The Night Of

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#201 Re: The Night Of

Post by karanana »

dosad najnerealniji dio serije.
ja ne mogu sebi da dodjem.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#202 Re: The Night Of

Post by omar little »

al totalno, ko s marsa pade potez.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#203 Re: The Night Of

Post by zomri »

Slažem se. Jedini hint je bilo ono kad je Naz na saslušanju odbio nagodbu jer mu je ona ono rekla, pa neštA kamera nju zumirala, k'o bi joj drago.
Da ju je Stone odradio, ne bi mi bilo krivo, ali ovo... :roll:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#204 Re: The Night Of

Post by karanana »

a bila je voljna i da je stone odradi u onom kaficu kad je pocela cugati.
mogo je da je htio.
valjda nije dovoljno cokoladna za njegov ukus.
bogami za moj jeste.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#205 Re: The Night Of

Post by Cavendish »

Mnogo neodgovorenih pitanja a malo preostalog vremena. Definitivno u prvi plan dolazi sistem a ne pojedinac. Ukoliko se nista drasticno ne promijeni tesko da ce Naz biti optuzen jer ipak on je musliman pakistanac pa je pitanje da li je to slika jedne Amerike kakvu zele da nam daju scenaristi.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11074
Joined: 15/01/2010 18:31

#206 Re: The Night Of

Post by Jack Be Nimble »

Pa znalo se nakon prve epizode da je serija o sistemu, a ko je ubica manje vise vazno. Mozda je Naz usao u zatvor kao nevina osoba, ali ako izadje izlazi kao kriminalac.

Epizoda dobro prikazala kako obadvije strane zele namjestiti svoju pricu, sada da li je ta prica tacna nije toliko bitno.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#207 Re: The Night Of

Post by ExNihilo »

Moram priznati da mi je Naz malo antipatičan zadnje 2 epizode. :oops:

Ona iz tužilaštva kad progovori, hoću vene sebi prerezati.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#208 The Night Of

Post by omar little »

joj, ona je bas ka ta stro fa. ko je izabra za ulogu :roll: nikad je prije nisam vidjela nigdje, ali ne bih joj dala sandwich board da glumi.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#209 Re: The Night Of

Post by __Phoenix__ »

Sve u svemu, serija je dobro podbacila i od četvrte recimo epizode se nazor gleda...
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#210 Re: The Night Of

Post by karanana »

ali po meni jos uvijek se drzi kao veoma dobra. ja se bojim potopa u raspletu. kao sto su potopili true detective season 1 u zadnjoj epizodi sa karinana raspletom.
meni ona tuziteljica ok uloga i gluma. prava ona nyc chifutkinja. pravo dobra razmjena izmedju nje i katza. katz dobar.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#211 Re: The Night Of

Post by omar little »

Jack Be Nimble wrote:
Epizoda dobro prikazala kako obadvije strane zele namjestiti svoju pricu, sada da li je ta prica tacna nije toliko bitno.
stone i chandra nemaju pricu, oni bacaju okolo sta stignu i mogu da naprave reasonable doubt. to im je posao i cilj.

od prve epizode je jasno stavljeno do znanja da nikoga, sistem najmanje, ne zanimaju pravda i istina.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#212 Re: The Night Of

Post by zomri »

Prva i zadnja scena govore u kom bi smjeru moglo ići finale. Ono Boxovo tupo gledanje palica je bilo baš sugestivno.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#213 Re: The Night Of

Post by ExNihilo »

karanana wrote:ali po meni jos uvijek se drzi kao veoma dobra. ja se bojim potopa u raspletu. kao sto su potopili true detective season 1 u zadnjoj epizodi sa karinana raspletom.
meni ona tuziteljica ok uloga i gluma. prava ona nyc chifutkinja. pravo dobra razmjena izmedju nje i katza. katz dobar.
Dobro su napisani dijalozi u toj sceni. Mnogi forumaši bi iz te scene mogli naučiti šta o retorici i raspravi, kao i iz drugih scena sa suda u ovoj epizodi.

TD je imao uzlaznu putanju sve do zadnje epizode, gdje se desio blagi pad. TNF je grohnula nakon prve i ostala tu gdje jeste.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#214 Re: The Night Of

Post by dječak sa šibicama »

Gledao 6. epizoda, ako curin ocuh nema alibi, crnac je ionako zbrisao = priznao krivicu za nesto samim tim, a grobar mutan ko Vardar, to su tri velika dovoljna razloga za "razumnu sumnju".
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#215 Re: The Night Of

Post by omar little »

zomri wrote:Prva i zadnja scena govore u kom bi smjeru moglo ići finale. Ono Boxovo tupo gledanje palica je bilo baš sugestivno.
prva scena je bila random uptown murder, kako to mislis uvezati u finale, prilicno je nerelevantno?

edit:

ili ti mislis relevantno za boxa, ne za seriju? u tom slucaju berem.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11074
Joined: 15/01/2010 18:31

#216 Re: The Night Of

Post by Jack Be Nimble »

Tuziteljica i Katz dobro odigrali uloge. Obadvoje prodaju maglu i pitanje je ciju ce maglu sve porote kupiti, jaka scena izmedju njih dvoje.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#217 Re: The Night Of

Post by zomri »

omar little wrote:
zomri wrote:Prva i zadnja scena govore u kom bi smjeru moglo ići finale. Ono Boxovo tupo gledanje palica je bilo baš sugestivno.
prva scena je bila random uptown murder, kako to mislis uvezati u finale, prilicno je nerelevantno?

edit:

ili ti mislis relevantno za boxa, ne za seriju? u tom slucaju berem.
U prvoj sceni sam ubrao da je žrtva ubijena isto "kao Andrea" što bi značilo da je ubica još na slobodi. Moguće da nisam nešto dobro ubrao.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#218 Re: The Night Of

Post by Mohamad Sissoko »

Citam Tony Soprano je trebo glumit Stonea al preseli.
Izgleda da ce bit i 2 sezona.
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#219 Re: The Night Of

Post by Cavendish »

Dok je Fredy isao da ubije onog tipa Naz je nesto napisao na papir koji je trebao pitpisati. Izgledalo mi je da napisano mnogi vise od obicnog potpisa. Sada je pitanje da lI je mozda shvatio da postoji realna sansa da bude oslobodjen te da ga ovakav odnos sa Fredijem gura u propast te se iz njega zeli izvuci po svaku cijenu.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#220 Re: The Night Of

Post by karanana »

Cavendish wrote:Dok je Fredy isao da ubije onog tipa Naz je nesto napisao na papir koji je trebao pitpisati. Izgledalo mi je da napisano mnogi vise od obicnog potpisa. Sada je pitanje da lI je mozda shvatio da postoji realna sansa da bude oslobodjen te da ga ovakav odnos sa Fredijem gura u propast te se iz njega zeli izvuci po svaku cijenu.
ne vjerujem. jer cuvari su fredijevi ljudi. ako naz napise na papir da fredi ubija covjeka, sta mislis da ce cuvari uraditi su tim?
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#221 Re: The Night Of

Post by Daryl Dixon »

ma nista to, po mom misljenju je napisao obican zahtjev za onaj sprej, jbg treba upisati datum, ime i prezime, jednu-dvije recenice sta mu treba konkretno, potpisati i predati.. da ne bi bilo ofirno da je napravio diverziju i na kraju nista nije predao na protokol :D
zomri wrote: U prvoj sceni sam ubrao da je žrtva ubijena isto "kao Andrea" što bi značilo da je ubica još na slobodi. Moguće da nisam nešto dobro ubrao.
i ja to isto kontam, zato se Box poceo sjebavati na ispitivanju, mogu misliti sta mu je sve proslo kroz glavu.. ja mislim da ce taj novi leš imati veliku ulogu u rjesavanju ovog slucaja narocito ako se ustanovi da je sa istim nozem pocinjeno ubistvo, kako kaze onaj forenzicar (sta je vec) takvih nozeva je proizvedeno samo četiri ali vidjet cemo u finalu jos, ovu su samo neka nagadjanja.. :) samo da Naz ne napravi neko djelo u zatvoru zbog kojeg bi ga mogli pravosnažno osuditi :-D
drogon2
Posts: 1020
Joined: 30/05/2016 15:23

#222 Re: The Night Of

Post by drogon2 »

Nije proizvedeno samo 4 nego je jedino moguce kupiti set u kojemu dodju 4 takva noza.U onom stanu su bila 3 i jedan fali i sa tim jednim je ubijena Andrea,a vjerovatno i ova nova zrtva.Nez,meni bi nekako bilo ocekivano da ga oslobode.Vise bih volio da nekako nama pokazu da je on ipan nevin,ali da ipak bude osudjen,jer je pravosudje sranje jbg :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#223 Re: The Night Of

Post by omar little »

zomri wrote:
omar little wrote:
zomri wrote:Prva i zadnja scena govore u kom bi smjeru moglo ići finale. Ono Boxovo tupo gledanje palica je bilo baš sugestivno.
prva scena je bila random uptown murder, kako to mislis uvezati u finale, prilicno je nerelevantno?

edit:

ili ti mislis relevantno za boxa, ne za seriju? u tom slucaju berem.
U prvoj sceni sam ubrao da je žrtva ubijena isto "kao Andrea" što bi značilo da je ubica još na slobodi. Moguće da nisam nešto dobro ubrao.
ubrala sam i ja to, on kaze "da je isti scenario kao i andrea", ali sam to otpisala jer ubojstva nemaju slicnosti, barem nama nisu tako prikazana. ova je crna, uptown, nasred ceste vani, nikakvog pattern, slicnosti sa andreom. malo im je bez veze pisanje ako su na taj nacin zeljeli hintati na ubojicu. vise mi je licilo na komentar o zrtvama gdje mlada, bijela, dobrostojeca rezultira u novinskim naslovima i interesovanju javnosti dok je ova "basic uptown misdemeanor homicide". aj vidjecemo u nedelju.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11074
Joined: 15/01/2010 18:31

#224 Re: The Night Of

Post by Jack Be Nimble »

I meni se cinilo da je ona stara prica ubij crnkinju niko ni da glavu okrene, bjelkina se izgubi u Arubi citava drzava padne u depresiju.

Mada sam ja u prvi mah pomislio da je to Stonova jaranica.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#225 Re: The Night Of

Post by karanana »

Vau. Femonemalan kraj.



Zezam. Malo sam uzbudjen.
Post Reply