Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
THEC
Posts: 547
Joined: 05/01/2016 14:49

#10576 Re: Teretana

Post by THEC »

zanima me je li iko kupovao ovdje, koliko je sigurno da ne posalje kakvo brasno umjesto Wheya :mrgreen:

https://www.olx.ba/artikal/25377497/myp ... sa-okusom/
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10577 Re: Teretana

Post by Leon16v »

THEC wrote:zanima me je li iko kupovao ovdje, koliko je sigurno da ne posalje kakvo brasno umjesto Wheya :mrgreen:

https://www.olx.ba/artikal/25377497/myp ... sa-okusom/
Ima covjek koji prodaje po slicnim cijenama, al je provjeren, kupovala raja sa foruma, oko 130 KM je 5 kg kod njega, za toga ne znam sto si postavio
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10578 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Ima li neko preporuku BCAA, vidim ima kod nas svašta nešto, vecinom 30 servinga, cijena od 60 do 80 KM ?
A Myprotein BCAA 1 kg su oko 80 KM.

Koje ste vi koristili, preporuke?
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#10579 Re: Teretana

Post by the_hooligan_ec »

Kakva je situacija sad u Fitness universe u importanne centru sto se tice clanarina i prostora i sprava opcenito..Poslije duze pauze hocu da pocnem negdje opet aktivno al ne znam ni sam gdje bih.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#10580 Re: Teretana

Post by channel10 »

Da li je neko narucivao BCAA sa iHerba i da li je placao dadzbine ili je proslo bez ikakvog placanja?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#10581 Re: Teretana

Post by Raigor Stonehoof »

i onda mi kaze nema uticaja preworkout... odlucih se da probam maj bez kofeina :D znaci bez preworkouta, energetskih pica ili kafe. oj, spava mi se po citav dan, a na treningu se vucem ko prebijena macka :D cak sam se danas uhvatio da razmisljam da batalim trening skroz :-) :roll:

dabogda da izdrzim citav mjesec, al trudim se :-D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10582 Re: Teretana

Post by Velkoski »

Raigor Stonehoof wrote:i onda mi kaze nema uticaja preworkout... odlucih se da probam maj bez kofeina :D znaci bez preworkouta, energetskih pica ili kafe. oj, spava mi se po citav dan, a na treningu se vucem ko prebijena macka :D cak sam se danas uhvatio da razmisljam da batalim trening skroz :-) :roll:

dabogda da izdrzim citav mjesec, al trudim se :-D
april sam proš'o bez ičega (znači ni kafu nisam pio) - drugu sedmicu keta vazda umoran, mrljav, tražim motivaciju u bilo čemu... počeo sad pit' opet, pa jarane, sve sam kilaže poveć'o drastično, trčim duplo više, motivisan nenormalno, duplo više radim na razboju i vratilu... možda je placebo efekat, ali vrijedi svake marke popit' nešto prije treninga, čisto zbog mentalne snage :D
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#10583 Re: Teretana

Post by Bambino Blu »

Ja sam zavrsio sa hydom prije mjesec dana i od tad zacudo imam redovnije treninge i bolje hhaha sta uradim ? popijem samo zeleni caj tik pred treening. Na mene kafa ne djeluje spava mi se od nj, al zeleni caj me unisti. Lagano sam se vratio na kolosjek sa defkacom haha kad sam zavrsio sa masom imo sam 98 kila, evo jutros se vagam 91. Za neka dva mjeseca 7 kila, mozda malo previse ali ja sam zadovoljan sa napretkom, sa snagom nikad jaci (lazem bio sam na zimu jaci, ali tad je masa hard kor bila + suplementacija full). Sad na suho treninram i snaaga je na zavidnom nivou. A sto se samog body fata tice ja sam prezadovoljan vene su krenule lagano po rukama, oko bicepsa, preko ramena, na butini da izlaze. Vidjet cemo kako ce to tamo do kraja juna liciti i na sta :D

Samo za enisa jedno pitanje ako cita, i sam znas kako je masa bila preko zime da su isle jake vjezbe i teske tipa mrtvog, cucnjeva, itd... i hajmo reci pomalo mi je trbusni zid izasao vani, i to bas gledam rek'o je li moguce da mi je ovoliki stomak, ali tacno vidis da nesto to salo gura vani a sto je najludje kad stisnem stomak cak se i prve 4 plocice naziru. A body fat je izmedju nekih 15-20% ne znam tacno. Oblikusi isto tako ojacali i izasli vani bas onako ruzno salo guraju. Eh sad imas l iti prijedlog neki sta da radim osim ishrane koje vjezbe da radim da se proba malo taj stomak suziti ako me razumijes.
the_hooligan_ec wrote:Kakva je situacija sad u Fitness universe u importanne centru sto se tice clanarina i prostora i sprava opcenito..Poslije duze pauze hocu da pocnem negdje opet aktivno al ne znam ni sam gdje bih.
Idu moja dva druga dole redovne treninge bacaju kazu nije losa teretana 60ili70km da je clanarina. Ali sprave tu i tamo postaju tankoca i te neke gluposti da su ofalili dosta od prije kakvi su bili. Po meni pro gym pogotovo sada kad su nove sprave dosle je najjaca teretana imas i na skenderiji isto solidnu teretanu a nedavno sam cuo negdje na malti da ima teretana govore da je i od pro gyma bolja, ne znam nisam bio tako raja prica.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10584 Re: Teretana

Post by Velkoski »

plank s tegom na leđima (ja radim 2x po minutu), ovo: https://www.youtube.com/watch?v=2fbujeH3F0E&t=86s , nešto od ovih vježbi: https://www.youtube.com/watch?v=W-9L0J_9qag i sa 'kettlebellom' ono spuštanje na obje strane, ako me kontaš šta hoću reći :D na ovo još dodat' možda na razboju 'dizanje nogu' i to ti je to.

počeo sam prošle sedmice raditi trbušne kao prvu stvar na treningu, bolje djeluje na mene fakat :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#10585 Re: Teretana

Post by supercali »

Jel vi trenirate ili se rokate tim preparatima?
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#10586 Re: Teretana

Post by enisss »

@bambino
Da ti iskren budem ja sam i prestao raditi te "velike",vjezbe tipa deadlifta i cucnja sa velikim tezinama upravo iz razloga sto sam osjetio da mi struk i inace trbusni zid izgledaju veci. Definitivno su ove vjezbe dobre al mislim da ih treba drzati na visokim ponavljanjima. Vidim dosta ljudi u gym da rade jedno ili dva ponavljanja cucnja ili deadlifta i svi oni imaju manje noge i ledja od mene, a na steroidima su i uzimaju vise od mene, vecina ih je i na hormonu rasta.
Citao sam dosta istrazivanja o tome i niko nije dokazao da struk raste ako ides sa velikom tezinom no eto to je cisto moje subjektivno misljenje a eto i ti si osjetio istu stvar.
Najbolji dokaz za sve to je kad pogledas kako ti powerlifteri izgledaju, rijetko ces vidjeti da neko od njih ima taj atletski izgled.
Moj savjet ti je da smanjis tezinu u da radis do 20 ponavljanja i vjerujem da ce se to vratiti u normalu. Ja takodje trbusne radim do 40 ili 50 ponavljanja bas iz tog razloga. Kazu da je Frank Zane radio 1000 trbusnjaka svaki trening, a imao je mozda i najljepsi mid section svih vremena.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10587 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

supercali wrote:Jel vi trenirate ili se rokate tim preparatima?
Ne poznaješ materiju,nemaš se potrebe ni javljati.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#10588 Re: Teretana

Post by AmirBaa »

danas kupim l carnitin i body & fit 24hr fat burner kojeg planiram poceti piti za jedno 2 sedmice dok jos udjem u formu sa trcanjem. Prvi fat burner koji pijem, ne ocekujem nikakve wow rezultate, samo da malo pogura jer imam jos donji dio stomaka za skinuti, a valja ubrzati sad ce ljeto :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#10589 Re: Teretana

Post by MOSALJOZE »

Velko preporuči decku hemiju 8)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10590 Re: Teretana

Post by Velkoski »

živio ef :mrgreen:
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#10591 Re: Teretana

Post by Bambino Blu »

Velkoski wrote:živio ef :mrgreen:
Zivjela marihuana i zeleni caj hahahha.

Zapalim jedno posata prije treninga, zeleni caj popijem tik prije treninga, pa da onda vidite kako se trenira, ne osjecate bol u misicima, znojite se ko ludi, srcani ritam uvijek visoko metabolizam ubrzan sto posto haha
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72894
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10592 Re: Teretana

Post by Velkoski »

ma ne pušim ja godinama, nema nikakav efekat na mene fakat :mrgreen:
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#10593 Re: Teretana

Post by golman »

Ja danas ništa nisam uzimao..ništa ni jeo ni pio prije treninga,trenirao i jedva se dovukao kući,spuco duplu dozu wheya i sad mi se spava :sleep:
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#10594 Re: Teretana

Post by Bambino Blu »

golman wrote:Ja danas ništa nisam uzimao..ništa ni jeo ni pio prije treninga,trenirao i jedva se dovukao kući,spuco duplu dozu wheya i sad mi se spava :sleep:

Katastrofa teska, hrana prije treninga je neophodno, a o unosenju dovoljne kolicine vode da ne pricam.
Velkoski wrote:ma ne pušim ja godinama, nema nikakav efekat na mene fakat :mrgreen:
Na mene isto bilo jedno vrijeme valjda vise rezistentan postao na nju, napravim pauzu od godinu dana nisam je pogledo i onda lagano ma ubijam se ko pocetnik hahaha, al' fakat nije fazon sad sto se ubijem to su njene druge cari otvaranje apetita, regularan san, povecavanje bijelih krvnih zrcnadi itd...

Eh sad ako cemo gledati narkomanski to je vec druga tema i druga prica, ja govorim o umjerenoj doziranooj upotrebi u korisne svrhe. A svako pretjerivanje i put prema nekoj krajnosti je katastrofa i uvijek sam protiv toga da se zna :)
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10595 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Isplati li se uopšte uzimati ove BCAA kod nas sto imaju po 30 servinga, a takvih je vecina, od 60 do 80 KM.

Danas bio u radnji, gledao, Amino Build, Amino Extreme, Amino ovaj i onaj... Sve isto relativno, a onom sto prodaje logicno cilj je da ti uvali i uzme tvojih 80 KM.
Ja sam kontao to tokom treninga piti, al opet sve sam blize da uzmem BCAA od myproteina 1 KG.
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#10596 Re: Teretana

Post by Bambino Blu »

Kod nas ti je sve tako mala serviranja a skupa. Npr moj drug je iz njemacke donio 3 kutije od po 60 serviranja C4 preworka. Ja msm da je jedan placo 35 dolara. A kod nas za 90km prodaju 30 serviranja...
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10597 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Bambino Blu wrote:Kod nas ti je sve tako mala serviranja a skupa. Npr moj drug je iz njemacke donio 3 kutije od po 60 serviranja C4 preworka. Ja msm da je jedan placo 35 dolara. A kod nas za 90km prodaju 30 serviranja...
Jesu vala, neki prosjek sastav, moram 2 mjerice uzeti, sto znaci 15 servinga platim 70 KM.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#10598 Re: Teretana

Post by Warashii »

Leon16v wrote:
Bambino Blu wrote:Kod nas ti je sve tako mala serviranja a skupa. Npr moj drug je iz njemacke donio 3 kutije od po 60 serviranja C4 preworka. Ja msm da je jedan placo 35 dolara. A kod nas za 90km prodaju 30 serviranja...
Jesu vala, neki prosjek sastav, moram 2 mjerice uzeti, sto znaci 15 servinga platim 70 KM.
Probaj ove, ja sam sebi njih uzeo https://www.olx.ba/artikal/24631188/usp ... aa-535-gr/
S tim da su BCAA u principu "luksuz". Po meni je bolje ici sa kreatinom i proteinom nego li stediti na ovo dvoje a kupovati BCAA.
Na kraju krajeva u svakom boljem whey-u imas 5-6gr BCAA
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10599 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Warashii wrote:
Leon16v wrote:
Bambino Blu wrote:Kod nas ti je sve tako mala serviranja a skupa. Npr moj drug je iz njemacke donio 3 kutije od po 60 serviranja C4 preworka. Ja msm da je jedan placo 35 dolara. A kod nas za 90km prodaju 30 serviranja...
Jesu vala, neki prosjek sastav, moram 2 mjerice uzeti, sto znaci 15 servinga platim 70 KM.
Probaj ove, ja sam sebi njih uzeo https://www.olx.ba/artikal/24631188/usp ... aa-535-gr/
S tim da su BCAA u principu "luksuz". Po meni je bolje ici sa kreatinom i proteinom nego li stediti na ovo dvoje a kupovati BCAA.
Na kraju krajeva u svakom boljem whey-u imas 5-6gr BCAA
Trenutno pijem od BSN Synthu, uzeo je na akciji, a inače Myprotein Impact whey uzimam, kad kupujem 5 KG uzmem.
Tako da cu samo to upotpunit kreatinom i to je to, a 30 KM sacuvati za hranu :D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#10600 Re: Teretana

Post by Daryl Dixon »

Bambino Blu wrote:
the_hooligan_ec wrote:Kakva je situacija sad u Fitness universe u importanne centru sto se tice clanarina i prostora i sprava opcenito..Poslije duze pauze hocu da pocnem negdje opet aktivno al ne znam ni sam gdje bih.
Idu moja dva druga dole redovne treninge bacaju kazu nije losa teretana 60ili70km da je clanarina. Ali sprave tu i tamo postaju tankoca i te neke gluposti da su ofalili dosta od prije kakvi su bili. Po meni pro gym pogotovo sada kad su nove sprave dosle je najjaca teretana imas i na skenderiji isto solidnu teretanu a nedavno sam cuo negdje na malti da ima teretana govore da je i od pro gyma bolja, ne znam nisam bio tako raja prica.
jel' dosla ijedna vreca za udaranje u progym?
Post Reply