Telemach BH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
chakany
Posts: 2928
Joined: 05/09/2010 14:05

#22351 Re: Telemach BH

Post by chakany »

Prije su na tim kanalima bili DVB-C titlovi. Otkako idu zalijepljeni titlovi dešavaju se ti problemi. Pojma nemam koji je razlog pa više ne idu DVB-C titlovi.
Uglavnom, kasni prevod ili brza i preko tv, a ne samo preko EON aplikacija
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22352 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

fusion_ba wrote: 27/04/2024 23:00 @Telemach
Na kanalu Filmbox Premium na EON platformi nisu sinhronizovani zvuk i slika
Pozdrav @fusion_ba i @chakany,
Hvala Vam na obraćanju ovim putem. Obavještavamo Vas da su kolege iz nadležnog odjela izvršile detaljnu provjeru te otklonili navedene smetnje. Ukoliko se navedeno nastavi ponavljati ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam dostavite kontakt broj u inbox stranice. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
shape of despair
Posts: 3140
Joined: 09/04/2008 18:41

#22353 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

Mozete li uraditi promjenu da slika na radiju nije staticna,i preko boxa i preko eona.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22354 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

shape of despair wrote: 28/04/2024 17:54 Mozete li uraditi promjenu da slika na radiju nije staticna,i preko boxa i preko eona.
Zdravo @shape of despair,
Zahvaljujemo se na postavljenom upitu. Isti smo u cjelosti proslijedili kolegama iz relevantnog odjela. Po primitku više informacija informisati ćemo Vas na ovaj način. Ljubazno Vas molimo za samo malo strpljenja. Za dodatna pitanja i informacije uvijek Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
TMovac
Posts: 1202
Joined: 07/03/2010 00:39

#22355 Re: Telemach BH

Post by TMovac »

Telemach wrote: 28/04/2024 13:33
fusion_ba wrote: 27/04/2024 23:00 @Telemach
Na kanalu Filmbox Premium na EON platformi nisu sinhronizovani zvuk i slika
Pozdrav @fusion_ba i @chakany,
Hvala Vam na obraćanju ovim putem. Obavještavamo Vas da su kolege iz nadležnog odjela izvršile detaljnu provjeru te otklonili navedene smetnje. Ukoliko se navedeno nastavi ponavljati ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam dostavite kontakt broj u inbox stranice. Stojimo Vam na raspolaganju.
na kanalu SCIFI redovito preskace titl sa vremena na vrijeme. Preko dana mi toliko i ne smeta, ali problem je navece kada gledam sa stisanim tonom.
User avatar
shape of despair
Posts: 3140
Joined: 09/04/2008 18:41

#22356 Re: Telemach BH

Post by shape of despair »

Telemach wrote: 29/04/2024 11:16
shape of despair wrote: 28/04/2024 17:54 Mozete li uraditi promjenu da slika na radiju nije staticna,i preko boxa i preko eona.
Zdravo @shape of despair,
Zahvaljujemo se na postavljenom upitu. Isti smo u cjelosti proslijedili kolegama iz relevantnog odjela. Po primitku više informacija informisati ćemo Vas na ovaj način. Ljubazno Vas molimo za samo malo strpljenja. Za dodatna pitanja i informacije uvijek Vam stojimo na raspolaganju.
Jasno vam je zasto pitam,zbog tv uredaja i statične slike i problema u vezi iste. Uglavnom hvala. Volimo radio upaliti da neobavezno svira ali zbog ovoga to ne radimo vec smo kupili mali tranzistor ali nije to to.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22357 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

shape of despair wrote: 29/04/2024 11:44
Telemach wrote: 29/04/2024 11:16
shape of despair wrote: 28/04/2024 17:54 Mozete li uraditi promjenu da slika na radiju nije staticna,i preko boxa i preko eona.
Zdravo @shape of despair,
Zahvaljujemo se na postavljenom upitu. Isti smo u cjelosti proslijedili kolegama iz relevantnog odjela. Po primitku više informacija informisati ćemo Vas na ovaj način. Ljubazno Vas molimo za samo malo strpljenja. Za dodatna pitanja i informacije uvijek Vam stojimo na raspolaganju.
Jasno vam je zasto pitam,zbog tv uredaja i statične slike i problema u vezi iste. Uglavnom hvala. Volimo radio upaliti da neobavezno svira ali zbog ovoga to ne radimo vec smo kupili mali tranzistor ali nije to to.
@shape of despair,
Razumijemo Vaše potrebe u potpunosti. Kao što smo i prethodno naveli dostavljeni upit je promptno proslijeđen releveantom odjelu na detaljne provjere. Po zaprimanju informacija odmah ćemo Vas informisati. Zahvaljujemo se na razumijevanju.
DON_eARL
Posts: 3742
Joined: 31/10/2010 22:26

#22358 Re: Telemach BH

Post by DON_eARL »

shape of despair wrote: 29/04/2024 11:44 Jasno vam je zasto pitam,zbog tv uredaja i statične slike i problema u vezi iste. Uglavnom hvala. Volimo radio upaliti da neobavezno svira ali zbog ovoga to ne radimo vec smo kupili mali tranzistor ali nije to to.
Vidi na TV-u imaš li Audio Only mode, vjerovatno može biti od koristi pri slušanju radija. Koji je TV uopšte i je li podložan burn-inu?
User avatar
typeOnegative
Posts: 4911
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#22359 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

Ako se ne radi o OLED televizoru nema frke s tim , a oled ima opciju da se ugasi display jednim klikom..
kikilika
Posts: 262
Joined: 10/01/2011 22:41

#22360 Re: Telemach BH

Post by kikilika »

@ Telemach BH
stan je u pitanju - sinu u njegovoj sobi internet na mobitelu radi kako treba npr. cca 15-20 min. i onda se desi da ne moze da posalje poruku, otvori neku stranicu i sl. sve dok ne ugasi i ponovo upali internet; nekad sve bude ok 1-2h i onda npr. u 5 min. mora 5 puta ugasiti/upaliti internet; ruter se nalazi u dnevnoj sobi i signal na mobitelu je samo tu dobar - sto si udaljeniji od rutera sve je slabiji internet i cesce se desavaju ovi problemi, mada se zna desiti da i u dnevnoj sobi internet na mobitelu na kratko ne radi
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22361 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

kikilika wrote: 29/04/2024 16:13 @ Telemach BH
stan je u pitanju - sinu u njegovoj sobi internet na mobitelu radi kako treba npr. cca 15-20 min. i onda se desi da ne moze da posalje poruku, otvori neku stranicu i sl. sve dok ne ugasi i ponovo upali internet; nekad sve bude ok 1-2h i onda npr. u 5 min. mora 5 puta ugasiti/upaliti internet; ruter se nalazi u dnevnoj sobi i signal na mobitelu je samo tu dobar - sto si udaljeniji od rutera sve je slabiji internet i cesce se desavaju ovi problemi, mada se zna desiti da i u dnevnoj sobi internet na mobitelu na kratko ne radi
Zdravo @kikilika
Zahvaljujemo se na javljanju i pruženoj prilici da Vam pomognemo na ovaj način. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam putem privatne poruke dostavite broj telefona na koji ste dostupni, kolege iz Tima za tehničku podršku će Vas pozvati po prioritetu te izvršiti sve potrebne provjere. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3147
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#22362 Re: Telemach BH

Post by rajv0sa »

Jedno pitanje, kakva je procedura za promjenu modema, imam ovaj stari Cisco. WiFi je užasan , samo u sobi radi kako treba. Ili je bolja opcija kupiti neki ruter bolji i ugasiti wifi na ovome?
BigBossBrkO
Posts: 95
Joined: 04/08/2014 01:37

#22363 Re: Telemach BH

Post by BigBossBrkO »

rajv0sa wrote: 29/04/2024 19:10 Jedno pitanje, kakva je procedura za promjenu modema, imam ovaj stari Cisco. WiFi je užasan , samo u sobi radi kako treba. Ili je bolja opcija kupiti neki ruter bolji i ugasiti wifi na ovome?
To drugo, preporuka za TP LINK AX seriju, uzeo nedavno AX55 pro roditeljima; dual band, iz sobe koja je u ćošku stana sada dobacuje i do balkona koji je na drugom kraju stana, kroz 2 betonska zida i signal opet ne pada ispod 80% od pune brzine konekcije, a IPTV na smart tv također prebacuje kanale drastično brže itd. :thumbup:
Last edited by BigBossBrkO on 29/04/2024 21:50, edited 4 times in total.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22364 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

rajv0sa wrote: 29/04/2024 19:10 Jedno pitanje, kakva je procedura za promjenu modema, imam ovaj stari Cisco. WiFi je užasan , samo u sobi radi kako treba. Ili je bolja opcija kupiti neki ruter bolji i ugasiti wifi na ovome?
Zdravo @rajv0sa
Zahvaljujemo se na obraćanju na ovaj način. Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam putem privatne poruke dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt telefon. Po zaprimanju podataka iste ćemo proslijediti kolegama iz Tima za tehničku podršku kako bi Vas pozvali te detaljno ispitali status internet usluga. Stojimo Vam na raspolaganju.
smijesni_ste
Posts: 5988
Joined: 09/10/2009 16:46

#22365 Re: Telemach BH

Post by smijesni_ste »

@Telemach

Jučer mi je pukla konekcija na nekih 10-ak minuta i kad se konačno dozvala, sve je sporo i zagušeno, jedva da otvara neke stranice.

Međutim, kad odem na speedtest, konstantno mi mjeri skoro duplo veću brzinu od one propisane u mom paketu.

Pretpostavljam da je neka greška u pitanju, a ukoliko nije, radije bih ranije(sporije) brzine, a da bude stabilno nego ovako kako je sad...
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22366 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

smijesni_ste wrote: 30/04/2024 18:32 @Telemach

Jučer mi je pukla konekcija na nekih 10-ak minuta i kad se konačno dozvala, sve je sporo i zagušeno, jedva da otvara neke stranice.

Međutim, kad odem na speedtest, konstantno mi mjeri skoro duplo veću brzinu od one propisane u mom paketu.

Pretpostavljam da je neka greška u pitanju, a ukoliko nije, radije bih ranije(sporije) brzine, a da bude stabilno nego ovako kako je sad...
Zdravo @smijesni_ste,
Zahvaljujemo se na javljanju. Vaš upit je proslijeđen kolegama iz Tima za tehničku podršku te poziv od strane istih očekujte u najkraćem roku kako bi se izvršila provjere te shodno tome i omogućilo neometano korištenje internet servisa. Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
crnivrag
Posts: 12959
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#22367 Re: Telemach BH

Post by crnivrag »

HBO Max aplikacija postaje Max

HBO Max aplikacija od 21.05.2024. postaje Max. Uz ažuriranje, rebranding kao i promjenu naziva, korisnici aplikacije moći će otkriti novo iskustvo na MAX-u zadržavajući svoje trenutne profile i historiju gledanja, nastavljajući svoje putovanje na MAX-u tamo gdje su stali. Ovisno od uređaja ili operativnog sistema, HBO Max aplikacija će biti automatski ažurirana na Max aplikaciju, dok će u nekim slučajevima biti potrebno preuzeti novu Max aplikaciju. U okviru Telemach ponude, korisnici će imati mogućnost korištenja Standardnog paketa Max aplikacije. Max aplikacija ostaje sastavni dio HBO Premium paketa. HBO i Cinemax kanali, kao i HBO OD ostaju nepromijenjeni.
Obavijest na Telemach web stranici

Paketi:

Standard:
Stream na 2 uređaja istovremeno
Full HD rezolucija
30 downloada za gledanje offline

Premium:
Stream na 4 uređaja istovremeno
4K UHD rezolucija & Dolby Atmos
100 downloada za gledanje offline

Sportski dodatak:
Prenos uživo za Eurosport 1 i Eurosport 2 kanale
User avatar
MTV
Posts: 14364
Joined: 21/08/2013 19:39

#22368 Re: Telemach BH

Post by MTV »

Kako degradiranje. :-)
Sta ce sljedece ukinuti/degradirati.
User avatar
rida1976
Posts: 1920
Joined: 25/11/2007 19:43

#22369 Re: Telemach BH

Post by rida1976 »

Uh lose ovo. Morat ce se traziti alternative neke
User avatar
Gizmo967
Posts: 93
Joined: 29/10/2018 19:20

#22370 Re: Telemach BH

Post by Gizmo967 »

Da, ovo je downgrade jer 4K Dolby imamo na HBO Max 😡😡😡
User avatar
typeOnegative
Posts: 4911
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#22371 Re: Telemach BH

Post by typeOnegative »

@Telemach
Obzirom da je ovo downgrade jer smo u paketu na hbo max imali Dolby Vision/Atmos nadam se da će biti bar neka mogućnost nadoplate na premium max kad već ne može kao i do sad !
dzenanalic22
Posts: 869
Joined: 28/08/2017 16:30

#22372 Re: Telemach BH

Post by dzenanalic22 »

MTV wrote: 01/05/2024 09:50 Kako degradiranje. :-)
Sta ce sljedece ukinuti/degradirati.
Pa nije Telemach degradirao uslugu nego HBO. Neće Telemach sigurno plaćati dodatnih 6KM za svakog HBO korisnika :-)
User avatar
vkmiro
Posts: 441
Joined: 31/08/2007 20:55

#22373 Re: Telemach BH

Post by vkmiro »

Pisao sam več prije pola godine za problem:
Titl na kanalu HistoriViasat nestane jednostavno, mora se promjeniti kanal gore ili dole i vratiti i titl opet dođe. Mislio sam da je samo kod mene ali pitao sam i familiju, isto se to događa i kod njih. Problem nije do totla nego je neke tehničke stvar. Vaš odgovor je da nije do vas nego do kuče koja daje taj kanal. Pa ako je tako, riješavajte to, neču ih valda ja zvati, vas plačam.
Optime
Posts: 21
Joined: 06/03/2022 21:27

#22374 Re: Telemach BH

Post by Optime »

Zbog cega nemam Cinestar Fantasy? Skenirao sam i trazio opet kanale i u HD i na SD ali ga nema.
User avatar
Telemach
Posts: 15784
Joined: 13/10/2010 14:13

#22375 Re: Telemach BH

Post by Telemach »

vkmiro wrote: 02/05/2024 09:28 Pisao sam več prije pola godine za problem:
Titl na kanalu HistoriViasat nestane jednostavno, mora se promjeniti kanal gore ili dole i vratiti i titl opet dođe. Mislio sam da je samo kod mene ali pitao sam i familiju, isto se to događa i kod njih. Problem nije do totla nego je neke tehničke stvar. Vaš odgovor je da nije do vas nego do kuče koja daje taj kanal. Pa ako je tako, riješavajte to, neču ih valda ja zvati, vas plačam.
Pozdrav @vkmiro,
Kako smo i prethodno pisali za navedeno, Telemach je distributer sadržaja te kao takav nema, niti može imati uticaj na sadržaj, ili u ovom slučaju na problem u radu titla od strane emitera. Zahvaljujemo Vam se na razumijevanju te ukoliko imate određenih nejasnoća svakako nam se možete obratiti u inbox stranice. Stojimo Vam na raspolaganju.
Post Reply