The Mentalist

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26 Re: The Mentalist

Post by dale cooper »

shmizlica wrote:
dale cooper wrote:
Ili psihopata i podvojena ličnost, moglo bi se naći mnogo razloga. Ja sam zadnji put na to pomislio kada
je spomenuo da ne može da razumije kako Red John zna za njegove najdublje tajne, kao da mu je u glavi.
ne vjerujem da je ovo slučaj....mada u serijama ništa nije nemoguće :D al bilo bi glupo :-?
Pa sad bi bilo glupo sigurno, mada da su ovom smjeru išli od početka na suptilan način, možda ne
bi bilo tako glupo.

Mislim da producenti nisu znali u kojem smjeru da odvedu ovu priču oko Red Johna.
Na početku je to bio tek jedan opasan i pametan serijski ubojica. Tek mnogo kasnije je
počela nadogradnja oko ovog čitavog tajnog društva i pomagača koja je dosegla vrhunac
u ovoj sezoni.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#27 Re: The Mentalist

Post by shmizlica »

pa to ti je ono krenu s nekom pričom jednu sezonu da vide koliko je raja zagrizla....a ako je zagrizla onda valja priču održavati zanimljivom i u narednim sezonama i tu se obično desi da priča ode u smjeru koji niko nije mogao ni zamisliti na početku. mada onda se često jave nelogičnosti i čudni zaokreti.....
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#28 Re: The Mentalist

Post by dale cooper »

shmizlica wrote:pa to ti je ono krenu s nekom pričom jednu sezonu da vide koliko je raja zagrizla....a ako je zagrizla onda valja priču održavati zanimljivom i u narednim sezonama i tu se obično desi da priča ode u smjeru koji niko nije mogao ni zamisliti na početku. mada onda se često jave nelogičnosti i čudni zaokreti.....
Da, kao recimo i u slucaju Losta. Iako su tu na kraju i uspjeli pohvatati konce i dati neke koliko toliko
zadovoljavajuce odgovore (nisam bas fan pseudo religioznih objasnjena, ali su to napravili relativno
pristojno)
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#29 Re: The Mentalist

Post by shmizlica »

ma lost je otišao k vrapcu u nekom momentu :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#30 Re: The Mentalist

Post by dale cooper »

shmizlica wrote:ma lost je otišao k vrapcu u nekom momentu :D
Ja sam ga gledao do poslednjeg momenta. :D Planiram mu se vratiti za koju godinu. :D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#31 Re: The Mentalist

Post by CSKA »

Razocarenje oko RJ,ako je ovo prava epizoda,posto vidim da neki tvrde da je bila fake epizoda.

Ipak ako se ispostavi da je ovo prava epizoda i onaj placljivko stvarno RJ,e onda neka ide u klinac sve.
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#32 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

Koji placljivko? :shock: Upravo počinjem gledati s06e01, napisi mi pm,i nećemo u iduće spoilere :mrgreen:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#33 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

Serija se okreće nečemu većem,Bruno Heller kaže da će Jane, Lisbon i ekipa imati zadatke po cijeloj Americi...jbt to,ja sam znao preskočiti epizode zato jer je bilo dosadno i jer se nije radilo ni o čemu sem o nekakvom nebitnom ubistvu..
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#34 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

SPOILER ALERT
(iako epizodu nisam još pogledao)

















Čitao sam da je RJ plakao prije no ga PJ ubio,što bi neko kao on plakao?! Možda ga pravi RJ nekako natjerao da se taj sa liste "predstavi” kao pravi RJ..
I vidim samo je onaj glavni iz CBI živ...vjerujem da ce nas iznenaditi!
I kako im je uspjelo da "slučajno"objave cijelu epizodu sedmicu prije premijere na nekoj web stranici? -.- Ovdje nešto smrdi...
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#35 Re: The Mentalist

Post by CSKA »

Kal El wrote:Koji placljivko? :shock: Upravo počinjem gledati s06e01, napisi mi pm,i nećemo u iduće spoilere :mrgreen:
Pogledaj,ali razocaraces se debelo.Ne time ko je RJ,nego kako se on ponasa.Place,moli...ni traga od tog nekog velikog harizmaticnog,pametnog zlog genija,za kojim zene lude.Patrik kao da je uhvatio nekog kokosara u kradji a ovaj ga moli da ga pusti.
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#36 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

CSKA wrote:
Kal El wrote:Koji placljivko? :shock: Upravo počinjem gledati s06e01, napisi mi pm,i nećemo u iduće spoilere :mrgreen:
Pogledaj,ali razocaraces se debelo.Ne time ko je RJ,nego kako se on ponasa.Place,moli...ni traga od tog nekog velikog harizmaticnog,pametnog zlog genija,za kojim zene lude.Patrik kao da je uhvatio nekog kokosara u kradji a ovaj ga moli da ga pusti.
Pročitao sam, nelogično mi je da neko ko Red John "pizdi" :S Ja sam ga vazda zamišljao kao nekog opasnog,neustrašivog monstruma, a i prestar je za Red Johna :S 80-tih je bio mladić, a ovaj je star...ne vjerujem da je Red John
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#37 Re: The Mentalist

Post by dale cooper »

Upravo pogledao epizodu. Da, razočaran sam. Ne nužno kvalitetom epizode, niti osobom koja
stoji iza tog pseudonima, već činjenicom da Red John nije neki veliki zločinački mastermind tipa Moriarty,
nego tek "običan" psihopata. Jebiga možda smo imali prevelika očekivanja od tvoraca serije.
Istina je na kraju ono što mu je Jane rekao "Ti si zao,seksualno izopačeni sociopata sa patetičnom iluzijom
o veličini. Ostalo su samo detalji
" Makar je gotovo, nadam se da će pronaći neki drugi način da
seriju učine zanimljivom, nakon ovog završetka Red John sage.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#38 Re: The Mentalist

Post by CSKA »

Sta da radimo,tako nam je kako nam je.Da je glupost,glupost je.Najgore je sto su i u promu jos prije nedelju dana objavili ko je RJ,bas su traljavo odradili ovu zavrsnicu.Citam danas da se neki od glavnih ljudi na Mentalistu ogradjuje od ove epizode,kao mene nisu nista pitali.
Ostaje nam nada po drugi put da je ovo RJ,i da ce bolje obraditi pricu oko njega,ali to je samo moj optimizam :D .
Toliko pitanja,a ni na jedno nije odgovoreno.U lostu smo bar dobili odgovore na neka pitanja,ali ovdje ni na jedno.Tako da sam a vjerujem i vecina fanova razocarana odnosom pisaca prema publici.
Sad pitanje je sta dalje...ova serija je manje vise svima bas bila zanimljiva radi RJ...ako ce ici resavati slucajeve po americi...to vise nije to.Imam serije tipa Castle,gdje imamo i humora i krimi radnje.Volio sam ja epizode koje se nisu bavile RJ,stvarno ih ima dosta dobrih,ali uvijek se znalo sta je srz serije.
Sto nisu seriju zavrsili u trecoj sezoni,ili bar poglavlje o RJ,ono je bilo idealno finale.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#39 Re: The Mentalist

Post by shmizlica »

zašto odjednom imam neodoljivu želju da ne pogledam epizodu :D

a sve ove serije se na kraju razvodne....skontajte da nije lako ni tim što pišu uvijek smišljati zabavne i intrigantne zaplete, a da ne upadnu u zamku ponavljanja, trivijalnosti ili šta ti ga ja znam....čini mi se da je tako sa skoro svim krimi serijama :zoka:
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#40 Re: The Mentalist

Post by CSKA »

Pa jeste shmizlice,razvodnili su dosta....od nekog serijskog ubice,islo do neke tajne organizacije koja radi kao Al Kaida,i ima na hiljade clanova,koji se znaju samo po grupama...ali zato svi imaju tetovazu na sebi kako se mogu prepoznati,mislim :-)

Citava ova sezona je odradjena preko neke stvari,ali sta sad.
Krivo mi je samo jer dugo se u serijama nije pojavio tako jedan negativc koji je bio zanimljiv kao RJ,a oni od njega na kraju napravili kokosara i p.... :D
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#41 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

Negdje sam pročitao da će Van Pelt i Rigsby napustiti seriju :( (Manje vise zbog Van Pelt, ali Rigsby...) možda njih ubije neki novi "RJ" al sada svi hoće da se osvete,Jane,Cho i Lisbon! Ali čitao sam da se neće baviti samo sa Californijom, nego i šire! Nadam se da ce The Mentalist 2.0 da nas iznenadi...
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#42 Re: The Mentalist

Post by dale cooper »

Ako ništa ostaje nam Person Of Interest. Eh što je ta serija dobra i što se zakuhala...
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#43 Re: The Mentalist

Post by shmizlica »

Kal El wrote:Negdje sam pročitao da će Van Pelt i Rigsby napustiti seriju :( (Manje vise zbog Van Pelt, ali Rigsby...) možda njih ubije neki novi "RJ" al sada svi hoće da se osvete,Jane,Cho i Lisbon! Ali čitao sam da se neće baviti samo sa Californijom, nego i šire! Nadam se da ce The Mentalist 2.0 da nas iznenadi...
al si ti nekakav mazohista :D
što se ubijaš tražeći i čitajući šta će biti? opusti se i uživaj u momentu dok gledaš....na kraj krajeva svaka se završi, pokvari....neko zagine....draže mi je i kad zagine nego kad promijene glumca. e to mi je fuj :-?
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#44 Re: The Mentalist

Post by CSKA »

Vise o Mentalistu volume 2 znacemo za dve nedelje,posto kako sam shvatio naredne dvije epizode policija juri Patricka :?

Ipak veceras cu pogledati opet ovu epizodu, sada sa prijevodom samo zbog scene kada Gail Betram pogine.Pa ono kao da je iz Monti Pajtona,crkao sam od smijeha,Heyyy ! :mrgreen:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#45 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

CSKA wrote:Vise o Mentalistu volume 2 znacemo za dve nedelje,posto kako sam shvatio naredne dvije epizode policija juri Patricka :?

Ipak veceras cu pogledati opet ovu epizodu, sada sa prijevodom samo zbog scene kada Gail Betram pogine.Pa ono kao da je iz Monti Pajtona,crkao sam od smijeha,Heyyy ! :mrgreen:
Neće :-) Nego biće ono dvije godine poslje.
Joj gleda mi se a i ne gleda ovih 5 epizoda prije "Red John" epizode :/ Ali morat ću :mrgreen:
Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#46 Re: The Mentalist

Post by dale cooper »

Sudeći po promu traileru za sljedeću epizodu, Jane je sretan i uživa negdje na jugu... :D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#47 Re: The Mentalist

Post by CSKA »

Ajme :-)

Na sta ce na kraju ova serija ispasti.Cuj dvije godine poslije.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#48 Re: The Mentalist

Post by dale cooper »

CSKA wrote:Ajme :-)

Na sta ce na kraju ova serija ispasti.Cuj dvije godine poslije.


Vidi ga, kako je sretan. :-D U kontekstu serije je to i zaslužio, ali šta će to značiti za gledatelje, ne znam baš.
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#49 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

Kako je dobro vidjeti ga vamo sretnim :mrgreen: ali ja hoću priču,a ne da svaka epizoda ima svoju posebnu priču, bezveznu... Želim nekog RJ koji nije placljivko :mrgreen:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#50 Re: The Mentalist

Post by Kal El »

Na komentarima čitam da već ima leaked 9 epizoda,jeli se oni zajebavaju sa narodom ili šta? Ne mogu je naći, ali tražit ću je

Imaju nekakvog svog RJ u svojim redovima, koji krade epizode :mrgreen:
Post Reply