TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

aqualis
Posts: 6
Joined: 21/01/2010 14:45

#1 TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by aqualis »

:dance:NISAM IZ SA.ALI KADA DODJEM ZELIM OTICI NA TERMALNU RIVIJERU ILIDŽA.STA ME OCEKUJE PRI POSJETI.MOLIM KOMENTARE.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by PipiDugaDevetka »

Sapun kabaš ti je gratis, a za ostalo, ne znam.
Nisam nikada bio. :D

Šala mala, valjda će neko objasniti šta te očekuje.
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by ALexis »

imas restoran u kojem kuhinja i nije bas prva klasa. u samom centru restorana imas par palmi. poprilicno je vruce i zagusljivo, valjda zbog odrzavanja pogodne temperature za te tropske biljke.
bazen unutrasnji je solidne velicine. u bazenu se svakih 10tak minuta pale 'tusevi' koji sluze za masazu vrata, ramena, ledja.. to je, cini mi se, jedini izvor masaze vodom i najveca mana je sto ih je veoma malo, pa ako je guzva u bazenu nastane opca pometnja kada tusevi prorade.
imas i neki fast food u sklopu unutrasnjeg bazena, nisu bas jeftini...
na ulazu, odnosno, izlazu iz bazena imas tuseve, koji vode do kabina. meni je, iskreno, kao osobi sa slabom orijentacijom, bilo tesko naci ulaz u bazen iz kabine :D
sto se tice vanjskih bazena..za njih nemam ni jednu primjedbu. velicina im je ok, a imas i tobogan, pa ako proradi dijete u tebi, mozes da se okusas u spustanju :-)
nadam se da sam iole pomogla
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#4 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by Joey Tribbiani »

mozes nociti u hotelu terme. Ljudi pogledajte njihovu veb stranicu
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#5 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by ALexis »

imas hotel hollywood preko puta :D
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#6 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by ALexis »

Joey Tribbiani wrote:mozes nociti u hotelu terme. Ljudi pogledajte njihovu veb stranicu
hotel Terme i Termalna rivijera Ilidza su dvije razlicite stvari na dvije razlicite strane rasporedjene, doduse obe su na Ilidzi :lol:
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#7 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by žuti »

Kakva je sad sezona na Termama, jel ko išao ove godine :D

:dance:
anna1111
Posts: 10
Joined: 18/06/2011 14:25

#8 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by anna1111 »

aqualis wrote::dance:NISAM IZ SA.ALI KADA DODJEM ZELIM OTICI NA TERMALNU RIVIJERU ILIDŽA.STA ME OCEKUJE PRI POSJETI.MOLIM KOMENTARE.
To ti je, u svakom slučaju, jedini solidan bazen i jedini takav kompleks u Sarajevu. S obzirom da je cijena malo viša, 14KM radnim, a 16KM vikendom, nikad nije prevelika gužva i uglavnom je pristojno i mirno. Koliko znam, hranu i piće nije dozvoljeno unositi i na ulazu imas ormariće u koje možes ostaviti stvari. Tu te, vrlo često, ispipaju i security likovi. Unutra, također, imaš ormariće za osobne stvari, svlačionice, tuseve, fen za kosu i slicno.. Unutrasnjost se sastoji od malih bazencica, pa i skroz malih za djecu, koji su plitki i nisu za plivanje. Tu imas ležaljke, lazy river, par jacuzzija, par slapova za masazu i malu špilju, a vani su veliki bazeni s prostorom za plivanje i toboganima. nije dozvoljeno skakanje i slicno, jer imaju cuvare. uutra ima neki restoran s hranom, sauna, solarij, masaze i slicno, ali i prostor za pušenje. nije bas jeftino.
sve u svemu, s obzirom da u sarajevu nema nista, ako mislis na bazen, otiđi na ovaj.
preporuke - ići autom i ići rano ujutro, radnim danom.
http://www.terme-ilidza.ba/ba/
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#9 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by bumboo »

Ja svaki put nosim nešto od hrane, npr. grickalice i vodu i nikad me nisu pretresli. To im je bio fazon na početku, kad su tek otvorili a sad više ne. Doduše nisam bila ima 3-4 mjeseca, nadam se da se nije nešto promijenilo sad u novoj ljetnoj sezoni.
Tachy
Posts: 3
Joined: 16/12/2010 13:29

#10 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by Tachy »

Nije fazon da ne daju unositi hranu, nego k'o nasi ljudi ponesu bureka i cevapa sa sobom, pa je logicno da nece dati da se unose šerpe i "mirisna" hrana. Odlicno je na termalnoj, meni doduse puno bolje zimi, nego ljeti, jer onda produzim ljeto na cijelu godinu. A bio vise puta i na nocnom kupanju i toplo preporucujem subotom od 22h. Po danu, ako se moze, bolji izbor je radni dan, radi manjih guzvi, ali je velik prostor i vikendom, tako da nije tolika guzva.
žuti
Posts: 562
Joined: 11/04/2011 13:04

#11 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by žuti »

kakav je to sada za vikend party na rivijeri? :D
joj ovih dana je prevelika guzva
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#12 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by hurmasica »

treba definitivno, opcenito na svim bazenima, zabraniti unosenje hrane posebno kad su djeca u pitanju. jedne prilike bas na termama sam primjetila da je majka malom djetetu dala kiflu i naravno kifla je zavrsila u bazenu.
ok mi je ponijeti cokoladu, grickalicu, bombone i naravno paziti da ne zavrse gdje im nije mjesto, ali sad bas nositi cevape, pastetu, paradajz, pa zar bas moramo biti najveci krkani na svijetu?
Inace i meni su terme mnogo bolje zimi, posebno radnim danima kada jedva da ima pet ljudi. ko zeli da se bas bas odmori, super prilika.
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#13 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by Keksich »

A kako se vraćate sa noćnog kupanja - taksijem?
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#14 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by talić »

danas sam totalno popizdio na bazenu. Već četiri godine redovno dolazim na bazen ( bar 5 do 7 puta u toku zime ) iz Zenice i odlučim da ne ponesem ništa od hrane nego da jedemo u restoranu i opet ista priča kao i do sada, masni tanjiri, stolice prljave, ljepljive od kečapa i vrhunac je bio kada sam na šoljici od kafe primjetio ruž. Vratim ljut kafu i nagovorim se ovoj radnici, kažem joj da im je higijena nula i da sam i ranije na tanjirima viđao masne fleke a na tacnama i ostatke hrane. Njen komentar je bio da na šoljici nije njen ruž. Prije par mjeseci sam u onom vanjskom restoranu gledao vrata od frižidera masna, cijev za pravljenje pjene na kafe aparatu obljepljena debelim slojem koji je star bar mjesec dana.
Ne shvatam da se u takvom objektu dozvoli higijena kao na teferiču. Uz to izbor hrane i pića je očajan. Ako se baviš ugostiteljstvom ne možeš mi nuditi samo proizvode Sarajevske pivovare. :x
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#15 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by CherryLips »

Zasto to sve ne prijavis inspekciji?
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#16 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by talić »

CherryLips wrote:Zasto to sve ne prijavis inspekciji?
poslao sam jučer mail direktoru termalne i dobio jutros slijedeći odgovor.
Postovani gospodine,


Prvo zelim da Vam se izvinem zbog neprijatnosti koje ste dozivjeli.
Novi menadzment je tu od prije par mjeseci i zaista se trudimo da popravimo stvari koje nisu na onakvom nivou na kakvom bi trebalo da budu.
Ja licno cu se potruditi da provjerim sve sto ste napisali. Higijena i usluga su osnovne stvari koje moraju da budu perfektne.

Nadam se da cete popraviti utisak slijedeci put kada dodjete.


Lp


Mislim ako dođem iz Zenice i ako sam spreman platiti ulaz 42 marke, goriva 30 maraka, putarine 4 nije problem da potrošim još 50 maraka u restoranu ali da ne strahujem da ću pokupiti salmonelu ili herpes od prljave šoljice.
Amela Zlatar
Posts: 3
Joined: 28/11/2011 16:07

#17 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by Amela Zlatar »

Ja imam samo pohvale za termalnu rivijeru,meni je kod njih prelijepo osoblje u unutrasnjem bazenu je jako ljubazno.Sto se tice cijena cijene hrane su cak i jeftinije nego u pojedinim objektima u gradu,moram se nadovezat gospodinu koji je imao incident kod njih,mozda se sasvim slucajno desilo to sa karminom mozda nemaju dovoljno dobra sredstva za pranje posudja ali nije radnica kriva ali svako ima svoje misljenje ja znam vecinom sve radnike dole i meni su jako ljubazni i uredni ljudi.Ko zeli dobar psihicki i fizicki odmor preporucujem termalnu rivijeru.Pozz
nomVe
Posts: 199
Joined: 17/01/2010 08:42

#18 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by nomVe »

Nimalo ofiran prvi post, hahaha.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#19 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by talić »

Amela Zlatar wrote:Ja imam samo pohvale za termalnu rivijeru,meni je kod njih prelijepo osoblje u unutrasnjem bazenu je jako ljubazno.Sto se tice cijena cijene hrane su cak i jeftinije nego u pojedinim objektima u gradu,moram se nadovezat gospodinu koji je imao incident kod njih,mozda se sasvim slucajno desilo to sa karminom mozda nemaju dovoljno dobra sredstva za pranje posudja ali nije radnica kriva ali svako ima svoje misljenje ja znam vecinom sve radnike dole i meni su jako ljubazni i uredni ljudi.Ko zeli dobar psihicki i fizicki odmor preporucujem termalnu rivijeru.Pozz
upravo radnica je kriva. Vjerovatno si mlada ali ja se sjećam šankista prije 30 godina koji su svaku čašu pregledali prema svjetlu. Nije problem pogledati šoljicu prije pravljenja kafe a ne da ja u pola ispijanja primjetim mrlju koja pokriva 5 cm2.
Amela Zlatar
Posts: 3
Joined: 28/11/2011 16:07

#20 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by Amela Zlatar »

Nisam bas mlada,radim u ugostiteljstvu vec 13 godina,upravu ste za to da je trebala pregledat soljicu ali vjerovatno nije ocekivala da bi moglo doci do toga,mozda nije od nje mozda je kolegica prije nje ostavila takvu soljicu ima hiljadu razloga a vi ste se kako ste napisali naovorili radnici koju se zatekli,ali dobro na greskama se uci.Kod privatnika su to teske stvari mozda ste i djevojci ugrozili posao.I meni se desavalo da po restoranima dodje do toga ne samo do toga nego i do prljavog escajga ali sve se to rijesavalo na lijep nacin vjerujte. :)
samoTEgledam
Posts: 717
Joined: 10/03/2011 16:36
Contact:

#21 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by samoTEgledam »

Amela Zlatar wrote:... mozda ste i djevojci ugrozili posao...
:lol: :lol: :lol: :lol:
A to što je djevojka nesavjesnim radom njemu ugrozila zdravlje? To se ne pika? :run:
Amela Zlatar
Posts: 3
Joined: 28/11/2011 16:07

#22 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by Amela Zlatar »

Mozemo mi ovako nagadjat stvari nikko od nas nije bio prisutan da zna sta je zaista biloo ovako se stvari ne rijesavaju zar ne?Oni najbolje znaju sta je biloo:)
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#23 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by talić »

Amela Zlatar wrote:Mozemo mi ovako nagadjat stvari nikko od nas nije bio prisutan da zna sta je zaista biloo ovako se stvari ne rijesavaju zar ne?Oni najbolje znaju sta je biloo:)
Djevojko glavni je problem u tome što nas sad u ugostiteljskim objektima poslužuju momci i djevojke koji su završili školu za trgovca, frizera, krojača,... i nemaju blage veze o ugostiteljstvu a niko ih na poslu ne uči i ne podučava. Kad sam joj rekao da na šoljici nije moj ruž najgore što je mogla odgovoriti je bilo upravo to što je rekla da ruž nije njen. Poslije toga sam joj rekao i da su im tanjiri masni (očito se mašina za suđe uključuje samo na neko brzo pranje, štedi se vrijeme a i struja) dalje sam joj rekao da čaša sa kašikom za sladoled ne smije stajati na frižideru nego da treba biti u frižideru jer je temperatura zraka preko 25 stepeni i da su ostaci sladoleda kvarljivi. Vjerovatno ste čuli za salmonelu.
Znam da su vremena teška a da ljudi rade posao za koji nisu obrazovani ali u tom slučaju trebaju da se potrude i savladaju potrebno znanje. ;-)
zamolime
Posts: 12
Joined: 06/07/2012 23:15

#24 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by zamolime »

kakvo je stanje sada :D
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#25 Re: TERMALNA RIVIJERA ILIDZA

Post by wels »

Kakve su cijene ove godine?Ima li kakvih paketa za 5,10 .... dana?
Post Reply