Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Aidmedo
Posts: 282
Joined: 22/04/2016 12:23

#35551 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Aidmedo »

BlackSails wrote:
Aidmedo wrote:
BlackSails wrote:Izgleda da je 1360 rikno ne može se uspostavit poziv.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ja prije 30-45 min zvao, sve OK.
Od maloprije nema uspostave poziva nikako.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Sačekaj malo, možda i ovo vrijeme igra ulogu.
User avatar
hemed
Posts: 415
Joined: 29/12/2015 17:47

#35552 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hemed »

Aidmedo wrote:Da vas pitam, jeste li zadovoljni sa Telemachovim fisknim telefonom, prijavio sam se da pređem na Trio Grande Family paket, pa pitam :D.
I da vas još pitam, u ovaj paket je uključeno 72 unazad, a ja imam 3 D3 mini resivera, koliko će koštat zamjena resivera, možda neću sve zamijeniti( ne štima mi onda cijena)?
telefon je super ponekad bude prekida al nista strasno rijetko kad i bude, a sto se tice resivera trazi im moraju ti djaba zamijeniti d3 mini za pds 2,3 ili d3 v2, jer si uzeo paket koji ukljucuje te usluge i ne vidim razloga da ti naplate zamjenu resivera
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#35553 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Aidmedo wrote:Da vas pitam, jeste li zadovoljni sa Telemachovim fisknim telefonom, prijavio sam se da pređem na Trio Grande Family paket, pa pitam :D.
I da vas još pitam, u ovaj paket je uključeno 72 unazad, a ja imam 3 D3 mini resivera, koliko će koštat zamjena resivera, možda neću sve zamijeniti( ne štima mi onda cijena)?
Ja koristim telefon preko kablovske vec 5 godina , prvo na HS-u a sad na Telemachu i nikakvih problema nisam imao , osim ako se ne desi neki globalni prekid koji kratko traje.

D3 mini resiver ne podrzava nijednu dodatnu opciju osim iskljucivo gledanja digitalnih kanala , tako da ces morati zamjeniti resivere ukoliko zelis da imas 72h unazad , pickbox i td..
User avatar
Aidmedo
Posts: 282
Joined: 22/04/2016 12:23

#35554 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Aidmedo »

@hemed i @Benq

Hvala vam na odgovorima :D. Znam da na D3 ne može ništa osim gledanja digitalne televizije i mislio sam makar jedan resiver zamijeniti (glavni), pa ću po potrebi zamijenit ostale ( iako mi tad ne bi štmala cijena, jer bi morao dati po 2x 5 ili 2x6 KM umjesto 2x3 KM) i da kad sam ih zvao na 1360 rekli su da je besplatno, ali ja opet pitam :D
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#35555 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Hoce li mi neko objasniti cijene povecanja brzine interneta u paketima gdje je ista cijena povecanja i na onom najjeftinijem paketu i na najskupljem paketu. Koja je logika da je ista cijena i to paprena. Pogotovo na trio grande premium gdje je brzina 150, da bi doplatio za brzinu 200 trebas platiti 90 KM mjesecno.

http://telemach.ba/oec/tv-net-tel/trio-grande-premium

Isto tako 90 KM i za trio grande sa 40 na 200
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#35556 Re: RE: Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Adi-g »

Benq wrote:
BlackSails wrote:
AnonymousBIH wrote:Jučer sam kod kolege vidio i isprobao ovaj novi Ubee modem. Modem je fantastičan, ukoliko bude masovno dostupan još jedan ogroman plus od mene (uz module) za Telemach, jer niko u BIH ne daje takav gotovo premium uređaj na korištenje.
Mislim da taj modem više ne daju nikome.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Kod mene je taj modem , dobio ga prije 3 mjeseca kad sam i presao sa KID22 paketa na Trio Grande Extra , kao sto kolega kaze , modem je odlican, samo jos cekam da puste UniFi preko modema :)
Moze li mi neko reci da li postoji opcija zamjene ovog cisco modema za Ubee?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#35557 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

Meni su sada potvrdili da zbog prelaska na veći paket i potpisivanja novog dvogodišnjeg ugovora mogu, na vlastiti zahtjev, dobiti zamjenu trenutnog modema za Ubee. Kao bonus dobio sam godinu dana račun umanjen za 10 KM. Iskreno, očekivao sam još kao Loyalty bonus HD paket, međutim i ovo je zadovoljavajuće. Sve pohvale za Telemach i njihovu korisničku službu.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#35558 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

Ja sam tražio zamjenu postojećeg modema za Ubee ali nisu mi izišli u susret u tom smislu pod izgovorom da iste nemaju na stanju, što naravno nije tačno.
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#35559 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

aditon wrote:Ja sam tražio zamjenu postojećeg modema za Ubee ali nisu mi izišli u susret u tom smislu pod izgovorom da iste nemaju na stanju, što naravno nije tačno.
Dobro, i logično je jer zašto bi mijenjali nešto što funkcioniše.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#35560 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Počelo emitovanje Unifi signala sa kućnih routera. Priključio Trio paket i Cisco EPC3928S ruter kojeg sam dobio odašilja UniFi signal.
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#35561 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ivannn »

dakle ista praksa kao i u Srbiji, hoćeš net, ali pusti i komšiju na svoj ruter.


bilo bi lijepo da Telemach nas obavijesti kako možemo isključiti tu "uslugu"? ipak koriste naše resurse (struju) za to?
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#35562 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

AnonymousBIH wrote:
aditon wrote:Ja sam tražio zamjenu postojećeg modema za Ubee ali nisu mi izišli u susret u tom smislu pod izgovorom da iste nemaju na stanju, što naravno nije tačno.
Dobro, i logično je jer zašto bi mijenjali nešto što funkcioniše.
A jesam li rekao da funkcioniše sve kako treba? Zašto su tebi dali Ubee? Pa da se njih pitalo, meni bi ubacili D3mini iako paket koji ja koristim ne može s D3mini resiverom isporučiti pripadajuće mi usluge. Tu sam se morao izboriti za PDS3 jer mi ni V2 nisu htjeli dati, a koji su mi uzeli nakon što sam isti zamjenio za CAM. Uglavnom, činjenica je da mi ne daju Ubee iako su to riječi tehničara a ne nekog ko se nešto pita u Telamachu.
S postojećim modemom nikad neću imati deklarisanu brzinu neta preko wi-fi-a? Jel to do mene ili do opreme? Također, komšiji su morali Ubee donijeti jer modem poput moga nije mogao izbaciti 150Mb/s. Tek s Ubee, dobio je deklarisanih 150 Mb/s.
Last edited by aditon on 25/07/2016 14:46, edited 1 time in total.
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#35563 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

ivannn wrote:dakle ista praksa kao i u Srbiji, hoćeš net, ali pusti i komšiju na svoj ruter.


bilo bi lijepo da Telemach nas obavijesti kako možemo isključiti tu "uslugu"? ipak koriste naše resurse (struju) za to?
Pod punim opterecenjem trosi 10 W mjesecno vise struje, smijesan argument.

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge using Tapatalk
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#35564 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

aditon wrote:
AnonymousBIH wrote:
aditon wrote:Ja sam tražio zamjenu postojećeg modema za Ubee ali nisu mi izišli u susret u tom smislu pod izgovorom da iste nemaju na stanju, što naravno nije tačno.
Dobro, i logično je jer zašto bi mijenjali nešto što funkcioniše.
A jesam li rekao da funkcioniše sve kako treba? Zašto su tebi dali Ubee? Pa da se njih pitalo, meni bi ubacili D3mini iako paket koji ja koristim ne može s D3mini resiverom isporučiti pripadajuće mi usluge. Tu sam se morao izboriti za PDS3 jer mi ni V2 nisu htjeli dati, a koji su mi uzeli nakon što sam isti zamjenio za CAM. Uglavnom, činjenica je da mi ne daju Ubee iako su to riječi tehničara a ne nekog ko se nešto pita u Telamachu.
S postojećim modemom nikad neću imati deklarisanu brzinu neta preko wi-fi-a? Jel to do mene ili do opreme? Također, komšiji su morali Ubee donijeti jer modem poput moga nije mogao izbaciti 150Mb/s. Tek s Ubee, dobio je deklarisanih 150 Mb/s.
Oni moraju davati korisnicima opremu koja ce isporuciti u punom kapacitetu usluge koje korisnik koristi. Znaci svaka oprema koja ne zadovoljava se mora zamjeniti.
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#35565 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

aditon wrote:
AnonymousBIH wrote:
aditon wrote:Ja sam tražio zamjenu postojećeg modema za Ubee ali nisu mi izišli u susret u tom smislu pod izgovorom da iste nemaju na stanju, što naravno nije tačno.
Dobro, i logično je jer zašto bi mijenjali nešto što funkcioniše.
A jesam li rekao da funkcioniše sve kako treba? Zašto su tebi dali Ubee? Pa da se njih pitalo, meni bi ubacili D3mini iako paket koji ja koristim ne može s D3mini resiverom isporučiti pripadajuće mi usluge. Tu sam se morao izboriti za PDS3 jer mi ni V2 nisu htjeli dati, a koji su mi uzeli nakon što sam isti zamjenio za CAM. Uglavnom, činjenica je da mi ne daju Ubee iako su to riječi tehničara a ne nekog ko se nešto pita u Telamachu.
S postojećim modemom nikad neću imati deklarisanu brzinu neta preko wi-fi-a? Jel to do mene ili do opreme? Također, komšiji su morali Ubee donijeti jer modem poput moga nije mogao izbaciti 150Mb/s. Tek s Ubee, dobio je deklarisanih 150 Mb/s.
Jer prelazim na veci paket i potpisujem novi ugovor, a fino sam zamolio da mi na osnovu toga daju Ubee. Trazi, zovi, uzmi novu uslugu. Realno, u neko dogledno vrijeme morace svim korisnicima vecih paketa zamijeniti postojeci za Ubee modem, jer je trenutni neadekvatan za pruzenu uslugu.

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge using Tapatalk
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#35566 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ivannn »

BlackSails wrote:
ivannn wrote:dakle ista praksa kao i u Srbiji, hoćeš net, ali pusti i komšiju na svoj ruter.


bilo bi lijepo da Telemach nas obavijesti kako možemo isključiti tu "uslugu"? ipak koriste naše resurse (struju) za to?
Unifi nema veze da tvojom brzinom niti će tvoja brzina biti manja da se nakači i 25 komšija.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

nije baš sasvim točno. poznavajući ih i njih i infrastrukturu (tj. koaks kablove rašćerupane po banderama) nitko ne može garantirati stabilnost mreže, plus tu su i pitanja o sigurnosti te na kraju i novca, npr istraživanje iz SAD-a sličan modem troši od 20 do 28 dolara el.energije više zbog tih modema koji odašilju par hotspotova, jedan kućni a drugi za komšije, prolaznike i sl.

evo širi tekst o tome http://pravoikt.org/internet-za-sve-ugr ... asa-prava/
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#35567 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

Ja inače ne pridajem puno pažnje brzini Wi-Fi-ja jer smatram da trenutnih 30 mi je i više nego dovoljno. Htio sam Ubee čisto da kad već plaćam imam sve ono što plaćam. Ništa ja više neću tražiti, ali u isto vrijeme više ništa neću ni potpisivati. Ne znam stvarno šta bi mi morali ponuditi da ponovo neki ugovor potpišem. Možda da me oslobode potpunog plaćanja nekih 6 mjeseci a za uzvrat za bi tada potpisao na 2 godine :)
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#35568 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

aditon wrote:Ja inače ne pridajem puno pažnje brzini Wi-Fi-ja jer smatram da trenutnih 30 mi je i više nego dovoljno. Htio sam Ubee čisto da kad već plaćam imam sve ono što plaćam. Ništa ja više neću tražiti, ali u isto vrijeme više ništa neću ni potpisivati. Ne znam stvarno šta bi mi morali ponuditi da ponovo neki ugovor potpišem. Možda da me oslobode potpunog plaćanja nekih 6 mjeseci a za uzvrat za bi tada potpisao na 2 godine :)
Svi imamo pravo izbora. Ja cu potpisati novi na 2 godine, iako mi trenutni istice tek u decembru jer sam zadovoljan uslugom, cak stavise. Iako sam iskreno ocekivao i HD paket kao bonus, zadovoljan sam i ponudjenim, a mozda me i iznenade i ubace HD paket kao tacku ugovora, zaboravio sam im pomenuti da sam doveo i 2 prijatelja na njihovu mrezu, pa mozda mi to bude hvala :D

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge using Tapatalk
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#35569 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

BlackSails wrote:
Mehemed wrote:Počelo emitovanje Unifi signala sa kućnih routera. Priključio Trio paket i Cisco EPC3928S ruter kojeg sam dobio odašilja UniFi signal.
Gdje ti je ta opcija imam isti ruter.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Mislim da se samo trebaš registrovati na mojtelemach.ba stranicu i logovati na neku UniFi mrežu sa tim podacima s kojim se loguješ na mojtelemach stranicu i imat ćeš aktiviranu UniFi uslugu pa bi onda tvoj router trebao automatski da odašilja UniFi mrežu.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#35570 Re: RE: Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by erotica »

The Realist wrote:
BlackSails wrote:
The Realist wrote:Je li SK dobio Premiership opet?
Kad ga je izgubio?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Bilo je opet nadmetanje, 3 godine su prošle.
Ostaje premiership na sk, zvanicna objava početkom augusta.

Poslano sa mog SGP621 koristeći Tapatalk
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#35571 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Evo zovem 1360 i govorna poruka kaze da su svi operateri zauzeti i da je predvidjeno vrijeme cekanja manje od jedne minute, prodje ta minuta kada opet govorna poruka kaze da je predvidjeno vrijeme cekanja manje od dvije minute, opet cekam kad opet govorna poruka govori predvidjeno vrijeme cekanja je manje od tri minute. Sto vise cekas to ti govorna poruka govori da jos vise trebas cekati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#35572 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

AnonymousBIH wrote:zaboravio sam im pomenuti da sam doveo i 2 prijatelja na njihovu mrezu, pa mozda mi to bude hvala :D
Auuuu kumee .. ja sam za ova tri mjeseca otkad je pusten novi signal prebacio brat bratu 15 korisnika , i evo vjerovao ili ne juce je jos jedan drug kroz pricu sa mnom sta i koliko placam , odlucio preci sa KID22 paketa na Duo Net Grande i to ce uciniti u toku sedmice :).
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#35573 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pepeljara »

Telemach opasno treba sad uvesti besplatnu liniju za korisnike.
to ime j po meni sada veci minus od one 3 km poskupljenja :)

@Telemach

Evo ovim putem vas pozivam da proslijedite nadleznim poruku da gradjani zahtjevaju besplatni broj (svi drzavljani nam drage BIH) za poziv a bilo to prijava kvara, prijava za novog korisnika, ili neku drugu informaciju.

hvala.
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#35574 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

Benq wrote:
AnonymousBIH wrote:zaboravio sam im pomenuti da sam doveo i 2 prijatelja na njihovu mrezu, pa mozda mi to bude hvala :D
Auuuu kumee .. ja sam za ova tri mjeseca otkad je pusten novi signal prebacio brat bratu 15 korisnika , i evo vjerovao ili ne juce je jos jedan drug kroz pricu sa mnom sta i koliko placam , odlucio preci sa KID22 paketa na Duo Net Grande i to ce uciniti u toku sedmice :).
Ja sam ih prebacio sa Telecoma, jedan okorjeli SDA-ovac i lokal patriota, za njega mi trebaju dati extra bonuss :D :D :D

P.S. Stiže i 6 mjeseci HD paket gratis jer mi ne mogu isporučiti maksimalnu brzinu na adresi. Svaka čast. Nadam se ubrzo i fiberu, to mi je dugogodišnja želja.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#35575 Re: RE: Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

AnonymousBIH wrote: Ja sam ih prebacio sa Telecoma, jedan okorjeli SDA-ovac i lokal patriota, za njega mi trebaju dati extra bonuss :D :D :D

P.S. Stiže i 6 mjeseci HD paket gratis jer mi ne mogu isporučiti maksimalnu brzinu na adresi. Svaka čast. Nadam se ubrzo i fiberu, to mi je dugogodišnja želja.
Koji si paket uzeo ? A to sto se fibera tice posebna je prica , samo da dodju :D
Locked