Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#201 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by baja »

BHT Moja TV već godinama...zadovoljan.
Time shift je prava stvar, al skontah većina ljudi ne zna uopće da to ima...
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#202 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Nepass »

Benq wrote:
Nepass wrote: Ja tv nikako ne gledam, ponekad utakmica i to je to. A bht ima brzinu neta, bar u ponudi, zakurac da prostis. Ono nude 10mb/s a telemach 25mb/s.
Telefon ne bih ni gratis uzeo.
Pogledacu im jos ponudu, bio je u planu bht ali ova brzina neta me odbija
Nemoj tako drug , kod njih je to sad senzacija , heeeej internet 10-30Mb , jos malo pa nestalo :mrgreen:
I neizostavno placanje za dodatni tv
bumerangss
Posts: 4464
Joined: 12/01/2015 16:47

#203 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

Benq wrote:
Nepass wrote: Ja tv nikako ne gledam, ponekad utakmica i to je to. A bht ima brzinu neta, bar u ponudi, zakurac da prostis. Ono nude 10mb/s a telemach 25mb/s.
Telefon ne bih ni gratis uzeo.
Pogledacu im jos ponudu, bio je u planu bht ali ova brzina neta me odbija
Nemoj tako drug , kod njih je to sad senzacija , heeeej internet 10-30Mb , jos malo pa nestalo :mrgreen:
Uzmes Moja TV full i dodatni paket 2 i imas net od 100/4 Mb i telefon i TV i HD kanale i OHB i sve za 79KM
bumerangss
Posts: 4464
Joined: 12/01/2015 16:47

#204 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

Nepass wrote:
Benq wrote:
Nepass wrote: Ja tv nikako ne gledam, ponekad utakmica i to je to. A bht ima brzinu neta, bar u ponudi, zakurac da prostis. Ono nude 10mb/s a telemach 25mb/s.
Telefon ne bih ni gratis uzeo.
Pogledacu im jos ponudu, bio je u planu bht ali ova brzina neta me odbija
Nemoj tako drug , kod njih je to sad senzacija , heeeej internet 10-30Mb , jos malo pa nestalo :mrgreen:
I neizostavno placanje za dodatni tv
4KM je dodatni TV

ni kutija cigara :wink:
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#205 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Nepass »

bumerangss wrote:
Benq wrote:
Nepass wrote: Ja tv nikako ne gledam, ponekad utakmica i to je to. A bht ima brzinu neta, bar u ponudi, zakurac da prostis. Ono nude 10mb/s a telemach 25mb/s.
Telefon ne bih ni gratis uzeo.
Pogledacu im jos ponudu, bio je u planu bht ali ova brzina neta me odbija
Nemoj tako drug , kod njih je to sad senzacija , heeeej internet 10-30Mb , jos malo pa nestalo :mrgreen:
Uzmes Moja TV full i dodatni paket 2 i imas net od 100/4 Mb i telefon i TV i HD kanale i OHB i sve za 79KM
Haha pa radije bih bwz struje zivio nego za net i kablovsku dao 80km :)
Ali fakat
kolacodjagoda
Posts: 172
Joined: 25/02/2016 09:58

#206 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by kolacodjagoda »

Haha pa radije bih bwz struje zivio nego za net i kablovsku dao 80km :)
Ali fakat[/quote]
Ma ja, da telemach kojim slucajem objavi takvu ponudu, hvalio bi je na sva usta. Pusti se šuplje. Kad telekom potuče konkurenciju ponudom tada vam lafo ne treba a kad neko od konkurecije to isto uradi, tada je to vrhunsko.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#207 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Nepass »

daj tu ponudu sa kojom je potukao konkurenciju da ih sutra zovem?
do sad sam davao 28,5km, haj nekako zbog kvalitetnijeg sadrzaja sam prelomio da dam i 39,90km ali preko ne idem
User avatar
Maharadza
Posts: 16724
Joined: 30/01/2013 15:13

#209 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Maharadza »

Nepass wrote:http://telemach.ba/oec/tv-net/duo-net
http://www.mojatv.ba/net.html
http://www.logosoft.ba/logo-duo-plus

to je to, nema ovdje( nazalost) bh telecom sta da trazi
To su im stari paketi, evo novih:

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51a83ec67a2.html

Moja TV Net
TV (140 SDTV kanala) + Internet (10+/1 Mbps, dodatne usluge mail i web hosting)
36 KM

Ovih 10+ znači valjda 30mbps AKO imaš tehničke mogućnosti?!
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#210 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by erotica »

Nepass wrote:http://telemach.ba/oec/tv-net/duo-net
http://www.mojatv.ba/net.html
http://www.logosoft.ba/logo-duo-plus

to je to, nema ovdje( nazalost) bh telecom sta da trazi
Od 1.5. Moja TV Net brzine se povećavaju na minimum 10 Mb pa sve do 25 za 36 mjesecno + tv. Telemah je ovdje u prednosti samo zbpg ovih 5 HD kanala sto daje uz ovaj paket a i telekom je morao makar ove nase tipa BHT, HAAYAT, FACE, AL JAZEERA HD da pusti u osnovnom paketu.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#211 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Nepass »

Maharadza wrote:
Nepass wrote:http://telemach.ba/oec/tv-net/duo-net
http://www.mojatv.ba/net.html
http://www.logosoft.ba/logo-duo-plus

to je to, nema ovdje( nazalost) bh telecom sta da trazi
To su im stari paketi, evo novih:

https://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M51a83ec67a2.html

Moja TV Net
TV (140 SDTV kanala) + Internet (10+/1 Mbps, dodatne usluge mail i web hosting)
36 KM

Ovih 10+ znači valjda 30mbps AKO imaš tehničke mogućnosti?!
Kako saznati tehnicke mogucnosti?
bumerangss
Posts: 4464
Joined: 12/01/2015 16:47

#212 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by bumerangss »

Oni iz bh telecoma ispitaju tehnicke mogucnosti kad se podnese zahtijev za prikljucak i kazu ti sta i kako moze
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#213 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by mirza_15 »

erotica wrote:
Nepass wrote:http://telemach.ba/oec/tv-net/duo-net
http://www.mojatv.ba/net.html
http://www.logosoft.ba/logo-duo-plus

to je to, nema ovdje( nazalost) bh telecom sta da trazi
Od 1.5. Moja TV Net brzine se povećavaju na minimum 10 Mb pa sve do 25 za 36 mjesecno + tv. Telemah je ovdje u prednosti samo zbpg ovih 5 HD kanala sto daje uz ovaj paket a i telekom je morao makar ove nase tipa BHT, HAAYAT, FACE, AL JAZEERA HD da pusti u osnovnom paketu.

Za 4 dodatne marke dobijes 10 HD kanala, a cijena se izjednaci sa Telemach-ovom.

edit: Imas i time shift koji ce se kod Telemach-a dodatno naplacivati u ovom paketu.

Posebna pogodnost je dodavanje do 5 mobilnih brojeva (2 postpaida i 3 prepaida) u paket sa mojaTV sa besplatnim minutama (po 1.000 minuta svaki broj uz uspostavu 0,05 KM) u grupi i dodatnih 500 MB mobilnog interneta na svaki mobilni prikljucak.
Last edited by mirza_15 on 20/04/2016 08:36, edited 1 time in total.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#214 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Nepass »

bumerangss wrote:Oni iz bh telecoma ispitaju tehnicke mogucnosti kad se podnese zahtijev za prikljucak i kazu ti sta i kako moze
Ako mogucnosti budu dobre onda definitivno bht. Oni bar umanje racun kad steka net i moja tv
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#215 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

Nepass wrote: Ako mogucnosti budu dobre onda definitivno bht. Oni bar umanje racun kad steka net i moja tv
Umanji svaki operater na zahtjev korisnika. Ako si npr zvao Telemach da se zalis na neku uslugu , i otvore ti reklamaciju i ti tu uslugu nisi imao par dana , na osnovu iste ti se otvara zahtjev za umanjenje racuna, naravno to ti nijedan operater nece uraditi dok licno ne zatrazis da se racun umanji.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#216 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by addem »

Telecom je usporeni slon koji 2016 godine pravi ponudu koja je konkurenta a koju telemach ima vec 2-3 godine. Dalje ponuda uopste nije spektakularna a vidjecemo kako ce ljudi biti zadovoljni. Dalje cekamo i odgovor telemacha.
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#217 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by eeeeeee »

addem wrote:Telecom je usporeni slon koji 2016 godine pravi ponudu koja je konkurenta a koju telemach ima vec 2-3 godine. Dalje ponuda uopste nije spektakularna a vidjecemo kako ce ljudi biti zadovoljni. Dalje cekamo i odgovor telemacha.
:? :? :zzzz: :zzzz:

Telemah je dobro skontao mane svojih konkurenata i to i reklamira citaj brzine interneta.

BH Telecom ima sada jednu odgromu prednost i uvijek je imao, a to su mobilni korisnici koji je potuci telemah ako se pravilno izreklamira i udare tamo gdje telemah ne moze prismirditi...

tako da ako korisnici skontaju sta bh telecom tacno nudi citaj reklama i slicno, ima da napravi pravu pometnju. mobilna je jedina u porastu kod svih opratora a to telemah nema...

tako da odgovor telemaha za sada nece biti ni O od onoga sto ti ocekujes, mozeti ponuditi kanale i brzinu i fixni koji svi operatori vise manje nude ali koji je u padu kod svih, ali ne zaboravi mobilna telefonija i mobilni internet su vec daleko uzeli zamah... jos kad dodje LTE
Last edited by eeeeeee on 20/04/2016 10:08, edited 1 time in total.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#218 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by SerijeSync »

eeeeeee wrote:
addem wrote:Telecom je usporeni slon koji 2016 godine pravi ponudu koja je konkurenta a koju telemach ima vec 2-3 godine. Dalje ponuda uopste nije spektakularna a vidjecemo kako ce ljudi biti zadovoljni. Dalje cekamo i odgovor telemacha.
:? :? :zzzz: :zzzz:

Telemah je dobro skontao mane svojih konkurenata i to i reklamira citaj brzine interneta.

BH Telecom ima sada jednu odgromu prednost i uvijek je imao, a to su mobilni korisnici koji je potuci telemah ako se pravilno izreklamira i udare tamo gdje telemah ne moze prismirditi...

tako da ako korisnici skontaju sta bh telecom tacno nudi citaj reklama i slicno, ima da napravi pravu pometnju. mobilna je jedina u porastu kod svih opratora a to telemah nema...
Zato od 5 maja ide UNIFON http://sbb.rs/telefonija/UNIFON za korisnike telemah BiH.
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#219 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by eeeeeee »

SerijeSync wrote:
eeeeeee wrote:
addem wrote:Telecom je usporeni slon koji 2016 godine pravi ponudu koja je konkurenta a koju telemach ima vec 2-3 godine. Dalje ponuda uopste nije spektakularna a vidjecemo kako ce ljudi biti zadovoljni. Dalje cekamo i odgovor telemacha.
:? :? :zzzz: :zzzz:

Telemah je dobro skontao mane svojih konkurenata i to i reklamira citaj brzine interneta.

BH Telecom ima sada jednu odgromu prednost i uvijek je imao, a to su mobilni korisnici koji je potuci telemah ako se pravilno izreklamira i udare tamo gdje telemah ne moze prismirditi...

tako da ako korisnici skontaju sta bh telecom tacno nudi citaj reklama i slicno, ima da napravi pravu pometnju. mobilna je jedina u porastu kod svih opratora a to telemah nema...
Zato od 5 maja ide UNIFON http://sbb.rs/telefonija/UNIFON za korisnike telemah BiH.
da ali kad imas wifi, to ti vise manje svi nude danas ili ce ponuditi uskoro...

Ovo je njesra al zesce

da kao sto o rekoh gore fixna im je za sada plafon :D
Last edited by eeeeeee on 20/04/2016 10:20, edited 1 time in total.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#220 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by SerijeSync »

eeeeeee wrote: da ali kad imas wifi, to ti vise manje svi nude danas ili ce ponuditi uskoro...

Ovo je njesra al zesce

da kao sto o rekoh gore fixna im je za sada plafon :D
doduše zaboravih našarat da UNIFON radi skroz loše na smart telefonima sa 1GB RAM_a
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#221 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

eeeeeee wrote: da ali kad imas wifi, to ti vise manje svi nude danas ili ce ponuditi uskoro...

Ovo je njesra al zesce

da kao sto o rekoh gore fixna im je za sada plafon :D
Mozes se povezati i na mobilni internet i koristit Unifon jer se na Unifon registrujes sa svojim podacima. Samo koristenje wifi-a ne znaci nista ako druga strana koju pozivas nema mobitel sa wifi i nema viber i slicne aplikacije.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#222 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by addem »

eeeeeee wrote:
addem wrote:Telecom je usporeni slon koji 2016 godine pravi ponudu koja je konkurenta a koju telemach ima vec 2-3 godine. Dalje ponuda uopste nije spektakularna a vidjecemo kako ce ljudi biti zadovoljni. Dalje cekamo i odgovor telemacha.
:? :? :zzzz: :zzzz:

Telemah je dobro skontao mane svojih konkurenata i to i reklamira citaj brzine interneta.

BH Telecom ima sada jednu odgromu prednost i uvijek je imao, a to su mobilni korisnici koji je potuci telemah ako se pravilno izreklamira i udare tamo gdje telemah ne moze prismirditi...

tako da ako korisnici skontaju sta bh telecom tacno nudi citaj reklama i slicno, ima da napravi pravu pometnju. mobilna je jedina u porastu kod svih opratora a to telemah nema...

tako da odgovor telemaha za sada nece biti ni O od onoga sto ti ocekujes, mozeti ponuditi kanale i brzinu i fixni koji svi operatori vise manje nude ali koji je u padu kod svih, ali ne zaboravi mobilna telefonija i mobilni internet su vec daleko uzeli zamah... jos kad dodje LTE

Potpuno se slazem. Najbitnija stvar u svemu je internet. Ko daje bolji net stabilniji i naravno ko daje vise mobilnog neta. Telecom je imao mogucnost davnih dana ovo da uradi ali spori slon nije to u stanju da uradi. Telecom ima svaku mogucnost da potopi ostala dva mobilna operatera ali spori slon to ne radi. Problem telecoma je sto drzava upravlja sa njim i dok se menagement dogovori nesto treba jako puno vremena da prodje. Opet kazem nije ova ponuda nista spektakularna. Ostaje da vidimo hoce li sad narod prelaziti sa telemacha nazad na telecom.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#223 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by Benq »

addem wrote: Potpuno se slazem. Najbitnija stvar u svemu je internet. Ko daje bolji net stabilniji i naravno ko daje vise mobilnog neta. Telecom je imao mogucnost davnih dana ovo da uradi ali spori slon nije to u stanju da uradi. Telecom ima svaku mogucnost da potopi ostala dva mobilna operatera ali spori slon to ne radi. Problem telecoma je sto drzava upravlja sa njim i dok se menagement dogovori nesto treba jako puno vremena da prodje. Opet kazem nije ova ponuda nista spektakularna. Ostaje da vidimo hoce li sad narod prelaziti sa telemacha nazad na telecom.
To je to , privatnici mnogo brze rjesavaju odredjena pitanja, a posto znamo da nam je "drzava" u banani...

Nece tu biti nekog spektakularnog prelaska sa Telemacha na Telecom iz prostog razloga sto dosta ljudi nema tu tehnicku mogucnost da mu se pruzi puna usluga interneta koju daje Telecom u novim paketima.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#224 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by SerijeSync »

addem wrote:Ostaje da vidimo hoce li sad narod prelaziti sa telemacha nazad na telecom.
Zašto bi neko s telemah prelazio na bh telekom, jedino ako želi mobilnu telefoniju, ostalo sve ide u korist telemaha!!
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#225 Re: Telemach & HS vs BH Telekom vs Logosoft vs ostali

Post by eeeeeee »

SerijeSync wrote:
addem wrote:Ostaje da vidimo hoce li sad narod prelaziti sa telemacha nazad na telecom.
Zašto bi neko s telemah prelazio na bh telekom, jedino ako želi mobilnu telefoniju, ostalo sve ide u korist telemaha!!
Slazem se neki sad masovni prelazak se nece desiti, ali oni koji skontaju prije prednosti i nisu pod ugovorom itekako ce preci..

Pa to ti je i najveca prednost i bice jos vise kako vrijeme odmice (bar sto se naseg trzista tice)

Hajd sad realno par pitanja za sve:

kada si zadnji put nazvao nekog s fixnog telefona???
koliko sada sjednes za racunar i nesto uradis, a koliko si to prije radio (ne mislim posao i to nego da pogeldas neki klip i slicno)???
imas li ukljucen mobilni internet u svom paketu???
Post Reply