The Hobbit

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#401 Re: The Hobbit

Post by harisoni »

cyprus wrote:Nisam pretjerano oduševljen trećim dijelom... Previše toga jal nedorečeno jal zbrzano, za razliku od prethodnih dijelova koji su bili previše razvučeni...

PS Znam da se ovdje ne bi trebale povlačiti paralele sa realnošću, ali jel samo meni smetaju totalna preseravanja tipa kad Legolas trči po padajućem kamenju? :D

+1 :D
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#402 Re: The Hobbit

Post by yoda82 »

cyprus wrote:Nisam pretjerano oduševljen trećim dijelom... Previše toga jal nedorečeno jal zbrzano, za razliku od prethodnih dijelova koji su bili previše razvučeni...

PS Znam da se ovdje ne bi trebale povlačiti paralele sa realnošću, ali jel samo meni smetaju totalna preseravanja tipa kad Legolas trči po padajućem kamenju? :D
To još i nekako, ali kada Bilbo ukine trojicu Orkova kamenjem u glavu :roll:

Sve u svemu, meni najlošiji dio, a Hobbit generalno dosta lošiji od LOTR-a
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#403 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Ne kontam vas, fakat.

Meni dobar. Sve što sam želio, to sam i dobio. :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#404 Re: The Hobbit

Post by Dosadno mii »

Meni bolji nego drugi dio.
Sve u svemu, nisam razočarana izašla iz kina.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#405 Re: The Hobbit

Post by jedna tamo »

Vidim po komentarima isplati se pogledati
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#406 Re: The Hobbit

Post by shin »

Jebo majku, još ne puštaju 2d verziju filma u cinemacitiju, izgleda da ću čekati hd rip da izađe.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#407 Re: The Hobbit

Post by bull21 »

Pa otiđi pogledati 3D. Ne grize, vjeruj mi.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#408 Re: The Hobbit

Post by Ajatolah_ »

Meni je problem sa 3D-om što je taman (u smislu manjka svjetlosti, ne u smislu "taman kako treba" :mrgreen: ). Ili je do mene ili se još niko u filmskoj industriji nije sjetio malo to posvijetliti. :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#409 Re: The Hobbit

Post by shin »

bull21 wrote:Pa otiđi pogledati 3D. Ne grize, vjeruj mi.
Evo kolega iznad fino objasni zašto mi se ne gleda 3d, pogotovo 3d projekcije u cinemacitiyu. Još je i HFR verija u 48 fps-a.

Meni se gleda film a ne gimmick fest.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#410 Re: The Hobbit

Post by jasko_ba »

Odgledah jucer napokon. Odlican film. Steta sto se zavrsilo
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#411 Re: The Hobbit

Post by Jack Be Nimble »

Glup film. I drugi a i ovaj. Jos mi nije jasno zasto nisu mogli azdaju i grad prikazati u drugom dijelu. Sta bi bilo ekstra 5 minuta? Od ova tri samo mi je prvi legao zadnja dva su mogli komotno stati u jedan film. U ovom trecem se samo biju ispred planine i svaka scena se razvuce nekih 10 minuta. A onaj Bloom sto trci po kamenju ko Super Mario je vrhunac. Takodjer kada je patuljak zajahao kozu i opa uz planinu ko ja uz stepenice.

Nadao sam se da ce prikazati onog bijelog sijedog kako prelazi na stranu Saurona. Malo vise price da poveze sa nastavkom ali slabo.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#412 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Jack Be Nimble wrote:Glup film. I drugi a i ovaj. Jos mi nije jasno zasto nisu mogli azdaju i grad prikazati u drugom dijelu. Sta bi bilo ekstra 5 minuta? Od ova tri samo mi je prvi legao zadnja dva su mogli komotno stati u jedan film. U ovom trecem se samo biju ispred planine i svaka scena se razvuce nekih 10 minuta. A onaj Bloom sto trci po kamenju ko Super Mario je vrhunac. Takodjer kada je patuljak zajahao kozu i opa uz planinu ko ja uz stepenice.

Nadao sam se da ce prikazati onog bijelog sijedog kako prelazi na stranu Saurona. Malo vise price da poveze sa nastavkom ali slabo.
Pa jbt, tačno je prikazan trenutak kad Saruman prelomi na Sauronovu stranu. U suštini, filmovi su daleko više povezani sa LOTRom nego što je sama knjiga. Do te mjere da tom povezanošću ozbiljno narušavaju kanon.

Legolas je, meni lično, podebilan lik i u LOTRi, dakle knjigama, a kamoli ovdje. ("'A red sun rises. Blood has been spilled this night.' :D )

Što se tiče pet minuta zmaja u trećem dijelu. Jbg, cliffhanger. Kad se film bude gledao u cjelini, neće smetati.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#413 Re: The Hobbit

Post by Altsa »

nije se moglo ocekivati da hobiti budu bolji od LOR jer je prica hobita znatno losija od LOR. medutim pricati da ne valjaju je velika glupost. 3D usralo film.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#414 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

Ma raja se razmazila.

Ima i u LOTR filmovima sranja. Primjerice, Elijah Wood glumi Frodu zakurac. Kroz tri filma ovo je konstantan izraz lica i jedina emocija. Blago otvorena usta, oči raširene u nekom šoku, kao pred sranje:

Image

Image

Image

Image
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#415 Re: The Hobbit

Post by GAU8 »

ExNihilo wrote:Ma raja se razmazila.

Ima i u LOTR filmovima sranja. Primjerice, Elijah Wood glumi Frodu zakurac. Kroz tri filma ovo je konstantan izraz lica i jedina emocija. Blago otvorena usta, oči raširene u nekom šoku, kao pred sranje:

Image

Image

Image

Image
Frodo paćenik :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#416 Re: The Hobbit

Post by Chmoljo »

Jack Be Nimble wrote:Glup film. I drugi a i ovaj. Jos mi nije jasno zasto nisu mogli azdaju i grad prikazati u drugom dijelu. Sta bi bilo ekstra 5 minuta? Od ova tri samo mi je prvi legao zadnja dva su mogli komotno stati u jedan film. U ovom trecem se samo biju ispred planine i svaka scena se razvuce nekih 10 minuta. A onaj Bloom sto trci po kamenju ko Super Mario je vrhunac. Takodjer kada je patuljak zajahao kozu i opa uz planinu ko ja uz stepenice.

Nadao sam se da ce prikazati onog bijelog sijedog kako prelazi na stranu Saurona. Malo vise price da poveze sa nastavkom ali slabo.
dinooh wrote:Image
nije ni fantastika :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#417 Re: The Hobbit

Post by Jack Be Nimble »

Znam da nije fantastika da idu polako i gledao sam koze kako se penju po planinama. Medjutim ne skakucu po planini pod 80% padavinom tek tako :-)

Ako se nekome vec gleda neka pogleda u kinu. Manite se HD ripova i kompjutera.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#418 Re: The Hobbit

Post by Chmoljo »

a dobro sad... u filmu punom zmajeva, duhova, čarobnjaka, nekromansera... problem koze koje se prebrzo penju uz planinu. :D

inače, pregledao sva tri, s tim što sam treći neku noć u kinu u 3d i mogu reći da je prolazna ocjena. vrijedilo je otići i pogledati. LOTR je ipak bolji, ali i zahvalniji za filmsku adaptaciju.

btw



odlična stvar :)
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#419 Re: The Hobbit

Post by zecko_kupuz »

ExNihilo wrote:Ma raja se razmazila.

Ima i u LOTR filmovima sranja. Primjerice, Elijah Wood glumi Frodu zakurac. Kroz tri filma ovo je konstantan izraz lica i jedina emocija. Blago otvorena usta, oči raširene u nekom šoku, kao pred sranje:

Image
Neki režiseri ekploatišu sise, a neki oči. Ovo je čist primjer potonjeg. :P :lol:

Ništa bogami, treba uzet' moviemaker u ruke i našiti ovih pet minuta Smauga na kraj drugog filma. Postcredit scena - Marvel style. :D
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#420 Re: The Hobbit

Post by al-em »

ExNihilo wrote:
Jack Be Nimble wrote:Glup film. I drugi a i ovaj. Jos mi nije jasno zasto nisu mogli azdaju i grad prikazati u drugom dijelu. Sta bi bilo ekstra 5 minuta? Od ova tri samo mi je prvi legao zadnja dva su mogli komotno stati u jedan film. U ovom trecem se samo biju ispred planine i svaka scena se razvuce nekih 10 minuta. A onaj Bloom sto trci po kamenju ko Super Mario je vrhunac. Takodjer kada je patuljak zajahao kozu i opa uz planinu ko ja uz stepenice.

Nadao sam se da ce prikazati onog bijelog sijedog kako prelazi na stranu Saurona. Malo vise price da poveze sa nastavkom ali slabo.
Pa jbt, tačno je prikazan trenutak kad Saruman prelomi na Sauronovu stranu. U suštini, filmovi su daleko više povezani sa LOTRom nego što je sama knjiga. Do te mjere da tom povezanošću ozbiljno narušavaju kanon.

Legolas je, meni lično, podebilan lik i u LOTRi, dakle knjigama, a kamoli ovdje. ("'A red sun rises. Blood has been spilled this night.' :D )

Što se tiče pet minuta zmaja u trećem dijelu. Jbg, cliffhanger. Kad se film bude gledao u cjelini, neće smetati.
Nisam vidio ovu scenu kad saruman prelomi na stranu zla.
Zadnja scena sa njim je bila kad govori vilenjacima da ide ganjati saurona dok ga ne unisti potpuno.
i onda u lotru saznamo da je on zao.
Ili sam ja fulio nesto?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#421 Re: The Hobbit

Post by ExNihilo »

al-em wrote:
ExNihilo wrote:
Jack Be Nimble wrote:Glup film. I drugi a i ovaj. Jos mi nije jasno zasto nisu mogli azdaju i grad prikazati u drugom dijelu. Sta bi bilo ekstra 5 minuta? Od ova tri samo mi je prvi legao zadnja dva su mogli komotno stati u jedan film. U ovom trecem se samo biju ispred planine i svaka scena se razvuce nekih 10 minuta. A onaj Bloom sto trci po kamenju ko Super Mario je vrhunac. Takodjer kada je patuljak zajahao kozu i opa uz planinu ko ja uz stepenice.

Nadao sam se da ce prikazati onog bijelog sijedog kako prelazi na stranu Saurona. Malo vise price da poveze sa nastavkom ali slabo.
Pa jbt, tačno je prikazan trenutak kad Saruman prelomi na Sauronovu stranu. U suštini, filmovi su daleko više povezani sa LOTRom nego što je sama knjiga. Do te mjere da tom povezanošću ozbiljno narušavaju kanon.

Legolas je, meni lično, podebilan lik i u LOTRi, dakle knjigama, a kamoli ovdje. ("'A red sun rises. Blood has been spilled this night.' :D )

Što se tiče pet minuta zmaja u trećem dijelu. Jbg, cliffhanger. Kad se film bude gledao u cjelini, neće smetati.
Nisam vidio ovu scenu kad saruman prelomi na stranu zla.
Zadnja scena sa njim je bila kad govori vilenjacima da ide ganjati saurona dok ga ne unisti potpuno.
i onda u lotru saznamo da je on zao.
Ili sam ja fulio nesto?
Baš o tom trenutku govorim, poslije Galadriel vs Sauron. Saruman kaže: "Leave Sauron to me", ali mu na licu jasno vidiš da je skontao ovo što piše ispod na slici, nakon što je vidio sile tame "na djelu" :D Obrati pažnju kad budeš gledao ponovo.

Image
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#422 Re: The Hobbit

Post by Truba »

već se pojavio srpski titl...
znači gleda se večeras ili sutra navečer :D
ipak nisam stigao u kino otići
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#423 Re: The Hobbit

Post by Zmijuga loma »

Kako je krasno finiširao filer trokut Legolas-Tauriel-Kili Gonzales s kojim je smarao tri filma. Briljantan original content, Đeksone.

I šta bi sa epilogom bitke nakon smrti Azoga i Thorina? Ovi na bojnom polju pokupili igračke i otišli kućama?
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#424 Re: The Hobbit

Post by Kroksica »

Ovaj me zadnji toliko razocarao da ne znam hocu li moci halaliti Dzeksonu. Mozda nakon extended verzije, mada sumnjam.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#425 Re: The Hobbit

Post by Altsa »

bull21 wrote:Pa otiđi pogledati 3D. Ne grize, vjeruj mi.
ne isplati se ici gledati 3D. nema trenutka da im se nisam sjetio familije.inace gledao sam 3D filmove tek kada se pojavilo u cinema citiju i slika nije bila ovako tamna. vrlo je moguce da su se naocale toliko ishandrile da vise nisu ni za onu stvar.
Last edited by Altsa on 09/01/2015 22:24, edited 1 time in total.
Post Reply