Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
crnivrag
Posts: 12887
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54601 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Sarcom wrote:Jel jos neko imao problem da se ne moze konektovati na UniFi sa kredencijalima sa portala? Na portalu pise da je aktiviran.
Potrebno je pratiti ove instrukcije za odgovarajući uređaj da bi se uspješno konektovao na UniFi mrežu:

https://telemach.ba/Binary/332/UNIFI_upustva_.pdf

https://telemach.ba/Binary/427/Upustvo- ... edjaji.pdf
User avatar
Sarcom
Posts: 198
Joined: 14/05/2010 00:22

#54602 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Sarcom »

crnivrag wrote:
Sarcom wrote:Jel jos neko imao problem da se ne moze konektovati na UniFi sa kredencijalima sa portala? Na portalu pise da je aktiviran.
Potrebno je pratiti ove instrukcije za odgovarajući uređaj da bi se uspješno konektovao na UniFi mrežu:

https://telemach.ba/Binary/332/UNIFI_upustva_.pdf

https://telemach.ba/Binary/427/Upustvo- ... edjaji.pdf
Hvala na odgovoru,ali pokusavao sam kako pise na instrukcijama, medutim nakon sto unesem username i pass pa kliknem na ok poslije par sekundi samo ponovo vrati na unos username-a i pass-a bez informacije u cemu je problem.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54603 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Sarcom wrote: Hvala na odgovoru,ali pokusavao sam kako pise na instrukcijama, medutim nakon sto unesem username i pass pa kliknem na ok poslije par sekundi samo ponovo vrati na unos username-a i pass-a bez informacije u cemu je problem.
Jesi li pokusao da uradis "Forget" na UniFi mrezi pa da se opet probas spojit ?

Nemoj zaboravit da Phase2 treba da stoji "MSCHAPV2" umjesto "None", u suprotnom ce stalno izbacivati gresku.
User avatar
crnivrag
Posts: 12887
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54604 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Sarcom wrote: Hvala na odgovoru,ali pokusavao sam kako pise na instrukcijama, medutim nakon sto unesem username i pass pa kliknem na ok poslije par sekundi samo ponovo vrati na unos username-a i pass-a bez informacije u cemu je problem.
Koji OS i uređaj koristiš za pristup UniFi mreži?
User avatar
Sarcom
Posts: 198
Joined: 14/05/2010 00:22

#54605 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Sarcom »

Pokusavao sam da uradim forget,a kako je u pitanju win 10 na lumia tog phase 2 i nemam ponudeno :)
User avatar
crnivrag
Posts: 12887
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54606 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Sarcom wrote:Pokusavao sam da uradim forget,a kako je u pitanju win 10 na lumia tog phase 2 i nemam ponudeno :)
Za Windows 10 Phone bi trebalo samo da se unese kao username puni email koji koristiš za pristup "Moj Telemach" portalu, a za lozinku, onu lozinku kojom se loguješ na "Moj Telemach" portal.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#54607 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tnt-tunja »

diablobih wrote: Buraz, haj ti pritisni na daljinskom zvuk, i promjeni na srpski. Nisu mjenjali oni nista, nego tvoj tv sere.
Nije stvar u tome, naravno da mogu promijeniti jezik, ali buduci da je hrvatski default, znaci da su stavili hr sportklubove umjesto srpskih koji su bili po default-u... To je vec neko objasnio, uradjeno je tokom eurobasketa, jer su hrvatski sportklubovi prenosili eurobasket, a srpski nisu...

Ovo sto ti momak govori imas li HD logo dole desno, nema veze sa zvukom, ali jedno vuce drugo, izbacili su srpski sk1 u HD-u, prica ova gore, mijenjane kanala...
Jos jedna stvar po kojoj se mozes ujeriti da se radi o hrvatskim SK kanalima, kada ide nesto live, kod hrvata pise uzivo ja mislim, a kod srba direktno...

Uglavnom smijurija i polako ali sigurno mi ovo ide na zivce i sigurno da cu podnijeti reklamaciju, preko glave mi je ovog.
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54608 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Jeli ovo telemach zabranio koristenje eon aplikacije na internetu drugih operatera?
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#54609 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

Image

izgleda :twisted:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54610 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

semirsar wrote: izgleda :twisted:
Nemam sada nacina provjeriti , je li tako na svim kanalima ili samo SK , FOX.. ?
EasyWay
Posts: 266
Joined: 31/03/2011 00:55

#54611 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by EasyWay »

Meni neće ni jedan SK kanal na eonu preko telemach mreže. Piše: kanal nema prava za emitovanje ovog sadržaja na ovoj teritoriji
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#54612 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
semirsar wrote: izgleda :twisted:
Nemam sada nacina provjeriti , je li tako na svim kanalima ili samo SK , FOX.. ?
Na svim kanalima
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#54613 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

EasyWay wrote:Meni neće ni jedan SK kanal na eonu preko telemach mreže. Piše: kanal nema prava za emitovanje ovog sadržaja na ovoj teritoriji
Ne radi ni kod mene, sigurno su neki radovi u toku.
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#54614 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by alipasijaner »

@Telemach

Kada probam EON, sa Telemach mreze, na bilo kojem streamu/kanalu dobijem poruku "Information" - Content is blocked due to copyright issue.

A taman je proradilo kako treba...
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#54615 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

Benq wrote:
Ne radi ni kod mene, sigurno su neki radovi u toku.
Dobro da si javio, bas sam se bio nameracio da him slozim jedno pisamce...jbt, ako mi dajes mogucnost da nesto aktiviram onda mi dozvoli da to i koristim, a ne da mi naplacujes u slijedecih 100 i vise dana a ne dozvoljavas mi da iskljucim ranije. :evil:
User avatar
crnivrag
Posts: 12887
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54616 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Zvao sam Telemach, kažu da su upoznati sa problemom i da rade na otklanjanju istog.

P.S. Svi sadržaji emitovani do 15:00 se mogu vratiti na svim kanalima, i onda nestaje poruka o zabrani, emisije emitirane poslije 15:00 imaju ovu poruku.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54617 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by channel10 »

Kakav je ovo HD na SK2 :shock: na nivou SD-a :run:
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#54618 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

crnivrag wrote:Zvao sam Telemach, kažu da su upoznati sa problemom i da rade na otklanjanju istog.

P.S. Svi sadržaji emitovani do 15:00 se mogu vratiti na svim kanalima, i onda nestaje poruka o zabrani, emisije emitirane poslije 15:00 imaju ovu poruku.
:thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 6457
Joined: 20/01/2011 11:10

#54619 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dzontra_Volta »

Juče isprobao EON na mreži u Hrvatskoj. Radilo sve, čak i SK kanali.
User avatar
crnivrag
Posts: 12887
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54620 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Obavijest:

Proradio EON.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#54621 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by diablobih »

tnt-tunja wrote:
diablobih wrote: Buraz, haj ti pritisni na daljinskom zvuk, i promjeni na srpski. Nisu mjenjali oni nista, nego tvoj tv sere.
Nije stvar u tome, naravno da mogu promijeniti jezik, ali buduci da je hrvatski default, znaci da su stavili hr sportklubove umjesto srpskih koji su bili po default-u... To je vec neko objasnio, uradjeno je tokom eurobasketa, jer su hrvatski sportklubovi prenosili eurobasket, a srpski nisu...

Ovo sto ti momak govori imas li HD logo dole desno, nema veze sa zvukom, ali jedno vuce drugo, izbacili su srpski sk1 u HD-u, prica ova gore, mijenjane kanala...
Jos jedna stvar po kojoj se mozes ujeriti da se radi o hrvatskim SK kanalima, kada ide nesto live, kod hrvata pise uzivo ja mislim, a kod srba direktno...

Uglavnom smijurija i polako ali sigurno mi ovo ide na zivce i sigurno da cu podnijeti reklamaciju, preko glave mi je ovog.
Meni je i dalje na srpskom po defaultu, na drugom tvu je bilo na hrvatskom, i nakon što sam stavio srpski, ostalo je tako, i ide regularno srpski kako i treba da bude. Ne vuce jedno drugo, jer su smanjili bitrate i tako ovo nije prvi HD, bilo to na hrvatskom ili srpskom...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#54622 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by channel10 »

I koji je zaključak?

Gledamo li SK HD kanale ili poluHD kanale :mrgreen:
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#54623 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

tnt-tunja wrote:Je li stvarno treba poceti prijetiti sa otkazivanjem usluga radi ovih malverzacija sa SK kanalima? Odjednom vecina kanala SK imaju hrvatskog komentatora...

S jedne strane je bezobrazluk sto se to odradilo "tajno" bez ikakvog obavjestenja, ali je drasticno veci bezobrazluk sto se i dalje o tome suti i ne komentarise se, vjesto se zaobilazi bilo kakav odgovor na to pitanje.
Neki dan mene pozivaju da predjem na neki vec paket i to i ja kada pitam sta se desava sa SK kanala, pa kaze ja nista nisam primjetila, ali cu svakako provjeriti...ma da niste primjetili da vam se ljudi toliko zale na to...
Zdravo tnt-tunja,

Na Vašem resiveru,u opciji korisnička podešavanja -jezici- možete promijeniti/podesiti jezik zvuka.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#54624 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

c_g wrote:
diablobih wrote:Buraz, haj ti pritisni na daljinskom zvuk, i promjeni na srpski. Nisu mjenjali oni nista, nego tvoj tv sere.
Nema to veze s njegovim daljinskim. Na SK 1 ne može niko da promijeni zvuk.
Pogledaj svoj SK 1, ako nađeš u dnu logo HD častim te.

20tak dana, problem sa netom preko noći se nije popravio, zvao sam, riješavalo se, ali ništa apsolutno, čim dođe druga noć, internet se pretvori u dial up. Nikad mi se ovo nije desilo, ovakve probleme nisam imao ni u telekabelu.
Izvršit ćemo potrebne provjere sa kolegama ,nakon reklamacije ,pa ćemo Vam se javiti sa povratnim informacijama.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#54625 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

alipasijaner wrote:@Telemach

Kada probam EON, sa Telemach mreze, na bilo kojem streamu/kanalu dobijem poruku "Information" - Content is blocked due to copyright issue.

A taman je proradilo kako treba...
Zdravo alipasijaner,

Da li Vam se još uvijek javlja navedena poruka ?
Locked