The Flash - TV Series

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#76 Re: The Flash - TV Series

Post by yoda82 »

Sumnjam da će ubacivati Supergirl. Vjerovatno će se opet ići na zajedničke epizode Flasha i Arrowa, plus će vjerovatno ubaciti likove iz Legends of tomorrow (one koji nisu sastavni dio ovih serijala), pa da i taj spin off starta u pauzi između sezona.

Spojler:

http://www.imdb.com/title/tt4532368/
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#77 Re: The Flash - TV Series

Post by bull21 »

Elokventni wrote:Pratim i drugu sezonu, bice zanimljivo ko je Zoom. Cim su ubacili onoga da bude voice, vjerovatno da je neka alternativna verzija nekog pozitivnog lika.
*exploding kittens*

Grrr, nijedne više. :evil:
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#78 Re: The Flash - TV Series

Post by Tyke »

yoda82 wrote:Sumnjam da će ubacivati Supergirl. Vjerovatno će se opet ići na zajedničke epizode Flasha i Arrowa, plus će vjerovatno ubaciti likove iz Legends of tomorrow (one koji nisu sastavni dio ovih serijala), pa da i taj spin off starta u pauzi između sezona.

Spojler:

http://www.imdb.com/title/tt4532368/
Legends of tomorrow - ex. boyfriend of Felicity? Koliko li cemo jos novih serija dobiti na osnovu njih i Gothama...

Ma Drtkha ce Konstantin srediti, jedino njegove moci mi se cine kao kadre za takvo nesto. I kad se proslavi tu, onda neka izbaci i 2. sezonu Constantina. :D
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#79 Re: The Flash - TV Series

Post by bull21 »

Hvalim te Bože

Prepare For Legends of Tomorrow! Canary Leaves Arrow For Good

:thumbup: Ubjedljivo najiritantniji lik u cijeloj seriji. I pojavom i glumom i glasom i svime, ženska je najgori izbor uz "sestru" joj. Doduše gledanje LoT će biti definitivno patnja kad skontaš da će i Cpt. Cold biti... Wentworth Miller. Nije mi jasno, šta je sa glumcima u ovim serijama pa se onako krevelje i preglumljavaju. :run:
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#80 Re: The Flash - TV Series

Post by Tyke »

Na kraju The Flash ispade zanimljiviji mi od Arrowa. Toliko me Strijela slomila u zadnje vrijeme da mi Munja dodje kao neko osvjezenje u iscekivanju novih epizoda ovih jacih serija.
Jos samo da napokon crnku safata, kad mu se vec sama sad nudi, da je opali ko zec i da sam rahat.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#81 Re: The Flash - TV Series

Post by cassius »

Ma ovaj Flash , meeh :D prestajem nakon ove druge sezone :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#82 Re: The Flash - TV Series

Post by Velkoski »

Iris u onom heklanju i kožnim tolama - njami :oops:
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#83 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Serija se popravila pravo... Posljednju epizodu je režirao Kevin Smith (Silent Bob) i tačno se vidi kad neko ko je odrastao uz ove stripove režira - sve se poklopi.

Inače, serija postaje sve bolja i bolja, dok Arrow tone u nepovratnu tamu...


Ali da se vratim na Flash-a:

U ovoj sezoni su fantastično odradili razvoj likova. Pod ovim prvobitno mislim na Iris, Wellsa i Cisco-a

Barryja neću spominjati, jer je logično i obavezno da se glavni lik stalno razvija, što i čini.

Iris mi je od početka serije išla na živce. Djelovala mi je suvišno, malo isforsirano, a i kao pogrešna glumica za tu ulogu. Međutim, kroz posljednju sezonu (i par epizoda prije) njen lik je došao na kvalitetan nivo relevantnosti i uključenosti. Sviđa mi se način na koji su uradili zbližavanje Barryja i Iris, ali u isto vrijeme i taj neki prirodni razvoj njihove veze, interakcija i svega.

Wells sa Earth-2 je krenuo kao vrlo ciničan i suhoparan čiko, koji ima samo cilj da pripazi kćerku. Međutim, razvio se u odličnog člana tima, što se najbolje pokazalo u sceni u posljednjoj epizodi kad Cisco objašnjava Barryju šta se sve desilo, a Wells pravi grimase pored njega. Ovim su nekako stavili šlag na tortu zvanu razvoj ovog lika, jer je postao toliko prirodan, da se često zateknem da zaboravim da je isti glumac glumio i Eobarda Thawne-a u Wellsovom tijelu.

Cisco je počeo kao dijete koje ima 20+ godina. Smotan, nespretan, neodlučan, nesiguran i balav, mislim da prošao kroz najveći razvoj lika od sviju u seriji. Kroz sva iskustva (earth 2, hawk-girl, vibe/reverb, otmica od strane Snarta), jasno se vidjelo kako se njegov lik razvija iz dječaka u kvalitetnu osobu. Vrlo prirodno i postepeno se prilagođava svojim moćima i otkriva svoje mogućnosti, što mi se praaaaaaaaaaaaaavo svidjelo. To poredim sa Arrow-om u kojem su Laurel i Thea u roku od 4 dana treninga postale nindža-level boraca, a to je presmiješno - čak i za strip.



Na kraju moram spomenuti da je glumac koji glumi Zoom-a fantastično odradio posao! Od infiltracije u ekipu kao Jay Garrick, pa do otkrivanja identiteta - lik je zakucao. Ne znam šta će dalje biti, ali ako bude postojala opcija da glumac ostane u seriji (nadam se kao pozitivac), bilo bi super.




Sve u svemu, strašno dobro odrađena sezona i dobar napredak serije do sad.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#84 Re: The Flash - TV Series

Post by Fajcion »

Flash rastura i sigurno jedna od boljih serija uopšte, iako evo prvom meni ima tu neku atmosferu, likove koji mi baš i ne leže. Arrow je bio dobar i obećavao međutim nakon 2 sezone počeo da tone i def ove dvije ne mogu se porediti.
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#85 Re: The Flash - TV Series

Post by yoda82 »

Averus wrote:Serija se popravila pravo... Posljednju epizodu je režirao Kevin Smith (Silent Bob) i tačno se vidi kad neko ko je odrastao uz ove stripove režira - sve se poklopi.

Inače, serija postaje sve bolja i bolja, dok Arrow tone u nepovratnu tamu...

Iako od početka kudim Flasa (sa razlogom) moram se složiti da se popravlja i da je sada bolji od Arrowa, što nije bio slučaj na početku. Ovo sa multiverse-om je pravi pogodak. ima još nedostataka, ali ide na bolje :thumbup:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#86 Re: The Flash - TV Series

Post by cassius »

Napokon jedna dobra epizoda. :D

Serija bi bila puno bolja, da nema ovih pateticnih ljubavnih scena toliko :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#87 Re: The Flash - TV Series

Post by Velkoski »

Flashpoint?
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#88 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Velkoski wrote:Flashpoint?
Izgleda :D
I to ne samo to, nego je Zoom postao Black Flash
Jesse će vjerovatno postati Jesse Qucik na Earth 2
Supergirl sa Earth 3 dolazi u univerzum gdje su Flash i Arrow, tako da će biti novih crossovera

A najvažnije: Ovim radikalnim potezom iz finala, Barry je vjerovatno pokrenuo niz događaja koji će ispraviti sranje koje su napravili od Arrow-a, tako da je moguće da se vrati Laurel :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#89 Re: The Flash - TV Series

Post by Velkoski »

Ali su zato ove dvije sezone bačene niz vodu... :roll:

Batmana vjerovatno ne smiju ubaciti radi filmova... Vićemo hoće li biti Thomasa Waynea :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#90 Re: The Flash - TV Series

Post by lajkujMe »

Sta se desilo ovo? Je li ovo Berry izbrisao sve sto se desilo u citavoj seriji?

Sta sad?
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#91 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

lajkujMe wrote:Sta se desilo ovo? Je li ovo Berry izbrisao sve sto se desilo u citavoj seriji?

Sta sad?
Pogledaj Flashpoint crtani film, pa će ti biti jasne neke stvari :)
Režiseri su uspjeli ukomponovati Infinite Earth Crisis, pa sad i Flashpoint u seriju, a da ipak sviju iznenade :D

Naime, sad se dešava tzv. Flashpoint paradox. Neću spoilati ništa, a i nije 100% sigurno da će serija ići baš u skladu sa Flashpoint verzijom iz crtanog ili stripa, pa eto - možda je bolje da ostaneš u neznanju :D

Imaš na Wikipedia dobru fabulu, pa pročitaj ako te zanima otprilike šta možemo očekivati u S03.




Inače, od DC-evih serija, Flash mi je sad definitivno najbolji, za njim Gotham.
Legends of Tomorrow, Supergirl su mi dosadni, a Arrow se degradirao na najniže grane u posljednjoj sezoni... Počela je odlično, međutim već nakon par epizoda se vidjelo da će ubuduće serija "Arrow" biti posvećena Felicity i njenim sranjima... Olivera vidiš tri puta u epizodi i to je to.
Akcije ni nema više...
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#92 Re: The Flash - TV Series

Post by lajkujMe »

Averus wrote:
lajkujMe wrote:Sta se desilo ovo? Je li ovo Berry izbrisao sve sto se desilo u citavoj seriji?

Sta sad?
Pogledaj Flashpoint crtani film, pa će ti biti jasne neke stvari :)
Režiseri su uspjeli ukomponovati Infinite Earth Crisis, pa sad i Flashpoint u seriju, a da ipak sviju iznenade :D

Naime, sad se dešava tzv. Flashpoint paradox. Neću spoilati ništa, a i nije 100% sigurno da će serija ići baš u skladu sa Flashpoint verzijom iz crtanog ili stripa, pa eto - možda je bolje da ostaneš u neznanju :D

Imaš na Wikipedia dobru fabulu, pa pročitaj ako te zanima otprilike šta možemo očekivati u S03.




Inače, od DC-evih serija, Flash mi je sad definitivno najbolji, za njim Gotham.
Legends of Tomorrow, Supergirl su mi dosadni, a Arrow se degradirao na najniže grane u posljednjoj sezoni... Počela je odlično, međutim već nakon par epizoda se vidjelo da će ubuduće serija "Arrow" biti posvećena Felicity i njenim sranjima... Olivera vidiš tri puta u epizodi i to je to.
Akcije ni nema više...
Procitao sam naknadno i reviewe i wikipediju :D

Da odmah skratim flashpoint to jest paradox koji je stvorio ce jedno sigurno uraditi a to je mnogo mracniji univerzum nego sto je sada, serija ide u dobrom pravcu ako to naprave kako treba.

A inace za razliku od Legends of tommorow ovi sto pisu flash su odlicno iskoristili mogucnost putovanja kroz vrijeme.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#93 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Image
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#94 Re: The Flash - TV Series

Post by Velkoski »

:lol:
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#95 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Dobar su posao obavili sa finalnom epizodom, ali ipak nije ni blizu prethodnim sezonama. Doduše, Zoom i RF su mnogo zanimljiviji od Savitara :roll:

Jaka epizoda, veoma :thumbup:
Post Reply