Tetka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#1 Tetka

Post by hrle1976 »

Sta je ljudi u BiH sa tetkama. Jel to postao neki narodni izraz, tetka ono tetka ovo. Vise se tetka spominje nego rodjena mati. Tetka kupila ovo ono, onda tetka poslala para, te u zadnje vrijeme tetke pogotovo ove iz inostranstva sve pokupovase. Tetka mi puna ko brod. Kakav ima simbol tetka u danasnjoj BiH? Imam osjecaj da u BiH jos malo pa svak ima bar jednu bogatu tetku ili tetku od veceg znacaja nego rodjena mati.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2 Re: Tetka

Post by Nadzorna_ploca »

Mene tetka asocira na onako jednu pozamasnije krupnu zenu sa usadjenim talentom za gubljenje vremena i laprdanje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3 Re: Tetka

Post by Tomahawk11 »

To ti meni nešto :mrgreen:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#4 Re: Tetka

Post by hrle1976 »

Tomahawk11 wrote:To ti meni nešto :mrgreen:

Jesam tetke mi :mrgreen:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#5 Re: Tetka

Post by zforumas »

U EU je pak moderan brat milioner 8)
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#6 Re: Tetka

Post by hrle1976 »

zforumas wrote:U EU je pak moderan brat milioner 8)

Cuj u EU? Koja drzava?
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#7 Re: Tetka

Post by zforumas »

hrle1976 wrote:
zforumas wrote:U EU je pak moderan brat milioner 8)

Cuj u EU? Koja drzava?
Pitaj brata beobasketa
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#8 Re: Tetka

Post by Seyfo »

Izraz "tetka" i "tetkast/a" je i za osobu koja voli mahalati, postavljati previše intimna pitanja, kao i ovo pitanje iz uvodnog posta, na primjer. Postavljač teme je, recimo, savršen primjer tetkaste osobe,pored drugih inih osobina.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#9 Re: Tetka

Post by triconja »

Nadzorna_ploca wrote:Mene tetka asocira na onako jednu pozamasnije krupnu zenu sa usadjenim talentom za gubljenje vremena i laprdanje.
Zaboravio si reci "singl" ili narodsko receno brez cojika. :lol:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#10 Re: Tetka

Post by Nadzorna_ploca »

triconja wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Mene tetka asocira na onako jednu pozamasnije krupnu zenu sa usadjenim talentom za gubljenje vremena i laprdanje.
Zaboravio si reci "singl" ili narodsko receno brez cojika. :lol:
:mrgreen:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#11 Re: Tetka

Post by hrle1976 »

zforumas wrote:
hrle1976 wrote:
zforumas wrote:U EU je pak moderan brat milioner 8)

Cuj u EU? Koja drzava?
Pitaj brata beobasketa
Pitaj ga ti. Nije zdravo izmisljati i lagati.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#12 Re: Tetka

Post by hrle1976 »

triconja wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Mene tetka asocira na onako jednu pozamasnije krupnu zenu sa usadjenim talentom za gubljenje vremena i laprdanje.
Zaboravio si reci "singl" ili narodsko receno brez cojika. :lol:
:lol: :lol:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#13 Re: Tetka

Post by Njanjavi »

hrle1976 wrote:Sta je ljudi u BiH sa tetkama. Jel to postao neki narodni izraz, tetka ono tetka ovo. Vise se tetka spominje nego rodjena mati. Tetka kupila ovo ono, onda tetka poslala para, te u zadnje vrijeme tetke pogotovo ove iz inostranstva sve pokupovase. Tetka mi puna ko brod. Kakav ima simbol tetka u danasnjoj BiH? Imam osjecaj da u BiH jos malo pa svak ima bar jednu bogatu tetku ili tetku od veceg znacaja nego rodjena mati.
Ti bas nemas haman zanimacije u zivotu mensecini.
Ne kontam sta ti u ovome nije jasno al fakat.
Tetke vole djecu od brata il sestre i sta je tu toliko neshvatljivo il cudno.
Jos pogotovo ako ta tetka nema svoje djece onda je ta privrzenost i veca.
Nadji brate kakvu zanimaciju u zivotu bolan, pusti se plitkog profilisanja ljudi i ponasanja, drustvenih obicaja i normi, ne ide ti od ruke brate al nikako.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#14 Re: Tetka

Post by beobasket »

Nisi "cool" ako nems tetku na Zapadu koja ima brdo para te redovno salje, kako bi imao sta pokazati pred rajom. Citav pojam danasnje tetke u Bosni.

@Njanjavi, malo je takvih tetki, koje nemaju vlastite djece.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#15 Re: Tetka

Post by Tomahawk11 »

Nekom tetka, nekom državna socijala.
Ko je naviko da mu se daje, isto mu je bio u Bosni ili Njemačkoj.
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#16 Re: Tetka

Post by fidoremilienko »

zforumas wrote:
hrle1976 wrote:
zforumas wrote:U EU je pak moderan brat milioner 8)

Cuj u EU? Koja drzava?
Pitaj brata beobasketa
Hrle je sizofrenicar. Pise sa tri nicka :D
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#17 Re: Tetka

Post by beobasket »

Tomahawk11 wrote:Nekom tetka, nekom državna socijala.
Ko je naviko da mu se daje, isto mu je bio u Bosni ili Njemačkoj.

Sta kazu brojke koliko para tetke i ostala rodbina salje rodbini u Bosnu? Mozda zato necija tetka ima status broj jedan a rodjena majka tek dodje na drugom mjestu.

Nekada davno je tetka bila neko ko ti donese omiljenu cokoladu. Dansa samo ona iz Bosne moze donjeti cokoladu. Ova sto zivi vani, od nje se ocekiva nesto drugo i ako niko na glas nece reci svak zna sta se podrazumjeva.

Jebajiga takva doba.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18 Re: Tetka

Post by Tomahawk11 »

beobasket wrote:
Tomahawk11 wrote:Nekom tetka, nekom državna socijala.
Ko je naviko da mu se daje, isto mu je bio u Bosni ili Njemačkoj.

Sta kazu brojke koliko para tetke i ostala rodbina salje rodbini u Bosnu? Mozda zato necija tetka ima status broj jedan a rodjena majka tek dodje na drugom mjestu.

Nekada davno je tetka bila neko ko ti donese omiljenu cokoladu. Dansa samo ona iz Bosne moze donjeti cokoladu. Ova sto zivi vani, od nje se ocekiva nesto drugo i ako niko na glas nece reci svak zna sta se podrazumjeva.

Jebajiga takva doba.
Ne znam, iskreno. Nemam tu statistiku. Ne znam ni kome je tetka na prvom, a majka na drugom mjestu.

Ali zato imam komšiju koji je otišao u Njemačku i neće da radi. Dolazi s odijelom i kravatom i novim Mercom ML.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#19 Re: Tetka

Post by triconja »

Njanjavi wrote:
hrle1976 wrote:Sta je ljudi u BiH sa tetkama. Jel to postao neki narodni izraz, tetka ono tetka ovo. Vise se tetka spominje nego rodjena mati. Tetka kupila ovo ono, onda tetka poslala para, te u zadnje vrijeme tetke pogotovo ove iz inostranstva sve pokupovase. Tetka mi puna ko brod. Kakav ima simbol tetka u danasnjoj BiH? Imam osjecaj da u BiH jos malo pa svak ima bar jednu bogatu tetku ili tetku od veceg znacaja nego rodjena mati.
Ti bas nemas haman zanimacije u zivotu mensecini.
Ne kontam sta ti u ovome nije jasno al fakat.
Tetke vole djecu od brata il sestre i sta je tu toliko neshvatljivo il cudno.
Jos pogotovo ako ta tetka nema svoje djece onda je ta privrzenost i veca.
Nadji brate kakvu zanimaciju u zivotu bolan, pusti se plitkog profilisanja ljudi i ponasanja, drustvenih obicaja i normi, ne ide ti od ruke brate al nikako.
Garant zviz skuplja misljenja za naki doktorat pa mece svakve teme :lol: , danas sutra ce se u srednjoj skoli (predmet cini mi se demokratija) spominjati stalno. Ceska ima ogromne planove šnjim, stranka ga prati :lol: :izet: :thumbup: .
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#20 Re: Tetka

Post by triconja »

2k postova napravih, a sjecam se prvog, ko da je bilo juce :lol: . Jedno vise od pola trol postovi :izet: :lol: .
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#21 Re: Tetka

Post by beobasket »

Tomahawk11 wrote:
beobasket wrote:
Tomahawk11 wrote:Nekom tetka, nekom državna socijala.
Ko je naviko da mu se daje, isto mu je bio u Bosni ili Njemačkoj.

Sta kazu brojke koliko para tetke i ostala rodbina salje rodbini u Bosnu? Mozda zato necija tetka ima status broj jedan a rodjena majka tek dodje na drugom mjestu.

Nekada davno je tetka bila neko ko ti donese omiljenu cokoladu. Dansa samo ona iz Bosne moze donjeti cokoladu. Ova sto zivi vani, od nje se ocekiva nesto drugo i ako niko na glas nece reci svak zna sta se podrazumjeva.

Jebajiga takva doba.
Ne znam, iskreno. Nemam tu statistiku. Ne znam ni kome je tetka na prvom, a majka na drugom mjestu.

Ali zato imam komšiju koji je otišao u Njemačku i neće da radi. Dolazi s odijelom i kravatom i novim Mercom ML.
52 % nasih u Danskoj nece da radi. 80 % tih sto nece da rade su zdravi i radno sposobni. Pa sta da cinimo? Oni samo mogu tebi kvariti sliku a mene sramotit, jer oni su odrza Bosne kod domacina a onda mozes zamisliti kako je tek bosanska radna snaga potrazena. U Danskoj na DR2 tv kanalu je bila debata, sta cini Bosance tako bolesnim i radno ne sposobnim. Zamisli u studiu njih nekoliko debatira (sve Danci) o nama. Koja bruka.

Prije dvije ili tri godine je svanilo nekoliko slika u novinama. Nasi. Pisalo u Danskoj prima ranu penziju dok u Bosni vozi taksi, prodaje voce i povrce na pijaci, jedan nosi tri kofera a o vdje se zalio da ne moze podici kesu iz apoteke.
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#22 Re: Tetka

Post by Seyfo »

triconja wrote:2k postova napravih, a sjecam se prvog, ko da je bilo juce :lol: . Jedno vise od pola trol postovi :izet: :lol: .
Ih a koliko postova istrolaše ova trojica što baš imaju problema tobe jarabi...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Tetka

Post by insomnia78 »

Postala sam tetka jednog malog andjela. Ko zeli neka cestita ko ne zeli neka ignorise :D
Rizvan
Posts: 1278
Joined: 27/11/2013 09:25

#24 Re: Tetka

Post by Rizvan »

Šta, jesul' i tetke u Danskoj u prijevremenoj penziji :?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#25 Re: Tetka

Post by bach »

hrle1976 wrote:Sta je ljudi u BiH sa tetkama. Jel to postao neki narodni izraz, tetka ono tetka ovo. Vise se tetka spominje nego rodjena mati. Tetka kupila ovo ono, onda tetka poslala para, te u zadnje vrijeme tetke pogotovo ove iz inostranstva sve pokupovase. Tetka mi puna ko brod. Kakav ima simbol tetka u danasnjoj BiH? Imam osjecaj da u BiH jos malo pa svak ima bar jednu bogatu tetku ili tetku od veceg znacaja nego rodjena mati.
Ja imam tetku u Švedskoj i mnogo je volim.
Post Reply