The Night Of

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#226 Re: The Night Of

Post by harač »

ima li ko streaming link za posljednju epizodu?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#227 Re: The Night Of

Post by ExNihilo »

Ako misliš na 8. epizodu, nije izašla još.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#228 Re: The Night Of

Post by Daryl Dixon »

harač wrote:ima li ko streaming link za posljednju epizodu?
dat cu ti ja link ako budes veceras budan oko 03:00h :mrgreen:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#229 Re: The Night Of

Post by harač »

aha, kontam i ja da je ponedjeljkom, ali onda provjerim na imdb vidim 28.8., ali to je do vremenske zone. (u prijevodu karanana me zbunio :lol: ). u svakom slučaju link u PM appreciated :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#230 Re: The Night Of

Post by Jack Be Nimble »

Dobar kraj serije.

Samo mi nije jasno da li je on poljubac iz prosle epizode namjerno napravio ili se to sve slucajno potrefilo?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#231 Re: The Night Of

Post by ExNihilo »

Dobra epizoda, ponajbolja nakon nenadmašne prve.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#232 Re: The Night Of

Post by cassius »

Poljubac te kosta karijere :D sta ti je rec uredena drzava :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#233 Re: The Night Of

Post by dezurni_ucenik »

Ima li kakve razlike sa originalnom serijom?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#234 Re: The Night Of

Post by Jack Be Nimble »

I na kraju nema nevinih i ne povrijedjenih. Svaciji se zivot promjenio za 180. Meni najvise zao Stona, opet ga stres safatao i opet treba u sandalama hodati.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#235 Re: The Night Of

Post by dezurni_ucenik »

Jack Be Nimble wrote:Dobar kraj serije.

Samo mi nije jasno da li je on poljubac iz prosle epizode namjerno napravio ili se to sve slucajno potrefilo?
Izgleda da je bilo namjerno da bi se doslo do prekida i ponovnog sudjenja.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#236 Re: The Night Of

Post by ExNihilo »

Epizoda je prilično sumorna. Zato je i dobra. :D

Sistem je kirminalizirao Naza, koji je sada teški narkoman. Stigmatiziran je čak i od vlastite zajednice, izgubio je prijatelje, a nepremostiv zid stoji između njega i majke, čime su mu praktično uništeni i međuporodični odnosi. Društvo ne vjeruje da Naz nije kriv, a Naz ne vjeruje nikome, jer su ga manje-više svi izdali, uključujući vlastitu majku.

Koliko se Naz promijenio, možda najbolje pokazuje brutalna scena u kojoj hladno pristaje uništiti Chandrinu karijeru radi tračka nade, iako je prema njoj gajio određene emocije, iako je učinila za njega sve što jeste.

Interesantan je i ambivalentan odnos koji gaji prema Frediju: neka mješavina zahvalnosti i gađenja.

Ipak, da nije sve tako crno, pokazuje zadnja scena. Iako alergičan, uz tendenciju pogoršanja zdravstvenog stanja, Stone spašava mačku, čime se alegorično stavlja na stranu bespomoćnih i obespravljenih. U tom smislu, Stone je pravi junak ove serije. Prozaičan junak, a ne idealiziran. Na početku je, ipak, vidio suđenje kao priliku za vlastitu promociju, te nije htio da razgovara bez novca. Međutim, za razliku od ostatka mehanički hladnog sistema, negdje duboko ispod ljušture, njemu je stalo do bespomoćnih, a to je napravilo svu razliku. I za Naza, i za mačku. :D

Mislim da ćemo seriju, prije svega, pamtiti po naturalističkim prikazima djelovanja sistema i adaptacije na isti. Uzimanje brisa sa Nazovog penisa, degradirajuće pretresanje Nazove majke koja mu dolazi u zatvorsku posjetu, krijumčarenje droge preko, khm, određenih tjelesnih otvora, spletkarenje tužiteljice i doktora u mrtvačnici, itd...
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#237 Re: The Night Of

Post by zomri »

dezurni_ucenik wrote:Ima li kakve razlike sa originalnom serijom?
pročitao sam negdje kraj britanske verzije, ne znam da li je istinit. uglavnom, tamo serija završava tako što je Naz osuđen, a na kraju je pušten snimak onog šta se stvarno desilo tu noć iz Andreine sobe. Kamera je bila u glavi jelena.

Drago mi je da nisu išli tim putem jer je to fakat prejeftino.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#238 Re: The Night Of

Post by dezurni_ucenik »

zomri wrote:
dezurni_ucenik wrote:Ima li kakve razlike sa originalnom serijom?
pročitao sam negdje kraj britanske verzije, ne znam da li je istinit. uglavnom, tamo serija završava tako što je Naz osuđen, a na kraju je pušten snimak onog šta se stvarno desilo tu noć iz Andreine sobe. Kamera je bila u glavi jelena.

Drago mi je da nisu išli tim putem jer je to fakat prejeftino.

I procitao sam u medjuvremenu da Pakistanac nije glavni lik vec neki Englez.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#239 Re: The Night Of

Post by zomri »

Slažem se sa većinom ovog što je ExNihilo napisao pa da ne ponavljam. Uglavnom, serija me podsjetila na to da je žanr advokatske serije (mada ovo nije to) ostao zapostavljen u ovom zlatnom/srebrnom dobu televizije.
Uskoro nam dolazi nova serija David E Kelleya, i to na amazonu, gdje bi barem u teoriji trebao imati odriješene ruke. Radujem se unaprijed.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#240 Re: The Night Of

Post by dječak sa šibicama »

Svidja mi se kraj, sto bi se reklo, ni previse ni premalo (necega) u seriji.

Nema patetike, cak je i "presuda" upakovana u sistem cijele serije, sudjenje je tek u durgom planu iako se u sustini sve vrti oko njega.

Reklo bi se, jos jedan dan u uredu, jos jedna prica od milion slicnih, sistem truo. Tuziteljica iako na kraju postupa fer i korektno, to radi tek kad je vidjela da nece dobiti presudu za Naza. Pravi ubica pronadjen prilicno jednostavno, "samo je inpektor trebao provjeriti ostale sumnjivce ili pogledati siru sliku". Samo...

Naz i porodica sjebani totalno, advokatica dobila nogu, Torturo i njegove muke (ko razumije, vidjece malenu paralelu sa postenim Jobom i njegovim patnjama, simpaticna paralela) na kraju jedino macka kao nekakav simbol da nije sve tako crno u zivotu.
User avatar
karanana
Posts: 47261
Joined: 26/02/2004 00:00

#241 Re: The Night Of

Post by karanana »

ok je kraj. mozda ne eksplozivan i ne twistichan kao sto sam ocekivao, ali ne bi se drugacije moglo napraviti u ovoj zadnjoj epizodi.
znaci nista nismo pogodili od teorija.
ako nista, ja sam pogodio i napisao prije 10ak dana da ce i chandra iz machkice izvlaciti stvari za naza.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#242 Re: The Night Of

Post by bingov buraz »

Skoro pa hepiend.
Fantasticna prva epizoda a svaka sljedeca losija.
Maca je prezivjela.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#243 Re: The Night Of

Post by Cavendish »

kad se sve sagleda daleko je ovaj kraj od nekog "happy end"-a. Nekako mi se cini da je za Naza bilo bolje da je ostao u zatvoru.
User avatar
karanana
Posts: 47261
Joined: 26/02/2004 00:00

#244 Re: The Night Of

Post by karanana »

da. u zatvoru, ma koliko meni njegova trasformacija tamo bila neuvjerljiva, je nasao svoju ulogu i svrhu. i bio je faca. ali pitanje je da li bi nakon presude uopste i ostao u rikersu uz fredija, ili recimo sta da se nesto desi frediju. i on je gotov. ili bi nakon godina uz fredija, i da ostane na rikersu, postao gazda i bez njega. nisam kupio ni fredijev razlog sto ga je privolio. ja sam i u zadnjoj epizodi u jednom trentuku u sceni kad su pricali pomislio da bi ga fredi mogao opaliti.
Last edited by karanana on 29/08/2016 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#245 Re: The Night Of

Post by dječak sa šibicama »

Moglo se ici na pricu sa kamerom u trofejnom jelenu, mozda je i macka mogla biti nekakav put do odgovora, ali serija je zamisljena kao drama ne kao akcija, triller.

Ne vidim gdje je taj hepiend, on postao krimos klasicni, odnos sa majkom unisten, i brat ga gleda sumnjicavo, porodica sva sjebana, advokatica ostala bez posla, Torturo se vratio na "250 dolara tarifu" sa jos gorim cirevima po tijelu, jedino macki pala kasika u med.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#246 Re: The Night Of

Post by bingov buraz »

Naz je sjeban onog momenta kad su ga poslali u Rikers da ceka sudjenje.Prije ili kasnije ce opet tamo,ovaj put kriv 100%.
Maca prezivjela,Box ce srediti pravog ubicu a Stone ce se postedjeti stresa pravog sudjenja.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#247 Re: The Night Of

Post by Mis mekinjas »

Dok je Stone-u macka bila u kuci nije se cesao. :D
Odlicna serija, bez akcionih sranja. Ali avaj to se dalo vec u 2. epizodi skontati da je ubica sporedna i potpuno nebitna prica. Da je Box glavni junak mozda bi i bilo bitno, ovako su svi u bocu dobili prostora koliko trebaju.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#248 Re: The Night Of

Post by Daryl Dixon »

ekstra finale.. pozitivno me je iznenadila glavna tuziteljica :thumbup: Box na visini svog zadatka kao sto sam i rekao, covjek detaljno i strastveno radi svoj posao :izet: nadam se da ce se Naz skinuti sa droga i da ce se okrenuti svojoj porodici jer kao sto neko rece, ako sada padne za neko djelo 100% ce biti optuzen.. sve u svemu ovo mu je zivotna skola, nadam se da ce nekad poslati paket Frediju :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#249 Re: The Night Of

Post by dezurni_ucenik »

Daryl Dixon wrote:ekstra finale.. pozitivno me je iznenadila glavna tuziteljica :thumbup: Box na visini svog zadatka kao sto sam i rekao, covjek detaljno i strastveno radi svoj posao :izet: nadam se da ce se Naz skinuti sa droga i da ce se okrenuti svojoj porodici jer kao sto neko rece, ako sada padne za neko djelo 100% ce biti optuzen.. sve u svemu ovo mu je zivotna skola, nadam se da ce nekad poslati paket Frediju :D


Box ispao zadnji pakas, trebao je odmah to da uradi ali nije jer je imao predrasude prema Nasiru. Isto se odnosi i na tuziteljicu.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#250 Re: The Night Of

Post by Daryl Dixon »

naravno, Box je zelio jos samo jedan rijesen slucaj u nizu kao i gospoja tuziteljica, sto zbog penzije sto zbog drugih stvari.. mogao si primjetiti osjecaj krivice i kod njega i kod nje.. on nije mogao spavati, isao u barove bio nadrkan i znao je da nesto ne stima i prekretnica je bila kad je onog malog pakaša skontao na snimku.. kljucni momenat je bio također kad je Box na zavrsnom izlaganju izasao iz sudnice.. vidjelo se kako i tuziteljica u svom izlaganju nakon toga zastaje i razmislja o svemu ali jbg oni su svjesni kako funksionise njihov sistem jer su predugo u toj igri.. na kraju mi se svidja scena sa njima kad ona kaze:"let's go get him!" :izet: :thumbup:
Post Reply