok, samo ne pričamo o kvaliteti serije, nego o depresivnom prikazu NY i Manhattana u seriji. @ultima ustvrdi da taj geo-lokalitet nije nikad ranije tako depresivno prikazan te sam mr robot naveo kao primjer po meni depresivnijeg prikaza. leftovers je primjer još depresivnije serije, ali se ne dešava u NY kao takvom :D

edit: iako po meni je mr robot veoma veoma dobar. ne odličan, ne van serijski, ne bez svojih mana, ali ipak dobar. o tome možemo na drugoj temi da ne začatavamo ovdje.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#307 Re: The Night Of

Post by omar little »

ma ja se onako nakacila na komentar o robotu, usputno. :D nije mi bila namjera potezati ozbiljniju raspravu o kvaliteti.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#308 Re: The Night Of

Post by nema me tamo »

Zato sto se i ne može poredit s Robotom. :D
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#309 Re: The Night Of

Post by taureg71 »

Patolog na sudjenju prekuco, msm na onoga sto ga je odbrana angazovala...takav profesionalizam i zelju da se sve istrazi nikad kod nas nazalost necemo vidjeti... :skoljka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#310 Re: The Night Of

Post by Tomahawk11 »

Samo da kaem....pregledao....napisali ste manje vise sve....odlicna je...
Meni mirise kao zavrsetak koji ostavlja upitnik za narednu sezonu....?! :?
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#311 Re: The Night Of

Post by listopad »

Prijatelj me lozi na ovu seriju, pa da pocnem nakon sto sam odustao od one krntije Black Mirror. Siguran sam da je ovo za klasu bolje.

Edit: odlicna. :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#312 Re: The Night Of

Post by So What! »

Pogledao seriju nešto kasnije, ali se sjećam hypea dok je izlazila.

Nevjerovatno je koliko me prikovala za ekran i radovao sam se svakom gledanju.

New York je zadnjih godina prestao biti mainstream mjesto televizijskih i filmskih lokacija, a ranije dok je to bio, rijetko je kada se fokusirao na brojne manjine koje žive u tom gradu.

Lik Nasira Khana je neko s kim sam se i ja mogao poistovijetiti, par pogrešnih skretanja ti nepovratno život promijene i teško se vratiti nazad.

S druge strane, propusta u radnji je bilo, ali za moj pojam su zanemarivi u odnosu na genijalnost koju je serija ponudila.

Mislim da su se i u HBO-u pokajali što od ovoga nisu napravili antologiju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#313 Re: The Night Of

Post by 90minut »

So What! wrote:Pogledao seriju nešto kasnije, ali se sjećam hypea dok je izlazila.

Nevjerovatno je koliko me prikovala za ekran i radovao sam se svakom gledanju.

New York je zadnjih godina prestao biti mainstream mjesto televizijskih i filmskih lokacija, a ranije dok je to bio, rijetko je kada se fokusirao na brojne manjine koje žive u tom gradu.

Lik Nasira Khana je neko s kim sam se i ja mogao poistovijetiti, par pogrešnih skretanja ti nepovratno život promijene i teško se vratiti nazad.

S druge strane, propusta u radnji je bilo, ali za moj pojam su zanemarivi u odnosu na genijalnost koju je serija ponudila.

Mislim da su se i u HBO-u pokajali što od ovoga nisu napravili antologiju.
Nije bilo materijala za više od jedne sezone.

Osim ako nisi želio da se serija pretvori u OZ ili nesto slicno. :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#314 Re: The Night Of

Post by ExNihilo »

Rekao je čovjek antologija. :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#315 Re: The Night Of

Post by 90minut »

Ne može se napraviti od jedne sezone teško
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#316 Re: The Night Of

Post by ExNihilo »

Antologija. :D
NightWatchMember
Posts: 201
Joined: 10/03/2019 14:01

#317 Re: The Night Of

Post by NightWatchMember »

Odlična bila. Ništa dalje ne treba. Bilo bi kao i sa True Detective
User avatar
karanana
Posts: 47230
Joined: 26/02/2004 00:00

#318 Re: The Night Of

Post by karanana »

podsjetiste me na ovu beton betona mini seriju.
vrijeme je da se pogleda ponovo. jos mi u glavi nevjerovatna napetost prve epizode. a ni kasnije ne popusta. odlicna! i nema se tu sta praviti druga sezona. ove mini serije su mnogo bolje jer ih ne cijede i ne petljaju se. na pocetku znaju da je to to i fino svrse.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#319 Re: The Night Of

Post by 90minut »

karanana wrote:podsjetiste me na ovu beton betona mini seriju.
vrijeme je da se pogleda ponovo. jos mi u glavi nevjerovatna napetost prve epizode. a ni kasnije ne popusta. odlicna! i nema se tu sta praviti druga sezona. ove mini serije su mnogo bolje jer ih ne cijede i ne petljaju se. na pocetku znaju da je to to i fino svrse.
Bukvalno isto na prvu mi je prvo u glavi savršenstvo od prve epizode koja je kao film preko sat vremena ne moze bolje od onoga..
Post Reply