Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
crnivrag
Posts: 12925
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54476 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

sasajev wrote: Taman sam editovao post ☺️
Hajde sad ću ti ja poslati na PP link za download .apk file-a, sačekaj samo minuticu da ga konvertujem i uploadujem.
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#54477 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sasajev »

crnivrag wrote:
sasajev wrote: Taman sam editovao post ☺️
Hajde sad ću ti ja poslati na PP link za download .apk file-a, sačekaj samo minuticu da ga konvertujem i uploadujem.
Hvala
User avatar
crnivrag
Posts: 12925
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54478 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

sasajev wrote: Hvala
Poslano, provjeri PP.
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#54479 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sasajev »

crnivrag wrote:
sasajev wrote: Hvala
Poslano, provjeri PP.
Radi odlicno, hvala puno!
User avatar
crnivrag
Posts: 12925
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54480 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

sasajev wrote:
Radi odlicno, hvala puno!
Nema na čemu, drago mi je da ti se uspjelo ručno instalirati i da radi bez problema :)
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#54481 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

crnivrag wrote:Evo odgovora na neka česta pitanja koja su se vrtila po forumu zadnjih nekoliko sedmica:

Image
Image
@crnivrag,

prije par mjeseci sam im slao privatnu poruku upravo sa sličnim pitanjima, vezano za loš kvalitet slike na pojedinim kanalima (KISS, TV ISTOČNO SARAJEVO, NTV JASMIN, RTV USK, OSM TV, RTL LIVING, TV VISOKO).Prošlo je nekoliko mjeseci i do dan danas se ništa nije uradilo po tom pitanju, tako da ne očekuj da će ikada popraviti i poboljšati kvalitet slike, jer sigurno neće.

Drugo,
još uvijek je slika na nekim kanalima na EON smanjena i ne ide preko cijelog ekrana.Reklu su da će i to popraviti, ali ništa ni od toga izgleda.
teatrale36
Posts: 124
Joined: 24/03/2017 22:11

#54482 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by teatrale36 »

pozdrav
Regisrovao sam se na moj telemach ali mi usluga eon ne radi na komp.provjerio sam i verziju browsera (firefox) u redu je , ali mi je crn ekran nijedan program ne radi.
Zna li neko razlog i jel imao slicno iskustvo?
Hvala unaprijed
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#54483 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by CooK »

teatrale36 wrote:pozdrav
Regisrovao sam se na moj telemach ali mi usluga eon ne radi na komp.provjerio sam i verziju browsera (firefox) u redu je , ali mi je crn ekran nijedan program ne radi.
Zna li neko razlog i jel imao slicno iskustvo?
Hvala unaprijed
Nastimaj vrijeme na racunaru da bude identicno sa vremenom na stranici time.is
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#54484 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

teatrale36 wrote:pozdrav
Regisrovao sam se na moj telemach ali mi usluga eon ne radi na komp.provjerio sam i verziju browsera (firefox) u redu je , ali mi je crn ekran nijedan program ne radi.
Zna li neko razlog i jel imao slicno iskustvo?
Hvala unaprijed
Imao sam i ja taj problem sa firefoxom...elem probaj preko chroma pa javi
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#54485 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tnt-tunja »

Hoce li se vec jednom rijesiti problem sa SK kanalima? Prvo je bilo dok je eurobasket preuzima se neki hrvatski kanal koji nije u HD-u, dodaje se bosanski sk1 bla bla bla bla
Niti jednom nije bilo oficajlne izjave povodom toga, a sad nakon eurobasketa izgleda sve ostaje po starom...

Mozemo mi telemach prozivati po tom pitanju koliko god zelim, on izgleda (profil koji ovdje odgovara na pitanja) nema tu ovlast da kaze kako stvari stoje...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#54486 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Sramota je da plaćamo ove cijene paketa za onakvu sliku.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#54487 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Soko zove Orla wrote:
MTV wrote:Samsung TV iz 2017. nije android vec Tizen 3.0 i ima posebnu trgovinu aplikacija.
Tačno isto kao i LG sa WEBOS, daleko najzastupljeniji televizori na našem tržištu.
Najzastupljeniji kod nas su ti philips, samsung i oni vox/vivax kinezi.
User avatar
crnivrag
Posts: 12925
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#54488 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Obavijest:

Izašla je nova verzija aplikacije za Android Smart TV uređaje (verzija 1.3), pa eto ko ima Smart TV neka javi koje su promjene napravljene u ovoj verziji i da li je proradio Video Klub.
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#54489 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by N.N. »

Vratite SK1 HD :D
User avatar
Radar71
Posts: 7289
Joined: 21/07/2010 15:43

#54490 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

N.N. wrote:Vratite SK1 HD :D
+1
strider_sm
Posts: 172
Joined: 20/08/2016 19:59

#54491 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by strider_sm »

strider_sm wrote:
jasmind wrote:
strider_sm wrote:Pozdrav Telemach,
dolazili su serviseri i nisu nista napravili. U biti sumnjam da oni i mogu bilo sta napraviti ovdje.

Kontaktirali su nekog "tamo" ko im je rekao da je 4 Mb/s minimum koji su duzni ispostovati za moj paket i da je to to.

Dakle, imam paket, s kojim normalno dobijam 6 Mb/s, neko nesto tamo poremeti i padne na 4, i onda mi kazu necemo to popravljati, minimum koji smo duzni ispostovati je 4 Mb/s.
Ok, razumijem ja da je na papiru Trio Grande Family 5 Mb/s, ali onda ocekujem da i imam barem priblizno toliko kao minimum (i download mi nije punih 80, nego 78, pa se ne zalim!).
Na kraju krajeva, pomirio bih se i sa tih 4 Mb/s, da ne moze bolje, tj. da kojim slucajem nije u pitanju nemar tehnickog osoblja i nezainteresovanost da se stvar popravi. A ZASIGURNO se moze popraviti i nije u pitanju infrastruktura, jer, kako rekoh imao sam upload 6 Mb/s kao i svi ostali kada su povecane brzine uploada.

Ovo je moj upload, moze izgledati kao sitnicarenje, ali nije, jer upload je ionako mrsav, tako da kad se ovako bespotrebno zakine, onda stvarno nije ok. Pogotovo sto znam da su svima pustene brzine 6 Mb/s.

Image
Pogledaj kakav je signal a upstream na modemu. Ja sam imao u zadnjih godinu dana povremenih problema sa downloadom i na kraju se ispostavilo da je problem u jednom od downstream kanala na kome je DVB-T signal pravio smetnje (ista frekvencija). Moje iskustvo je da vecina servisera nema pojma sta je frekvencija, u biti o bilo cemu, znaju samo nataknut f-konektor i spojit na resiver.
Hmm, pojma nemam, djeluje mi OK.

Image

A ovo je trenutni upload.
Image
Samo da kvotiram.
strider_sm
Posts: 172
Joined: 20/08/2016 19:59

#54492 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by strider_sm »

Zdravo Telemach,
vec sam reklamirao problem sa uploadom (iznad sam ponovio poruku), ali nije rijeseno. To sam vam i pisao u postu iznad.
Dakle, imao sam upload 6 Mb/s. Zatim ste nesto poremetili, pa je pao na oko 4.
Ono sto je dodatni problem, da upload svakih dan dva padne i ispod toga, tj. svega na 1-2 Mb/s. Tako ostaje sve dok ne uradim reset modema, kada se popravi na 4.3 priblizno (sto opet nije potrebna vrijednost).

Ovo su rezultati od maloprije, kada mi je najvise zatrebao upload.

Image
Image

A ovo je odmah nakon reseta modema:

Image

Nije do signala reklo bi se:

Image

Postalo je pravo frustrirajuce i zamolio bih vas da to rijesite te da upozorite tehnicare da ne pametuju kako je to OK, vec da rade svoj posao.
j66o
Posts: 415
Joined: 05/01/2017 13:48

#54493 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by j66o »

tnt-tunja wrote:Hoce li se vec jednom rijesiti problem sa SK kanalima? Prvo je bilo dok je eurobasket preuzima se neki hrvatski kanal koji nije u HD-u, dodaje se bosanski sk1 bla bla bla bla
Niti jednom nije bilo oficajlne izjave povodom toga, a sad nakon eurobasketa izgleda sve ostaje po starom...

Mozemo mi telemach prozivati po tom pitanju koliko god zelim, on izgleda (profil koji ovdje odgovara na pitanja) nema tu ovlast da kaze kako stvari stoje...
Ja sam vec ovde objavio na forumu prije 2-3 dana da SK 1 HD se normalno emituje na jednom privatnom provajderu u nas u Gracanici ustvari citav paket SK HD kanala i ne moze se ni poredit kvalitet slike sa SK paketom na Telemachu..ali dzaba mi pisemo kad niko ne reaguje na tom jer realno bar meni taj paket znaci sve jer 90% vremena provedem gledajuci SK paket..iskljucivo je problem do Telemacha jer nije nista do nas krajni korisnika sto mogu i potvrditi i monteri jer ljudi dzaba dolaze,problem je do Telemacha i gotovo samo nece da se oglase!!
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#54494 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tnt-tunja »

j66o wrote:
tnt-tunja wrote:Hoce li se vec jednom rijesiti problem sa SK kanalima? Prvo je bilo dok je eurobasket preuzima se neki hrvatski kanal koji nije u HD-u, dodaje se bosanski sk1 bla bla bla bla
Niti jednom nije bilo oficajlne izjave povodom toga, a sad nakon eurobasketa izgleda sve ostaje po starom...

Mozemo mi telemach prozivati po tom pitanju koliko god zelim, on izgleda (profil koji ovdje odgovara na pitanja) nema tu ovlast da kaze kako stvari stoje...
Ja sam vec ovde objavio na forumu prije 2-3 dana da SK 1 HD se normalno emituje na jednom privatnom provajderu u nas u Gracanici ustvari citav paket SK HD kanala i ne moze se ni poredit kvalitet slike sa SK paketom na Telemachu..ali dzaba mi pisemo kad niko ne reaguje na tom jer realno bar meni taj paket znaci sve jer 90% vremena provedem gledajuci SK paket..iskljucivo je problem do Telemacha jer nije nista do nas krajni korisnika sto mogu i potvrditi i monteri jer ljudi dzaba dolaze,problem je do Telemacha i gotovo samo nece da se oglase!!
koji je provajder u pitanju?
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#54495 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

[yt][/yt]
Radar71 wrote:
N.N. wrote:Vratite SK1 HD :D
+1
+2
teatrale36
Posts: 124
Joined: 24/03/2017 22:11

#54496 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by teatrale36 »

CooK wrote:
teatrale36 wrote:pozdrav
Regisrovao sam se na moj telemach ali mi usluga eon ne radi na komp.provjerio sam i verziju browsera (firefox) u redu je , ali mi je crn ekran nijedan program ne radi.
Zna li neko razlog i jel imao slicno iskustvo?
Hvala unaprijed
Nastimaj vrijeme na racunaru da bude identicno sa vremenom na stranici time.is
Hvala, probacu i to.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#54497 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Evo TV o CBS Drami.

Image
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#54498 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

fortaleza wrote:
Radar71 wrote:
N.N. wrote:Vratite SK1 HD :D
+1
+2
+3
rolacity
Posts: 248
Joined: 30/04/2014 08:21

#54499 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rolacity »

Gledam malo ove preporučene modele televizora za EON i ne mogu u našim online shopovima naći baš te modele. Recimo, nema ovaj Samsungov model MU6100, ali ima MU6172 http://imtec.ba/4k-ultra-hd-televizori/ ... uxxh-.html. Bi li i taj model trebao uredno pokretati EON aplikaciju?
j66o
Posts: 415
Joined: 05/01/2017 13:48

#54500 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by j66o »

tnt-tunja wrote:
j66o wrote:
tnt-tunja wrote:Hoce li se vec jednom rijesiti problem sa SK kanalima? Prvo je bilo dok je eurobasket preuzima se neki hrvatski kanal koji nije u HD-u, dodaje se bosanski sk1 bla bla bla bla
Niti jednom nije bilo oficajlne izjave povodom toga, a sad nakon eurobasketa izgleda sve ostaje po starom...



Ja sam vec ovde objavio na forumu prije 2-3 dana da SK 1 HD se normalno emituje na jednom privatnom provajderu u nas u Gracanici ustvari citav paket SK HD kanala i ne moze se ni poredit kvalitet slike sa SK paketom na Telemachu..ali dzaba mi pisemo kad niko ne reaguje na tom jer realno bar meni taj paket znaci sve jer 90% vremena provedem gledajuci SK paket..iskljucivo je problem do Telemacha jer nije nista do nas krajni korisnika sto mogu i potvrditi i monteri jer ljudi dzaba dolaze,problem je do Telemacha i gotovo samo nece da se oglase!!
koji je provajder u pitanju?

Provajder Wirac net...imaju extra ponudu imaju i paket SK HD i Arene HD i hrpu neki kanala medju njima Hbo i Cinemax,Pink paket i sve to kosta oko 18-19 km...
Locked