Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
vkmiro
Posts: 441
Joined: 31/08/2007 20:55

#22401 Re: Telemach BH

Post by vkmiro »

Telemach wrote: 02/05/2024 15:26
vkmiro wrote: 02/05/2024 09:28 Pisao sam več prije pola godine za problem:
Titl na kanalu HistoriViasat nestane jednostavno, mora se promjeniti kanal gore ili dole i vratiti i titl opet dođe. Mislio sam da je samo kod mene ali pitao sam i familiju, isto se to događa i kod njih. Problem nije do totla nego je neke tehničke stvar. Vaš odgovor je da nije do vas nego do kuče koja daje taj kanal. Pa ako je tako, riješavajte to, neču ih valda ja zvati, vas plačam.
Pozdrav @vkmiro,
Kako smo i prethodno pisali za navedeno, Telemach je distributer sadržaja te kao takav nema, niti može imati uticaj na sadržaj, ili u ovom slučaju na problem u radu titla od strane emitera. Zahvaljujemo Vam se na razumijevanju te ukoliko imate određenih nejasnoća svakako nam se možete obratiti u inbox stranice. Stojimo Vam na raspolaganju.
I šta sada, to če tako ostati zauvjek? Pa valda vi potpisujete ugovore sa emiterima a ne korisnici. Vjerovatno u ugovoru piše da če distribuirati kanal ispravno. To znači, neki distributer emitira kanal bez zvuka i to mora bit tako, jer vi nemate nikakav uticaj. Katastrofa stvarno.
Son1
Posts: 1218
Joined: 24/07/2012 16:29

#22402 Re: Telemach BH

Post by Son1 »

Da li je moguce iskoristiti akciju za nove korisnike nakon isteka ugovora?
User avatar
billy organ
Posts: 1469
Joined: 04/07/2021 19:19

#22403 Re: Telemach BH

Post by billy organ »

Telemach wrote: 03/05/2024 14:25
billy organ wrote: 03/05/2024 14:08 Pitanje za @Telemach ,
uskoro ide preobracenje hbo max u max pa me zanima hoce li doci do dizanja cijene usluga?
Zdravo @billy organ,
Uz ažuriranje, rebrandinga kao i promjenu naziva, svi korisnici aplikacije moći će otkriti novo iskustvo na MAX-u uz pooboljšanu personalizaciju, pretraživanje i učinkovitost, zadržavajući svoje trenutne profile i historiju gledanja. U okviru naše ponude, i dalje imate mogućnost korištenja Standardnog paketa Max aplikacije, jer Max aplikacija ostaje sastavni dio HBO Premium paketa. Cijena navedenog paketa kanala se neće mijenjati. HBO i Cinemax kanali, kao i HBO OD također ostaju nepromijenjeni. Za dodatne informacije svakako stojimo na raspolaganju.
Hvala na odgovoru. :thumbup:
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22404 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

vkmiro wrote: 04/05/2024 08:29 I šta sada, to če tako ostati zauvjek? Pa valda vi potpisujete ugovore sa emiterima a ne korisnici. Vjerovatno u ugovoru piše da če distribuirati kanal ispravno. To znači, neki distributer emitira kanal bez zvuka i to mora bit tako, jer vi nemate nikakav uticaj. Katastrofa stvarno.
Zdravo @vkmiro,
Hvala Vam na ponovnom obraćanju. Zadovoljstvo naših korisnika je primarni cilj te smo Vašu primjedbu proslijedili kolegama u nadležni odjel. Kolege će izvršiti detaljnije provjere. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22405 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Son1 wrote: 04/05/2024 10:36 Da li je moguce iskoristiti akciju za nove korisnike nakon isteka ugovora?
Zdravo @Son1,
Hvala Vam na javljanju. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam dostavite korisničke podatke Ugovora u inbox stranice kako bi Vas kolege iz Odjela za prodaju pozvali te u skladu sa Vašim potrebama vjerujemo da će pronaći najbolju ponudu. Stojimo Vam na raspolaganju.
Last edited by Telemach on 04/05/2024 18:11, edited 1 time in total.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22406 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

billy organ wrote: 04/05/2024 11:32
Telemach wrote: 03/05/2024 14:25
billy organ wrote: 03/05/2024 14:08 Pitanje za @Telemach ,
uskoro ide preobracenje hbo max u max pa me zanima hoce li doci do dizanja cijene usluga?
Zdravo @billy organ,
Uz ažuriranje, rebrandinga kao i promjenu naziva, svi korisnici aplikacije moći će otkriti novo iskustvo na MAX-u uz pooboljšanu personalizaciju, pretraživanje i učinkovitost, zadržavajući svoje trenutne profile i historiju gledanja. U okviru naše ponude, i dalje imate mogućnost korištenja Standardnog paketa Max aplikacije, jer Max aplikacija ostaje sastavni dio HBO Premium paketa. Cijena navedenog paketa kanala se neće mijenjati. HBO i Cinemax kanali, kao i HBO OD također ostaju nepromijenjeni. Za dodatne informacije svakako stojimo na raspolaganju.
Hvala na odgovoru. :thumbup:
Pozdrav @billy organ,
Hvala Vama za povratnu informaciju. Svakako, stojimo Vam na raspolaganju za sve potrebne informacije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41168
Joined: 29/06/2011 23:39

#22407 Re: Telemach BH

Post by dječak sa šibicama »

E cuj ukidaju Unifi, mislim ne koristim tako cesto ali povremeno je koristena i dobrodosla.

Tacno, samo ukidaju ovo i ono, sve losija ponuda.
ramonda
Posts: 99
Joined: 07/03/2024 10:24

#22408 Re: Telemach BH

Post by ramonda »

dječak sa šibicama wrote: 04/05/2024 17:53 E cuj ukidaju Unifi, mislim ne koristim tako cesto ali povremeno je koristena i dobrodosla.

Tacno, samo ukidaju ovo i ono, sve losija ponuda.
Otkud ti to da ukidaju unifi?

Uuh to bi bilo brutalno. Unifi mi zlatan bio u roamingu u Sloveniji i Srbiji gdje često idem. Ako to ukinu baš će degradirati uslugu.

Vidim sad obavijest. Strašno loš potez :(
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41168
Joined: 29/06/2011 23:39

#22409 Re: Telemach BH

Post by dječak sa šibicama »

Kazu premalo se koristi, meni je bas bio koristan x puta, svugdje je dostupan ako si blizu stambenih objekata i praktican.

Jbg, jos jedna usluga manje na tmachu. Rekao bi covjek past ce i cijena iste, ali moze se ocekivati samo novo poskupljenje :D
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10196
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22410 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Pored sada jeftinog mobilnog interneta UniFi je postao potpuno beskoristan.
ramonda
Posts: 99
Joined: 07/03/2024 10:24

#22411 Re: Telemach BH

Post by ramonda »

Kako kome. Meni je itekako koristan i za mene je mobilni internet i dalje preskup. Dok ne bude čisti flat za 10 KM, to je preskupo i ne želim na to davati pare. Koristim ultru i trošim ne više od 5KM kredita mjesečno. Ponekad idem do 10 i to je to. Ovo mi je bio dodatak koji sam itekako koristila i jedan od razloga zašto sam na Telemachu. Sad nemam nikakvog razloga koristiti Telemach, osim ukoliko drastično ne snize pretplatu zbog ovoga.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10196
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22412 Re: Telemach BH

Post by Benq »

ramonda wrote: 04/05/2024 19:43 Kako kome. Meni je itekako koristan i za mene je mobilni internet i dalje preskup. Dok ne bude čisti flat za 10 KM, to je preskupo i ne želim na to davati pare. Koristim ultru i trošim ne više od 5KM kredita mjesečno. Ponekad idem do 10 i to je to. Ovo mi je bio dodatak koji sam itekako koristila i jedan od razloga zašto sam na Telemachu. Sad nemam nikakvog razloga koristiti Telemach, osim ukoliko drastično ne snize pretplatu zbog ovoga.
Izbacuju servis koji nije bio ni naplacivan posebno, niti je zbog UniFi-a cijena paketa bila veca, tako da ne vidim da ce biti ikakvo snizenje cijene zbog toga. Imaju oni jos mnogo kvaliteta zbog kojih vrijedi ostati pretplatnik, ali svakom njegovo.
User avatar
mc-twin
Posts: 3396
Joined: 18/04/2009 23:47

#22413 Re: Telemach BH

Post by mc-twin »

vkmiro wrote: 04/05/2024 08:29 I šta sada, to če tako ostati zauvjek? Pa valda vi potpisujete ugovore sa emiterima a ne korisnici. Vjerovatno u ugovoru piše da če distribuirati kanal ispravno. To znači, neki distributer emitira kanal bez zvuka i to mora bit tako, jer vi nemate nikakav uticaj. Katastrofa stvarno.
Fakat i meni nisu jasne ove njihove "izlike" emiter-distributer. Nidje veze... Kao sto kazes valjda se imaju neke obaveze jedni prema drugima koje se trebaju postovati.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10196
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22414 Re: Telemach BH

Post by Benq »

Banned user for reason “Krsenje pravila foruma”
» drug_profi

7 dana

Nacionalizam se nece tolerisati!
User avatar
fusion_ba
Posts: 4434
Joined: 02/12/2017 20:10

#22415 Re: Telemach BH

Post by fusion_ba »

Ni ja nisam često koristio UniFi li znao je dobro doći. Minus za ukidanje. A ukinuli su i Tidal nedavno.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22416 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

rida1976 wrote: 03/05/2024 13:32 Kad se pogleda hronoloski u zadnje dvije godine islo je nekoliko poskupljenja i nekoliko ukidanja nekih servisa(usluga). Dakle, usluga poskupljuje a paralelno je sve siromasnija. Ok, jos uvijek su bolji od konkurencije ali ovo su činjenice. Dajte bar dizite te brzine interneta kad vec ne mozete ponuditi Arene ili nesto drugo. Milsim da je red ljudi.
Zdravo @rida1976, @dembele, @dječak sa šibicama, @ramonda i @fusion_ba,
Nažalost, zbog nedavnih tehnoloških promjena i izmjena u Google politici i nemogućnosti daljnjeg razvoja aplikacije, Unifi i Unifi travel od 4.6. neće biti dio Telemach ponude.

Ovim putem želimo istaknuti da će naš fokus u narednom periodu biti usmjeren na razvoj novih digitalnih platformi i aplikacija, sve u cilju poboljšanja korisničkog iskustva.

Hvala vam na razumijevanju i podršci.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22417 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

ramonda wrote: 04/05/2024 19:43 Kako kome. Meni je itekako koristan i za mene je mobilni internet i dalje preskup. Dok ne bude čisti flat za 10 KM, to je preskupo i ne želim na to davati pare. Koristim ultru i trošim ne više od 5KM kredita mjesečno. Ponekad idem do 10 i to je to. Ovo mi je bio dodatak koji sam itekako koristila i jedan od razloga zašto sam na Telemachu. Sad nemam nikakvog razloga koristiti Telemach, osim ukoliko drastično ne snize pretplatu zbog ovoga.
Pozdrav @ramonda,
Razumijemo da vam je Unifi aplikacija od značaja. Želimo dodatno provjeriti šta možemo učiniti za vaš ugovor te vas ljubazno pozivamo da nam u inbox stranice dostavite korisničke podatke kao i kontakt broj. Naš Tim za brigu o korisnicima će vas pozvati u najkraćem roku po dostavljenim podacima. Stojimo vam na raspolaganju.
Last edited by Telemach on 05/05/2024 18:22, edited 2 times in total.
User avatar
Big Ben
Posts: 169
Joined: 17/12/2010 23:44

#22418 Re: Telemach BH

Post by Big Ben »

@Telemach

Pozdrav!
Korisnik sam usluge EON Full. Istekao mi je ugovor. Nisam produžio. Vaše kolege iz prodaje su mi poslali ponudu za produženje. Nije mi odgovarala. Plaćam 72,45 KM, što mi je previše u ovom trenutku, s obzirom na trenutne obaveze i činjenicu da slabo koristim uslugu.

Zanima me, kakva je procedura sa prebacivanjem na slabije pakete, konkretno sada gledam EON Light Duo od 52,45 KM.

Dvije stvari me zanimaju:
1. Da li bih mogao zadržati EON Smart Box, tj. kako da znam da sam u 1000 najbržih? :D
2. Šta znači promo za EON Smart TV aplikaciju? Mjesec, dva, godina?

Hvala. Lp! :thumbup:
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#22419 Re: Telemach BH

Post by AdzijaFace »

ramonda wrote: 04/05/2024 19:43 mene je mobilni internet i dalje preskup. Dok ne bude čisti flat za 10 KM, to je preskupo
Pa ni unifi nije bio flat? Sto se tice mobilnog interneta, 500m, 30gb, za 13KM ti preskupo?
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22420 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

Big Ben wrote: 06/05/2024 10:45 @Telemach
Pozdrav!
Korisnik sam usluge EON Full. Istekao mi je ugovor. Nisam produžio. Vaše kolege iz prodaje su mi poslali ponudu za produženje. Nije mi odgovarala. Plaćam 72,45 KM, što mi je previše u ovom trenutku, s obzirom na trenutne obaveze i činjenicu da slabo koristim uslugu.
Zanima me, kakva je procedura sa prebacivanjem na slabije pakete, konkretno sada gledam EON Light Duo od 52,45 KM.
Dvije stvari me zanimaju:
1. Da li bih mogao zadržati EON Smart Box, tj. kako da znam da sam u 1000 najbržih? :D
2. Šta znači promo za EON Smart TV aplikaciju? Mjesec, dva, godina?
Hvala. Lp! :thumbup:
Pozdrav @Big Ben,
Kako bismo izvršili detaljniju provjeru za usluge ljubazno ćemo vas zamoliti da nam dostavite korisničke podatke nosioca ugovora u inbox stranice. Kolege iz Tima za brigu o korisnicima će vas pozvati za sve detaljnije informacije. Stojimo vam na raspolaganju.
ramonda
Posts: 99
Joined: 07/03/2024 10:24

#22421 Re: Telemach BH

Post by ramonda »

AdzijaFace wrote: 06/05/2024 11:42
ramonda wrote: 04/05/2024 19:43 mene je mobilni internet i dalje preskup. Dok ne bude čisti flat za 10 KM, to je preskupo
Pa ni unifi nije bio flat? Sto se tice mobilnog interneta, 500m, 30gb, za 13KM ti preskupo?
Nije ali je bio u sklopu paketa kojeg ionako plaćam. Sad su mi to ukinuli a cijena ostala ista.

A šta je kome skupo, ne bih raspravljala. Ovako sam imala uključeno u paketu, a sada bi trebala dati tih dodatnih 13 KM.
AdzijaFace
Posts: 277
Joined: 13/06/2021 12:42

#22422 Re: Telemach BH

Post by AdzijaFace »

ramonda wrote: 06/05/2024 12:47 A šta je kome skupo, ne bih raspravljala. Ovako sam imala uključeno u paketu, a sada bi trebala dati tih dodatnih 13 KM.
Pa dobro, slazem se za ukidanje bez alternative. Sta da ti kazem, mocni kapitalizam. Ovaj dio za 13KM, ako koristis mobitel, tu je to. Vecina potrosi MINIMUM 7-10KM mjesecno na telefon, pa uz 13KM imas telefon i internet.
sabanss
Posts: 4643
Joined: 13/08/2006 11:20

#22423 Re: Telemach BH

Post by sabanss »

Telemach wrote: 05/05/2024 18:00 Zdravo @rida1976, @dembele, @dječak sa šibicama, @ramonda i @fusion_ba,
Nažalost, zbog nedavnih tehnoloških promjena i izmjena u Google politici i nemogućnosti daljnjeg razvoja aplikacije, Unifi i Unifi travel od 4.6. neće biti dio Telemach ponude.

Ovim putem želimo istaknuti da će naš fokus u narednom periodu biti usmjeren na razvoj novih digitalnih platformi i aplikacija, sve u cilju poboljšanja korisničkog iskustva.

Hvala vam na razumijevanju i podršci.
Aplikacija neće biti u ponudi ili neće servis biti u ponudi? Aplikacija je bila manje-više beskorisna, servis je bio koristan i ne vidim na koji način su povezani. Servis može ostati komotno.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22424 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

sabanss wrote: 06/05/2024 13:18
Telemach wrote: 05/05/2024 18:00 Zdravo @rida1976, @dembele, @dječak sa šibicama, @ramonda i @fusion_ba,
Nažalost, zbog nedavnih tehnoloških promjena i izmjena u Google politici i nemogućnosti daljnjeg razvoja aplikacije, Unifi i Unifi travel od 4.6. neće biti dio Telemach ponude.
Ovim putem želimo istaknuti da će naš fokus u narednom periodu biti usmjeren na razvoj novih digitalnih platformi i aplikacija, sve u cilju poboljšanja korisničkog iskustva.
Hvala vam na razumijevanju i podršci.
Aplikacija neće biti u ponudi ili neće servis biti u ponudi? Aplikacija je bila manje-više beskorisna, servis je bio koristan i ne vidim na koji način su povezani. Servis može ostati komotno.
Pozdrav @sabanss,
Zahvaljujemo na reakciji. Kako sama aplikacija neće imati daljnji razvoj, nažalost, servisi Unifi i Unifi travel od 04.06. ove godine prestaju biti dijelom naše ponude. Razumijemo važnost Unifi servisa za vas. Kako bismo pronašli najbolje rješenje za vaš ugovor, pozivamo vas da nam u inbox stranice dostavite vaše korisničke podatke, kao i kontakt broj. Naš Tim za brigu o korisnicima će vas kontaktirati u najkraćem roku nakon toga.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22425 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

ramonda wrote: 06/05/2024 12:47
AdzijaFace wrote: 06/05/2024 11:42
ramonda wrote: 04/05/2024 19:43 mene je mobilni internet i dalje preskup. Dok ne bude čisti flat za 10 KM, to je preskupo
Pa ni unifi nije bio flat? Sto se tice mobilnog interneta, 500m, 30gb, za 13KM ti preskupo?
Nije ali je bio u sklopu paketa kojeg ionako plaćam. Sad su mi to ukinuli a cijena ostala ista.
A šta je kome skupo, ne bih raspravljala. Ovako sam imala uključeno u paketu, a sada bi trebala dati tih dodatnih 13 KM.
@ramonda,
Ljubazno vas molimo da nam dostavite korisničke podatke u inbox stranice kako bismo mogli izvršiti dodatne provjere te kako bi vas kolege iz nadležnog odjela mogle kontaktirati za više informacija.
Post Reply