Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
MTV
Posts: 14340
Joined: 21/08/2013 19:39

#32201 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

crnivrag wrote: Za Discovery World se zna, odnosno kompanija Discovery Network se odlučila da povuče taj kanal sa područja jugoistočne Europe.

Isti potez su napravili prije nekih dva mjeseca sa kanalom Discovery ID, i umjesto njega je operaterima ponuđen kanal Discovery ID Xtra.
Znam da ti pratis ali mnogi ne. Mi na Logosoftu smo dobili IDx SD i HD prije godinu dana i nesto mjeseci i tad smo ostali bez Discovery ID. Telemach tek nedavno to uradio.

Kod vas na TM su zamijenili Discovery World sa novim DTX HD a kod nas jos uvijek radi stari Discovery World.
Kao da Discovery polako mijenja kanale sa operaterima nije rekao od tad i tad da ste zamijenili sa tim i tim. To je neka moja teorija.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10188
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#32202 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

MTV wrote:kod nas jos uvijek radi stari Discovery World.
Radi i kod mene , na testnom rezimu , ocekujem da uskoro bude out , ali kako god DTX je odlicna zamjena.
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#32203 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

Problem sa UNIFON- nikako ga aktivirati. Uvijek mi izbacuje gresku da se ne moze spojiti na server. Probao sam vise puta da ponovo instaliram..cistio memoriju..ne ide...

U pitanju je S6 Edge- nov telefon..ali nece pa nece. Na starom Xperia Z1 sam uspio bio instal..ali sam ga poslao na popravak...i sad kupio ovaj..i nece nikako...u cemu je stos???
User avatar
BaDa
Posts: 2339
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#32204 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

hoce li pustiti nove brzine poslije 00h :D ili u toku dana sutra
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32205 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

MTV wrote: Znam da ti pratis ali mnogi ne. Mi na Logosoftu smo dobili IDx SD i HD prije godinu dana i nesto mjeseci i tad smo ostali bez Discovery ID. Telemach tek nedavno to uradio.

Kod vas na TM su zamijenili Discovery World sa novim DTX HD a kod nas jos uvijek radi stari Discovery World.
Kao da Discovery polako mijenja kanale sa operaterima nije rekao od tad i tad da ste zamijenili sa tim i tim. To je neka moja teorija.
Da, to je istina.

Discovery Network to radi u fazama, i to se moglo primjetiti sa kanalom Discovery ID, koji je postepeno zamjenjivan sa kanalom Discovery ID Xtra u ponudi svih operatera u regiji.

Tako će sad valjda krenuti i sa faznom zamjenom kanala Discovery World sa kanalom Discovery Turbo Xtra.

Kažem da se znalo, iz razloga što su se još prije nekoliko mjeseci (ako se sjećaš naše komunikacije na ovu temu) pojavile informacije da bi Discovery Network uskoro trebao početi sa povlačenjem kanala Discovery World sa tržišta jugoistočne Europe.

Sam kanal Discovery World su bili potpuno zanemarili, tako da godinama nisu uveli lokalizaciju tog kanala na jezike zemalja u kojima se emitirao, a ni sam kanal nikada nije doživio rebranding vizualnog identiteta, koji su doživjeli ostali kanali Discovery grupacije.
Last edited by crnivrag on 31/05/2016 22:39, edited 1 time in total.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32206 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

BaDa wrote:hoce li pustiti nove brzine poslije 00h :D ili u toku dana sutra
Danas su postavili obavijest na stranici da će se puštanje vršiti fazno, i da neće svi korisnici odmah biti u stanju da koriste nove internet brzine u okviru Duo i Trio paketa.
Maxtor
Posts: 70
Joined: 03/11/2004 11:20

#32207 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maxtor »

semir1988 wrote:Problem sa UNIFON- nikako ga aktivirati. Uvijek mi izbacuje gresku da se ne moze spojiti na server. Probao sam vise puta da ponovo instaliram..cistio memoriju..ne ide...

U pitanju je S6 Edge- nov telefon..ali nece pa nece. Na starom Xperia Z1 sam uspio bio instal..ali sam ga poslao na popravak...i sad kupio ovaj..i nece nikako...u cemu je stos???
Nisi jedini, ako ti nešto znači. :)
User avatar
BaDa
Posts: 2339
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#32208 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by BaDa »

crnivrag wrote:
BaDa wrote:hoce li pustiti nove brzine poslije 00h :D ili u toku dana sutra
Danas su postavili obavijest na stranici da će se puštanje vršiti fazno, i da neće svi korisnici odmah biti u stanju da koriste nove internet brzine u okviru Duo i Trio paketa.
hvala na informaciji nisam to procitao :-)
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#32209 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

Maxtor wrote:
semir1988 wrote:Problem sa UNIFON- nikako ga aktivirati. Uvijek mi izbacuje gresku da se ne moze spojiti na server. Probao sam vise puta da ponovo instaliram..cistio memoriju..ne ide...

U pitanju je S6 Edge- nov telefon..ali nece pa nece. Na starom Xperia Z1 sam uspio bio instal..ali sam ga poslao na popravak...i sad kupio ovaj..i nece nikako...u cemu je stos???
Nisi jedini, ako ti nešto znači. :)
@Telemach u cemu je stos?? de propitaj te inzenjere tamo....sta raditi??/

P.S. Do Vas je...do telefona nije sigurno...
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32210 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Benq wrote:
Radi i kod mene , na testnom rezimu , ocekujem da uskoro bude out , ali kako god DTX je odlicna zamjena.
I ja ga i dalje imam pod testnim kanalima, s tim da više nije imenovan, ali ne mogu ga pratiti jer se i dalje nalazi u Proširenom paketu, a trenutno su putem DVB-C frekvencija otključani kanali iz Start i HD paketa, a nemam modul koji bi ga dekodirao.

Edit: Kanal je još uvijek moguće pratiti putem D3GO aplikacije:

Image
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#32211 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by chakany »

@crnivrag,
je li se još uvijek testira KINO TV I BBC NEWS ili su ih uklonili kako su ove kanale dodali?
Pitam te zato što ja to ne vidim na HS-u, a ti na Telemachu možeš vidjeti.

Nadam se do kraja godine da će nam uvesti još neke zanimljive kanale. Evo i BK TV se od septembra vraća na medijsko nebo u Srbiji.
BK TV je bio odličan kanal, sječam se da sam ga često gledao kad smo ga imali na kablovskoj.
NOVA i DOMA TV barem do Nove godine da se nađe neko riješenje problema.
CINESTAR PREMIERE u neki paket, pa neka se i plaća ako treba, KINO TV. Od domaćih kanala (RTV BN, K3, RTV USK, RTRS PLUS, RTV VOJVODINA 1 i 2).
Nikad mi nije bilo jasno zašto iz Crne Gore nemamo dovoljno kanala, samo onaj RTCG SAT koji nikad i ne gledam, bio je nekad ATLAS TV, ali ATLAS propada izgleda.
Bilo bi dobro vidjeti, PRVA TV CG i TV VIJESTI.

A o opciji da se pojedinačno plačaju kanali, mislim da od toga nema ništa, jer su jednom objasnili kako se ne može jednom korisniku isporučiti jedan dio kanala, drugom drugi, nego da ide u paketima, kao tako im je lakše.
Last edited by chakany on 31/05/2016 23:03, edited 1 time in total.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32212 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

chakany wrote:@crnivrag,
je li se još uvijek testira KINO TV I BBC NEWS ili su ih uklonili kako su ove kanale dodali?
Pitam te zato što ja to ne vidim na HS-u, a ti na Telemachu možeš vidjeti.

P.S. Nadam se do kraja godine da će nam uvesti još neke zanimljive kanale. Evo i BK TV se od septembra vraća na medijsko nebo u Srbiji.
BK TV je bio odličan kanal, sječam se da sam ga često gledao kad smo ga imali na kablovskoj.
BK TV je nekada imao prilično kvalitetan program, nadajmo se da će tamo biti i sada kada ga ponovo pokrenu nakon preuzimanja Nove TV RS.

Što se tiče testnih kanala, da oba kanala se i dalje testiraju na frekvenciji 570000 Mhz, s tim da su oba kodirana i nisam u stanju da ih vidim, ali mogu vidjeti da su oni, jer mi je i dalje na njima ista audio identifikacija, odnosno za Kino TV - unidentified, a za BBC World News - English.

A kao što već nekad rekoh, ova dva kanala su na testnim frekvencijama već više od pola godine, možda čak i više od godinu dana, i od tada je ubačeno dosta novih kanala, a oni su i dalje ostali u testnoj fazi.

Ti kanali su osvanuli u tesnoj fazi nakon pokretanja frekvencije 570000 Mhz, na kojoj su se testno nalazili i kanali Minimax, Da Vinci Learning, Outdoor Channel i Art Info.

Međutim ti kanali su maknuti sa testnih frekvencija u zadnjih nekoliko mjeseci, tako da su ostala ova dva pod nazivima Test i Test 2.

Sad tek vidjeh da si editovao post, pa se moram i na to nadovezati:

Da i ja bih volio vidjeti kanale Nova TV HR, Doma TV, Prva CG, TV Vijesti i Atlas TV, i to sam već nekolicinu puta predlagao Telemachu, kako na mailove, tako i putem privatnih poruka.

S tim da mi je Nova TV bio najdraži kanal, uz kojeg sam odrastao i kojeg sam skoro jedinog uvijek i gledao.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#32213 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mixone1995 »

Jbg niko mi ne odgovori, ima li iko da mu radi Video Klub bez ikakvih problema, da moze pokrenuti film i sl? Hvala :skoljka:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#32214 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

crnivrag wrote:
aditon wrote:i dalje nisam našao DTX, znači već dva sata oko toga deveram i ništa. Koristim modul i posljednji tv kanal je fine living na 200 ili 202 a nakon toga idu radio kanali tj gypsy radio kanal.

Također, i dalje nemam EPG na kanalima poput history hd, nickelodeon sd i hd i ovi neki domaći ali to mi nije ni bitno...
Moguće da su i vama stavili DTX HD na novu frekvenciju.

U Sarajevu su pokrenuli potpuno novi frekvenciju 562000 MHz i stavili ga na nju.

Probaj uraditi potpuni scan frekvencija, nemoj ići na brzo skeniranje.
Preskenirao sam full scanom TV ali bez učinka. Ili bolje reči, u procesu sam i listu favorita izgubio kao nagradu za trud :-)
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32215 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

aditon wrote:
Preskenirao sam full scanom TV ali bez učinka. Ili bolje reči, u procesu sam i listu favorita izgubio kao nagradu za trud :-)
Izvini zbog gubljenja liste, izgleda da ga u tvom gradu nisu pustili, ili ti je frekvencija na kojoj se nalazi previše slaba, pa TV nije u stanju da je očita.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32216 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

mixone1995 wrote:Jbg niko mi ne odgovori, ima li iko da mu radi Video Klub bez ikakvih problema, da moze pokrenuti film i sl? Hvala :skoljka:
Evo mogu ti ja odgovoriti.

Meni Video Klub radi bez problema, odnosno koristim samo Pickbox paket, a sadržaje koji se plaćaju nisam probavao, niti ću probavati.

Ove sadržaje koji su dostupni u okviru Pickbox paketa sam gledao više puta, i naravno koristio sve napredne opcije tipa pauziranje, premotavanje, stopiranje i ponovno pokretanje od mjesta gdje sam prestao gledati sadržaj.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#32217 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mixone1995 »

crnivrag wrote:
mixone1995 wrote:Jbg niko mi ne odgovori, ima li iko da mu radi Video Klub bez ikakvih problema, da moze pokrenuti film i sl? Hvala :skoljka:
Evo mogu ti ja odgovoriti.

Meni Video Klub radi bez problema, odnosno koristim samo Pickbox paket, a sadržaje koji se plaćaju nisam probavao, niti ću probavati.

Ove sadržaje koji su dostupni u okviru Pickbox paketa sam gledao više puta, i naravno koristio sve napredne opcije tipa pauziranje, premotavanje, stopiranje i ponovno pokretanje od mjesta gdje sam prestao gledati sadržaj.
Hvala brate :thumbup: De mi reci jos samo jesi li probavao onaj neki AXN Klub, jel se i on placa ili .. ? :mrgreen: Za HBO On Demand znam da je u sklopu HBO Premium paketa ..
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32218 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

mixone1995 wrote:
Hvala brate :thumbup: De mi reci jos samo jesi li probavao onaj neki AXN Klub, jel se i on placa ili .. ? :mrgreen: Za HBO On Demand znam da je u sklopu HBO Premium paketa ..
Probavao sam AXN Klub i on je trenutno dio Pickbox ponude, tako da sam pokretao dvije serije koje se nalaze u ponudi AXN Kluba ("The Messangers" i "Inspector Rex"), i obje serije idu u full hd formatu.

HBO OD također imam u paketu (Duo Net Grande Extra u koji je uključen HBO Premium paket), međutim taj servis mi još uvijek nisu pustili, tako da nisam bio u stanju da probam sadržaje koji se nalaze u ponudi.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#32219 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mixone1995 »

crnivrag wrote:
mixone1995 wrote:
Hvala brate :thumbup: De mi reci jos samo jesi li probavao onaj neki AXN Klub, jel se i on placa ili .. ? :mrgreen: Za HBO On Demand znam da je u sklopu HBO Premium paketa ..
Probavao sam AXN Klub i on je trenutno dio Pickbox ponude, tako da sam pokretao dvije serije koje se nalaze u ponudi AXN Kluba ("The Messangers" i "Inspector Rex"), i obje serije idu u full hd formatu.

HBO OD također imam u paketu (Duo Net Grande Extra u koji je uključen HBO Premium paket), međutim taj servis mi još uvijek nisu pustili, tako da nisam bio u stanju da probam sadržaje koji se nalaze u ponudi.
Hvala pasa :thumbup: :thumbup: Meni trebaju ovih dana doci da prikljuce taj novi resiver, i planiram uzeti HBO Premium, tako da se nadam da ce uskoro proraditi i HBO On Demand :mrgreen:
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32220 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

mixone1995 wrote:
Hvala pasa :thumbup: :thumbup: Meni trebaju ovih dana doci da prikljuce taj novi resiver, i planiram uzeti HBO Premium, tako da se nadam da ce uskoro proraditi i HBO On Demand :mrgreen:
Također moram napomenuti da svakog ponedjeljka, kad se obnovi ponuda usluge HBO GO, istog dana dođu i neki novi sadržaji u ponudu HBO OD servisa.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#32221 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mixone1995 »

crnivrag wrote:
mixone1995 wrote:
Hvala pasa :thumbup: :thumbup: Meni trebaju ovih dana doci da prikljuce taj novi resiver, i planiram uzeti HBO Premium, tako da se nadam da ce uskoro proraditi i HBO On Demand :mrgreen:
Također moram napomenuti da svakog ponedjeljka, kad se obnovi ponuda usluge HBO GO, istog dana dođu i neki novi sadržaji u ponudu HBO OD servisa.
Extrica :mrgreen: Gledao sam ponudu HBO On Demanda i stvarno imaju dosta sadrzaja, za svaku pohvalu :thumbup: Takodjer je i HBO GO dobar :izet:
User avatar
Radar71
Posts: 7286
Joined: 21/07/2010 15:43

#32222 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

The Realist wrote:Nema odjave, morao bih sve preostale mjesece platiti.

Ništa od toga, ali zato i ništa od TotalTV-a vjerovatno.
Koliko skontah ti selis tamo gdje nema TM, u tom slučaju ne plaćaš penale za raskid ugovora.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#32223 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by suad-sarajevo »

Hoće li mi nekada danas doći e-račun na mail na koji sam pretplaćen?

Hvala.
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#32224 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pepeljara »

Mail dodje do 7-15og.
User avatar
Radar71
Posts: 7286
Joined: 21/07/2010 15:43

#32225 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Jel neko dobio novu brzinu? :D
Locked