Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#55976 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

chakany wrote:
Lijepe vijesti za Hayatove kanale, pogotovo za Hayat Music. Iako, moram priznati da su izbacivanjem strane muzike stvarno uništili i Hayat Music kanal, koji mi je prije bio omiljeni muzički kanal, jer se na njemu vrtila i strana i domaća muzika.
Sada se domaći spotovi vrte u krug na tom kanalu, tako da je više od godinu dana postao pomalo dosadan kanal :(
Istog sam misljenja :)
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#55977 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rajv0sa »

Image
Šta bi moglo ovo uzrokovati ?
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#55978 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

rajv0sa wrote:Image
Šta bi moglo ovo uzrokovati ?
Zdravo rajv0sa,

Da li još Uvijek imate navedenih problema sa servisom?
Da li ste provjerili Internet konekciju?
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#55979 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by realna do boli »

Ovo je nesto sto se i meni redovno pojavljuje na EON-u..nakon 30-40 min..bilo gdje da sam i imam normalnu konekciju.
kormax
Posts: 230
Joined: 25/04/2010 16:54

#55980 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kormax »

Pozdrav, zna li neko sta se desava sa racunima? U Velesicima jos nosu podijeljeni :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#55981 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by beni-bu-man »

kormax wrote:Pozdrav, zna li neko sta se desava sa racunima? U Velesicima jos nosu podijeljeni :D
Kae Telemach na podrucju Saraj'va ovaj mjesec usluga gratis :lol:
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#55982 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kormax wrote:Pozdrav, zna li neko sta se desava sa racunima? U Velesicima jos nosu podijeljeni :D
Zdravo komrax,
Izdaćemo nalog za prepis fakture i zahtjev da Vam se račun ponovo dostavi poštom.
Predlažemo da razmislite o opciji e-račun.
E-račun sadrži sve podatke kao i papirni, a dobivate ga na e-mail, koji sami odaberete, gdje god da ste.
Uslugu elektronskog računa možete aktivirati na sljedećem linku :

www.mojtelemach.ba

ili možete podnijeti zahtjev za isti, u našem Korisničkom servisu.

Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#55983 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

Hoće li se ikada popraviti slika na ovom RTV USK kanalu? Kad god prebacim na kanal, vratim se u period sobnih antena.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#55984 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

chakany wrote:Hoće li se ikada popraviti slika na ovom RTV USK kanalu? Kad god prebacim na kanal, vratim se u period sobnih antena.
Zdravo chakany,
Upoznati smo s trenutnim problemom, rješavanje istog nije u nadležnosti kompanije Telemach.
Last edited by Telemach on 21/11/2017 12:48, edited 1 time in total.
mambahz
Posts: 20
Joined: 05/11/2015 22:20

#55985 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mambahz »

Poštovani, uzeo sam bolji paket zbog interneta, i brzina je 120 mbs, znam da preko kabla baca punu brzinu,al preko wifi bi trebalo barem da bude 80mbs, a kod mene je 20. Znaci totalno sranje. Na spratu ispod jedva hvatam wifi, patnja ziva. Posto sam se do sada obracao vise puta a pomoc nisam dobio,a placam uredno sve, izgleda stvar uzeti u svoje ruke i sve kablove posjeci u ulici.
Molim raju sa foruma koja se razumije malo bolje u postavke wifi mreze da mi pomogne. Trenutno imam modem a istovremeno je i ruter. a imam jos jedan ruter viska, kad spojim ovaj drugi ruter na modem da poboljasam ovu usranu brzinu interneta, rezultat je da imam dvije wifi mreze istovremeno al brzina je ista. Jel moguce da bude jedna wifi mreza al brza.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5055
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#55986 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by oldtajmer »

jel ovo na mojmilu neki veci problem, nijedna usluga ne radi mozda nekih sat vremena
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#55987 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

mambahz wrote:Poštovani, uzeo sam bolji paket zbog interneta, i brzina je 120 mbs, znam da preko kabla baca punu brzinu,al preko wifi bi trebalo barem da bude 80mbs, a kod mene je 20. Znaci totalno sranje. Na spratu ispod jedva hvatam wifi, patnja ziva. Posto sam se do sada obracao vise puta a pomoc nisam dobio,a placam uredno sve, izgleda stvar uzeti u svoje ruke i sve kablove posjeci u ulici.
Molim raju sa foruma koja se razumije malo bolje u postavke wifi mreze da mi pomogne. Trenutno imam modem a istovremeno je i ruter. a imam jos jedan ruter viska, kad spojim ovaj drugi ruter na modem da poboljasam ovu usranu brzinu interneta, rezultat je da imam dvije wifi mreze istovremeno al brzina je ista. Jel moguce da bude jedna wifi mreza al brza.
Zdravo mambahz,
Molimo Vas dostavite nam korisničke podatke u pp, provjerićemo sve što je potrebno u najkraćem roku :)
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#55988 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

Telemach wrote:
toure123 wrote:@Telemach kada bi se mogle ocekivati povecanje starih i nove brzine interneta za korisnike trio paketa? :roll:
Podsjećamo da su brzine uploada povećane tokom mjeseca marta tekuće godine u Duo/Trio Grande paketima:
https://telemach.ba/podrska/vijesti-i-informacije
O svim daljim izmjenama ćemo Vas blagovremeno obavijestiti.Pratite nas i dalje :)
@Telemach, predlozi tamo svojima da naprave mail nesto slicno kao za nove kanale samo da je za brzinu interneta npr: [email protected] i tu nek salju mailove ko koliku hoce brzinu pa nek tamo to vasi pregledaju i nek nekako usaglase brzine :lol:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#55989 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

mambahz wrote:Poštovani, uzeo sam bolji paket zbog interneta, i brzina je 120 mbs, znam da preko kabla baca punu brzinu,al preko wifi bi trebalo barem da bude 80mbs, a kod mene je 20. Znaci totalno sranje. Na spratu ispod jedva hvatam wifi, patnja ziva. Posto sam se do sada obracao vise puta a pomoc nisam dobio,a placam uredno sve, izgleda stvar uzeti u svoje ruke i sve kablove posjeci u ulici.
Molim raju sa foruma koja se razumije malo bolje u postavke wifi mreze da mi pomogne. Trenutno imam modem a istovremeno je i ruter. a imam jos jedan ruter viska, kad spojim ovaj drugi ruter na modem da poboljasam ovu usranu brzinu interneta, rezultat je da imam dvije wifi mreze istovremeno al brzina je ista. Jel moguce da bude jedna wifi mreza al brza.
Zašti bi preko wifi trebalo da bude 80?
Koji je modem/ruter u pitanju?
Niko ti ovdje druže nije vidovit a što se tih wifi postavki tiče imaš barem 3 puta objašnjeno ovdje na temi pa malo prelistaj.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#55990 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Telemach wrote:
chakany wrote:Hoće li se ikada popraviti slika na ovom RTV USK kanalu? Kad god prebacim na kanal, vratim se u period sobnih antena.
Zdravo chakany,
Upoznati smo s trenutnim problemom, rješavanje istog nije u nadležnosti kompanije Telemach.
Evo ovako stoje stvari sa kanalom "TV USK".

Kontaktirao sam ih lično u više navrata i dobio sljedeće informacije:

1. Kompanija Telemach je kada je tek uvrstila ovaj kanal u ponudu isti preuzimala od kablovskog operatera Telinea iz USK kantona, međutim kako oni tvrde saradnja je prekinuta iz nekog razloga (TV USK pretpostavlja da se radi o tome da je operater Telinea zaključio da mu je Telemach konkurencija i uskratio im signal ovog kanala).

2. TV USK tvrdi da kompanija Telemach ima mogućnost da sklopi dogovor sa operaterom BH Telecom i da signal njihove TV kuće preuzima optičkim putem od BH Telecom-a.

3. Signal TV kanala "TV USK" koji Telemach trenutno preuzima i distribuira u okviru digitalne ponude se prima zemaljskim putem i jako je slab, te se na kanalu očituju veće smetnje u vidu snijega, treskanja/titranja slike, zrnasta i mutna slika, te ton koji krči.

4. Trenutno u originalnoj digitalnoj ponudi u Sarajevu nema nikako signala ove TV kuće.

5. TV USK mi je poslao link za online gledanje kanala: http://www.rtvusk.ba/sadrzaj/rtvusk-live/17
kormax
Posts: 230
Joined: 25/04/2010 16:54

#55991 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kormax »

beni-bu-man wrote:
kormax wrote:Pozdrav, zna li neko sta se desava sa racunima? U Velesicima jos nosu podijeljeni :D
Kae Telemach na podrucju Saraj'va ovaj mjesec usluga gratis :lol:
:thumbup:
kormax
Posts: 230
Joined: 25/04/2010 16:54

#55992 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kormax »

Telemach wrote:
kormax wrote:Pozdrav, zna li neko sta se desava sa racunima? U Velesicima jos nosu podijeljeni :D
Zdravo komrax,
Izdaćemo nalog za prepis fakture i zahtjev da Vam se račun ponovo dostavi poštom.
Predlažemo da razmislite o opciji e-račun.
E-račun sadrži sve podatke kao i papirni, a dobivate ga na e-mail, koji sami odaberete, gdje god da ste.
Uslugu elektronskog računa možete aktivirati na sljedećem linku :

http://www.mojtelemach.ba

ili možete podnijeti zahtjev za isti, u našem Korisničkom servisu.

Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.
Hvala na odg, razmislit cu o elektronskom racunu...
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#55993 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Obavijest:

Iz nekog razloga trenutno u originalnoj Telemach digitalnoj shemi u Sarajevu idu analogne verzije kanala BHT1 SD i FTV sa duplom slikom i snijegom, a na kanalu BHT1 HD nema signala.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#55994 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

odmor wrote: @Telemach, predlozi tamo svojima da naprave mail nesto slicno kao za nove kanale samo da je za brzinu interneta npr: [email protected] i tu nek salju mailove ko koliku hoce brzinu pa nek tamo to vasi pregledaju i nek nekako usaglase brzine :lol:
Zdravo odmor,
Sve vaše sugestije koje se odnose na unaprjeđenje naših servisa kao i unaprjeđenje komunikacije i odnosa s korisnicima uredno prenosimo.
Mišljenje korisnika se uvažava kad god je to moguće. O svim planovima ćemo Vas kao i do sada, blagovremeno obavještavati a do tada Vaše prijedloge možete poslati na [email protected]
User avatar
oldtajmer
Posts: 5055
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#55995 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by oldtajmer »

Telemach mozes li molim te saznati kolika je ovo havarija na mojmilu, zvao sam korisnicki centar kazu da rade na otklanjanju kvara i to je sve, ali je meni net neophodan, pa da znam ako ce ovo duze potrajati da se snadjem
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#55996 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

crnivrag wrote:Obavijest:

Iz nekog razloga trenutno u originalnoj Telemach digitalnoj shemi u Sarajevu idu analogne verzije kanala BHT1 SD i FTV sa duplom slikom i snijegom, a na kanalu BHT1 HD nema signala.
Majke mi isto i na Logosoftu od juce. Ako nisi vidio post na anamotamo temi. BHT HD kod nas radi al bilo je perioda skroz nestane sa liste. Da sivi dom nije ujebao (da izvines) opremu jer poznato je da su jako strucni...
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#55997 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

MTV wrote: Majke mi isto i na Logosoftu od juce. Ako nisi vidio post na anamotamo temi. BHT HD kod nas radi al bilo je perioda skroz nestane sa liste. Da sivi dom nije ujebao (da izvines) opremu jer poznato je da su jako strucni...
Nemam pojma o čemu se radi, ali ovi problemi su nastali negdje od 13 sati, i trenutno na SD verzijama ide loša analogna slika, a HD verzija BHT1 kanala nema nikako signala.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#55998 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

MTV wrote: Majke mi isto i na Logosoftu od juce. Ako nisi vidio post na anamotamo temi. BHT HD kod nas radi al bilo je perioda skroz nestane sa liste. Da sivi dom nije ujebao (da izvines) opremu jer poznato je da su jako strucni...
Evo i TVSA ima analognu sliku, moguće da je do kvara koji trenutno postoji na Mojmilu, pa im je pukla optička veza sa RTV domom.
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#55999 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

oldtajmer wrote:Telemach mozes li molim te saznati kolika je ovo havarija na mojmilu, zvao sam korisnicki centar kazu da rade na otklanjanju kvara i to je sve, ali je meni net neophodan, pa da znam ako ce ovo duze potrajati da se snadjem
Zdravo oldtajmer,
Kolege intenzivno rade na otklanjanju problema, zamolićemo Vas za još malo strpljenja.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#56000 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by nlt »

hoće li biti nešto sada za decembar, Nova Godina. Božić, neke akcije ili neki kanaLi gratis kao što je bio HBO PROŠLE GODINE
Locked