Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#50726 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Benq wrote:@Telemach

Zamolite kolege da aktiviraju uslugu 72h unazad na Cinestar Premiere 1 i 2 kad se ukaze prilika :)
Mislim da moraju imati odobrenje od vlasnika/distributera kanala da puste tu uslugu na određene kanale.

Pošto se od 01.07. gase kanali Ultra i Mini Ultra, a Mini Ultra je bio jedini dječiji kanal sa ovom uslugom, predlažem da uslugu aktiviraju na kanalu Disney Channel ili Nickelodeon.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#50727 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Magarece_godine »

Evo moja zena kaze ako ugasite mini ultra da ukinemo telemach....trogodisnje dijete gleda samo mini ultra...ostali djeciji kanali su za roditeljsku paznju
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2563
Joined: 07/05/2009 19:51

#50728 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Magarece_godine »

Ako neko zna gdje mogu kupiti crtice Patrolne sape, Super krila, Masine strasne price, Pepa prase...bio bih jakooooo zahvalan
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#50729 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ Zdravo Benq

Zahvaljujemo se na sugestiji .
Stalno radimo na povećanju broja kanala koji imaju mogućnost vraćanja 72 sata unazad ,tako da, ukoliko se ukažu realne mogućnosti ,rado ćemo navedenu uslugu pustiti i na kanalima koje ste naveli .
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#50730 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ Zdravo kafanski_covjek,

Zamolit ćemo Vas da nam dostavite Vaš broj Ugovora u privatnoj poruci.
Nakon izvršenih provjera,rado ćemo Vam se javiti sa detaljnom ponudom.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#50731 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Magarece_godine wrote:Evo moja zena kaze ako ugasite mini ultra da ukinemo telemach....trogodisnje dijete gleda samo mini ultra...ostali djeciji kanali su za roditeljsku paznju
ultra i mini ultra se gase 01.07.
Magarece_godine wrote:Ako neko zna gdje mogu kupiti crtice Patrolne sape, Super krila, Masine strasne price, Pepa prase...bio bih jakooooo zahvalan
Nemoras nista kupovati imas na yt i dailymotionu pa ih skini odande.

Sam sebe cu da citiram:
MTV wrote:
Patrolne sape nickelodeon ujutro, nick jr. popodne i RTL Kockica (Psici u ophodnji)
Super Krila RTL Kockica http://www.crtanko.com/sinkronizirani-c ... uper-wings
I mislim da isto ima na nick jr.
Ukuckas u google i sam ti kaze :)

Jedino moze biti problem ako je navikao na srpsku sinkronizaciju pa mu hrvatska bude "cudna".
Ne znam kako je stanje kod vas al kod nas na Logosoftu nickelodeon i nick jr imaju hrvatsku, srpsku i englesku sinkronizaciju. Nick HD nemamo.
Da dodam
Pepa prase Hayatovci
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#50732 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Kutlešić tvrdi da su sumnje SBB neutemeljene

Nakon jučerašnjeg priloga N1 u kome zastupnik SBB ukazuje na mogućnost zloupotrebe pretkrivičnog postupka koji Treće osnovno javno tužilaštvo vodi protiv te kompanije, oglasio se i Ratomir Kutlešić, manjinski vlasnik i bivši direktor TV Ultra, po čijoj prijavi se ovaj postupak i vodi.
Kutlešić potvrđuje da je pre podnošenja krivične prijave, protiv SBB-a vodio drugi, parnični postupak koji je u prvom stepenu okončan u korist SBB-a, ali i da se on na tu presudu žalio privrednom Apelacionom sudu.
Dodaje i da je podneo prijavu protiv odgovornih lica. U saopštenju, sumnje zastupnika SBB da on može zloupotrebiti podatke koji imaju status poslovnih tajni, a koje je tužilaštvo tražilo, on naziva zlonamernim i neutemeljenim insinuacijama.
"Teza SBB-a je da se dokazi ne mogu prikupljati zato što bi neko mogao da prekrši zakon. Dakle, logika koja se zagovara je da zakone ne treba primenjivati, dakle treba postupati protivzakonito, zato što bi neko mogao da prekrši zakon. Protivzakonito postupanje se predlaže kao prevencija od protivzakonitog postupanja", navodi.
http://rs.n1info.com/a278725/Vesti/Vest ... ljene.html
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#50733 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

@Telemach

Može li pojašnjenje zbog čega AS BiH nije otključana preko digitalnog tv tunera, a isti kanal je dostupan preko analognog tv tunera?
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#50734 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rizibizi »

Ko se gasi :shock: :shock: :shock: znaci moj tv prijemnik gubi 70% svoje funkcije. Realno risiver vise ne moram ni paliti. U cemu je fora ima li vise informacija, ova n1 vijest ni glave ni repa nema, osim ako se redovno ne prati ta neka sapunica sa doticnim gospodinom. Elem dje zapelo? Kakve kockice, hayatovci i ostale p.m. ko ce to poFatati? Nista lagano eksterni disk, pa nek se djeca stele da sama budu sebi dj-ovi :) Jel pickbox kao platforma napusten jer koliko se sjecam zima je bila kad je posljedni update sadrzaja radjen? @Telemach nesto ste mi ofalili, jel to cuko cuva grlo nece hladan red bull da pije?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10187
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#50735 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

rizibizi wrote:Ko se gasi :shock: :shock: :shock: znaci moj tv prijemnik gubi 70% svoje funkcije. Realno risiver vise ne moram ni paliti. U cemu je fora ima li vise informacija, ova n1 vijest ni glave ni repa nema, osim ako se redovno ne prati ta neka sapunica sa doticnim gospodinom. Elem dje zapelo? Kakve kockice, hayatovci i ostale p.m. ko ce to poFatati? Nista lagano eksterni disk, pa nek se djeca stele da sama budu sebi dj-ovi :) Jel pickbox kao platforma napusten jer koliko se sjecam zima je bila kad je posljedni update sadrzaja radjen? @Telemach nesto ste mi ofalili, jel to cuko cuva grlo nece hladan red bull da pije?
Na Pickbox svako malo ubacuju nesto novo , bas su prije nekoliko dana ubacili neke crtane filmove : Cars , Cars 2 , Planes , Oliver & Company , Planes:Fire and Rescue, Pinocchio , Hercules , The sword in the stone , The fox and the hound , The great mouse detective..

Dobijam newsletter od Pickboxa na mail nakon svake izmjene.
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#50736 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

rizibizi wrote:Ko se gasi :shock: :shock: :shock: znaci moj tv prijemnik gubi 70% svoje funkcije. Realno risiver vise ne moram ni paliti. U cemu je fora ima li vise informacija, ova n1 vijest ni glave ni repa nema, osim ako se redovno ne prati ta neka sapunica sa doticnim gospodinom. Elem dje zapelo? Kakve kockice, hayatovci i ostale p.m. ko ce to poFatati? Nista lagano eksterni disk, pa nek se djeca stele da sama budu sebi dj-ovi :) Jel pickbox kao platforma napusten jer koliko se sjecam zima je bila kad je posljedni update sadrzaja radjen? @Telemach nesto ste mi ofalili, jel to cuko cuva grlo nece hladan red bull da pije?
Bivsi vlasnik je tuzio UG grupu radi nelegalne kupovine. Prvi put je izgubio slucaj opet ih je tuzio pa tuzilastvo trazi papire. Ovi nedaju i gase kanale.
Neki dio istih crtanih ima na Orlandu i Bambinu ali nisu popularni kao Ultra i Mini Ultra.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3342
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#50737 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dupli_skalp »

Rugafet wrote:Napisi koji tacno kanali te zanimaju pa cu ti ja napisat kakva je situacija kod mene.
šta ja znam, n1sd, hayat sd, tv1000, hrt-ovi, sk-ovi sd, ajb, eurosportovi sd, lupi i ti nekoliko po volji :)
User avatar
hemed
Posts: 415
Joined: 29/12/2015 17:47

#50738 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hemed »

crnivrag wrote:
Benq wrote:@Telemach

Zamolite kolege da aktiviraju uslugu 72h unazad na Cinestar Premiere 1 i 2 kad se ukaze prilika :)
Mislim da moraju imati odobrenje od vlasnika/distributera kanala da puste tu uslugu na određene kanale.

Pošto se od 01.07. gase kanali Ultra i Mini Ultra, a Mini Ultra je bio jedini dječiji kanal sa ovom uslugom, predlažem da uslugu aktiviraju na kanalu Disney Channel ili Nickelodeon.
zar je potreban taj 72h unazad za djecije kanale, djetetu kad upalis crtani kakav je da je on ce ga gledati, ne vidim svrhu da se aktivira 72h na neki djeciji kanal, bolje neka se malo potrude i aktiviraju na prva tv ili na novoj tv jer 70% korisnika ta dva kanala stalno prati i nekad nisu u mogucnosti da pogledaju emisiju u nekom terminu pa da imaju mogucnost da vrate tu emisiju kad hoce
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#50739 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rizibizi »

@hemed kad ti dan pocinje i zavrsava s patrolnim sapama 72 sata unazad vrijedi svaku marku.
MTV wrote:Bivsi vlasnik je tuzio UG grupu radi nelegalne kupovine. Prvi put je izgubio slucaj opet ih je tuzio pa tuzilastvo trazi papire. Ovi nedaju i gase kanale.
Neki dio istih crtanih ima na Orlandu i Bambinu ali nisu popularni kao Ultra i Mini Ultra.
Opet neka natezanja, da bar imamo kakvog hajra od toga. Ma ima kod mene na disku svasta nesto, ali poprilicno uzrokuje lobotomiju kad ti se po citav dan vrti Pepa Prase sve epizoda za epizodom niko ne gleda, a kad krenes da ugasis odnekud se cuje vriska ne diraj. Valjda ce se nekad i to rjesiti.
Benq wrote:Na Pickbox svako malo ubacuju nesto novo , bas su prije nekoliko dana ubacili neke crtane filmove : Cars , Cars 2 , Planes , Oliver & Company , Planes:Fire and Rescue, Pinocchio , Hercules , The sword in the stone , The fox and the hound , The great mouse detective..

Dobijam newsletter od Pickboxa na mail nakon svake izmjene.
Ja s vremena na vrijeme pogledam ima li sta, doduse nisam ima par dana. Nije neka uber pljacka, ali nije lose s vremena na vrijeme da ne trazim po diskovima ili streamove. Hajd bas cu popodne da checkiram.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#50740 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SHTEVELEC »

Jedno pitanje, mozda je neko im'o ovakvu situaciju - koristim CI modul, hocu da mijenjam TV, jel' dovoljno da prebacim modul u novi TV ili moraju i u Telemchu nesto da urade?
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#50741 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

SHTEVELEC wrote:Jedno pitanje, mozda je neko im'o ovakvu situaciju - koristim CI modul, hocu da mijenjam TV, jel' dovoljno da prebacim modul u novi TV ili moraju i u Telemchu nesto da urade?
Samo prebacis modul u novi tv
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#50742 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

rizibizi wrote:
MTV wrote:Bivsi vlasnik je tuzio UG grupu radi nelegalne kupovine. Prvi put je izgubio slucaj opet ih je tuzio pa tuzilastvo trazi papire. Ovi nedaju i gase kanale.
Neki dio istih crtanih ima na Orlandu i Bambinu ali nisu popularni kao Ultra i Mini Ultra.
Opet neka natezanja, da bar imamo kakvog hajra od toga. Ma ima kod mene na disku svasta nesto, ali poprilicno uzrokuje lobotomiju kad ti se po citav dan vrti Pepa Prase sve epizoda za epizodom niko ne gleda, a kad krenes da ugasis odnekud se cuje vriska ne diraj. Valjda ce se nekad i to rjesiti.
Kaze jedna moja dobra prijateljica: naviknes se, covjek se na sve navikne. Za koju godinu ce ti nedostajati pepa prase :mrgreen:
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#50743 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shalla »

MTV wrote:
rizibizi wrote:
MTV wrote:Bivsi vlasnik je tuzio UG grupu radi nelegalne kupovine. Prvi put je izgubio slucaj opet ih je tuzio pa tuzilastvo trazi papire. Ovi nedaju i gase kanale.
Neki dio istih crtanih ima na Orlandu i Bambinu ali nisu popularni kao Ultra i Mini Ultra.
Opet neka natezanja, da bar imamo kakvog hajra od toga. Ma ima kod mene na disku svasta nesto, ali poprilicno uzrokuje lobotomiju kad ti se po citav dan vrti Pepa Prase sve epizoda za epizodom niko ne gleda, a kad krenes da ugasis odnekud se cuje vriska ne diraj. Valjda ce se nekad i to rjesiti.
Kaze jedna moja dobra prijateljica: naviknes se, covjek se na sve navikne. Za koju godinu ce ti nedostajati pepa prase :mrgreen:
Haj Pepu i ne gledam toliko al Mašu i Medu ne fulam, sve nagovaram malog kad mu upalim Youtube da gledamo Mašu i Medu :lol:
Kod Pepe me nervira što vazda starom šukaju, te ima stomak, te ništa ne radi i onda čim moja hanuma čuje kaže malcu "eno ga ljubavi ko i tvoj tajo" :mrgreen:
MTV, nisam ti odgovorio jučer, ma imam brate Youtube na TV-u al nije mi to rješenje, nema svih ovih crtanih na hrvatskom/srpskom. Malac još nema 3 godine a hvala Bogu Patrolne Šape i Super Krila je naučio skoro čitave uvodne pjesmice, zato mi je Mini Ultra bio među favorite kanalima, krenu Odbodsi, Krila, Pepa, Maša, Šape, onoliko koliko mu dozvoljavamo da gleda TV taman mi popuni Mini Ultra svojim rasporedom :mrgreen:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#50744 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

kakaljin wrote:
SHTEVELEC wrote:Jedno pitanje, mozda je neko im'o ovakvu situaciju - koristim CI modul, hocu da mijenjam TV, jel' dovoljno da prebacim modul u novi TV ili moraju i u Telemchu nesto da urade?
Samo prebacis modul u novi tv
... i preskeniras frekvencije na novom tv-u... :)
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#50745 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

shalla wrote: Haj Pepu i ne gledam toliko al Mašu i Medu ne fulam, sve nagovaram malog kad mu upalim Youtube da gledamo Mašu i Medu :lol:
Kod Pepe me nervira što vazda starom šukaju, te ima stomak, te ništa ne radi i onda čim moja hanuma čuje kaže malcu "eno ga ljubavi ko i tvoj tajo" :mrgreen:
MTV, nisam ti odgovorio jučer, ma imam brate Youtube na TV-u al nije mi to rješenje, nema svih ovih crtanih na hrvatskom/srpskom. Malac još nema 3 godine a hvala Bogu Patrolne Šape i Super Krila je naučio skoro čitave uvodne pjesmice, zato mi je Mini Ultra bio među favorite kanalima, krenu Odbodsi, Krila, Pepa, Maša, Šape, onoliko koliko mu dozvoljavamo da gleda TV taman mi popuni Mini Ultra svojim rasporedom :mrgreen:
Moja mati inace zena u godinama luda za Masom i medom. Pa kad smo na LoLi (Logosoft) ostali bez Mini Ultre bio je haos. Pa nekad pustam na yt a odnedavno idu na i Hayatovcima i RTS 2.

Pokazi hanumi oFo :D
Image
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#50746 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SHTEVELEC »

zateznistub wrote:
kakaljin wrote:
SHTEVELEC wrote:Jedno pitanje, mozda je neko im'o ovakvu situaciju - koristim CI modul, hocu da mijenjam TV, jel' dovoljno da prebacim modul u novi TV ili moraju i u Telemchu nesto da urade?
Samo prebacis modul u novi tv
... i preskeniras frekvencije na novom tv-u... :)
Veri gud najs, pretpostavio sam da je tako, al' bolje da pitam, viiiile danke
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#50747 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shalla »

Al na stranu sve, fkt ako se ne pretjeruje (ono da posadiš dijete da sjedi satima ispred TV-a) crtani mogu stvarno biti "edukativni". Recimo meni se kod ovih Šapa i Krila sviđa to što se uvijek problemi rješavaju timskim radom, onda u Pepi je uvijek happy end, i kad se svađaju brzo se pomire i sl. tako da stvarno nemam ništa protiv da jedno 45 minuta dnevno malac pogleda par crtanih. I to uvijek slijedi kao nagrada, ako nije slušao u vrtiću taj dan nema i majke mi tačno skonta da mu je to kazna i sad skoro nikad nema prigovora da je nešto belajisao :mrgreen:
Skrenusmo sa teme al eto, poenta je, crtani su Tito. Ja izađem sa njim svaki dan kad dođemo sa posla, imam veliku baštu pa se igramo lopte, košarke, spušta se niz tobogan i onda kad se smori ide polako smirivanje, presvlačenje, crtani, mlijeko i spavanac...
Excello
Posts: 40
Joined: 02/12/2016 14:46

#50748 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Excello »

Ima li iko problema sa Internet konekcijom u zadnjih nekoliko dana?

Meni od subote uglavnom nema interneta ... dodje ponekad na nekoliko sati ili krace i prestane ... lampice na modemu ne gore pa znam da je do njih, samo ne znam je li negdje nesto rade ili imaju veci kvar. Jos uvijek ih cekam da poprave, niko nista ne javlja.
User avatar
Telemach
Posts: 15725
Joined: 13/10/2010 14:13

#50749 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Excello wrote:Ima li iko problema sa Internet konekcijom u zadnjih nekoliko dana?

Meni od subote uglavnom nema interneta ... dodje ponekad na nekoliko sati ili krace i prestane ... lampice na modemu ne gore pa znam da je do njih, samo ne znam je li negdje nesto rade ili imaju veci kvar. Jos uvijek ih cekam da poprave, niko nista ne javlja.
Zdravo Excello,
Predlažemo da nam dostavite korisničke podatke u inbox kako bismo provjerili signale usluge u što kraćem roku. Stojimo Vam na raspolaganju.
semsasuljakovic
Posts: 1999
Joined: 02/08/2015 21:30

#50750 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semsasuljakovic »

Na području SBK, Travnik, Vitez i okolina je nevjerojatno nevrijeme, ako nakon ovog uključim modem i budem imao neta onda povlačim sve što sam negativno govorio o stabilnosti Telemachove konekcije :D
Locked