Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#50651 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Izgleda da se ipak ne gasi kanal "Posavina TV":

Image
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#50652 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Sarajevo1970 »

BaDa wrote:vratio sam ipak sve na ubee modem i primjetio sam da je poceo praviti probleme 5ghz mreza se gubi konektuje se na 5ghz i onda samo nestane... pojavi se opet kliknem da se konektuje pise unable to connect nekad trazi da upisem sifru od wifia i sve tako u krug... jel imao ko slicnih problema?*
Kod mene isto, Ubee 5Ghz je katastrofa totalna.
Nazalost pojma nemam do cega bi moglo biti. :-?
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#50653 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by PriNc_ba »

Jel neko imao ovakav problem s daljinskim..
Znaci on radi kad on hoce. Sumnjam da je do nekog gubljenja kontakta jer sam ga ostavio na jednom mjestu na stolu i s vremena na vrijeme pokusam pritisnuti neku tipku i od 10 pokusaja u 10 razlicitih doba dana plafon 1-2 puta da radi. Lampica na njemu reaguje da radi ali ne fata nista. A s drugim daljinskim sve normala na oba resivera..
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#50654 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dzontra_Volta »

PriNc_ba wrote:Jel neko imao ovakav problem s daljinskim..
Znaci on radi kad on hoce. Sumnjam da je do nekog gubljenja kontakta jer sam ga ostavio na jednom mjestu na stolu i s vremena na vrijeme pokusam pritisnuti neku tipku i od 10 pokusaja u 10 razlicitih doba dana plafon 1-2 puta da radi. Lampica na njemu reaguje da radi ali ne fata nista. A s drugim daljinskim sve normala na oba resivera..
Možda slučajno pritisneš ono dugme TV na daljinskom, a treba biti aktivirano dugme STB.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#50655 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug_profi »

A jesi li probao zamijeniti baterije? :mrgreen:
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#50656 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

Sarajevo1970 wrote:
BaDa wrote:vratio sam ipak sve na ubee modem i primjetio sam da je poceo praviti probleme 5ghz mreza se gubi konektuje se na 5ghz i onda samo nestane... pojavi se opet kliknem da se konektuje pise unable to connect nekad trazi da upisem sifru od wifia i sve tako u krug... jel imao ko slicnih problema?*
Kod mene isto, Ubee 5Ghz je katastrofa totalna.
Nazalost pojma nemam do cega bi moglo biti. :-?
ali nije bilo unazad 10akl dana tako.... valjda se telemach oglasi :D
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#50657 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Naslovnica »

Naslovnica wrote:
Benq wrote:
zateznistub wrote: Hoće sigurno, samo zahtjevaj. Mada je i pds 2 sasvim okej. Samo izbjegavaj d3 mini. I sretno
Svakako ne bi trebalo ni da mu ponude D3 Mini jer uzima Trio Grande Extra paket, ali sto se tice resivera PDS3 i V2.0 su TOP :)
Hvala svima na odgovorima!
Je li to ovaj?
Image

PDS 3121
Novi model digitalnog prijemnika. Posjeduje EPG i moderan korisnički interfejs. EPG (elektronski programski vodič) prikazuje programsku šemu 7 dana unaprijed, kao i 3 dana unazad. Ima mogućnost prikaza SD i HD kanala sa podržanim rezolucijama slike 576i, 576p, 720p i 1080i. Prijemnik ima sljedeće izlaze: HDMI, komponentni i kompozitni video, stereo audio, optički i koaksijalni S/PDIF digitalni audio, Ethernet, kao i dva USB porta za povezivanje sa eksternim uređajima.
Uz prijemnik se dobiva univerzalni daljinski koji se može programirati i za TV, a teletekst preko HDMI kabla je omogućen pritiskom na dugme na daljinskom upravljaču. Pored navedenih funkcionalnosti uređaj omogućava korištenje opcija kao što su video na zahtjev (VOD), Pogledaj ponovo (Catch Up) i Pogledaj ispočetka (Start Over). Možete pogledati i emisije koje ste propustili ili jednostavno želite da ih pogledate ponovo, bez obzira da li ste ih snimili ili ne, kao i da tekući program pustite ispočetka. Uređaj ima mogućnost povezivanja dodatnog digitalnog prijemnika preko Ethernet porta. Preko USB porta je moguće povezati eksterni hard disk koji se može koristiti za snimanje video sadržaja sa TV-a. Ukoliko je povezan hard disk koji se koristi za snimanje, pored snimanja trenutnog programa, moguće je i zakazivanje snimanja direktno iz EPG-a.
Pretplatnik je u mogućnosti izabrati dodatni D3 digitalni prijemnik koji podrazumijeva dodatni D3 digitalni uređaj na korištenje, pored onog kojeg je korisnik dobio na korištenje uz osnovnu D3 pretplatu. D3 digitalni paket koji će biti aktivan na dodatnom D3 digitalnom prijemniku je isti paket koji je aktiviran na osnovnoj D3 pretplati. Maximalan broj dodatnih D3 digitalnih prijemnika po Pretplatničkom Ugovoru je 2 (dva). Mjesečna renta dodatnog PDS 3121 je 6 KM.
Samo još jedno pitanjce...da li se uz ovaj PDS 3121 dobije i router, ili on ima u sebi sve potrebno za konekciju, ukljućujući i WiFi?
Na LoL-u sada ima router i STB, da li i kod Telemacha ide router + STB?
HVALA i izvinite na "peglanju! ! :)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#50658 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

On u sebi ima modem ne router.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#50659 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dupli_skalp »

koliki je vama signal (u decibelima, ne u procentima) preko stb-a na raznim d3 kanalima?
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3351
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#50660 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Dupli_skalp »

MTV wrote:Inace za takvim kanalima pati dijaspora jer moraju biti u toku sa desavanjima iz svojih sela.
pa nek' se lijepo vrate u njih pa će biti u toku.
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#50661 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Naslovnica »

zateznistub wrote:On u sebi ima modem ne router.
Hvala na odgovoru, odlično - manje skangala.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#50662 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Naslovnica wrote:
zateznistub wrote:On u sebi ima modem ne router.
Hvala na odgovoru, odlično - manje skangala.
Šta je "skangala"? :)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#50663 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Naslovnica wrote: Samo još jedno pitanjce...da li se uz ovaj PDS 3121 dobije i router, ili on ima u sebi sve potrebno za konekciju, ukljućujući i WiFi?
Na LoL-u sada ima router i STB, da li i kod Telemacha ide router + STB?
HVALA i izvinite na "peglanju! ! :)
Dobit ces ti router (home gateway) za internet sa integrisanim wifiem a za TV ces dobiti taj resiver koji je sam sposoban vracati sadrzaj otvarat videoteku itd. Ako si na to mislio. Tako da je i na TM router + resiver.
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#50664 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Naslovnica »

MTV wrote:
Naslovnica wrote: Samo još jedno pitanjce...da li se uz ovaj PDS 3121 dobije i router, ili on ima u sebi sve potrebno za konekciju, ukljućujući i WiFi?
Na LoL-u sada ima router i STB, da li i kod Telemacha ide router + STB?
HVALA i izvinite na "peglanju! ! :)
Dobit ces ti router za internet sa integrisanim wifiem a za TV ces dobiti taj resiver koji je sam sposoban vracati sadrzaj otvarat videoteku itd. Ako si na to mislio.
Na to sam mislio.
Kontao sam da ovaj PDS 3121 ima i funkciju modema i WiFi-a, ali izgleda da ću ipak morati i dalje da imam dvije spravice?
Znači, preporuka je da insistiram a PDS 3121, a koja je preporuka za modem/ruter, šta da tražim?
Idem na Trio Grande Extra.
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#50665 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Naslovnica »

zateznistub wrote:
Naslovnica wrote:
zateznistub wrote:On u sebi ima modem ne router.
Hvala na odgovoru, odlično - manje skangala.
Šta je "skangala"? :)
Skula, skangala...
Viška stvar, smetnja, tkao nekako...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#50666 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Naslovnica wrote: Skula, skangala...
Viška stvar, smetnja, tkao nekako...
Jbt, nikad čuo. Hajde, nikad nisi star da nesto novo ne naučiš..
Naslovnica
Posts: 27919
Joined: 20/03/2013 15:38

#50667 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Naslovnica »

zateznistub wrote:
Naslovnica wrote: Skula, skangala...
Viška stvar, smetnja, tkao nekako...
Jbt, nikad čuo. Hajde, nikad nisi star da nesto novo ne naučiš..
Ne znam drug, kod mene tako oduvijek. Stara iz Krajine, možda je to iz tog dijela BiH.
Vazda je govorila "skloni te skangale" i "šta će ti te skule"...
:lol:
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#50668 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Naslovnica wrote: Na to sam mislio.
Kontao sam da ovaj PDS 3121 ima i funkciju modema i WiFi-a, ali izgleda da ću ipak morati i dalje da imam dvije spravice?
Znači, preporuka je da insistiram a PDS 3121, a koja je preporuka za modem/ruter, šta da tražim?
Idem na Trio Grande Extra.
On ima modem u sebi da moze vracati TV sadrzaj unazad i za videoteku i nista vise. Tebe je to malo zbunilo. :)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#50669 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Naslovnica wrote:
zateznistub wrote:
Naslovnica wrote: Skula, skangala...
Viška stvar, smetnja, tkao nekako...
Jbt, nikad čuo. Hajde, nikad nisi star da nesto novo ne naučiš..
Ne znam drug, kod mene tako oduvijek. Stara iz Krajine, možda je to iz tog dijela BiH.
Vazda je govorila "skloni te skangale" i "šta će ti te skule"...
:lol:
Sad jasno! :thumbup:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#50670 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ima li neko iskustva sa VOX TV prijemnikom 32YD100 i Telemach CI modulom. TV učita modul do 90% i stane, neće nikako do kraja da ga učita. Teh. podrška mi je dala par savjeta ali ništa nije uspjelo, CI modul uredno radi na drugom TV-u. :roll:
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#50671 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Registarska oznaka »

Pozdrav,

treba mi informacija/pomoć vezano za UNIFi

Situacija je ovakva, imao sam pristup na internet putem UNIFi-a do prije 2 dana. Međutim, na mobitel od prije dva dana ne mogu da se povežem, konstantno mi pise ono dohvačanje mreže, medjutim nikako da me spoji.
Dok na laptopu imam pristup, i sve je uredu.

Mjenjao sam IP adresu, poveze me al nemam pristupa.

Da li je neko imao slican problem i kako je uspio rijesiti?

Inace, ako ima kakvu ulogu. Android 6.0 je.
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#50672 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@Zdravo Registarska oznaka

Prilikom povezivanja provjerite da li u fazi 2 "provjera autentičnosti " podešena opcija MSCHPV2.

Ukoliko i dalje ne budete u mogućnosti da se povežete na UNIFI uslugu,javite nam se sa podacima u inbox.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#50673 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

U mom naselju vec danima ukopavaju neke kablove, malim bagerom u omanji kanal, raja prica da je rijec o nekom novom operateru/konkurencija Telemachu.

Ne znam o cemu se radi, samo vidjeh kamion nekakvog Etel Inzinjeringa (pun kablova, plasticnih obloznih cijevi itd), zna li neko o cemu je tu rijec?
wowausername
Posts: 115
Joined: 21/06/2017 18:50
Location: Sarajevo

#50674 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by wowausername »

dječak sa šibicama wrote:U mom naselju vec danima ukopavaju neke kablove, malim bagerom u omanji kanal, raja prica da je rijec o nekom novom operateru/konkurencija Telemachu.

Ne znam o cemu se radi, samo vidjeh kamion nekakvog Etel Inzinjeringa (pun kablova, plasticnih obloznih cijevi itd), zna li neko o cemu je tu rijec?
Nema nikakvih novih operatera kod nas: http://bgp.he.net/country/BA

Najvjerovatnije privatno provode optiku za firmu ili nesto.
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#50675 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Bajram Šerif Mubarek Olsun !

Image

Poštovani korisnici,

Obavještavamo vas o promjeni radnog vremena za poslovnice Telemacha povodom predstojećeg praznika.

U ponedjeljak, 26.6.2016. godine je neradni dan za sljedeće poslovnice: Stup, Mali Bosmal, Mostar – Maršala Tita, Zenica Showroom, Visoko Showroom, Bugojno, Radnička, Tuzla, Lukavac, Gračanica, Sanski Most, Velika Kladuša, Kakanj. Dok poslovnice Mostar – Zagrebačka, Mrkonjić Grad, Jajce, Novi Travnik, Travnik, Kiseljak, Vitez i korisnički centar u SCC-u rade po redovnom rasporedu.

BBI showroom u ponedjeljak 26.6.2016. godine radi po izmijenjenom rasporedu od 12h do 20h.

Svoje redovne aktivnosti sve ostale poslovnice Telemacha će nastaviti u utorak, 27.6.2016. godine.
http://telemach.ba/a12700/Korisnicki-se ... Olsun.html
Last edited by crnivrag on 23/06/2017 13:57, edited 1 time in total.
Locked