Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Leon16v
Posts: 5821
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16076 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Naslovnica wrote: 08/05/2024 23:10
Leon16v wrote: 08/05/2024 22:58
Naslovnica wrote: 08/05/2024 22:34
Meščini da generalno imaju manje kalorija, tj UH i masnoća.
Apsolutno ti to ne igra neku ulogu u cilju, napretku i slično, ako nisi profesionalni bilder, a ovdje od nas niko nije. Jedino ako imaš stomačnih tegoba, pa onda mi izolat i ima smisla.
Ja bih se držao običnog wheya, kao što i radim evo 5 godina, a ostatak para uložio npr u kreatin
Hvala na savjetima drug.
Koja je preporuka za whey, ono, best buy?!
Nemojte mi samo onih gainera i toga, zbog toga sam i pobjegao prema izolatima. :lol:
Zadnjih godinu dana pijem samo od Gymbeama true whey jer je najjeftiniji. Mada je i on sad skočio na 85 KM za 2.5 kg sa nekih 65-70 KM.
Probao sam razne proizvođače, mada se više i ne sjećam okusa, jer evo godinu dana samo od Gymbeama naručujem proizvode.
Jedino koga se sjećam da je okusom bio top je Amino Whey Hydro 3.5 kg pakovanje, plava kutija.
Naslovnica
Posts: 28124
Joined: 20/03/2013 15:38

#16077 Re: Teretana

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 08/05/2024 23:44
Naslovnica wrote: 08/05/2024 23:10
Leon16v wrote: 08/05/2024 22:58
Apsolutno ti to ne igra neku ulogu u cilju, napretku i slično, ako nisi profesionalni bilder, a ovdje od nas niko nije. Jedino ako imaš stomačnih tegoba, pa onda mi izolat i ima smisla.
Ja bih se držao običnog wheya, kao što i radim evo 5 godina, a ostatak para uložio npr u kreatin
Hvala na savjetima drug.
Koja je preporuka za whey, ono, best buy?!
Nemojte mi samo onih gainera i toga, zbog toga sam i pobjegao prema izolatima. :lol:
Zadnjih godinu dana pijem samo od Gymbeama true whey jer je najjeftiniji. Mada je i on sad skočio na 85 KM za 2.5 kg sa nekih 65-70 KM.
Probao sam razne proizvođače, mada se više i ne sjećam okusa, jer evo godinu dana samo od Gymbeama naručujem proizvode.
Jedino koga se sjećam da je okusom bio top je Amino Whey Hydro 3.5 kg pakovanje, plava kutija.
Hvala! :thumbup:
Evo gledam da li da naručim preko Gymbeam ili lokalno preko OLX.
Dok dodam poštarinu (jer mi ne treba ništa drugo) i carinski pregled, ispada da je skuplje naručiti preko Gymbeam.
Na stranu čekanje.
Leon16v
Posts: 5821
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16078 Re: Teretana

Post by Leon16v »

Naslovnica wrote: 09/05/2024 08:29
Leon16v wrote: 08/05/2024 23:44
Naslovnica wrote: 08/05/2024 23:10

Hvala na savjetima drug.
Koja je preporuka za whey, ono, best buy?!
Nemojte mi samo onih gainera i toga, zbog toga sam i pobjegao prema izolatima. :lol:
Zadnjih godinu dana pijem samo od Gymbeama true whey jer je najjeftiniji. Mada je i on sad skočio na 85 KM za 2.5 kg sa nekih 65-70 KM.
Probao sam razne proizvođače, mada se više i ne sjećam okusa, jer evo godinu dana samo od Gymbeama naručujem proizvode.
Jedino koga se sjećam da je okusom bio top je Amino Whey Hydro 3.5 kg pakovanje, plava kutija.
Hvala! :thumbup:
Evo gledam da li da naručim preko Gymbeam ili lokalno preko OLX.
Dok dodam poštarinu (jer mi ne treba ništa drugo) i carinski pregled, ispada da je skuplje naručiti preko Gymbeam.
Na stranu čekanje.
Ako naručiš preko 130,00 KM dostava od Gymbeama ti je besplatna, samo plaćaš našu poštu 8,5 KM koja ti donese na vrata paket
Pošiljku šalju iz Zagreba tako da bude kod tebe za nekih cca 5-6 dana...
Sretno
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2586
Joined: 28/02/2010 19:25

#16079 Re: Teretana

Post by Plavo-bijeli »

Naslovnica wrote: 08/05/2024 23:10
Leon16v wrote: 08/05/2024 22:58
Naslovnica wrote: 08/05/2024 22:34
Meščini da generalno imaju manje kalorija, tj UH i masnoća.
Apsolutno ti to ne igra neku ulogu u cilju, napretku i slično, ako nisi profesionalni bilder, a ovdje od nas niko nije. Jedino ako imaš stomačnih tegoba, pa onda mi izolat i ima smisla.
Ja bih se držao običnog wheya, kao što i radim evo 5 godina, a ostatak para uložio npr u kreatin
Hvala na savjetima drug.
Koja je preporuka za whey, ono, best buy?!
Nemojte mi samo onih gainera i toga, zbog toga sam i pobjegao prema izolatima. :lol:
Ja naručujem od ovog:
https://olx.ba/artikal/52757352#
fakat za 100km (uključena dostava, dobijes i taj shaker) je prejeftino.
Uzimam izolat jer ima više proteina i lakše ga stomak podnosi.

Samo bih protein kod nas narucivao, a ostale suplemente bolje preko gymbeam stranice bude jeftinije, samo sto ovi nasi lopovi uzmu 8,5km za pregled posiljke, ali opet bude 15,20km jeftinije na racun do 100km.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2586
Joined: 28/02/2010 19:25

#16080 Re: Teretana

Post by Plavo-bijeli »

Nego jel ko imao problem ovdje sa kilom/hernijom?

Dobio udarac loptom u podrucju prepone i bolilo me nakon dan dva uzas, ja masirao, istezao..kontao misic...
nakon 2 sedmice odem u bolnicu i urade ultrazvuk i kaze kao mala kila...
nista nije izaslo itd...

ima li ko kakvog privatnog doktora za konsultacije da mi utvrdi jel fakat moram na operaciju ili ne...

jos me ovo boli i taman prestane ja malo fudbala ono uhvati...

odradio bih operaciju svakako jer ne bih da se peglam i izbjegavam svaku drugu vjezbu u trtn
Naslovnica
Posts: 28124
Joined: 20/03/2013 15:38

#16081 Re: Teretana

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 09/05/2024 08:36
Naslovnica wrote: 09/05/2024 08:29
Leon16v wrote: 08/05/2024 23:44
Zadnjih godinu dana pijem samo od Gymbeama true whey jer je najjeftiniji. Mada je i on sad skočio na 85 KM za 2.5 kg sa nekih 65-70 KM.
Probao sam razne proizvođače, mada se više i ne sjećam okusa, jer evo godinu dana samo od Gymbeama naručujem proizvode.
Jedino koga se sjećam da je okusom bio top je Amino Whey Hydro 3.5 kg pakovanje, plava kutija.
Hvala! :thumbup:
Evo gledam da li da naručim preko Gymbeam ili lokalno preko OLX.
Dok dodam poštarinu (jer mi ne treba ništa drugo) i carinski pregled, ispada da je skuplje naručiti preko Gymbeam.
Na stranu čekanje.
Ako naručiš preko 130,00 KM dostava od Gymbeama ti je besplatna, samo plaćaš našu poštu 8,5 KM koja ti donese na vrata paket
Pošiljku šalju iz Zagreba tako da bude kod tebe za nekih cca 5-6 dana...
Sretno
Ma znam da je besplatna preko 130, već sam naručivao.
Ne treba mi ništa mimo whey-a.
Naslovnica
Posts: 28124
Joined: 20/03/2013 15:38

#16082 Re: Teretana

Post by Naslovnica »

Plavo-bijeli wrote: 09/05/2024 08:45 Nego jel ko imao problem ovdje sa kilom/hernijom?

Dobio udarac loptom u podrucju prepone i bolilo me nakon dan dva uzas, ja masirao, istezao..kontao misic...
nakon 2 sedmice odem u bolnicu i urade ultrazvuk i kaze kao mala kila...
nista nije izaslo itd...

ima li ko kakvog privatnog doktora za konsultacije da mi utvrdi jel fakat moram na operaciju ili ne...

jos me ovo boli i taman prestane ja malo fudbala ono uhvati...

odradio bih operaciju svakako jer ne bih da se peglam i izbjegavam svaku drugu vjezbu u trtn
Ležao sam na abdominalnoj sa pacijentima koji su je operisali, neki čak radili i reviziju.
Kupuju se mrežice, bolje kupiti odmah jaču i skuplju.
Ne znam ti nikoga za preporučiti za konsultacije ali nemaš šta da čekaš, samo od sebe se neće zaliječiti.
Fazon je što se nakon operacije mora dobro paziti. Lik do mene podigao malo jači teret i nakon 7 mjeseci završio jope u bolnici. :-)
Last edited by Naslovnica on 09/05/2024 08:57, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 28124
Joined: 20/03/2013 15:38

#16083 Re: Teretana

Post by Naslovnica »

Plavo-bijeli wrote: 09/05/2024 08:40
Naslovnica wrote: 08/05/2024 23:10
Leon16v wrote: 08/05/2024 22:58
Apsolutno ti to ne igra neku ulogu u cilju, napretku i slično, ako nisi profesionalni bilder, a ovdje od nas niko nije. Jedino ako imaš stomačnih tegoba, pa onda mi izolat i ima smisla.
Ja bih se držao običnog wheya, kao što i radim evo 5 godina, a ostatak para uložio npr u kreatin
Hvala na savjetima drug.
Koja je preporuka za whey, ono, best buy?!
Nemojte mi samo onih gainera i toga, zbog toga sam i pobjegao prema izolatima. :lol:
Ja naručujem od ovog:
https://olx.ba/artikal/52757352#
fakat za 100km (uključena dostava, dobijes i taj shaker) je prejeftino.
Uzimam izolat jer ima više proteina i lakše ga stomak podnosi.

Samo bih protein kod nas narucivao, a ostale suplemente bolje preko gymbeam stranice bude jeftinije, samo sto ovi nasi lopovi uzmu 8,5km za pregled posiljke, ali opet bude 15,20km jeftinije na racun do 100km.
:thumbup:
artur morgan
Posts: 2872
Joined: 30/04/2020 19:47

#16084 Re: Teretana

Post by artur morgan »

Plavo-bijeli wrote: 09/05/2024 08:45 Nego jel ko imao problem ovdje sa kilom/hernijom?

Dobio udarac loptom u podrucju prepone i bolilo me nakon dan dva uzas, ja masirao, istezao..kontao misic...
nakon 2 sedmice odem u bolnicu i urade ultrazvuk i kaze kao mala kila...
nista nije izaslo itd...

ima li ko kakvog privatnog doktora za konsultacije da mi utvrdi jel fakat moram na operaciju ili ne...

jos me ovo boli i taman prestane ja malo fudbala ono uhvati...

odradio bih operaciju svakako jer ne bih da se peglam i izbjegavam svaku drugu vjezbu u trtn
Imao sam ja prije više od 10. godina. Isto tako kao i kod tebe, vidjela se samo na ultrazvuku. Ja sam je dobio u teretani, riješio sam je operaciom i danas idem u teretanu, bavim se sportom bez ikakvih ograničenja tako da se može riješiti ta povreda ali operativno.

Mene su pogrešno savjetovali neki doktori da nije za operacije. Pola godine sam i dalje trenirao i pokušao tu rupturu mišića zatvoriti konzervativnim metodama jačanjem trbušnog zida, što je teoretski moguće, ali praktično vrlo teško. Nakon toga, to sam operisao.

Jedino to možeš riješiti operacijom, iz moga iskustva drugačije ne može. Operacija treba biti konzervativna sa rezom i ušivanjem mrežice u oštećeni mišić. Ona ne traje dugo, i nije obično neugodna, možda malo da te ne strašim, preporuka je da je radiš pod lokalnom a ne općom anestezijom jer za općom nema potrebe. Znači, operacija je lakši dio da odmah znaš. Teži dio je oporavak poslije operacije koji je nezgodan. U tome oporavku, postupnom vraćanju sportskim aktivnostima poslije operacije i nekim stvarima na koje ćeš morati paziti kao i sa nekim mogućim posljedicama koje ćeš imati i koje ostaju, mogu ti dosta dobrih savjeta dati iz svog iskustva.
nikeze
Posts: 575
Joined: 07/12/2018 12:57

#16085 Re: Teretana

Post by nikeze »

Plavo-bijeli wrote: 09/05/2024 08:45 Nego jel ko imao problem ovdje sa kilom/hernijom?

Dobio udarac loptom u podrucju prepone i bolilo me nakon dan dva uzas, ja masirao, istezao..kontao misic...
nakon 2 sedmice odem u bolnicu i urade ultrazvuk i kaze kao mala kila...
nista nije izaslo itd...

ima li ko kakvog privatnog doktora za konsultacije da mi utvrdi jel fakat moram na operaciju ili ne...

jos me ovo boli i taman prestane ja malo fudbala ono uhvati...

odradio bih operaciju svakako jer ne bih da se peglam i izbjegavam svaku drugu vjezbu u trtn
Ako je preponska kila lako se utvrdi prstom. Osjeti se da se rupa iznad polnog organa povećala, lijevo ili desno. Operaciju je najbolje uraditi dok je još mala i to laparoskopski iako je stopa recidiva visoka 12 %. Klasična operacija Lichtenstein metodom ima stopu recidiva 0,5 do 2% ali zato imaš rez od 9 cm i oporavljaš se godinu dana. Bukvalno te razvale, još ako je u lokalnoj anesteziji, a imaš puno nervnih završetaka onda je vrištanje od bolova do neba. Nakon godinu dana tvrđe je nego prije operacije jer je mrežica veće zatezne čvrstoće od tkiva.
30 % muškaraca nekad u životu dobije preponsku kilu. Sve u svemu, užas.
Post Reply