The Flash - TV Series

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#51 Re: The Flash - TV Series

Post by ćiribiribela »

upis :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#52 Re: The Flash - TV Series

Post by Qler »

Nekako me iznenadilo kako se brzo sve otkrilo i desilo. Dobra je serija :) valjda ce i sljedece sezone biti ovakve :)
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#53 Re: The Flash - TV Series

Post by I am Happy »

Malo sam odmorio od serije pa sam tek danas pregledao 21 i 22 epizode.
Mogu reci da sam razocaran, serije mi opet gubi na kvalitetu. Epizoda sa gorilom je bilo bespotrebna a tek ova sa Snartom...ovo nije ni za malu djecu.
Inace, od pocetka ne mogu nikako da predjem preko toga da Barry ne moze da jednostavno uzme pistolj od Snarta i ucini ga beskorisnim :roll:
Ono, kontam da je Cisko napravio taj pistolj da zaustavi Barrya ali svejedno je glupo....Pa valjda bi ovaj sa tolikom brzinom trebao biti u stanju da nesto promjeni, a ne da se svaki put naguzi.

Znam da bi ovakve serije trebale biti samo cista zabava i da ne treba traziti smisao u njima, ali je svejedno to preglupo.

Serija je bila odlicna do otkrivanja Wellsa, nakon toga mi postaje dosadna.
Valjda ce nesto biti od finala....
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#54 Re: The Flash - TV Series

Post by lajkujMe »

I am Happy wrote:Malo sam odmorio od serije pa sam tek danas pregledao 21 i 22 epizode.
Mogu reci da sam razocaran, serije mi opet gubi na kvalitetu. Epizoda sa gorilom je bilo bespotrebna a tek ova sa Snartom...ovo nije ni za malu djecu.
Inace, od pocetka ne mogu nikako da predjem preko toga da Barry ne moze da jednostavno uzme pistolj od Snarta i ucini ga beskorisnim :roll:
Ono, kontam da je Cisko napravio taj pistolj da zaustavi Barrya ali svejedno je glupo....Pa valjda bi ovaj sa tolikom brzinom trebao biti u stanju da nesto promjeni, a ne da se svaki put naguzi.

Znam da bi ovakve serije trebale biti samo cista zabava i da ne treba traziti smisao u njima, ali je svejedno to preglupo.

Serija je bila odlicna do otkrivanja Wellsa, nakon toga mi postaje dosadna.
Valjda ce nesto biti od finala....
Slazem se s konstatacijom da je ova najnovija epizoda glupa da gluplja ne moze biti stvarno lose odradjeno.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#55 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Haj' majmuna mogu i podnijeti, ali... Priču s Wellsom/Thawneom su ubrzali, sjebali samo tako...
Onda ova limunada sa Iris... :zoka:

Znam da je adaptacija stripa i da se dosta stvari desilo isto kao i u stripu, ali moraju malo prilagoditi ove stvari siroj publici i modernim tokovima...

Daredevil je, po mom misljenju, jedina Superhero serija koja je savrseno uskladila pricu iz stripa sa savremenim temama.
Nije sad da su Flash, Arrow itd. užasne serije, ali tu i tamo naprave baš glupe greške. S tim da je Arrow od početka postajao samo bolji i bolji, a Flash puno talasa... Imam osjećaj da, kad god skontaju da serija krene malo nizbrdo, zovnu Arrow ekipu da naprave "interesantnu crossover epizodu" :D
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#56 Re: The Flash - TV Series

Post by yoda82 »

I am Happy wrote:Malo sam odmorio od serije pa sam tek danas pregledao 21 i 22 epizode.
Mogu reci da sam razocaran, serije mi opet gubi na kvalitetu. Epizoda sa gorilom je bilo bespotrebna a tek ova sa Snartom...ovo nije ni za malu djecu.
Inace, od pocetka ne mogu nikako da predjem preko toga da Barry ne moze da jednostavno uzme pistolj od Snarta i ucini ga beskorisnim :roll:
Ono, kontam da je Cisko napravio taj pistolj da zaustavi Barrya ali svejedno je glupo....Pa valjda bi ovaj sa tolikom brzinom trebao biti u stanju da nesto promjeni, a ne da se svaki put naguzi.

Znam da bi ovakve serije trebale biti samo cista zabava i da ne treba traziti smisao u njima, ali je svejedno to preglupo.

Serija je bila odlicna do otkrivanja Wellsa, nakon toga mi postaje dosadna.
Valjda ce nesto biti od finala....
Ima mnogo stvari koje mi idu na k.... ali ova je vrh. Jasno mi je da ga pištolj može zaustaviti, ali da čovjek koji je toliko brz da ode u prošlost ne može jednom diletantu jednostavno oteti pištolj prije nego ovaj i opca, e to mi nikako ne ide u glavu.....ma prava dječija serija. Mogli su, i morali se puno više potruditi da neke stvari učine koliko toliko realnim.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#57 Re: The Flash - TV Series

Post by I am Happy »

Pregledao sam finale i nekako sam razocaran... epizoda je ocijenjena sa 9.8 na imdb i ne mogu da shvatim zbog cega...
Meni uopste nije bila interesantna, kao i sve epizode nakon otkrivanja Wellsa....
Do epizode "Who Is Harrison Wells?" sa nestrpljenjem sam iscekivao nove epizode... dok sam posljednje 4 epizode mogao i da ne pregledam.

Ne znam...mozda ja i nisam neki kriticar jer inace ne gledam serije sa superjunacima i nikada nisam citao te stripove. Nekako sam ocekivao vise....
Ovo sve mi je nekako zbrzano...

Drugu sezonu najverovatnije necu gledati.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#58 Re: The Flash - TV Series

Post by cassius »

Slazem se totalno s tobom.

Upravo zavrsio s gledanjem, finale me ostavilo bezveznim , ocekivao sam drugaciji rasplet. Tako da vjerovatno ni ja necu geldat drugu sezonu :)
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#59 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Posljednjih par epizoda mi je bilo malo proljevasto, ali ova posljednja je nekako... Ne znam sta da kazem...
Kao da nije iz ove serije uopste...

Ne mogu reci da mi se nije svidjela, ali ni da mi se previse svidjela... Cudna mi je nekako... :-)
User avatar
Izlija
Posts: 1209
Joined: 20/05/2010 13:04

#60 Re: The Flash - TV Series

Post by Izlija »

Toliko su razvodnili dobru seriju da mi se i negleda više
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#61 Re: The Flash - TV Series

Post by yoda82 »

Meni je opet finale puno bolje od ostatka serije. Sviđa mi se što se otvara taj neki Flash multiverse. Po meni epizoda koja je puno manje dječija nego ostatak serije.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#62 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Jesam ja jedini kojem je kraj ove epizode bio straaaaaaašno sličan Iron Man-ovom potezu na kraju Avengersa (kriza u NY itd.)? :roll:

Sad kad saberem utiske, bolja je posljednja epizoda, nego prethodne 4. :D
SukiJr
Posts: 136
Joined: 23/04/2015 17:04
Location: Tuzla

#63 Re: The Flash - TV Series

Post by SukiJr »

Kraj je bio sasvim OK šta se tu žalite posebno zadnje 2 epizode, mada se cijelo vrijeme znalo sta ce se dešavati u zadnjoj epizodi.

Sezona 2 vidimo se 8) :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#64 Re: The Flash - TV Series

Post by irac300 »

I am Happy wrote:Pa serija i jeste kao crtani :) ono, pogledas ponekad po jednu :)
Negdje od 9/10 epizode postaje pravo zanimljivo, a 15. je najbolja do sada :thumbup: u njoj se bas sve zakomplikuje :-D
U 15. epizodi se pojavljuje i onaj lik sto je glumio sparatak u istoimenoj seriji Liam McIntyre, bas ga je neobicno vidjeti :)

Probaj nastaviti, ali ako ne ide, ne ide. Uvijek ima druga serija.
Evo da ti javim da sam se ponovo nakanio gledati Flasha. :D Odgledao 11 epizoda i već sam se navikao, nije loša toliko koliko sam u početku mislio. Sve u svemu, bolje ovako pričekati pa svako veče gledati po epizodu, dvije...nego jednom puta sedmična, tada je smor.
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#65 Re: The Flash - TV Series

Post by Elokventni »

Pregledao sam nedavno sezonu u kompletu i pozitivno me iznenadila.... pogotovo jer sam procitao komentare na temi. Svidjelo mi se kako je povezano u posljednoj epizodi putovanje kroz vrijeme i spasavanje majke sa serijalom "The flashpoint paradox", ako se tako moze reci. Sve u svemu nastavljam u oktobru sa S02. :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#66 Re: The Flash - TV Series

Post by I am Happy »

irac300 wrote:
I am Happy wrote:Pa serija i jeste kao crtani :) ono, pogledas ponekad po jednu :)
Negdje od 9/10 epizode postaje pravo zanimljivo, a 15. je najbolja do sada :thumbup: u njoj se bas sve zakomplikuje :-D
U 15. epizodi se pojavljuje i onaj lik sto je glumio sparatak u istoimenoj seriji Liam McIntyre, bas ga je neobicno vidjeti :)

Probaj nastaviti, ali ako ne ide, ne ide. Uvijek ima druga serija.
Evo da ti javim da sam se ponovo nakanio gledati Flasha. :D Odgledao 11 epizoda i već sam se navikao, nije loša toliko koliko sam u početku mislio. Sve u svemu, bolje ovako pričekati pa svako veče gledati po epizodu, dvije...nego jednom puta sedmična, tada je smor.
Tako sam i ja nekad :-D Sada mi vise pase po jedna epizoda sedmicno :-D

Javi kada zavrsis, od te epizode serija postaje sve bolja i bolja, ali mi poslije opet gubi na kvalitetu, dovoljno da nemam namjeru gledati drugu sezonu.
Osim ako mi bas bude dosadno i ne bude drugih serija :lol:
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#67 Re: The Flash - TV Series

Post by yoda82 »

I am Happy wrote:
irac300 wrote:
I am Happy wrote:Pa serija i jeste kao crtani :) ono, pogledas ponekad po jednu :)
Negdje od 9/10 epizode postaje pravo zanimljivo, a 15. je najbolja do sada :thumbup: u njoj se bas sve zakomplikuje :-D
U 15. epizodi se pojavljuje i onaj lik sto je glumio sparatak u istoimenoj seriji Liam McIntyre, bas ga je neobicno vidjeti :)

Probaj nastaviti, ali ako ne ide, ne ide. Uvijek ima druga serija.
Evo da ti javim da sam se ponovo nakanio gledati Flasha. :D Odgledao 11 epizoda i već sam se navikao, nije loša toliko koliko sam u početku mislio. Sve u svemu, bolje ovako pričekati pa svako veče gledati po epizodu, dvije...nego jednom puta sedmična, tada je smor.
Tako sam i ja nekad :-D Sada mi vise pase po jedna epizoda sedmicno :-D

Javi kada zavrsis, od te epizode serija postaje sve bolja i bolja, ali mi poslije opet gubi na kvalitetu, dovoljno da nemam namjeru gledati drugu sezonu.
Osim ako mi bas bude dosadno i ne bude drugih serija :lol:
Meni je opet zadnja epizoda daleko najbolja.
Tyke
Posts: 2599
Joined: 23/02/2012 05:44

#68 Re: The Flash - TV Series

Post by Tyke »

Meni su 3 posljednje postale malo zanimljivije, a ponajvise ju pratim radi te neke povezanosti sa Arrowom. Tako sam i Gotham krenuo gledati, pa smaranje sredinom serije, sve cekam da se iskristalizuju ti super-heroji koji ce kasnije orgijati svijetom i tek na samom kraju mi Gotham iole zaplijeni paznju. Vidicemo kako ce krenuti 2. sezona obje ove serije.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#69 Re: The Flash - TV Series

Post by Hasan006 »

Ja sam gledao prvu epizodu i nije mi se nesto svidjela... Moglo je sve ono sto se desilo u prvoj ep. desit u 3 epizode. Puka fantazija, vise mi se svidja Arrow...
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#70 Re: The Flash - TV Series

Post by cassius »

POcela druga sezona :D
SukiJr
Posts: 136
Joined: 23/04/2015 17:04
Location: Tuzla

#71 Re: The Flash - TV Series

Post by SukiJr »

Ja cekam jedno 5-6 epizoda da se snimi pa cu tek onda u akciju flash-ovanja 8) :izet:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#72 Re: The Flash - TV Series

Post by Mali_Vuk »

Nije loše, zabavno štivo :thumbup: Mada mi je Arrow za klasu bolja serija..
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#73 Re: The Flash - TV Series

Post by KB9 »

Mali_Vuk wrote:Nije loše, zabavno štivo :thumbup: Mada mi je Arrow za klasu bolja serija..
ne
Elokventni
Posts: 141
Joined: 30/07/2010 00:32

#74 Re: The Flash - TV Series

Post by Elokventni »

Pratim i drugu sezonu, bice zanimljivo ko je Zoom. Cim su ubacili onoga da bude voice, vjerovatno da je neka alternativna verzija nekog pozitivnog lika.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#75 Re: The Flash - TV Series

Post by Averus »

Sviđa mi se kako je Zoom-ov izgled urađen :thumbup:
Onako u mraku djeluje kao da je ono on, kao da nije odijelo i maska...

Fino su uradili dosadašnji tok serije, a sve nešto imam osjećaj da će Flash i Arrow morati jedan drugom pomoći oko Zooma i Darkha...
Moguće da ubace i Supergirl malo da se umiješa među njih, mada je to već na dugom štapu..
Post Reply