Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#38751 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Miro Spiro »

Poštovani!

Ima li kakvih informacija u vezi moga pitanja?

Lp
User avatar
Sibirski Plavac
Posts: 19
Joined: 08/08/2016 22:51

#38752 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Sibirski Plavac »

Koliko je vremenski potrebno da se podrucje koje nema signala "pokrije" sa istim (msm na Telemach)?
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#38753 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

Miro Spiro wrote:Poštovani!

Ima li kakvih informacija u vezi moga pitanja?

Lp
Zdravo Miro Spiro,
Zahvaljujemo se na strpljenju.
Vlastiti router možete spojiti na modem koji ste dobili na korištenje od kompanije Telemach. Dovoljno je da na postavkama WAN port-a omogućite opciju Dynamic IP, nema potrebe da koristite opciju PPPoE. Stojimo Vam na raspoalganju za sve dodatne informacije.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#38754 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Nema šanse da se spojim na unifi, sve sam radio po uputama, mislio sam da je nešto do mog telefona ali kad sam probao s drugim ista stvar, vrti ono connecting do sudnjeg dana i izbaci samo?? Zna neko u čemu je kvaka, ili oni tamo nešto možda moraju osvježit, resetovat ili sto već.. Ugl kako više ne može preko unifi unifi usluga ne radi za moj račun.. Telemach, može li se sta uradit po tom pitanju? Hvaaala

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#38755 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

typeOnegative wrote:Nema šanse da se spojim na unifi, sve sam radio po uputama, mislio sam da je nešto do mog telefona ali kad sam probao s drugim ista stvar, vrti ono connecting do sudnjeg dana i izbaci samo?? Zna neko u čemu je kvaka, ili oni tamo nešto možda moraju osvježit, resetovat ili sto već.. Ugl kako više ne može preko unifi unifi usluga ne radi za moj račun.. Telemach, može li se sta uradit po tom pitanju? Hvaaala

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
Jesi li za 2. Metod stavio MSCHAPV2 ? Ako ti tu stoji NONE onda te ne moze spojiti.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#38756 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Na Total dolazi muzicki kanal IDJ HD a kako je telemach u jednoj od svojih obavijesti napisao da uskoro dolazi jedan muzicki kanal ocito je rijec o ovome IDJ HD.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#38757 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

Benq wrote:
typeOnegative wrote:Nema šanse da se spojim na unifi, sve sam radio po uputama, mislio sam da je nešto do mog telefona ali kad sam probao s drugim ista stvar, vrti ono connecting do sudnjeg dana i izbaci samo?? Zna neko u čemu je kvaka, ili oni tamo nešto možda moraju osvježit, resetovat ili sto već.. Ugl kako više ne može preko unifi unifi usluga ne radi za moj račun.. Telemach, može li se sta uradit po tom pitanju? Hvaaala

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
Jesi li za 2. Metod stavio MSCHAPV2 ? Ako ti tu stoji NONE onda te ne moze spojiti.
Ma sve što treba, išao i na "forget" par puta pa ponovo ukucao sve, nema šanse da se spoji.. Fkt ne kontam

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#38758 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Xeox2 »

ivannn wrote: Meni su obecali da ce u 10. mj. doci nova oprema kod njih i da ce internet u vecernjim satima biti kao i danju.

Sad imam duo net + prosireni. Signal u redu. Preko dana net u redu. Evo bas sad mjerio i ovo je vrijednost preko wifija http://imgur.com/2I3aDHC

No od 7/8h download se spusti na 2 do 3 Mbps i preko kabla. Iako nije mi povezan laptop kablom, namjerno izmjerim i vrijednost preko lana, da im izbijem taj argument.

Ljubazni u call centru, preko maila i foruma. I zaista se nadam da cemo ostati surađivati i dalje, kako oni kazu.
Evo meni nakon više od mjesec dana normalna brzina u ova doba, promjenila se IP i piše Global Internet, da li je to neko privremeno rješenje vidjet ćemo
Image
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#38759 Re: RE: Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ivannn »

Xeox2 wrote:
ivannn wrote: Meni su obecali da ce u 10. mj. doci nova oprema kod njih i da ce internet u vecernjim satima biti kao i danju.

Sad imam duo net + prosireni. Signal u redu. Preko dana net u redu. Evo bas sad mjerio i ovo je vrijednost preko wifija http://imgur.com/2I3aDHC

No od 7/8h download se spusti na 2 do 3 Mbps i preko kabla. Iako nije mi povezan laptop kablom, namjerno izmjerim i vrijednost preko lana, da im izbijem taj argument.

Ljubazni u call centru, preko maila i foruma. I zaista se nadam da cemo ostati surađivati i dalje, kako oni kazu.
Evo meni nakon više od mjesec dana normalna brzina u ova doba, promjenila se IP i piše Global Internet, da li je to neko privremeno rješenje vidjet ćemo
Image
Isto i kod mene.

Dakle, nesto su uradili. Svaka cast. Cijeli dan je danas prekidalo, vjerojatno su nas prispajali.

Global Internet je novotravnicki FTTB/H internet i IPTV provajder kojeg je nedavno Telemach kupio.

Samo izgleda jos nisu za D3GO uvrstili njihove ip adrese kao domace, jer poprilican broj kanala se ne moze pratiti.
Xeox2
Posts: 300
Joined: 21/02/2016 22:14

#38760 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Xeox2 »

Samo da ovako ostane, neka rješavaju postepeno ali sigurno.
Ja sam Globalov WADSL koristio više od 5god i bio prezadovoljan tako da mislim da neće biti problema sa njihove strane.
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#38761 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ivannn »

Xeox2 wrote:Samo da ovako ostane, neka rješavaju postepeno ali sigurno.
Ja sam Globalov WADSL koristio više od 5god i bio prezadovoljan tako da mislim da neće biti problema sa njihove strane.
Gradska podrucja u Travniku te N.Travniku i Vitezu bila su spojena na njihovu optiku, tako ako su sada spojili na tu infrastrukturu i druge koaksijalne mreze od bivseg bhb-a mozda smo dobili nesto slicno FTTN/C.

Dosta ljudi se zalilo sto je Global isto kupljen od strane Telemacha, jer su bili odlicna alternativa, zastarjeloj kablovskoj sto je bio BHB te ovim telekom lihvarima (zavisi od podrucja ili Eronet ili BH Telekom).

Btw kako ne mogu pratit dosta kanala na D3go zbog neTmach ip adrese. http://imgur.com/1se2ov3

vidim da je AMC na cirilici, a ako se ne varam koji dan prije bio je na latinici
User avatar
pepeljara
Posts: 6562
Joined: 22/08/2003 00:00

#38762 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pepeljara »

Pitanjce...
KAd se zeli resetovati modem...
Jek peka oko konekcije, il se automatski konektuje, il se mora zvati telemach da ponovo configurise.
Nece mi passwordi na modem
User avatar
Aidmedo
Posts: 282
Joined: 22/04/2016 12:23

#38763 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Aidmedo »

pepeljara wrote:Pitanjce...
KAd se zeli resetovati modem...
Jek peka oko konekcije, il se automatski konektuje, il se mora zvati telemach da ponovo configurise.
Nece mi passwordi na modem
Restovanjem samo resetujes login podatke i podatke o wifi mrezi.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
User avatar
Rugafet
Posts: 4713
Joined: 14/12/2015 17:52

#38764 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Rugafet »

pepeljara wrote:Pitanjce...
KAd se zeli resetovati modem...
Jek peka oko konekcije, il se automatski konektuje, il se mora zvati telemach da ponovo configurise.
Nece mi passwordi na modem
A samo izvuci napojni kabl iz njega I sacekaj koji trenutak. Sam se konektuje. Koji modem imas? Ja kad 'ulazim' u modem/ruter samo kliknem na login I ide bez passa
User avatar
dembele
Posts: 2759
Joined: 19/06/2014 09:15

#38765 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dembele »

Hoce li osim Cinestar Premiere kanala i HD paket pod kljuc od 1.10. ili se dernek i dalje nastavlja :D ?
passiv
Posts: 252
Joined: 29/04/2012 15:57

#38766 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by passiv »

Juce odem u BBI da produžim ugovor radi one akcije 24 mjeseca Cinestar Premiere na TGF paketu i tamo mi cure kažu da ne znaju za tu akciju. Malo su nešto čačkale po netu i vide da ima ali ne znaju do kad akcija traje te da moraju provjeriti sa ne znam kim pa će me kontaktirati. Naravno iako su mi rekla da će mi se javiti danas ništa od toga.... :skoljka:
Koliko se čeka da se jave monteri da mi zamjene modul za resiver, i u kojoj poslovnici su uposleni upoznati sa akcijama koje im firma organizuje i do kad uopšte traje ovo za Cinestar?
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#38767 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

Znam da nije tema, ali je li se definitivno sutra pušta taj famozni digitalni signal u Sarajevu? Kako su ranije najavili, trebalo bi 29.9. da se pusti, i za početak samo tri javna emitera će biti.

Izgleda ništa od onog odbrojavanja na sbbmembers.blogspot.ba. Tresla se gora, rodio se miš.
Baš smo se ponadali nekim kanalima, kad ono ništa izgleda neće biti od toga, dobit ćemo jedino taj IDJ TV u HD formatu na kraju.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#38768 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

chakany wrote:Znam da nije tema, ali je li se definitivno sutra pušta taj famozni digitalni signal u Sarajevu? Kako su ranije najavili, trebalo bi 29.9. da se pusti, i za početak samo tri javna emitera će biti.

Izgleda ništa od onog odbrojavanja na sbbmembers.blogspot.ba. Tresla se gora, rodio se miš.
Baš smo se ponadali nekim kanalima, kad ono ništa izgleda neće biti od toga, dobit ćemo jedino taj IDJ TV u HD formatu na kraju.
Otkazano je puštanje digitalnog signala za prvu polovinu oktobra, bilo danas na klixu. :D
lion002
Posts: 40
Joined: 31/10/2014 23:29

#38769 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by lion002 »

Alkos wrote:Kada i na kojem kanalu se može još pogledati "Houston, imamo problem", ali da nije HBO!? :-D

...evo dokumentarca / HBO HD / online je: : http://www.milversite.me/milver/houston ... d40f5.html
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#38770 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

DON_eARL wrote:
chakany wrote:Znam da nije tema, ali je li se definitivno sutra pušta taj famozni digitalni signal u Sarajevu? Kako su ranije najavili, trebalo bi 29.9. da se pusti, i za početak samo tri javna emitera će biti.
Otkazano je puštanje digitalnog signala za prvu polovinu oktobra, bilo danas na klixu. :D
Na zahtjev RTRS-a prolongirali su pustanje digitalnog signala , i tako ce to 99% da traje i traje..
User avatar
Telemach
Posts: 15736
Joined: 13/10/2010 14:13

#38771 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

passiv wrote:Juce odem u BBI da produžim ugovor radi one akcije 24 mjeseca Cinestar Premiere na TGF paketu i tamo mi cure kažu da ne znaju za tu akciju. Malo su nešto čačkale po netu i vide da ima ali ne znaju do kad akcija traje te da moraju provjeriti sa ne znam kim pa će me kontaktirati. Naravno iako su mi rekla da će mi se javiti danas ništa od toga.... :skoljka:
Koliko se čeka da se jave monteri da mi zamjene modul za resiver, i u kojoj poslovnici su uposleni upoznati sa akcijama koje im firma organizuje i do kad uopšte traje ovo za Cinestar?
Zdravo passiv,
izvinjavamo se ukoliko niste dobili sve potrebne informacije u našoj poslovnici u BBI centru. Cinestar Premiere akcija traje do 31.10. tekuće godine. Ljubazno Vas molimo da nam se javite u pp sa korisničkim podacima kako bismo provjerili sve što je potrebno za Vas, stojimo Vam na raspolaganju.
otkrivenje
Posts: 68
Joined: 14/07/2009 17:41

#38772 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by otkrivenje »

otkrivenje wrote:
ivannn wrote:

Preko dana net u redu.

No od 7/8h download se spusti na 2 do 3 Mbps i preko kabla. Iako nije mi povezan laptop kablom, namjerno izmjerim i vrijednost preko lana, da im izbijem taj argument.
Isti problem i kod mene, tu oko 3 mbps u večernjim satima. Negdje iza ponoći "naraste" do 75-80, a što je opet ispod brzine po ugovoru (120 mbps).
Evo i ovu noć pad brzine downloada (kreće se između 3 mbps do 9 mbps). Ovako je već nekoliko noćiju.

Image Na SpeedTestu pod ISP piše JM-Data ???!!!
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#38773 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by acer5101 »

@Telemach

Mogu li i ja znati razlog zasto mi download ne ide brze od 65Mb/s? Nisam htio da zovem, čekajući da se ubrza, al vidim da ništa nema od toga

Pa ako može info?
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#38774 Re: RE: Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ivannn »

otkrivenje wrote:
otkrivenje wrote:
ivannn wrote:

Preko dana net u redu.

No od 7/8h download se spusti na 2 do 3 Mbps i preko kabla. Iako nije mi povezan laptop kablom, namjerno izmjerim i vrijednost preko lana, da im izbijem taj argument.
Isti problem i kod mene, tu oko 3 mbps u večernjim satima. Negdje iza ponoći "naraste" do 75-80, a što je opet ispod brzine po ugovoru (120 mbps).
Evo i ovu noć pad brzine downloada (kreće se između 3 mbps do 9 mbps). Ovako je već nekoliko noćiju.

Image Na SpeedTestu pod ISP piše JM-Data ???!!!
To je uvijek pisalo za bhb.
Sada su nekima isp promijenili u Global Internet, pretpostavljam samo u srednjoj Bosni.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#38775 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by TheWatcher »

dembele wrote:Hoce li osim Cinestar Premiere kanala i HD paket pod kljuc od 1.10. ili se dernek i dalje nastavlja :D ?
moze slobodno pod kljuc.za cijeli septembar nisam pogledao dva filma da valjaju a o reprizama da ne pricam :oops: i taj paket je 8 km :run:
Locked