Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#49626 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drugtito2011 »

Poštovani Telemach,

Vidim da su promotivne akcije na sve strane, pa kako nas "starih" pretplatnika nema nigdje, biću slobodan da postavnim samo jedno pitanje.

Koristim 3 (tri) vaša paketa Trio grande premium, Trio light i Duo grande, i za to plaćama cca 180 KM mjesečno, što je godišnje oko 2160 KM (mislim da nije malo).

Pa moje pitanje je, da li za tih 2160KM mogu dobiti makar Arene HD gratis na Tri grande premium paketu?
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49627 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

addem wrote:I ja sam nezadovoljan ovim ubee routerom modemom. Isto tako se restarta često pada konekcija a wifi ne prelazi 40 MBit.
Zdravo addem,
kako bismo provjerili sve što je potrebno za Vas, ljubazno Vas molimo da nam u pp dostavite Vaše korisničke podatke i kontakt broj.
Hvala na razumijevanju.
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49628 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

drugtito2011 wrote:Poštovani Telemach,

Vidim da su promotivne akcije na sve strane, pa kako nas "starih" pretplatnika nema nigdje, biću slobodan da postavnim samo jedno pitanje.

Koristim 3 (tri) vaša paketa Trio grande premium, Trio light i Duo grande, i za to plaćama cca 180 KM mjesečno, što je godišnje oko 2160 KM (mislim da nije malo).

Pa moje pitanje je, da li za tih 2160KM mogu dobiti makar Arene HD gratis na Tri grande premium paketu?
Zdravo drugtito2011,
veoma smo zahvalni na ukazanom povjerenju koje imata prema nama i našim uslugama.
Vaše podatke smo proslijedili kolegama koji će Vas pozvati, kako bismo pronašli najbolju opciju za Vas.
Zahvaljujemo se što sarađujete sa nama na ovaj način. Stojimo Vam na raspolaganju za sve dodatne informacije.
otkrivenje
Posts: 68
Joined: 14/07/2009 17:41

#49629 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by otkrivenje »

Zdravo otkrivenje,
Vaše podatke smo proslijedili kolegama na detaljnu provjeru.
Bit ćete uskoro kontaktirani. Hvala na razumijevanju.
Vaše kolege su već dolazili. Svaka čast na brzini. Sad ćemo narednih dana pratiti kako će se ponašati.
:thumbup:
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49630 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

otkrivenje wrote:
Zdravo otkrivenje,
Vaše podatke smo proslijedili kolegama na detaljnu provjeru.
Bit ćete uskoro kontaktirani. Hvala na razumijevanju.
Vaše kolege su već dolazili. Svaka čast na brzini. Sad ćemo narednih dana pratiti kako će se ponašati.
:thumbup:
Zdravo otkrivenje,
zahvaljujemo se na povratnim informacijama.
Srtojimo Vam na raspolaganju ukoliko bude potrebe.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2888
Joined: 01/08/2011 18:45

#49631 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drugtito2011 »

Telemach wrote:
drugtito2011 wrote:Poštovani Telemach,

Vidim da su promotivne akcije na sve strane, pa kako nas "starih" pretplatnika nema nigdje, biću slobodan da postavnim samo jedno pitanje.

Koristim 3 (tri) vaša paketa Trio grande premium, Trio light i Duo grande, i za to plaćama cca 180 KM mjesečno, što je godišnje oko 2160 KM (mislim da nije malo).

Pa moje pitanje je, da li za tih 2160KM mogu dobiti makar Arene HD gratis na Tri grande premium paketu?
Zdravo drugtito2011,
veoma smo zahvalni na ukazanom povjerenju koje imata prema nama i našim uslugama.
Vaše podatke smo proslijedili kolegama koji će Vas pozvati, kako bismo pronašli najbolju opciju za Vas.
Zahvaljujemo se što sarađujete sa nama na ovaj način. Stojimo Vam na raspolaganju za sve dodatne informacije.
Hvala.
StihNaAsfaltu
Posts: 116
Joined: 29/09/2012 22:47

#49632 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StihNaAsfaltu »

Imam jednu pohvalu i jednu kritiku.

Produžio sam ugovor i zahvaljujem se javno Telemachu na benefitima koje sam dobio.

Kritika je sljedeća,
zovem korisnički servis da pitam kad će mi otvorit ove kanale koje sam dobio produženjem i hajde čeka se određen period, nema veze.

Upitam za UNIFI signal, naime u svojoj kući ja se ni s jednim uređajem ne mogu spojiti, dok odem na bilo koju drugu lokaciju i UNIFI radi bez problema. Pitam gospođicu u čemu je problem i zašto je to tako. Kaže ona meni pa imate kućni WIFI, šta će mi UNIFI. Pa treba mi jer hoću da radi, desi se da mi je signal u jednoj prostoriji UNIFI -ja bolji od kućnog i tu sam koristio UNIFI. Sad ne mogu. Kaže gospođa opet pa imate taj ne treba vam. Pa reko hoću da radi, ako već postoji mogućnost, hoću da radi, pa pobogu brate ako je taj UNIFI uključen u paket što ne bi radio.

Dobijam odgovor da je možda već više od 5 uređaja spojeno i da zato neće. Ja joj kažem da nema šanse da je iko spojen, jer signal izvan kuće nije dobar, niti su kuće u neposrednoj blizini da bi se neko mogao spojiti, testirao sam to prije. Kaže ona kako ja to znam. Pa reko jednostavno znam, ne treba biti Ajnštajn da se to zna. Onda ona meni opet kaže da je možda neki drugi uređaj spojen, u kući se koristi više telefona i tableta, i računara ali nijedan nema omogućen UNIFI jer samo ja znam mail i šifru. I elem u tom razgovoru ja sam izgubio volju za svaki vid rasprave jer očito da ne možemo riješiti problem tako.

Ima li neko ko se razumije u ovo detaljnije da da neki pametan komentar.

LP
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49633 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

StihNaAsfaltu wrote:Imam jednu pohvalu i jednu kritiku.

Produžio sam ugovor i zahvaljujem se javno Telemachu na benefitima koje sam dobio.

Kritika je sljedeća,
zovem korisnički servis da pitam kad će mi otvorit ove kanale koje sam dobio produženjem i hajde čeka se određen period, nema veze.

Upitam za UNIFI signal, naime u svojoj kući ja se ni s jednim uređajem ne mogu spojiti, dok odem na bilo koju drugu lokaciju i UNIFI radi bez problema. Pitam gospođicu u čemu je problem i zašto je to tako. Kaže ona meni pa imate kućni WIFI, šta će mi UNIFI. Pa treba mi jer hoću da radi, desi se da mi je signal u jednoj prostoriji UNIFI -ja bolji od kućnog i tu sam koristio UNIFI. Sad ne mogu. Kaže gospođa opet pa imate taj ne treba vam. Pa reko hoću da radi, ako već postoji mogućnost, hoću da radi, pa pobogu brate ako je taj UNIFI uključen u paket što ne bi radio.

Dobijam odgovor da je možda već više od 5 uređaja spojeno i da zato neće. Ja joj kažem da nema šanse da je iko spojen, jer signal izvan kuće nije dobar, niti su kuće u neposrednoj blizini da bi se neko mogao spojiti, testirao sam to prije. Kaže ona kako ja to znam. Pa reko jednostavno znam, ne treba biti Ajnštajn da se to zna. Onda ona meni opet kaže da je možda neki drugi uređaj spojen, u kući se koristi više telefona i tableta, i računara ali nijedan nema omogućen UNIFI jer samo ja znam mail i šifru. I elem u tom razgovoru ja sam izgubio volju za svaki vid rasprave jer očito da ne možemo riješiti problem tako.

Ima li neko ko se razumije u ovo detaljnije da da neki pametan komentar.

LP
Zdravo StihNaAsfaltu,
zahvaljujemo se na povratnim informacijama, drago nam je da ste zadovoljni ostvarenim benefitima.
Kada je u pitanju Unifi usluga, unaprijed se izvinjavamo ukoliko je došlo do nesporazuma sa kolegama.
Vaše podatke smo proslijedili kolegama koji će detaljno provjeriti Vaš Unifi account, bit ćete kontaktirani.
Stojimo Vam na raspolaganju za sve dodatne informacije.
StihNaAsfaltu
Posts: 116
Joined: 29/09/2012 22:47

#49634 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StihNaAsfaltu »

@Telemach

Riješene nedoumice. Hvala na brzom odgovoru.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#49635 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kralj Tvrtko I. »

Telemach wrote:
Spax wrote:Ja imam problem da moram UBEE modem restartovati po nekoliko puta dnevno da bi internet radio normalno. Vec su mi dolazili iz telemacha jednom al problem nije rijesen.
Zdravo Spax,
izvinjavamo se zbog navedenih poteškoća sa uređajem.
Evidentirali smo nalog za detaljnu provjeru navoda. Potrudit ćemo se da poteškoće otklonimo u što kraćem roku.
Stojimo Vam na raspolaganju.
U zadnjih par dana imam isti problem sa Ubee modemom. Blokira...odnosno samo uređaji izgube wifi konekciju....lampice gore ali nema wifi-a
Restartujem i bude sve OK.
DonieBrasco
Posts: 15516
Joined: 31/08/2016 16:09

#49636 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DonieBrasco »

Pozdrav, da li sad krajem maja dolazi do nekih promjena u analognom paketu (osnovni paket) po pitanju kanala, tj. da ce neki da se promjene ili nesto slicno. Ili sam ja to pogresno cuo da ce biti neke promjene.
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49637 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

StihNaAsfaltu wrote:@Telemach

Riješene nedoumice. Hvala na brzom odgovoru.
Zdravo StihNaAsfaltu,
drago nam je da ste dobili sve potrebne informacije od kolega.
Lijep pozdrav :)
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49638 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Kralj Tvrtko I. wrote:
Telemach wrote:
Spax wrote:Ja imam problem da moram UBEE modem restartovati po nekoliko puta dnevno da bi internet radio normalno. Vec su mi dolazili iz telemacha jednom al problem nije rijesen.
Zdravo Spax,
izvinjavamo se zbog navedenih poteškoća sa uređajem.
Evidentirali smo nalog za detaljnu provjeru navoda. Potrudit ćemo se da poteškoće otklonimo u što kraćem roku.
Stojimo Vam na raspolaganju.
U zadnjih par dana imam isti problem sa Ubee modemom. Blokira...odnosno samo uređaji izgube wifi konekciju....lampice gore ali nema wifi-a
Restartujem i bude sve OK.
Zdravo Kralj Tvrtko I.,
ljubazno Vas molimo da pozovete naš Kontakt centar, dostupan 24/7, ukoliko se poteškoće sa uređajem nastave.
Stojimo Vam na raspoalganju za sve dodatne informacije.
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49639 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

DonieBrasco wrote:Pozdrav, da li sad krajem maja dolazi do nekih promjena u analognom paketu (osnovni paket) po pitanju kanala, tj. da ce neki da se promjene ili nesto slicno. Ili sam ja to pogresno cuo da ce biti neke promjene.
Zdravo DonieBrasco,
Korisnici će blagovremeno biti obaviješteni o svim izmjenama programske sheme, putem sredstava javnog informisanja, te Vam preporučujemo da pratite obavijesti oficijelnih web stranica. Stojimo Vam na raspolaganju za sve dodatne informacije.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49640 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Svaka cast sto ste korigovali cijenu Arena HD paketa i sada je 4 KM

http://telemach.ba/oec/televizija/osnovni-paket
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#49641 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote:Svaka cast sto ste korigovali cijenu Arena HD paketa i sada je 4 KM

http://telemach.ba/oec/televizija/osnovni-paket
Ja bih rekao da je u pitanju greska jer danas su izbacili izvod iz cjenovnika koji stupa na snagu 23.06. a u kojem je (kao i ranije najavljeno) Arena Sport HD 6KM

http://telemach.ba/Binary/422/Izvod-iz- ... h-23.5.pdf
Papucarec
Posts: 111
Joined: 06/12/2016 21:34

#49642 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Papucarec »

Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#49643 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by zateznistub »

Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Možeš uzeti neki od internet paketa ali i dalje plaćaš kks
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#49644 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Praetorious »

Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Možeš odabrati uslugu samo interneta, ali uz to - htio ili ne - dobijaš i analognu TV, kao i plaćanje (mislim) 18 KM za održavanje sistema. Kada to sabereš, isplativije je uzeti neki DUO paket (Net + TV).
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49645 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote:Svaka cast sto ste korigovali cijenu Arena HD paketa i sada je 4 KM

http://telemach.ba/oec/televizija/osnovni-paket
Ja bih rekao da je u pitanju greska jer danas su izbacili izvod iz cjenovnika koji stupa na snagu 23.06. a u kojem je (kao i ranije najavljeno) Arena Sport HD 6KM

http://telemach.ba/Binary/422/Izvod-iz- ... h-23.5.pdf

Sve na stranici je zvanicno, tako da ne vjerujem da je greska. Jer kada kliknes ne poveca ti za 6 KM vec za 4 KM pri dodavanju na paket digitalne tv.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49646 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Morac placati jos 18 KM zsa analognu jer telemach ne dozvoljava da uzmes samo internet, dok bh telecom dozvolja da uzmes samo internet ako ti jedino on treba.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#49647 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote:
Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Morac placati jos 18 KM zsa analognu jer telemach ne dozvoljava da uzmes samo internet, dok bh telecom dozvolja da uzmes samo internet ako ti jedino on treba.
Preko kablovskog sistema ujedno ide i tv i internet, 18KM se placa naknada za odrzavanje kablovskog sistema ili "analogna" kako je vecina zove, i nema nacina da se prikljuci samo internet jer kroz isti kabal dobijas i kanale dok je kod IPTV platforme to sasvim drugacije s tim ako kod Telemacha uzmes paket od 20Mb toliko ces sigurno i dobiti , uz minimalne gubitke 1-2Mb , dok kod telecoma ni onih 10Mb ne moze svako imati, u tome je razlika.
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#49648 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shalla »

Telemach, jel omogućena prijava za arena HD putem portala? Nameračio sam se bio da gledam finale ove evropske lige i lige prvaka, ako ga ne mognem danas prijaviti neću ga onda ni uzimati tamo do oktobra nekad kad ponovo krenu lige kao i evropski kupovi, za koji će mi qratz :mrgreen:
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#49649 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote:
Papucarec wrote:Da li se moze na telemachu prikljuciti samo internet bez ovih kanala i toga??? Hvala
Morac placati jos 18 KM zsa analognu jer telemach ne dozvoljava da uzmes samo internet, dok bh telecom dozvolja da uzmes samo internet ako ti jedino on treba.
Preko kablovskog sistema ujedno ide i tv i internet, 18KM se placa naknada za odrzavanje kablovskog sistema ili "analogna" kako je vecina zove, i nema nacina da se prikljuci samo internet jer kroz isti kabal dobijas i kanale dok je kod IPTV platforme to sasvim drugacije s tim ako kod Telemacha uzmes paket od 20Mb toliko ces sigurno i dobiti , uz minimalne gubitke 1-2Mb , dok kod telecoma ni onih 10Mb ne moze svako imati, u tome je razlika.
Kod svih operatera imas iste probleme da svi korisnici ne mogu imati punu brzinu interneta. I ovdje se korisnici javljaju na temi kao i tamo na temi za brzinu da nemaju punu


Hajde reci mi jeli realno da cijena analogije kosta 18 KM, a vode je kao odrzavanje i jos napisu da je to zato sto su povecali brzine interneta koje posebno naplacuju, i da su ubacili nove kanale koje takodjer posebno naplacuju koji se nalaze u digitali, a ne u analogiji.

Realnija cijena je bila 11,50 KM iako i ona je visoka za ono sta se dobija za tu cijenu.
User avatar
Telemach
Posts: 15739
Joined: 13/10/2010 14:13

#49650 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

kakaljin wrote:Svaka cast sto ste korigovali cijenu Arena HD paketa i sada je 4 KM

http://telemach.ba/oec/televizija/osnovni-paket
Zdravo kakaljin,
mjesečna cijena Arena Sport SD paket iznosi 4 KM dok je Arena Sport HD paket 6 KM.
Kolege će ispraviti propust na web stranici u nazivu paketa. Hvala što sarađujete sa nama na ovaj način.
Locked