The Hobbit

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#376 Re: The Hobbit

Post by Boateng »

Image
Bodkin
Posts: 21518
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#377 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

Za sve fanove emotivan kraj :)
User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#378 Re: The Hobbit

Post by harisoni »

Još malo, još malo. :D


Bodkin wrote:Za sve fanove emotivan kraj :)

Nadam se da ipak nije kraj. :run:
Bodkin
Posts: 21518
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#379 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

Osim ako mu familija ne proda prava za ostale knjige, gledacemo remake za 20 godina :)
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#380 Re: The Hobbit

Post by bull21 »

Tolkienov fan u meni je umirao tokom cijele projekcije filma (i drugog i posebno trećeg) zbog svih dodataka, izmjena i svega (i još mi nije jasno šta na kraju bi sa Tauriel?). Treći mu je najbolji u trilogiji i tek nakon trećeg se vidi koliko je loš drugi dio i koliko je to produženo i razduženo samo da bi se tri filma napravila. Ali ajde, moglo je i gore :-D
User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#381 Re: The Hobbit

Post by harisoni »

Ne znam šta da kažem, ima loših momenata drama ali ima i spektakularnih. Opet, gorko nekako na kraju... :?
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#382 Re: The Hobbit

Post by Capajebo »

Imal' kakvih naznaka da ce biti 2D uskoro? Negleda mi se 3D :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#383 Re: The Hobbit

Post by Maharadza »

Capajebo wrote:Imal' kakvih naznaka da ce biti 2D uskoro? Negleda mi se 3D :D
http://www.kinonovigradsarajevo.ba/kino/

2D, 7.1 surround, ogromna kino sala! :thumbup:

A film je sve ono što sam i očekivao - SPEKTAKL! Nešto drame ali ugl. akcija, epske bitke i sve što TREBA da krasi posljednji dio! :thumbup:
Bodkin
Posts: 21518
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#384 Re: The Hobbit

Post by Bodkin »

Realno, vidi se da knjiga nema dovoljnu tezinu za tri filma. Dinamika je uzasna kao i dijalozi. Cijeka trilogija je dvije klase ispod lotr-a i to pogotovo jer su ubacili toliko specijalnih efekata da je to smijesno. Ali buduci da sam veliki tolkinov fan, drago mi je da su filmovi snimljeni.

P.s. Smaugov glas je vrhunac trilogije skupa sa tauriel :)
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#385 Re: The Hobbit

Post by Koshpa »

Bodkin wrote:Realno, vidi se da knjiga nema dovoljnu tezinu za tri filma. Dinamika je uzasna kao i dijalozi. Cijeka trilogija je dvije klase ispod lotr-a i to pogotovo jer su ubacili toliko specijalnih efekata da je to smijesno. Ali buduci da sam veliki tolkinov fan, drago mi je da su filmovi snimljeni.

P.s. Smaugov glas je vrhunac trilogije skupa sa tauriel :)

User avatar
harisoni
Posts: 287
Joined: 31/05/2010 09:22

#386 Re: The Hobbit

Post by harisoni »

Treći dio sam pogledao i večeras i iskreno, sumnjam da ću ga više ikad pogledati. :roll:
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2882
Joined: 03/03/2011 09:12

#387 Re: The Hobbit

Post by AhmetShabo »

pogledao maloprije i treci dio, drugi bolji od prvog, treci od drugog. Meni se svidio, posto sam veliki fan ovih filmova. Jedno me interesuje, sta bi sa Archanstonom?? I hoce li biti snimljeno jos kakvih filmova iz middleeartha? ovo moze na pp. da ne bude spoiler
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#388 Re: The Hobbit

Post by harač »

mislio sam da su prva dva loša, ali nakon ovog prvi je citizen kane, a drugi godfather...
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#389 Re: The Hobbit

Post by bull21 »

AhmetShabo wrote:pogledao maloprije i treci dio, drugi bolji od prvog, treci od drugog. Meni se svidio, posto sam veliki fan ovih filmova. Jedno me interesuje, sta bi sa Archanstonom?? I hoce li biti snimljeno jos kakvih filmova iz middleeartha? ovo moze na pp. da ne bude spoiler
Jesi siguran da hoćeš da znaš šta se desi sa Arkenstone? Spojlat ću ti EE, sam si tražio :D

SPOJLER WARNING! SPOJLER WARNING!

Arkenstone, barem u knjizi a vjerujem da će se to vidjeti i kada bude prikazana prava scena Thorniovog pogreba, ide u grob zajedno sa njim.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#390 Re: The Hobbit

Post by Better Man »

Gledao sinoć film i meni je odličan. Dosta je ovdje bilo drvlja i kamenja na prvi dio, a meni je prvi dio bio baš fantastičan i prepun mistike i otkrivanja nekih stvari. Sve u svemu sam zadovoljan triologijom.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#391 Re: The Hobbit

Post by Bullet Tooth Tony »

Nemam pojma zasto sam pokusao napraviti paralelu u smislu nekog dozivljalja pri gledanju filma izmedju bitke za Minas Tirith i ove bitke pet armija ... Ali eto ... napravih .... i misljenja sam da je ova prva puno puno bolje odradjena :-?
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#392 Re: The Hobbit

Post by shin »

Najveci problem Hobbit filmova su setovi i zeleno platno, gledam ove klipove sa snimanja, vise ni oruzja ne nosaju vec zelene stickove sa kojima masu okolo. Koliko god je dobro uradjeno, oko je tesko prevariti, i u podsvjesti govori da nesta nije u redu.

LOTR (pogotovo Fellowship of the ring) je dosta sniman u prirodi sa pravim glumcima, i nakon 14 godina izgleda extra.



User avatar
Brkooo
Posts: 10359
Joined: 15/12/2011 22:23
Location: Where Eagles Dare

#393 Re: The Hobbit

Post by Brkooo »

sagleda i ja film (ugrabio premijeru :D ) bitka je ekstra uradjena.... (pogotovo kad patuljci dodju 8-)

al nekako mi je ubrzan film (i u prici i u tehnickom pogledu, isto kao da gledam neki dokumentarac na FTV-u , a ne film :D ... i ona scena sa sauronovim okom... morao sam skinuti 3d naocale zbog tog :lol:

inace cekam hobbita na Yify-u pa da ga sagledam ko covjek :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11060
Joined: 15/01/2010 18:31

#394 Re: The Hobbit

Post by Jack Be Nimble »

Bodkin wrote:Osim ako mu familija ne proda prava za ostale knjige, gledacemo remake za 20 godina :)
Sta 20? Sigurno u roku 7-10 godina. Ben Affleck glumi Gandalfa.
Brkooo wrote:sagleda i ja film (ugrabio premijeru :D ) bitka je ekstra uradjena.... (pogotovo kad patuljci dodju 8-)

al nekako mi je ubrzan film (i u prici i u tehnickom pogledu, isto kao da gledam neki dokumentarac na FTV-u , a ne film :D ... i ona scena sa sauronovim okom... morao sam skinuti 3d naocale zbog tog :lol:

inace cekam hobbita na Yify-u pa da ga sagledam ko covjek :D
.

Da je jos samo ubrzao prva dva bilo bi super :izet:.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#395 Re: The Hobbit

Post by harač »

Bullet Tooth Tony wrote:Nemam pojma zasto sam pokusao napraviti paralelu u smislu nekog dozivljalja pri gledanju filma izmedju bitke za Minas Tirith i ove bitke pet armija ... Ali eto ... napravih .... i misljenja sam da je ova prva puno puno bolje odradjena :-?
meni je djelovalo kao B verzija bitke za helms deep. loš. čak su mu i oni hiperfanovi sa IMDB-a dali tek 8.2, par dana nakon premijere, gdje se obično nađe 9.8 i sl. :-) konačna ocjena će biti na rubu šestice, što je i pošteno
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#396 Re: The Hobbit

Post by Altsa »

Better Man wrote:Gledao sinoć film i meni je odličan. Dosta je ovdje bilo drvlja i kamenja na prvi dio, a meni je prvi dio bio baš fantastičan i prepun mistike i otkrivanja nekih stvari. Sve u svemu sam zadovoljan triologijom.
meni je takoder treci dio najbolji. velika zamjerka cvikama koje se koriste prilikom prikazivanja 3d filmova u cinema citiju :evil: :evil: pod hitno ih zamijeniti :roll:

User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#397 Re: The Hobbit

Post by Bullet Tooth Tony »

harač wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:Nemam pojma zasto sam pokusao napraviti paralelu u smislu nekog dozivljalja pri gledanju filma izmedju bitke za Minas Tirith i ove bitke pet armija ... Ali eto ... napravih .... i misljenja sam da je ova prva puno puno bolje odradjena :-?
meni je djelovalo kao B verzija bitke za helms deep. loš. čak su mu i oni hiperfanovi sa IMDB-a dali tek 8.2, par dana nakon premijere, gdje se obično nađe 9.8 i sl. :-) konačna ocjena će biti na rubu šestice, što je i pošteno
SPOILER SPOILER SPOILER (MADA NIJE AL ETO )

Azoga je trebao ubiti Dain , patuljak sa zeljeznih polja,onaj sto je dosao sa brda :D , jer je njegovog oca ubio Azog (mada je ubio i Throra). Dain je postao kralj nakon smrti Thorina :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3216
Joined: 28/01/2012 11:38

#398 Re: The Hobbit

Post by kamberovica polje »

Filmovi su ok, ništa specijalno i slažem se da su previše razvučeni međutim, meni je bitan onaj osjećaj divljenja i oduševljenja kojeg sam imao kada sam gledao Gospodara prstenova. Ovaj filmovi ni blizu ne postižu tu epsku razinu ali ja istinski volim ovaj svijet i ako ga barem na minutu mogu doživjeti meni je to dovoljno i žao mi je što je sve gotovo.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#399 Re: The Hobbit

Post by zecko_kupuz »

Uvijek se osjeti s kakvim motivima režiser uđe u projekat. Ja sam posljednji put onaj, nazovi, LOTR-ovski osjećaj (a malo je tu radila i nostalgija) imao kad je izašao prvi trejler za Hobit 2012.-te. Poslije toga sam se napinjao da malo više ćeifim u ovim filmovima, ali ne ide, kao s prvom trilogijom. :sad:

Jbga, Džekson je prvi put imao posebno poštovanje prema knjigama, a sada se očito iživljava na sirotom malom Hobitu. :D I iskreno, nije izbacio skroz dobar film upravo od Povratka kralja. Čovjek je baš postao replika-slučaj Lucasa - idemo efekti, scenarij na stranu. :P

Ja ove sedmice furam da "odradim" taj treći čin, dobro je da su mi očekivanja splasnula, jer ovdje uglavnom dijelim mišljenje filmskih kritika - solidno, ali niš' specijalno. Ne znam zašto sam očekivao nekakav genijalan završetak, ako je sve snimano u komadu. Dakle, kvaliteta je manje-više na nivou prethodna dva filma. Ostaje nada da će za godinu dana istegnuta verzija popraviti utiske. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#400 Re: The Hobbit

Post by cyprus »

Nisam pretjerano oduševljen trećim dijelom... Previše toga jal nedorečeno jal zbrzano, za razliku od prethodnih dijelova koji su bili previše razvučeni...

PS Znam da se ovdje ne bi trebale povlačiti paralele sa realnošću, ali jel samo meni smetaju totalna preseravanja tipa kad Legolas trči po padajućem kamenju? :D
Post Reply