Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#51426 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

ponos wrote:
ponos wrote:Pozdrav još jednom, evo kanali su konačno došli, kvalitet signala oko 60%.
Nažalost opet su nestali oko 21,15.
Kolege su obaviještene i vrše provjeru.
leon25
Posts: 188
Joined: 10/08/2010 11:18

#51427 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by leon25 »

ponos wrote:
ponos wrote:Pozdrav još jednom, evo kanali su konačno došli, kvalitet signala oko 60%.
Nažalost opet su nestali oko 21,15.
Proble je sto im u sistem ulazi zemaljska digitalna tv koja se emituje na toj frekvenciji pa im gusi signal a oni nisu u stanju to da skontaju to se desava vec 2 mjeseca malo ima malo nema podrucije mostara u pitanju je sam li u pravu @ponos
ponos
Posts: 147
Joined: 15/05/2012 13:00

#51428 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ponos »

leon25 wrote:
ponos wrote:
ponos wrote:Pozdrav još jednom, evo kanali su konačno došli, kvalitet signala oko 60%.
Nažalost opet su nestali oko 21,15.
Proble je sto im u sistem ulazi zemaljska digitalna tv koja se emituje na toj frekvenciji pa im gusi signal a oni nisu u stanju to da skontaju to se desava vec 2 mjeseca malo ima malo nema podrucije mostara u pitanju je sam li u pravu @ponos
Da, u pravu ste, Mostar je u pitanju.
Jutros kad sam pošao na posao radili su svi kanali.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#51429 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

leon25 wrote:
ponos wrote:
ponos wrote:Pozdrav još jednom, evo kanali su konačno došli, kvalitet signala oko 60%.
Nažalost opet su nestali oko 21,15.
Proble je sto im u sistem ulazi zemaljska digitalna tv koja se emituje na toj frekvenciji pa im gusi signal a oni nisu u stanju to da skontaju to se desava vec 2 mjeseca malo ima malo nema podrucije mostara u pitanju je sam li u pravu @ponos
Kod mene ista stvar baš sa tim kanalima, ima sigurno mjesec dana takvo je stanje (samo preko DVB-C mi se to dešava) ima tu još nekih kanala Fox čini mise. Kvaliteta je 10% uz totalni minecraft efekat na tim kanalima. Područje Doboj istok.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#51430 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by °u° »

Pozdrav! Novi sam Telemachovac od prije koji dan sa za sad DUO Tel Grande Extra paketom (dok se ne riješim Njihove TV ugovora) i imam par pitanja. Uzeo sam na prepad :D (šalim se, vrućina ne da mislit) opciju s D3cam modulom. Tek poslije sam primjetio da nemam opciju gledanja 72 sata unazad ... pa bih želio zamijeniti s digitalnim prijemnikom. Može li to sad naknadno?
Drugo Al Jazeera i RTL njemački ne rade 0-10 kvaliteta signala, nema HRT3 i RTL II... Tuzla je u pitanju.
Hvala unaprijed.

Edit
Nisam uzeo ovaj spori internet pa nisam dobio ni email adresu za registraciju na portal.
Last edited by °u° on 25/07/2017 10:17, edited 1 time in total.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#51431 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

°u° wrote:Pozdrav! Novi sam Telemachovac od prije koji dan sa za sad DUO Tel Grande Extra paketom (dok se ne riješim Njihove TV ugovora) i imam par pitanja. Uzeo sam na prepad :D (šalim se, vrućina ne da mislit) opciju s D3cam modulom. Tek poslije sam primjetio da nemam opciju gledanja 72 sata unazad ... pa bih želio zamijeniti s digitalnim prijemnikom. Može li to sad naknadno?
Drugo Al Jazeera i RTL njemački ne rade 0-10 kvaliteta signala, nema HRT3 i RTL II... Tuzla je u pitanju.
Hvala unaprijed.
D3 CAM modul sluzi samo za dekodiranje kanala i nema nijednu dodatnu opciju. Mozes zamijeniti CAM modul za resiver , s tim da se zamjena placa 25KM jednokratno.

Sto se tice kanala i kvalitete signala , javi se Telemachu u PP ili pozovi 1360 , provjerit ce stanje signala na tvojoj adresi i po potrebi izdati nalog za korekciju signala.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#51432 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by °u° »

Benq wrote:
D3 CAM modul sluzi samo za dekodiranje kanala i nema nijednu dodatnu opciju. Mozes zamijeniti CAM modul za resiver , s tim da se zamjena placa 25KM jednokratno.

Sto se tice kanala i kvalitete signala , javi se Telemachu u PP ili pozovi 1360 , provjerit ce stanje signala na tvojoj adresi i po potrebi izdati nalog za korekciju signala.
Znači zaheb što sam uzeo modul tj. što nisam odmah odabrao digitalni prijemnik? Vidim da je za obje opcije cijena 0.00 km. A nije mi rečeno pri priključivanju koje su razlike.
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#51433 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

°u° wrote:Pozdrav! Novi sam Telemachovac od prije koji dan sa za sad DUO Tel Grande Extra paketom (dok se ne riješim Njihove TV ugovora) i imam par pitanja. Uzeo sam na prepad :D (šalim se, vrućina ne da mislit) opciju s D3cam modulom. Tek poslije sam primjetio da nemam opciju gledanja 72 sata unazad ... pa bih želio zamijeniti s digitalnim prijemnikom. Može li to sad naknadno?
Drugo Al Jazeera i RTL njemački ne rade 0-10 kvaliteta signala, nema HRT3 i RTL II... Tuzla je u pitanju.
Hvala unaprijed.

Edit
Nisam uzeo ovaj spori internet pa nisam dobio ni email adresu za registraciju na portal.
Zdravo °u°,
Ukoliko želite izdaćemo nalog za zamjenu opreme i naravno provjeriti sve Vaše uluge u najkraćem roku. Dovoljno je da nam u pp dostavite broj Ugovora i tačne korisničke podatke.
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#51434 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Benq wrote:
°u° wrote:Pozdrav! Novi sam Telemachovac od prije koji dan sa za sad DUO Tel Grande Extra paketom (dok se ne riješim Njihove TV ugovora) i imam par pitanja. Uzeo sam na prepad :D (šalim se, vrućina ne da mislit) opciju s D3cam modulom. Tek poslije sam primjetio da nemam opciju gledanja 72 sata unazad ... pa bih želio zamijeniti s digitalnim prijemnikom. Može li to sad naknadno?
Drugo Al Jazeera i RTL njemački ne rade 0-10 kvaliteta signala, nema HRT3 i RTL II... Tuzla je u pitanju.
Hvala unaprijed.
D3 CAM modul sluzi samo za dekodiranje kanala i nema nijednu dodatnu opciju. Mozes zamijeniti CAM modul za resiver , s tim da se zamjena placa 25KM jednokratno.

Sto se tice kanala i kvalitete signala , javi se Telemachu u PP ili pozovi 1360 , provjerit ce stanje signala na tvojoj adresi i po potrebi izdati nalog za korekciju signala.
Ne plaćate zamjenu u ovom slučaju.
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#51435 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

@Telemach imate li u planu uvoditi 72 sata na HD kanale?
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#51436 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Radar71 wrote:@Telemach imate li u planu uvoditi 72 sata na HD kanale?
Zdravo Radar71,
o svim novitetima ćemo Vas blagovremeno obavještavati.
Phantasy
Posts: 406
Joined: 30/06/2014 17:35

#51437 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Phantasy »

Imam pitanje, da li su vam odvojeni Arena Sport SD i Arena Sport HD paketi u Trio Grande Premiumu i ako jesu koja je doplatna cijena za HD?
User avatar
Radar71
Posts: 7287
Joined: 21/07/2010 15:43

#51438 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Phantasy wrote:Imam pitanje, da li su vam odvojeni Arena Sport SD i Arena Sport HD paketi u Trio Grande Premiumu i ako jesu koja je doplatna cijena za HD?
Cijena za HD Arene je 6 KM
arelinho
Posts: 304
Joined: 23/06/2012 16:15

#51439 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by arelinho »

Ja bih bio zadovoljan kada bi opciju 72h unazad uveli na kanalu Nove TV. :-D :-D
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#51440 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Phantasy wrote:Imam pitanje, da li su vam odvojeni Arena Sport SD i Arena Sport HD paketi u Trio Grande Premiumu i ako jesu koja je doplatna cijena za HD?
Zdravo Phantasy,
Arena Sport SD paket košta 4KM osim ukoliko ne obnavljate Ugovor, u tom slučaju ih dobivate besplatno.
Arena Sport HD paket košta 6 KM.
User avatar
Telemach
Posts: 15726
Joined: 13/10/2010 14:13

#51441 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

arelinho wrote:Ja bih bio zadovoljan kada bi opciju 72h unazad uveli na kanalu Nove TV. :-D :-D
Zahvaljujemo na sugestiji.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#51442 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

Malo ću skrenuti sa teme, ali jednostavno moram :D Na ovom Cinema TV se ne zna ni ko pije, ni ko plaća. Filmovi im počinju kad je njima volja, uopće ne ide film koji stoji na EPG-u, nego neki totalno deseti film. Prije par mjeseci gledao sam jedan film i prekinuli su ga sa reklamama, i poslije reklama nisu ni završili sa filmom, nego pustili drugi. Koji amaterizam. Već par mjeseci ne ide program kao na EPG-u.

Kad smo kod EPG-a molio bih Telemach da uvede EPG na RTV USK, i da popravi EPG na RTRS, jer se emituje EPG od radija RTRS.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#51443 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Neoprastamo, nisi dao zmigavac a skrenuo si :mrgreen:
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#51444 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

chakany wrote:Malo ću skrenuti sa teme, ali jednostavno moram :D Na ovom Cinema TV se ne zna ni ko pije, ni ko plaća. Filmovi im počinju kad je njima volja, uopće ne ide film koji stoji na EPG-u, nego neki totalno deseti film. Prije par mjeseci gledao sam jedan film i prekinuli su ga sa reklamama, i poslije reklama nisu ni završili sa filmom, nego pustili drugi. Koji amaterizam. Već par mjeseci ne ide program kao na EPG-u.

Kad smo kod EPG-a molio bih Telemach da uvede EPG na RTV USK, i da popravi EPG na RTRS, jer se emituje EPG od radija RTRS.
U originalnoj Telemach digitalnoj ponudi u Sarajevu EPG na kanalu RTRS je tačan putem resivera, a što se tiče EPG-a za RTV USK, ja o tome trubim otkako je kanal uvršten u ponudu, ali nikako da omoguće EPG na tom kanalu, iako tačan i ažuran EPG postoji na zvaničnoj web stranici te TV kuće.
ponos
Posts: 147
Joined: 15/05/2012 13:00

#51445 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ponos »

Samo da javim da trenutno svi kanali rade, nadam se da ce tako i ostati.
kakaljin
Posts: 11638
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#51446 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Postovani Telemach,

Da li ovo provodite optiku u naselju Vraca, jer vidim da ste iskopali park izmedju zgrada i stoji na prokopu traka gdje pise telemach?
j66o
Posts: 415
Joined: 05/01/2017 13:48

#51447 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by j66o »

Da li postoji mogucnost u telemachu promjeniti paket,duo net grande family da predjem na duo tel grande senior...imam potpisan ugovor na dvije godine..i vratio bi jedan resiver..jer imam dobre izglede da idem vani pa mi ne bi bio potreban jedan resiver i net..ostalo bi koristili roditelji..da li je ko imao slicnu stvar i kako je rijeseno..iz telemacha mi jos nisu javili pa pitam Vas na forumu?
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#51448 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

crnivrag wrote:
chakany wrote:Malo ću skrenuti sa teme, ali jednostavno moram :D Na ovom Cinema TV se ne zna ni ko pije, ni ko plaća. Filmovi im počinju kad je njima volja, uopće ne ide film koji stoji na EPG-u, nego neki totalno deseti film. Prije par mjeseci gledao sam jedan film i prekinuli su ga sa reklamama, i poslije reklama nisu ni završili sa filmom, nego pustili drugi. Koji amaterizam. Već par mjeseci ne ide program kao na EPG-u.

Kad smo kod EPG-a molio bih Telemach da uvede EPG na RTV USK, i da popravi EPG na RTRS, jer se emituje EPG od radija RTRS.
U originalnoj Telemach digitalnoj ponudi u Sarajevu EPG na kanalu RTRS je tačan putem resivera, a što se tiče EPG-a za RTV USK, ja o tome trubim otkako je kanal uvršten u ponudu, ali nikako da omoguće EPG na tom kanalu, iako tačan i ažuran EPG postoji na zvaničnoj web stranici te TV kuće.
I da, zaboravio sam napisati kako mi dolazi do pikselizacije jedino na kanalu RTV USK. Ne znam do čega je problem, meni je sve zamjenjeno što se tiče kablova, majstori su dolazili, pojačali sve što se moglo pojačati, ali samo na ovom kanalu imam problema sa pikselizacijom.
E sad, da li je do RTV USK, Telemacha ili je do mene, ko će ga znati.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#51449 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

chakany wrote:
I da, zaboravio sam napisati kako mi dolazi do pikselizacije jedino na kanalu RTV USK. Ne znam do čega je problem, meni je sve zamjenjeno što se tiče kablova, majstori su dolazili, pojačali sve što se moglo pojačati, ali samo na ovom kanalu imam problema sa pikselizacijom.
E sad, da li je do RTV USK, Telemacha ili je do mene, ko će ga znati.
Postoji problem sa prijemom signala na tom kanalu otkako su ga uvrstili u ponudu, pa često zna da kompletno nestane signala na njemu, a inače kada radi i kod mene isto tako s vremena na vrijeme (svakih nekoliko sekundi) dio slike se zapikselizira (pomalo trza).
User avatar
ČičineBrčine
Posts: 675
Joined: 04/04/2013 14:02

#51450 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ČičineBrčine »

Samo jedno pitanjce koliko otprilike vremenski treba ekipi da izadju od jutros sam bez neta i telefona dok tv radi. Prijavio sam danas ne dodjose, sjeb skroz sto bi nas narod rekao ko gluho krme :D
Locked