Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
alen_89
Posts: 75
Joined: 25/06/2009 17:05

#32126 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by alen_89 »

The Realist wrote:
Benq wrote: Moze , vec je raja to radila.
Eh super, spojio sam, još da dočekam update i da vidim radi li sve (ja sam u treći port Ubeea stavio, valjda OK bude).
Stavi u 4 port, tako je meni receno, takoder imam Ubee modem i PDS2 resiver. EPG source postavi na ONLINE i cekaj update. Pa cemo vidjeti dalje...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#32127 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

alen_89 wrote: Stavi u 4 port, tako je meni receno, takoder imam Ubee modem i PDS2 resiver. EPG source postavi na ONLINE i cekaj update. Pa cemo vidjeti dalje...
Hvala, uradio sam tako upravo.

Samo se nadam da će na ovom drugom uskoro pustiti uslugu da ovim svojim pokažem kako šta funkcioniše.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#32128 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

Koja je procedura za prelazak na manji paket, šta se plaća od penala?
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32129 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

The Realist wrote:Koja je procedura za prelazak na manji paket, šta se plaća od penala?
Ako se prelazi na veći paket, onda nema penala.

Međutim ako se raskine ugovor prije isteka, onda se plaćaju sve preostale pretplate.

Ali ti ne želiš skroz raskinuti ugovor, nego prelaziš na manji paket, tako da nisam siguran šta se dešava u tom slučaju.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#32130 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by mixone1995 »

crnivrag wrote:
The Realist wrote:Koja je procedura za prelazak na manji paket, šta se plaća od penala?
Ako se prelazi na veći paket, onda nema penala.

Međutim ako se raskine ugovor prije isteka, onda se plaćaju sve preostale pretplate.

Ali ti ne želiš skroz raskinuti ugovor, nego prelaziš na manji paket, tako da nisam siguran šta se dešava u tom slučaju.
U tom se slucaju igraju produzeci :mrgreen:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#32131 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

crnivrag wrote:
Ako se prelazi na veći paket, onda nema penala.

Međutim ako se raskine ugovor prije isteka, onda se plaćaju sve preostale pretplate.

Ali ti ne želiš skroz raskinuti ugovor, nego prelaziš na manji paket, tako da nisam siguran šta se dešava u tom slučaju.
Ništa, pitat ću u poslovnici, valjda budu znali dati pravi odgovor.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#32132 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aditon »

crnivrag wrote:
kakaljin wrote:
Pa ako se tolike brzine mogu isporuciti , zasto je onda samo malo povecao upload, mogao je onda komotno da stavi omjer 2:1 dowload:upload i da je skuplji za tih 10-ak KM-ova.
Svi operateri u BiH su škrti na uploadu.

Izgleda da postoji bojazan da bi korisnici mogli iskoristiti taj veliki upload u ilegalne svrhe.

Pošto se u BiH ne sprovodi zakon o autorskim i srodnim pravima, i većina BiH korisnika je skinula po nekoliko terabajta ilegalnog materijala, vrlo lako bi mogli postati glavno središte uploada piratskog sadržaja, ukoliko se korisnicima ponude velike upload brzine.

Čisto da se razumijemo, ovo je neka moja luda teorija, i trenutno nema nikakve naznake za tačnost mojih tvrdnji.

upravo tako, luda teorija. Sumnjam da se naši operateri brinu za to da li ćemo mi biti rasadnik piratskih sadržaja. Da je tako, ne bi nam ni download dali jer ovdje svakako i bez uploada piraterija cvjeta. Može globalna piratska zajednica i bez piratskih sadržaja uploadovanih iz BiH :bih: Inače, mi u BiH često mislimo kako smo centar svega i da smo nekom u svijetu bitni. Nismo, ima nas ko osrednje predgrađe Pariza i nikom zaista nismo bitni.
Ne znam zašto nam ne daju upload ali meni lično je važan isto kao i download. Vjerovatno će nam u budućnosti zamazivati oči većim uploadom onda kada kablovski internet dosegne svoje limite u downloadu a kako stvari stoje to bi se moglo desiti za godinu-dvije. Tada će veće pogodnosti za korisnike se ogledati u većem uploadu..
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#32133 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Adi-g »

@Telemach
Zasto u D3Go aplikaciji nema programa poput BHT ili FACE?

Pozz
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32134 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Pošto su mnogi tražili (i još uvijek traže) kanale iz Pink grupacije, evo jedna vijest koja govori kolike milionske iznose plaćaju operateri za Pink paket (koji je grupacija promovisala kao besplatan):

Image

Link na članak: http://teve.ba/article/22952/srbija-kre ... bh-trziste

Telemach je davno izjavio da Pink grupacija od njih traži 1 € po korisniku za redistribuciju Pink kanala u okviru Telemach digitalne sheme.
Last edited by crnivrag on 31/05/2016 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#32135 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

1 euro po korisniku. Ne 1 KM.
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32136 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

MTV wrote:1 euro po korisniku. Ne 1 KM.
Istina, pobrkao sam valute :)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#32137 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Desi se :)
Last edited by MTV on 31/05/2016 14:00, edited 2 times in total.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#32138 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

crnivrag wrote:Pošto su mnogi tražili (i još uvijek traže) kanale iz Pink grupacije, evo jedna vijest koja govori kolike milionske iznose plaćaju operateri za Pink paket (koji je grupacija promovisala kao besplatan)
I onda se nadje konkurencija da prica nesto o Telemachu a oni imaju kompletan PINK paket u svojoj ponudi. Znas kako kazu .. "ko o cemu , qrva o postenju"..
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#32139 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

crnivrag wrote:Pošto su mnogi tražili (i još uvijek traže) kanale iz Pink grupacije, evo jedna vijest koja govori kolike milionske iznose plaćaju operateri za Pink paket (koji je grupacija promovisala kao besplatan):

Image

Link na članak: http://teve.ba/article/22952/srbija-kre ... bh-trziste

Telemach je davno izjavio da Pink grupacija od njih traži 1 € po korisniku za redistribuciju Pink kanala u okviru Telemach digitalne sheme.
Ma nema teorije, pa nećeš valjda reći da BH Telekom šalje u Srbiju novac? Hajde za Arene i nekako, ali još i PINK :shock: :shock: ? Ja sam mislio da oni sve ulažu u škole, zdravstvo, penzije....
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#32140 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

The Realist wrote: Ma nema teorije, pa nećeš valjda reći da BH Telekom šalje u Srbiju novac? Hajde za Arene i nekako, ali još i PINK :shock: :shock: ? Ja sam mislio da oni sve ulažu u škole, zdravstvo, penzije....
Ma kakvi , gdje bi oni to .. samo sto im je Telemach trn u oku.
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#32141 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Al ta tema je vec toliko puta prezvakana znalo se i godinu dana prije da pink trazi od operatera 1 euro za 52 kanala sto kad podijelis dobijes da je 0,04 (zaokruzeno na vecu cifru) feninga po kanalu. A istih tih 50 kanala je registrovano u BiH i nosioc vlasnistva tih kanala je Pink BH. Godisnje za registraciju plate Raku oko 300 000 KM.
Pink Srbija i Pink M (Crna Gora) su registrirani u svojoj zemlji jer su zemaljski DVB-T2 kanali.

U tu cifru od 3 i kusur miliona godisnje trebalo bi dodati koliko jos placaju operateri: Elta MT, TXTV, Blicnet, Mtel Open TV, Eronet Home TV, Logosoft Super TV, Global Net i jos nekoliko manjih.

P.S. Da se nelazemo jedno 10-tak pink kanala valja a ostalo je reprizina repriza, nazalost.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#32142 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sencobih »

Benq wrote:
The Realist wrote: Ma nema teorije, pa nećeš valjda reći da BH Telekom šalje u Srbiju novac? Hajde za Arene i nekako, ali još i PINK :shock: :shock: ? Ja sam mislio da oni sve ulažu u škole, zdravstvo, penzije....
Ma kakvi , gdje bi oni to .. samo sto im je Telemach trn u oku.

"S Katicom je tada za Beograd otputovao i bivši vlasnik kablovskog operatera HS Enes Hajdarević, koji je u međuvremenu prodao svoju tvrtku srbijanskom tajkunu Draganu Šolaku, suvlasniku Telemacha"

Zato telemah odnese sve pare u tome je razlika.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#32143 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

MTV wrote:Al ta tema je vec toliko puta prezvakana znalo se i godinu dana prije da pink trazi od operatera 1 euro za 52 kanala sto kad podijelis dobijes da je 0,04 (zaokruzeno na vecu cifru) feninga po kanalu. A istih tih 50 kanala je registrovano u BiH i nosioc vlasnistva tih kanala je Pink BH. Godisnje za registraciju plate Raku oko 300 000 KM.
Pink Srbija i Pink M (Crna Gora) su registrirani u svojoj zemlji jer su zemaljski DVB-T2 kanali.

U tu cifru od 3 i kusur miliona godisnje trebalo bi dodati koliko jos placaju operateri: Elta MT, TXTV, Blicnet, Mtel Open TV, Eronet Home TV, Logosoft Super TV, Global Net i jos nekoliko manjih.

P.S. Da se nelazemo jedno 10-tak pink kanala valja a ostalo je reprizina repriza, nazalost.
Ova pink grupacija je registrovana u BiH, a i da nije u cemu je problem placati nesto ako korisnici to traze. Takodjer po stavu ovdje nekih nebi trebalo ni jedan program placati koji nije iz BiH. Pa neka se neko potrudi i napravi kvalitetne kanale u BiH nece biti problem.

Mitrovic se sjetio kako uzeti lovu i uzimaje. Isto tako telemach uzima lovu pa nikome nista.

Treba korisnicima dati da gledaju sve sto zele, pa ako korisnik hoce to da plati ja nevidim u tome nikakav problem. Ali dajte korisniku mogucnost da bira sta ce da gleda.

Ovdje je godinama problem u vezi sport kluba, i arenama, pa dajte svima da to mogu gledati i neka plati ko zeli da gleda.

Ali jok nedozvoljava se sport klub nokome ko nije u telemach grupaciji.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#32144 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

sencobih wrote:
Benq wrote:
The Realist wrote: Ma nema teorije, pa nećeš valjda reći da BH Telekom šalje u Srbiju novac? Hajde za Arene i nekako, ali još i PINK :shock: :shock: ? Ja sam mislio da oni sve ulažu u škole, zdravstvo, penzije....
Ma kakvi , gdje bi oni to .. samo sto im je Telemach trn u oku.

"S Katicom je tada za Beograd otputovao i bivši vlasnik kablovskog operatera HS Enes Hajdarević, koji je u međuvremenu prodao svoju tvrtku srbijanskom tajkunu Draganu Šolaku, suvlasniku Telemacha"

Zato telemah odnese sve pare u tome je razlika.

Ljudi izgleda samo gledaju sta njima odgovara, a negledaju da Dragan Šolak to sve iznosi Vani i vise nego sto pink dobije od telecoma.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#32145 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

crnivrag wrote:Pošto su mnogi tražili (i još uvijek traže) kanale iz Pink grupacije, evo jedna vijest koja govori kolike milionske iznose plaćaju operateri za Pink paket (koji je grupacija promovisala kao besplatan):

Image

Link na članak: http://teve.ba/article/22952/srbija-kre ... bh-trziste

Telemach je davno izjavio da Pink grupacija od njih traži 1 € po korisniku za redistribuciju Pink kanala u okviru Telemach digitalne sheme.
Ja nevidim problem u ovome osim da je problem sto i telemcah nema u ponudi ove sve pink kanale, a korisnici traze da im se ubace u programsku semu.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#32146 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

kakaljin wrote: Ljudi izgleda samo gledaju sta njima odgovara, a negledaju da Dragan Šolak to sve iznosi Vani i vise nego sto pink dobije od telecoma.
Pojedinci su ovdje nedavno pricali o placanju nasih pretplata Telemachu , kao samo finansirajte "one tamo" i td.. a nisu pomeli ispred svojih vrata , svake godine skoro 4 miliona odose. Mene licno ovo ne interesuje , neka placa ko hoce i sta hoce , ali lazno moralisat ovdje ..

Drugo , ne znam sta ce nam hrpa pinkova koji non stop jedno te isto vrte , imao sam na HS-u pinkove kanale , prvi mjesec je zanimljivo , nakon toga se nema sta pogledat , a o kvaliteti slike je smijesno i raspravljat.
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#32147 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

kakaljin wrote:
Ja nevidim problem u ovome osim da je problem sto i telemcah nema u ponudi ove sve pink kanale, a korisnici traze da im se ubace u programsku semu.
Nije nikakav problem u Pink kanalima, već u tome što su ih je Pink grupacija više od godinu dana promovisala kao besplatne kanale, koji se mogu dobiti kod svakog operatera, ukoliko dovoljan broj korisnika zatraži da se kanali ubace u ponudu, a s druge strane je od operatera tražila 1 € po korisniku.

Ja naravno nemam ništa protiv toga gdje pare odlaze i ko je vlasnik kompanije, već sam samo istakao da Pink grupacija zarađuje ogromne svote od operatera na osnovu svojih "besplatnih" kanala.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#32148 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Benq wrote:
The Realist wrote: Ma nema teorije, pa nećeš valjda reći da BH Telekom šalje u Srbiju novac? Hajde za Arene i nekako, ali još i PINK :shock: :shock: ? Ja sam mislio da oni sve ulažu u škole, zdravstvo, penzije....
Ma kakvi , gdje bi oni to .. samo sto im je Telemach trn u oku.
:lol:

:thumbup:

Uhljupi SDAovski.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#32149 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

crnivrag wrote:
kakaljin wrote:
Ja nevidim problem u ovome osim da je problem sto i telemcah nema u ponudi ove sve pink kanale, a korisnici traze da im se ubace u programsku semu.
Nije nikakav problem u Pink kanalima, već u tome što su ih je Pink grupacija više od godinu dana promovisala kao besplatne kanale, koji se mogu dobiti kod svakog operatera, ukoliko dovoljan broj korisnika zatraži da se kanali ubace u ponudu, a s druge strane je od operatera tražila 1 € po korisniku.

Ja naravno nemam ništa protiv toga gdje pare odlaze i ko je vlasnik kompanije, već sam samo istakao da Pink grupacija zarađuje ogromne svote od operatera na osnovu svojih "besplatnih" kanala.
Pa oni su za korisnike besplatni, ali ih kablovski operateri placaju 1 € sto u konacnici i nije veliki novac po korisniku, ali jeste na kolicinu tj broj korisnika nekog operatera.

Zato nevidim nikakva problem da i telemach u svojoj ponudi ima sve kanale pink grupacije jer im je cijena po korisniku mizerna, ali bi onda telmach morao obznaniti tacan broj korisnika koji ima sto telemachu ne ide u prilog.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2451
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#32150 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by cenecimoveocino »

Što u AXN klubu ima samo jedan film i serija?
Locked