Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#49726 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by peepeep »

Šta vam se dešava sa internetom!? Već dva dana dolazi do prekida usluge, brzina je poprilično slaba (čak ni YT ne radi kako spada!).
kakaljin
Posts: 11598
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49727 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Pa o tome i govorim, jer se vidi da se moras izboriti za potpisivanje ugovora i ja ovdje napisao bolju opciju da neko ko hoce trazi, ovdje me docekuju na noz da nisam na pijaci, ali ako se mozes dogovarati i korisnici razlicito dobijati i razlicite popuste za isto, i meni je to isto kao na pijaci.

Umjesto da kazu dobar prijedlog pa evo moze se to traziti pa cemo vidjeti hoce li izaci u susret za ugovor.
Iz napisanog se moze zakljuciti da nikad nisi obnavljao ugovor i razgovarao s njima. Ne znam kako tebi ovo zvuci ali to je tako. U suprotnom bi znao kako stvari funkcionisu.

Dakle niko se ne treba "izboriti" za potpisivanje ugovora, dovoljno je samo da posalju podatke , ljudi ih pozovu i prezentiraju trenutnu akciju i koji benefit moze dobiti s obzirom na paket usluga koji koriste.

Vjeruj mi prevelika se drama pravi oko jednostavne stvari.
Onda da li znas da u DUO NET GRANDE EXTRA paket po cijenovniku za HBO premium paket trebas dodati 12 KM, a ako nazoves i kazes dajte mi HBO premium a vec imam HBO paket da placam samo razliku od 4 KM jer neces da placas dva puta za isto, oni ce ti reci da mozes to uraditi. Ovo je konkretno meni ponudjeno jer sam pitao za ovo. Znaci moze.

Isto tako za TRIO GRANDE EXTRA paket.

Znaci ista stvar je za arene HD, samo trazis ovako kao sto sam predlozio i prihvatice da bi potpisao ugovor.
Last edited by kakaljin on 25/05/2017 14:41, edited 1 time in total.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#49728 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by CooK »

kakaljin wrote:
zateznistub wrote:
Radar71 wrote: pa nisi na pijaci :-)
Koliko god da si u pravu i ti i Benq, ovo sto kakaljin piše ima logike, je za iste uslove i bukvalno istu ponudu paketa neko dobije jedno a neko drugo... treće. Sve u ovisnosti koliko korisnik umije moljakati i koliko je onaj sa druge strane telefonske žice sposoban i zainteresovan.... a to su, priznaces, osobine pijace...
Pa o tome i govorim, jer se vidi da se moras izboriti za potpisivanje ugovora i ja ovdje napisao bolju opciju da neko ko hoce trazi, ovdje me docekuju na noz da nisam na pijaci, ali ako se mozes dogovarati i korisnici razlicito dobijati i razlicite popuste za isto, i meni je to isto kao na pijaci.

Umjesto da kazu dobar prijedlog pa evo moze se to traziti pa cemo vidjeti hoce li izaci u susret za ugovor.
Da se to tako može mijenjati i doplaćivati svi bi zamijenili Prošireni paket za Arene HD ili nešto drugo jer u Proširenom paketu sad nema ništa vrijedno ali ne može i to je razumljivo.
kakaljin
Posts: 11598
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49729 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

CooK wrote:
kakaljin wrote:
zateznistub wrote: Koliko god da si u pravu i ti i Benq, ovo sto kakaljin piše ima logike, je za iste uslove i bukvalno istu ponudu paketa neko dobije jedno a neko drugo... treće. Sve u ovisnosti koliko korisnik umije moljakati i koliko je onaj sa druge strane telefonske žice sposoban i zainteresovan.... a to su, priznaces, osobine pijace...
Pa o tome i govorim, jer se vidi da se moras izboriti za potpisivanje ugovora i ja ovdje napisao bolju opciju da neko ko hoce trazi, ovdje me docekuju na noz da nisam na pijaci, ali ako se mozes dogovarati i korisnici razlicito dobijati i razlicite popuste za isto, i meni je to isto kao na pijaci.

Umjesto da kazu dobar prijedlog pa evo moze se to traziti pa cemo vidjeti hoce li izaci u susret za ugovor.
Da se to tako može mijenjati i doplaćivati svi bi zamijenili Prošireni paket za Arene HD ili nešto drugo jer u Proširenom paketu sad nema ništa vrijedno ali ne može i to je razumljivo.
Pa ne mozes mjenjat sto ti je u paketu duo i trio, ali kada dodajes na paket onda je dogovor.

A konkretno na samu digitalu, predjes sa prosirenog na osnovni i uzmes arene HD, i placas 1 KM vise nego sada. :-D :-D :-D :-D
Ovo se odnosi na samu digitalu bez paketa.
User avatar
Telemach
Posts: 15689
Joined: 13/10/2010 14:13

#49730 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

peepeep wrote:Šta vam se dešava sa internetom!? Već dva dana dolazi do prekida usluge, brzina je poprilično slaba (čak ni YT ne radi kako spada!).
Zdravo peepeep,
kako bismo provjerili Vaše usluge, ljubazno Vas molimo da nam se javite u pp sa korisničkim podacima.
Hvala na razumijevanju.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#49731 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: Onda da li znas da u DUO NET GRANDE EXTRA paket po cijenovniku za HBO premium paket trebas dodati 12 KM, a ako nazoves i kazes dajte mi HBO premium a vec imam HBO paket da placam samo razliku od 4 KM jer neces da placas dva puta za isto, oni ce ti reci da mozes to uraditi. Ovo je konkretno meni ponudjeno jer sam pitao za ovo. Znaci moze.

Isto tako za TRIO GRANDE EXTRA paket.

Znaci ista stvar je za arene HD, samo trazis ovako kao sto sam predlozio i prihvatice da bi potpisao ugovor.
Mislim da si samo drugim rijecima rekao ono sto sam i ja napisao u prethodnim postovima - sve je stvar dogovora izmedju operatera i korisnika.
Drugo , prica je bila u vezi benefita a ne u vezi toga sta vec imas uracunato u paketu kao sto je slucaj kod tebe sa HBO.

Vidim da smo u nekom zacaranom krugu i vrti se ista prica :)
User avatar
chakany
Posts: 2912
Joined: 05/09/2010 14:05

#49732 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

Što bih ja volio da dobijemo AlJazeeru u HD formatu.
Za par dana gase SD format slike i u potpunosti prelaze na HD format.
kakaljin
Posts: 11598
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49733 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Onda da li znas da u DUO NET GRANDE EXTRA paket po cijenovniku za HBO premium paket trebas dodati 12 KM, a ako nazoves i kazes dajte mi HBO premium a vec imam HBO paket da placam samo razliku od 4 KM jer neces da placas dva puta za isto, oni ce ti reci da mozes to uraditi. Ovo je konkretno meni ponudjeno jer sam pitao za ovo. Znaci moze.

Isto tako za TRIO GRANDE EXTRA paket.

Znaci ista stvar je za arene HD, samo trazis ovako kao sto sam predlozio i prihvatice da bi potpisao ugovor.
Mislim da si samo drugim rijecima rekao ono sto sam i ja napisao u prethodnim postovima - sve je stvar dogovora izmedju operatera i korisnika.
Drugo , prica je bila u vezi benefita a ne u vezi toga sta vec imas uracunato u paketu kao sto je slucaj kod tebe sa HBO.

Vidim da smo u nekom zacaranom krugu i vrti se ista prica :)
Pa znaci stvar dogovora svaki korisnik posebno, znaci pijaca sto mi se govori da ja trazim, ali ti i govorim da mozes sve i ja sam samo naveo jednu od opcija koju korisnici mogu traziti. Ali opet se sve svodi na isto kada dobijas benefite ili uracunato u paketu pa ti treba samo jos jedan paket a dio tog paketa vec imas u duo ili trio paketu tako da je bitno traziti sve moguce opcije
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#49734 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: Pa znaci stvar dogovora svaki korisnik posebno, znaci pijaca sto mi se govori da ja trazim, ali ti i govorim da mozes sve i ja sam samo naveo jednu od opcija koju korisnici mogu traziti.
Eh ali ta "pijaca" kako ti to nazivas , ide u obostranu korist (i operateru i korisniku) , i trebalo bi da nam je svima drago sto imamo i taj nacin da dobijemo nesto sto zelimo a nemamo u paketu. Dobro nama , dobro njima.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#49735 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by beni-bu-man »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Pa znaci stvar dogovora svaki korisnik posebno, znaci pijaca sto mi se govori da ja trazim, ali ti i govorim da mozes sve i ja sam samo naveo jednu od opcija koju korisnici mogu traziti.
Eh ali ta "pijaca" kako ti to nazivas , ide u obostranu korist (i operateru i korisniku) , i trebalo bi da nam je svima drago sto imamo i taj nacin da dobijemo nesto sto zelimo a nemamo u paketu. Dobro nama , dobro njima.
Meni ponudili uz produzetak ugovoa, pikbox, cinestar premiere hd i arene sd, ja ih samo upitam mogu li to sve da odbace i da mi daju samo HD paket nista vise. rece mi kontaktirati ce vas kolega, zove mene ciko iz telemacha i kaze moze, super odlicno posaljite mi to putem maila.
Dolazi mail BONUS 24 mjeseca HD paket, cinestar premiere hd i arene sd.
Znaci stvra najnormalnijeg dogovora
Alkos
Posts: 2723
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#49736 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Alkos »

Arene su tek uveli, tako da HD sigurno nece davati kao bonus odmah. U neko dogledno vrijeme, vrlo vjerovatno je da ce popustiti, kada obrnu određenu lovu i dovedu određeni broj korisnika.

I ja sam pokusao odraditi ovo sto je kakaljin predložio, ali nisam uspio... :mrgreen:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#49737 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by peepeep »

Telemach wrote:
peepeep wrote:Šta vam se dešava sa internetom!? Već dva dana dolazi do prekida usluge, brzina je poprilično slaba (čak ni YT ne radi kako spada!).
Zdravo peepeep,
kako bismo provjerili Vaše usluge, ljubazno Vas molimo da nam se javite u pp sa korisničkim podacima.
Hvala na razumijevanju.
Nisam od onih što vjeruju u teorije zavjere ali pobogu, ni 30 minuta nakon posta - internet proradi punim kapacitetom :lol:

Ukoliko bude daljnih problema sa vašim uslugama, kontaktirati ću vas na PP direktno. :)

lp
User avatar
Telemach
Posts: 15689
Joined: 13/10/2010 14:13

#49738 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

peepeep wrote:
Telemach wrote:
peepeep wrote:Šta vam se dešava sa internetom!? Već dva dana dolazi do prekida usluge, brzina je poprilično slaba (čak ni YT ne radi kako spada!).
Zdravo peepeep,
kako bismo provjerili Vaše usluge, ljubazno Vas molimo da nam se javite u pp sa korisničkim podacima.
Hvala na razumijevanju.
Nisam od onih što vjeruju u teorije zavjere ali pobogu, ni 30 minuta nakon posta - internet proradi punim kapacitetom :lol:

Ukoliko bude daljnih problema sa vašim uslugama, kontaktirati ću vas na PP direktno. :)

lp
Zdravo peepeep,
drago nam je da je sada sve uredu.
Budite slobodni da nam se javite ukoliko ponovo budete imali poteškoća sa uslugom interneta.
Stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
ossam
Posts: 67
Joined: 12/05/2014 10:45

#49739 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ossam »

sta je sa OUTDOOR CH.? Crnilooo

Uklonite sa spiska ovaj ˝nesretni˝ TV Vinet, riknuo je i on ima 100 dana....
User avatar
crnivrag
Posts: 12888
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#49740 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

ossam wrote:sta je sa OUTDOOR CH.? Crnilooo

Uklonite sa spiska ovaj ˝nesretni˝ TV Vinet, riknuo je i on ima 100 dana....
Smetnje sa kanalom Outdoor Channel sam već prijavio, a TV Vinet je zabranio emitiranje na području Sarajeva, i dozvoljavaju emitiranje samo na području Visokog, Breze, Ilijaša i Kaknja.
User avatar
ossam
Posts: 67
Joined: 12/05/2014 10:45

#49741 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ossam »

crnivrag wrote:
ossam wrote:sta je sa OUTDOOR CH.? Crnilooo

Uklonite sa spiska ovaj ˝nesretni˝ TV Vinet, riknuo je i on ima 100 dana....
Smetnje sa kanalom Outdoor Channel sam već prijavio, a TV Vinet je zabranio emitiranje na području Sarajeva, i dozvoljavaju emitiranje samo na području Visokog, Breze, Ilijaša i Kaknja.

hvala na obavjestenju. :-D
User avatar
Telemach
Posts: 15689
Joined: 13/10/2010 14:13

#49742 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

ossam wrote:sta je sa OUTDOOR CH.? Crnilooo

Uklonite sa spiska ovaj ˝nesretni˝ TV Vinet, riknuo je i on ima 100 dana....
Zdravo ossam,
kolege su upoznate sa poteškoćama na kanalu Outdoor Channel HD, ljubazno Vas molimo za malo strpljenja.
Kada je u pitanju TV Vinet, isti se ne emituje na području Sarajeva. Emitovanje navedenog kanala je dozvoljeno samo na području Visokog, Breze, Ilijaša i Kaknja. Za sve dodatne informacije Vam stojimo na raspolaganju.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#49743 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Kako u Mostaru nemaju TV Vinet a u VIsokom imaju? Ovo je diskriminacija korisnika :lol:
Pravda za Sarajevo i Mostar :thumbup: Zatamnite i ostalima :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#49744 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Jako bitan i zanimljiv kanal...
kakaljin
Posts: 11598
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49745 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

zateznistub wrote:Jako bitan i zanimljiv kanal...
:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Ali opet pada u vodu izrecena teza da se kanali uzimaju na nivou grupacije.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#49746 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

kakaljin wrote:
zateznistub wrote:Jako bitan i zanimljiv kanal...
:-D :-D :-D :-D :-D :-D

Ali opet pada u vodu izrecena teza da se kanali uzimaju na nivou grupacije.
Da se ja pitam i ovdje i tamo bih posamarao sve ove loko kanale, Eventualno ostaviti kantonalne. Ostalo, gumicu u ruke i briši
Last edited by zateznistub on 26/05/2017 08:54, edited 1 time in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#49747 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by O'zone »

Šta ovo nesta svega :D @Telemach puko kvar negdje
User avatar
Telemach
Posts: 15689
Joined: 13/10/2010 14:13

#49748 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

O'zone wrote:Šta ovo nesta svega :D @Telemach puko kvar negdje
Zdravo O'zone,
kako bismo provjerili Vaše usluge, zamolit ćemo Vas da nam dostavite adresne podakte u pp.
Hvala na razumijevanju, stojimo Vam na raspolaganju.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#49749 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by O'zone »

Telemach wrote:
O'zone wrote:Šta ovo nesta svega :D @Telemach puko kvar negdje
Zdravo O'zone,
kako bismo provjerili Vaše usluge, zamolit ćemo Vas da nam dostavite adresne podakte u pp.
Hvala na razumijevanju, stojimo Vam na raspolaganju.
Hvala na brzom odgovoru ;) signal se vratio a nije bilo moguće koristiti niti jednu uslugu 15-ak minuta.

LP
User avatar
Telemach
Posts: 15689
Joined: 13/10/2010 14:13

#49750 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

O'zone wrote:
Telemach wrote:
O'zone wrote:Šta ovo nesta svega :D @Telemach puko kvar negdje
Zdravo O'zone,
kako bismo provjerili Vaše usluge, zamolit ćemo Vas da nam dostavite adresne podakte u pp.
Hvala na razumijevanju, stojimo Vam na raspolaganju.
Hvala na brzom odgovoru ;) signal se vratio a nije bilo moguće koristiti niti jednu uslugu 15-ak minuta.

LP
Zdravo O'zone,
drago nam je da je sada sve uredu sa uslugama, budite slobodni da nam se ponovo javite.
Locked