Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#49651 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: Kod svih operatera imas iste probleme da svi korisnici ne mogu imati punu brzinu interneta.


Hajde reci mi jeli realno da cijena analogije kosta 18 KM, a vode je kao odrzavanje i jos napisu da je to zato sto su povecali brzine interneta koje posebno naplacuju, i da su ubacili nove kanale koje takodjer posebno naplacuju koji se nalaze u digitali, a ne u analogiji.

Realnija cijena je bila 11,50 KM iako i ona je visoka za ono sta se dobija za tu cijenu.
Sto se tice brzina do 40Mb (pa cak i do 80Mb) to garantovano svi sada mogu imati. Kod telecoma je to sasvim drugacije , ako nisi blizu centrale i ako nemas optiku , nemoj se puno nadati jer preko starih parica ne moze ni 10Mb kako treba dobiti. Imao sam adsl i znam sta pricam, komsija i dan danas ima adsl jer on kuci bukvalno samo prespava pa mu ne treba tv i opet ne moze imati vise od 7Mb (licno testirao). Druze nije niko slijep , vidimo sta se pise , vidimo i u praksi sve, bez optike oni su donji.

Kad malo razmislis , ako imas tv sa dvb-c onda vise nemas 60 kanala nego oko stotinu. Nisu samo povecali brzine interneta , nego su uveli i nove servise a to sve kosta i negdje mora da se odrazi , u ovom slucaju na KKS.

Analognu treba ugasiti a ne jos dodavati kanale , zato i pise "naknada za odrzavanje KKS". Kako god okrenes opet je Telemach jeftiniji i daje puno bolje usluge od telecoma, nije mi zao sto dajem 80KM mjesecno kad imam bas sve sto mi treba , probleme rjesavaju u expresnom roku a to je ono sto je nama korisnicima najbitnije.
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#49652 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Zdravo Papucarec,
Preduslov za priključenje usluge interneta jeste aktivan priključak kablovske televizije.
Nažalost, ne postoji mogućnost da signal za internet distribuiramo nezavisno od kablovske televizije.
Detaljnu ponudu paketa usluge interneta možete pogledati na
sljedećem linku :
http://telemach.ba/Internet/Zasto-NET
detaljnu ponudu DUO NET GRANDE paketa možete pogledati na sljedećem linku:
http://telemach.ba/Paketi/TV-NET
Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49653 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Telemach wrote:
kakaljin wrote:Svaka cast sto ste korigovali cijenu Arena HD paketa i sada je 4 KM

http://telemach.ba/oec/televizija/osnovni-paket
Zdravo kakaljin,
mjesečna cijena Arena Sport SD paket iznosi 4 KM dok je Arena Sport HD paket 6 KM.
Kolege će ispraviti propust na web stranici u nazivu paketa. Hvala što sarađujete sa nama na ovaj način.
Ja sam bas pomislio da ste napravili korekciju cijene i da ste stavili realniju cijenu :sad: :sad: :sad: :sad:
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#49654 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

shalla wrote:Telemach, jel omogućena prijava za arena HD putem portala? Nameračio sam se bio da gledam finale ove evropske lige i lige prvaka, ako ga ne mognem danas prijaviti neću ga onda ni uzimati tamo do oktobra nekad kad ponovo krenu lige kao i evropski kupovi, za koji će mi qratz :mrgreen:
Zdravo shalla,
nažalost, aktivacija Arena Sport paketa još uvijek nije dostupna putem portala Moj Telemach.
Kolege rade na omogućavanju ove opcije, molimo Vas za još malo strpljenja.
Arena Sport HD paket možete aktivirati potpisom Anexa u jednom od naših korisničkih servisa.
Za sve dodatne informacije Vam stojimo na raspolaganju.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49655 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Kod svih operatera imas iste probleme da svi korisnici ne mogu imati punu brzinu interneta.


Hajde reci mi jeli realno da cijena analogije kosta 18 KM, a vode je kao odrzavanje i jos napisu da je to zato sto su povecali brzine interneta koje posebno naplacuju, i da su ubacili nove kanale koje takodjer posebno naplacuju koji se nalaze u digitali, a ne u analogiji.

Realnija cijena je bila 11,50 KM iako i ona je visoka za ono sta se dobija za tu cijenu.
Sto se tice brzina do 40Mb (pa cak i do 80Mb) to garantovano svi sada mogu imati. Kod telecoma je to sasvim drugacije , ako nisi blizu centrale i ako nemas optiku , nemoj se puno nadati jer preko starih parica ne moze ni 10Mb kako treba dobiti. Imao sam adsl i znam sta pricam, komsija i dan danas ima adsl jer on kuci bukvalno samo prespava pa mu ne treba tv i opet ne moze imati vise od 7Mb (licno testirao). Druze nije niko slijep , vidimo sta se pise , vidimo i u praksi sve, bez optike oni su donji.

Kad malo razmislis , ako imas tv sa dvb-c onda vise nemas 60 kanala nego oko stotinu. Nisu samo povecali brzine interneta , nego su uveli i nove servise a to sve kosta i negdje mora da se odrazi , u ovom slucaju na KKS.

Analognu treba ugasiti a ne jos dodavati kanale , zato i pise "naknada za odrzavanje KKS". Kako god okrenes opet je Telemach jeftiniji i daje puno bolje usluge od telecoma, nije mi zao sto dajem 80KM mjesecno kad imam bas sve sto mi treba , probleme rjesavaju u expresnom roku a to je ono sto je nama korisnicima najbitnije.
Ali ti novi srvisi se dodatno naplacuju ili iz paketa ili posebno za svaku uslugu, a oni su napisali da je radi uvodjenja toga podugnuta cijena sto nije uredu, bolje je da nista nisu napisali nego onako kako su napisali. Ali ni to nije uredu da sa dvb-c imas free kanale koji neko na digitali placa makar i te 3 KM za start paket. Nije se moralo na analogiji odraziti jer sve ima svoju cijenu i posebno se naplacuje.

Kao sto tvoj komsija nema punu brzinu, neki ne mogu imati telemach nikako, jer nije ni proveo infrastrukturu jer im se ne isplati dok je telecom dostupan skoro svugdje pa i na ustrb sakacenja usluge sto je nazalost tako iako nebi trebalo biti, tako da ima svega.

Pa i meni telecom rijesi problem isti dan ili sutra u zavisnosti, ali evo i nesjecam se kada sam imao problem sa uslugom, tako da i to je tu negdje i jedni i drugi.



I ja se slazem da analognu treba ugasiti i osloboditi za digitalu.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#49656 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

kakaljin wrote:
Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Morac placati jos 18 KM zsa analognu jer telemach ne dozvoljava da uzmes samo internet, dok bh telecom dozvolja da uzmes samo internet ako ti jedino on treba.
Ajde ne započinji poredjenje ziv bio. Lijepo je pitao za tm. Eto, polako procitaj ako ne vjeruješ. Osim toga se i provaljujes ovakvim odgovorima, opste je poznato (ako ne znaš, saznas za dvije minute googlanja) da se radi o sasvim različitim platformama. Ovo o cijenama i brzini interneta je stvarno više toliko izlizana tema da ne znam kako ti se da o tome tupit više. Otvoris ponude i jednih i drugih i vidiš da izbor uopšte nije tezak
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49657 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Rugafet wrote:
kakaljin wrote:
Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Morac placati jos 18 KM zsa analognu jer telemach ne dozvoljava da uzmes samo internet, dok bh telecom dozvolja da uzmes samo internet ako ti jedino on treba.
Ajde ne započinji poredjenje ziv bio. Lijepo je pitao za tm. Eto, polako procitaj ako ne vjeruješ. Osim toga se i provaljujes ovakvim odgovorima, opste je poznato (ako ne znaš, saznas za dvije minute googlanja) da se radi o sasvim različitim platformama. Ovo o cijenama i brzini interneta je stvarno više toliko izlizana tema da ne znam kako ti se da o tome tužit više. Otvoris ponude i jednih i drugih i vidiš da izbor uopšte nije tezak
Pa normalno da izbor nije tezak kada hoces samo internet jer je telecom jeftiniji po tom pitanju.

A u ostalom sam odgovorio na postavljeno pitanje covjeku koji je postavio. i Dobio je odgovor koji je tacan
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#49658 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

Aj dobro znaci telemach ne dozvoljava (po tebi onako iz zajebancije) uvodjenje samo neta a dobrice iz telokoma to dozvoljavaju
Uglavnom, sve što ti napišes je tačno :lol: ovo za cijene neću ni komentirat
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#49659 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shalla »

Telemach wrote:
shalla wrote:Telemach, jel omogućena prijava za arena HD putem portala? Nameračio sam se bio da gledam finale ove evropske lige i lige prvaka, ako ga ne mognem danas prijaviti neću ga onda ni uzimati tamo do oktobra nekad kad ponovo krenu lige kao i evropski kupovi, za koji će mi qratz :mrgreen:
Zdravo shalla,
nažalost, aktivacija Arena Sport paketa još uvijek nije dostupna putem portala Moj Telemach.
Kolege rade na omogućavanju ove opcije, molimo Vas za još malo strpljenja.
Arena Sport HD paket možete aktivirati potpisom Anexa u jednom od naših korisničkih servisa.
Za sve dodatne informacije Vam stojimo na raspolaganju.
Nikakav problem, pišemo se u Oktobru jer kao što sam već pisao, odlazak u korisnički servis se neće dogoditi :mrgreen: Hvala tebi na ažurnosti u javljanju...
Lp
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3028
Joined: 25/06/2014 14:16

#49660 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakotakonikako »

kakaljin wrote:
Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Morac placati jos 18 KM zsa analognu jer telemach ne dozvoljava da uzmes samo internet, dok bh telecom dozvolja da uzmes samo internet ako ti jedino on treba.
BHTelecom ne mozes uzeti internet ako nemas pretplatu na telefon. Jer bez telefonske pretplate - nema interneta.
Kod Telemacha moras imati analognu da bi prikljucio internet.
Znaci i jedan i drugi operater da bi koristio internet, moraju ti ga nekako pustiti, preko necega.

Doduse, da se ogradim, ne znam da li se putem WiFi signala kod BHtelecoma moze priljuciti internet i bez zicane veze ?

Doduse, brzina interneta ( uz priblizno istu cijenu ) je puno veca kod Telemacha.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#49661 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakotakonikako wrote: BHTelecom ne mozes uzeti internet ako nemas pretplatu na telefon. Jer bez telefonske pretplate - nema interneta.
Kod Telemacha moras imati analognu da bi prikljucio internet.
Znaci i jedan i drugi operater da bi koristio internet, moraju ti ga nekako pustiti, preko necega.

Doduse, da se ogradim, ne znam da li se putem WiFi signala kod BHtelecoma moze priljuciti internet i bez zicane veze ?

Doduse, brzina interneta ( uz priblizno istu cijenu ) je puno veca kod Telemacha.
Moze se prikljuciti bez telefona, samo te spoji na prvu slobodnu paricu.
To sa telefonom je bilo u doba dial-up usluge :) , ali kako god , ne mogu se usluge porediti nikako.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#49662 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

kakotakonikako wrote:
BHTelecom ne mozes uzeti internet ako nemas pretplatu na telefon.
nebuloza
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#49663 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

kakotakonikako wrote: BHTelecom ne mozes uzeti internet ako nemas pretplatu na telefon. Jer bez telefonske pretplate - nema interneta.
Kod Telemacha moras imati analognu da bi prikljucio internet.
Znaci i jedan i drugi operater da bi koristio internet, moraju ti ga nekako pustiti, preko necega.
Ne moraš imati telefon (pretplatu) da bi koristio ADSL ali, naravno, treba telefonski priključak ako si na to mislio ;)
Ne ide ADSL preko vazduha kao ni kablovska :lol:
BHT nema bežične konekcije dok Telemach ima (ali opet se mora plaćati i tv koliko znam, znači samo internet nemaš opciju).
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#49664 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

zateznistub wrote:
kakotakonikako wrote:
BHTelecom ne mozes uzeti internet ako nemas pretplatu na telefon.
nebuloza
Je li to BHT uveo MMDS?
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#49665 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Nova akcija: Zakucaj sada i ti!

kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49666 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

...
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49667 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

crnivrag wrote:Nova akcija: Zakucaj sada i ti!

Pa sto ne daju HD ARENE
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#49668 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

avaks wrote:
zateznistub wrote:
kakotakonikako wrote:
BHTelecom ne mozes uzeti internet ako nemas pretplatu na telefon.
nebuloza
Je li to BHT uveo MMDS?
Aha, u vidu telefonskog priključka, kako ti to stručno voliš da napišeš.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#49669 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

kakaljin wrote:
Pa sto ne daju HD ARENE
To su rekli kada na MojaTV budu SK HD :lol:
zateznistub wrote: Aha, u vidu telefonskog priključka, kako ti to stručno voliš da napišeš.
Nebuloza...
CooK
Posts: 3887
Joined: 28/01/2012 19:50

#49670 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by CooK »

kakaljin wrote:
crnivrag wrote:Nova akcija: Zakucaj sada i ti!

Pa sto ne daju HD ARENE
Zato sto sad mozes ustediti duplo vise nego na bilo kojoj akciji prije. Npr ja sam uveo Duo Net Grande Family prije par mjeseci i dobio 3 mjeseca manje 22KM tj usteda je 66KM dok po ovoj novoj akciji se dobija 6 mjeseci manje 22KM tj usteda je 132KM. Kod Trio paketa je prije bilo 12 mjeseci manje 10KM(usteda 120KM) a sada je 24 mjeseca manje 10KM(usteda 240KM). Ovo je po meni puno bolja akcija nego sve prethodne i od ove ustede komotno mozes uzeti Arene HD.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#49671 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by supercali »

CooK wrote:
kakaljin wrote:
crnivrag wrote:Nova akcija: Zakucaj sada i ti!

Pa sto ne daju HD ARENE
Zato sto sad mozes ustediti duplo vise nego na bilo kojoj akciji prije. Npr ja sam uveo Duo Net Grande Family prije par mjeseci i dobio 3 mjeseca manje 22KM tj usteda je 66KM dok po ovoj novoj akciji se dobija 6 mjeseci manje 22KM tj usteda je 132KM. Kod Trio paketa je prije bilo 12 mjeseci manje 10KM(usteda 120KM) a sada je 24 mjeseca manje 10KM(usteda 240KM). Ovo je po meni puno bolja akcija nego sve prethodne i od ove ustede komotno mozes uzeti Arene HD.
Pa ja sam uveo polovinom januara najveci duo i dobio 6 mjeseci staru cijenu koju sam placao na hs-u 58,70 cini mi se u odnosu na 82,90 znaci ja imam ustedu 6x 24,2
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#49672 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Oplakah :lol: :lol:
ponos
Posts: 147
Joined: 15/05/2012 13:00

#49673 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ponos »

Pozdrav za telemach!

Prvo danas sam bio u Mostaru u telemachu na velnet šalteru ljudi još ne znaju da sk kanali više nisu u proširenom paketu, zaista nevjerovatno.

Drugo pošto imam trenutno ovaj trio grande prošireni paket plaćam oko 60 KM mjesečno do kraja ugovora još 5 mjeseci pitao sam da li mogu da obnovim ugovor ali bez proširenog paketa dakle start plus osnovni i da uzmem arene hd, jer na proširenom nema više ništa interesantno a plaćao bih odprilike tu negdje isto mjesečno, nisu mi znali odgovoriti jer navodno se ne može preći s većeg na manji paket bez odobrenja nekakve komisije dok ugovor ne istekne. Imate li vi konkretan odgovor za ovaj prijedlog?
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#49674 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

ponos wrote:Pozdrav za telemach!

Prvo danas sam bio u Mostaru u telemachu na velnet šalteru ljudi još ne znaju da sk kanali više nisu u proširenom paketu, zaista nevjerovatno.

Drugo pošto imam trenutno ovaj trio grande prošireni paket plaćam oko 60 KM mjesečno do kraja ugovora još 5 mjeseci pitao sam da li mogu da obnovim ugovor ali bez proširenog paketa dakle start plus osnovni i da uzmem arene hd, jer na proširenom nema više ništa interesantno a plaćao bih odprilike tu negdje isto mjesečno, nisu mi znali odgovoriti jer navodno se ne može preći s većeg na manji paket bez odobrenja nekakve komisije dok ugovor ne istekne. Imate li vi konkretan odgovor za ovaj prijedlog?
Zdravo ponos,
izvinjavamo se ukoliko je došlo do nesporazuma na našem Korisničkom servisu.
Kako bismo adekvatno odgovorili na Vaš upit i provjerili sve što je potrebno, ljubazno Vas molimo da nam se javite u pp sa korisničkim podacima ili brojem Vašeg Ugovora. Hvala na razumijevanju.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40828
Joined: 29/06/2011 23:39

#49675 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

crnivrag wrote:Nova akcija: Zakucaj sada i ti!

I opet i opet... gdje smo u svemu ovome mi redovni korisnici??? nama se opet ne nudi nista.

Jebote zivot, na kraju cemo mi placati racune novih korisnika.
Locked