Terenci, SUV, 4X4, AWD - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2776 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

Znam i ja, sluzbena je 1.7i... ;-)
Ja sam mislio onako neki projekat gradskog sminka terenca, a za taj projekat nekako niva dodje najjeftinija, koji bi povremeno silazio sa asfalta...Nije mi bitna snaga i brzina na autoputu jer za duza putovanja imam porodicno auto, nego nesto sto bi 'handrio' svakodnevno po nasim lokalnim cestama a za to je niva benzin neisplativa...
Znaci imam neki ograniceni budjet, znanje, alat, volju i vremena a trebalo bi da na kraju bude nesto slicno ovome...
Image

Naravno da nije maskirna...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2777 Re: Terenci i mehanika

Post by bitanga_sa_otesa »

isplativ je svaki auto ako ga zelis i imas namjenu za njega ....ako ti je skupo da je vozis idi biciklom ili pjeske ....dizel sa pezo motorom je govno,vozio sam je i non stop se kvarila ....benzin su bolje,na kraju krajeva moze se ugraditi plin,ako ti je toliko do potrosnje ..svi bi se dzabe vozili i mijenjali samo kad sta otpadne....zato nam je toliko grobova po cestama.....
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2778 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

ma imam ja i biciklo...a sto me 'bitanga' napade... :lol: :lol: :lol: inace ja ne vozim 'grobove' i sto se toga tice kakvu god da uzmem sredio bih je do savrsenstva, barem mehaniku, jer ipak je moja glava u pitanju...
nego sam konto, ima na prodaju onih sto su ubacivali motore od golfova, pa reko isplati li se to uzimati u obzir...a ima i jedna benzara, motor ko nov, nije nesto ni skupa...treba mi savjet, iskreno...
@bitanga jesi li imao iskustva sa ovim prepravljenim, ubaceni motori od vw-a?
Kiberluskoni
Posts: 361
Joined: 05/10/2005 00:16

#2779 Re: Terenci i mehanika

Post by Kiberluskoni »

Norm wrote:ma imam ja i biciklo...a sto me 'bitanga' napade... :lol: :lol: :lol: inace ja ne vozim 'grobove' i sto se toga tice kakvu god da uzmem sredio bih je do savrsenstva, barem mehaniku, jer ipak je moja glava u pitanju...
nego sam konto, ima na prodaju onih sto su ubacivali motore od golfova, pa reko isplati li se to uzimati u obzir...a ima i jedna benzara, motor ko nov, nije nesto ni skupa...treba mi savjet, iskreno...
@bitanga jesi li imao iskustva sa ovim prepravljenim, ubaceni motori od vw-a?
Iskreno, nemoj. Ako već misliš kupiti auto i ulagati u njega, Niva ti je najgori izbor, pogotovo ako hoćeš dizela. Šta god drugo da uzmeš, bolji ćeš izbor napraviti.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2780 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

Hvala na savjetu cijenim, ali ovo bi bilo vozilo za projekat, znaci ja vec imam porodicno novije vozilo a nivu sam mislio malo za svoju dusu...Nemam ja veliki budjet pa da kupim pravog terenca i ulazem u njega, mislim to je vec van mojih mogucnosti...a niva pa eto mogao bih se uklopiti...
Pogotovo sto bih ja sam vecinu stvari majstoris'o sam...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2781 Re: Terenci i mehanika

Post by bitanga_sa_otesa »

ma nisam te napao,govorim onako uopsteno....kazem ti mani se prepravki smetljarskih...niva jedino valja sa originalnim motorom...ako nije tajna ,koliki ti je budzet?
User avatar
mobsterc
Posts: 2311
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2782 Re: Terenci i mehanika

Post by mobsterc »

Ja ne kontam sto pitas za savjet ako si vec odlucio?
Ljudi ti kazu nemoj, a ti ma samo ovo, ma samo ono, ali ovo, niva, niva. Sto onda pitas, kupi nivu i projektuj.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2783 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

bitanga_sa_otesa wrote:ma nisam te napao,govorim onako uopsteno....kazem ti mani se prepravki smetljarskih...niva jedino valja sa originalnim motorom...ako nije tajna ,koliki ti je budzet?
Pa nekih 4500 -5000 KM...
mobsterc wrote:Ja ne kontam sto pitas za savjet ako si vec odlucio?
Ljudi ti kazu nemoj, a ti ma samo ovo, ma samo ono, ali ovo, niva, niva. Sto onda pitas, kupi nivu i projektuj.
Ma trazim savjet da li uzeti dizel ili orginal benzin i da li iko zna da li ima 'kuveta' u tim prepravkama...a eto bitanga mi rece, sto cjenim, da bjezim od tih prepravki...
User avatar
mobsterc
Posts: 2311
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2784 Re: Terenci i mehanika

Post by mobsterc »

Pa vrlo jednostavno, moze da ima 'kuveta' samo ako je neko bio identicnog uma kao ti pa je htio od te nive napraviti nesto. Svejstan si da se sansa za to mjeri u promilima, a ko nadjes nece biti jeftino. Ostali razlozi za mijenjanje motora su potrosnja i odrzavanje, znaci bitna mu je svaka marka, znaci sfusereno gdje god se stiglo. Ima bitanga fin autic za tebe, dodaj jos nesto na tu cijenu i dogovorite se. :D
MMM1977
Posts: 4418
Joined: 15/07/2009 12:56

#2785 Re: Terenci i mehanika

Post by MMM1977 »

Pozdrav, htio bih sebi uzeti kakvog terenca za izlete sa porodicom, dakle kao drugo auto a nikako primarno. U obzir bi došli terenci do nekih 10.000 KM. Prijedlozi? Ja sam snimio slijedeće vozilo, ono mi se super sviđalo uvijek: http://www.olx.ba/artikal/14475094/jeep ... gh-output/
User avatar
mobsterc
Posts: 2311
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2786 Re: Terenci i mehanika

Post by mobsterc »

Pa sta ces sa njim, vidis da je na stranim tablama? S druge strane, wrangler nikako nije za izlete sa porodicom, za izlete jeste :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2787 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

Sta nudi 'bitanga' i po kojoj cijeni?
MMM1977
Posts: 4418
Joined: 15/07/2009 12:56

#2788 Re: Terenci i mehanika

Post by MMM1977 »

mobsterc wrote:Pa sta ces sa njim, vidis da je na stranim tablama? S druge strane, wrangler nikako nije za izlete sa porodicom, za izlete jeste :D
:D

Pa šta je prijedlog?
User avatar
mobsterc
Posts: 2311
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2789 Re: Terenci i mehanika

Post by mobsterc »

Najvise dobijeno za najmanje para - cherokee, grand cherokee, pod uslovom da nadjes ocuvano
moze za te pare mozda i nekog pajera '98, samo gledaj ili da je kratki ili ako je dugi da je jaci motor, potesko auto.
Optimum bi bio neki cherokee 4.0 98', ali ih slabo ima... Obzirom da ti je skundarno auto i za zajebancije, ja bih isao mozda na nesto ovakvo

Code: Select all

http://www.olx.ba/artikal/17565118/jeep-cherokee-4-0-offroad/
Ako bi ga cesce vozao ubacis plin, jos mu staviti automatsku prednju speru i za malo para ima bas da se navozas.
Ili da platis nesto vise za dizela ako te brine potrosnja a ne zeza ti se s plinom.
Kiberluskoni
Posts: 361
Joined: 05/10/2005 00:16

#2790 Re: Terenci i mehanika

Post by Kiberluskoni »

MMMM
Ovaj Cherokee bi ti bio prava alternativa za Wrangler-a. Komplet ista mehanika samo više prostora.

Norm, vidim da si upao u zamku da ćeš sa prepravljenom nivom dizel proći jeftino. To ti pokusavamo objasniti. Za te pare ćeš zagrebati po površini, još ćeš se uvaliti i nećeš imati auto kako treba. Ako već hoćeš dizel, ganjaj kakvu Toyotu 4runner, pajera, discovery. ..
bitangin Cherokee izgleda mrak a vjerujem da je i mehanika ok, samo ti je malo iznad cjenovnog ranga.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2791 Re: Terenci i mehanika

Post by bitanga_sa_otesa »

Norm wrote:Sta nudi 'bitanga' i po kojoj cijeni?
cherokee xj 2.5 TD,u odlicnom stanju , 6000 maraka donesi i tvoj je .
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2792 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

Kiberluskoni wrote:MMMM
Ovaj Cherokee bi ti bio prava alternativa za Wrangler-a. Komplet ista mehanika samo više prostora.

Norm, vidim da si upao u zamku da ćeš sa prepravljenom nivom dizel proći jeftino. To ti pokusavamo objasniti. Za te pare ćeš zagrebati po površini, još ćeš se uvaliti i nećeš imati auto kako treba. Ako već hoćeš dizel, ganjaj kakvu Toyotu 4runner, pajera, discovery. ..
bitangin Cherokee izgleda mrak a vjerujem da je i mehanika ok, samo ti je malo iznad cjenovnog ranga.
Konkretan savjet, Blagodarim... :)
bitanga_sa_otesa wrote:cherokee xj 2.5 TD,u odlicnom stanju , 6000 maraka donesi i tvoj je .
...ne sumnjam da je k'o lampa, ali maaaaalo mi je nedostizno...
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2793 Re: Terenci i mehanika

Post by mahalas505 »

Pa vise ces platiti to zadovoljstvo dok dovedes kakvu krntiju do iole zadovoljavajuceg nivoa.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2794 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

...ma znam skont'o sam...nego cu jos jednu godinu stediti, pa onda uzeti nesto da valja...
zato sam i pitao uvazene kolege forumase za savjet...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2795 Re: Terenci i mehanika

Post by bitanga_sa_otesa »

dok ti ustedis ode on na zeljezo ....
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2796 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

...jbg, pored troje djece dinamika stednje je takva...nego bolan kakvo zeljezo? da nije jazuk?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2797 Re: Terenci i mehanika

Post by bitanga_sa_otesa »

kakav jazuk??? mene je taj auto dosao 14.000 ,poklanjam ga sada za ove pare i niko nece .sa zadovoljstvom cu gledati kako ga gnjave grajferom,bolje nego da ga se domogne neki ''spasioc'' ....
MMM1977
Posts: 4418
Joined: 15/07/2009 12:56

#2798 Re: Terenci i mehanika

Post by MMM1977 »

bitanga_sa_otesa wrote:kakav jazuk??? mene je taj auto dosao 14.000 ,poklanjam ga sada za ove pare i niko nece .sa zadovoljstvom cu gledati kako ga gnjave grajferom,bolje nego da ga se domogne neki ''spasioc'' ....
Nisam upratio šta prodaješ? Deder koju informaciju nabaci, malo slika i tako to...
User avatar
plucna mahramica
Posts: 573
Joined: 20/07/2011 14:59

#2799 Re: Terenci i mehanika

Post by plucna mahramica »

Bolje da se nategnes jos milju, posudis od zene :D i uzivas nego da se sekiras za nekom nivom
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#2800 Re: Terenci i mehanika

Post by Norm »

plucna mahramica wrote:Bolje da se nategnes jos milju, posudis od zene :D i uzivas nego da se sekiras za nekom nivom
...ma jedino ako ce me ko nategnut za milju :izet: :izet: :izet: , a zena bi me natjerala da spavam u autu kad bi znala moje planove...
Kod mene se zna da je uvijek moja zadnja....







Da draga!
Post Reply